Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

chroustinka
16. lis 2009

ahoj, sice jeste nejsem maminka ale jdu vam sem prihodit svoje a brachovy porodni hmotnosti aby jste videly ze nemate obriky, ja jako prvni miminko jsem mela 3,8kg a 53cm (nic moc ja vim) bracha jako druhy 5kg a 57cm, kluk jak buk 🙂 V roce jsme meli 13kg ja a bracha 15kg, mamka nebyla cukrovkarka, normalni stihla zenska 🙂

sayast
16. lis 2009

jajko,uz kdyz se podivas na nase miry a vase, tak sama musis videt, ze oproti nam mate o dost min 😉. je to v poradku 😉

chrousti, 😅. chudak mamka 😅

xzaje01
17. lis 2009

Presne to me napadlo - chudak mamka! Takovi cvalici, chrousti! 😀

Vite co me, holky, jeste casto napada? Jak se dneska hodne rika, ze tluste mimino = zadelano na obezitu v dospelosti. Ja vim, nejsem zadny vedec a nepodnikala jsem vyzkumy, ale treba manzel byl jako mimino silene tlusty, hotovy michelin (byl plne na UM) a dnes je to presny opak, stihly jak prut. To same muj bratranec. Tak si nekdy rikam, jestli to vsechno neni tak trochu nafouknuta bublina. Nakonec na cem nejvice zalezi je vypestovat u deti zdrave stravovaci navyky, ne? Muzeme mit hubene mimina, ale jestli odmala budou bastit parky s hranolkama, tak drive ci pozdeji ty kila stejne naberou..

Ted jeden dotaz do davu - dovedete si predstavit, ze byste nechali vaseho prcka u pribuznych a odjely na 3 dny pryc (nebereme v ohledu kojeni)? Asi je tedy rozdil u ditete co ma 6 mesicu a 2 roky, ale mi to bylo nedavno navrhnuto a uplne jsem se zdesila, ze to bych nemohla malemu udelat. A ja sama bych to asi taky nevydrzela 😅
Musim se priznat, drive jsem si myslela, ze takova nikdy nebudu, a hele, je to tady! 😔

leonik
17. lis 2009

xzaje: já si nemyslím, že když se mimčo narodí jako cvalík, že má zaděláno na obezitu. To nevím, kdo to vymyslel 😝To je spíš myšleno tak, že těma špatnýma stravovacíma návykama, se zadělává na obezitu tomu děcku 😖Bohužel znám jeden takový případ z rodiny ☹ Takže když budou naše děti pěkně zdravě papat, tak určitě obézní nebudou 😉
Jinak k tomu odjezdu od dítěte- jednou jsem odjela na týden za ségrou do Holandska, to byli Lei dva roky, do tý doby byla pořád se mnou. Můžu říct, že pro mě ten tejden byl šíleně dlouhej, když jsme dojeli tak jsem brečela, jen jsem ji uviděla 😅 Od vojty jsem teda ještě neodjela, a kdybych mohla, asi bych nejela 😅

pikusa
17. lis 2009

Ahojík holky....
nestíhám,děláme něco na bytě.....
Jinak od prcka bych neodjela....stýskalo by se mi....
ještě je moc malinkej.

sayast
17. lis 2009

tak od julci bych na par dni nesla a myslim ze mi to jeste hodne dlouho potrva 😅. jsem na ni desne zavisla a staci mi 2 hodky a uz se mi styska 😅

jinak,predstavte si co se mi stalo 😢 . vubec to nechapu,ale julca mi v noci spadla z postele 😔 . nevim jestli se nejak otocila nebo ja do ni omylem strcila 😔 . julka nastesti v poho,spadla na polstarek,tak se spis lekla,ale ja brecela a klepala se. mam z toho trauma ☹

jo a vubec mi nechce jist 😒

a taky uz moc nepribrala 😵 . pred mesicem byla na kontrole,naha mela 11,36 kg a dnes jsem ji vazila odpo na nasi vaze se mnou a v teplakach,plence,ponozkach a body jsem navazila 12,1 kg. tak kdyz by se to odecetlo,tak uz to neni takova hruza 🙂

pikusa
17. lis 2009

Say...taky myslím,že každá mamina si prožije ten svůj pád....když jí mimís poprvé někde spadne....jen někdo to asi nepřizná....
Mě teda Mates ještě nespadl,ale s tím jeho točením mám taky strach....
A hlavně,že je malá v pořádku...

sayast
17. lis 2009

julka byla v pohode,plakala asi jen leknutim,hned jak jsem ji vzala do naruce byla v poho,pak se dokonce hned smala a brebentila. ale ja sedela,klepala se a brecela 😢

pikusa
17. lis 2009

No klepala bych se taky....
včera jsem jela autem,naproti se najednou vyřítil idiot a předjížděl....no musela jsem až ke kraji..kretén,tak to hnal,že jsem se strašně lekla,pak jsem vystoupila a rozklepala se,jen mě napadlo,co vše se mohlo stát,kdybych v tu chvíli byla tak o 7 metrů dál na té silnici...

leonik
17. lis 2009

say: nejsi, sama 😒 Mně předevčírem Vojta spadl z gauče. Byl to mžik a ležel dole, ani nevím jak 😖 A to jsem z jedný strany seděla já a z druhý ségra, a stalo se..Vojta je pořád v pohybu, chvilinku neposedí na místě 😅 Naštěstí padl, jakoby z boku a hlavou padl ségře na nohu, takže jsem si oddechla 😨 Taky začal hned brečet, jak se lekl. Tak teď jsem pořád v pozoru a víc ho hlídám, ale no né že bych ho předtím nehlídala 😅 prostě se stalo. Myslím, že těch pádů ještě bude 😒

pik: některý lidi na tý silnici jsou jak nenormální 😠 😠 😝 Já nevím, přijde mně že kolikrát u toho řízení ani nepřemejšlí 😝 😝

pikusa
17. lis 2009

Leonik....to byl fakt blb...předjížděl div ne v zatáčce a najednou byl proti nám....
fuuujjjj....hnusný to bylo

sayast
17. lis 2009

pik,to je strasny teda 😲 ☹

leo,tak hlavne ze to bylo ok. ja z toho byla na mrtvici ☹

rkk
17. lis 2009

say chtěla jsem se zeptat ty malou kojiš?

sayast
17. lis 2009

jj,kojim 🙂. od 6 mesicu a 1 tydne jsme najeli i na zeleninu,pak ovoce,ale s tim mi ted uz pres 14 dni dava kosem, tak je jen kojena 🙂

rkk
17. lis 2009

A kojiš i večer?Ta moje mala vyžaduje po třech hodinach 😝 .
Nevim jestli se nepřejida a proto tolik přibira.A jak často kojiš přes den?

sayast
17. lis 2009

kojim furt 😀. dam ji kdy si rekne. takze nekdy 4 hodky nic,nekdy po hodine. nepije mi totiz vubec nic jinyho,tak mam strach aby treba nemela zizen... vetsinou ale stejne jen dudla (dudlik odmita 🙄 ). a tim jak mi usina jen u prsa,tak je na zdroji temer porad 😅. je hroznej zavislak ☹

rkk
17. lis 2009

say a jak ti mala spinka?Ta moje ted začala zlobit ma to nějak otočeny.Večer usina hned po koupani a nakojeni
a do hodiny je vzhuru a pak vydrži tak do pulnoci.Sice je hodna ale když čtu jak jiny mimča chrupou až do rana
☹ a vydržej i bez kojeni.Tak si řikam jak to ještě dlouho potrva 😕 Asi jsme opravdu jedlici 😀

rkk
17. lis 2009

My taky nechcem dudlajs nic si z toho nedělej 😅 A taky usiname u prsa 😅 A mala ti taky ublinkava?My docela jo mě prostě přijde že se přepiji.

sayast
17. lis 2009

ublinkavala driv,ted uz vubec 🙂. v noci je to ted horsi,ale myslim si ze je to k zubum. dva ji vyrasili minuly tyden a zda se mi ze vidim dalsi 2 tecky. me nechce ani flasku,ani pitko. nevim jak ji to naucit ☹. a jidlo mi taky bojkotuje. jako by se bala ze prijde o prso 😅

rkk
17. lis 2009

My taky flašku nechcem noo ne že by jsme nechtěly ale neumime ji chytnout jen ji tak žužla a kouše.No ja jsem zvědava až najedeme na papu jak na tom budeme 😀 Myslim že mame ty holky podobny 😅 My zatim zuby nemame ale strašně slinta tak si myslim že to přijde.Kdy planuješ odstaveni ja se toho docela bojim ☹ 5ikaji že je nejlepši tak v pul roce že pak je to horši 😒

sayast
17. lis 2009

my meli prvni zuby v 8. mesicich a pritom slintala jak bernardyn nekolik mesicu dopredu 😀
no,mela jsem planovano kojit do roka,ale to uz jsou jen 4 mesice ☹. bude mi to chybet,tak asi o neco prodlouzim 😀. ted si neumim predstavit ji odstavit,kdyz mi nic jinyho nechce,nebere...
kez by byla jako ja 😀. ja v 9.M se odtahla a uz jsem do pusy nevzala 😀
koukam na to ze jsou si dost podobny 😉

rkk
17. lis 2009

Ta moje taky slinta jak berbardyn 😀 a vše rve hned do pusi tak nevim kdy nam se vyklubou 😕 .
Nikdy jsem si nemyslela jak každej tvrdil že mužeš byt na kojeni zavisla že to tak bude.
Taky si neumim představit že už nebudeme jednoho dne davat ☹ Ještě se tě zeptam jak jste vysoci s manželem?Muj manžel ma dva metry a 120kg a ja taky žadnej trpaslik 175cm.Tak doufam že naše mala nebude obryně 😀 Už ti mala sedi a kdy se začala přetačet?

sayast
17. lis 2009

ja mam 154 cm a 49 kg 😀 a manza 186 a 70 kg 🙂
v 7. M se zacala otacet z briska na zada,jinak nic ☹
a na kojeni zavisla jsem 🙂
tak dobrou 🙂

pikusa
18. lis 2009

Ahojík....
RKK--kojíš,tak si zatím s váhou nedělej vůbec starosti 🙂
my na půl roce skoro 10 kilo a do 6ti měsíců a kouska byl taky jen kojenej..... 🙂

adus22
18. lis 2009

rkk tak u nas podobne miery: ja 175 a manzel dokonca 208. Natalka ma 8 mesiacov a meria 74 cm, co je na dievca celkom dost... 😉

xzaje01
18. lis 2009

Dobre rano, holky.
Say, s tim padem to je hruza, ja se toho desim, protoze my nemame doma ani 1 koberec a to by ten dopad byl tvrdy ☹ Snad se postesti a vyhneme se tomu..

Jinak se mi ulevilo, ze se vam taky nechce pryc od deti. Mi to manzel navrhnul jen tak mezi reci - ze az budeme na svatky u jeho rodiny, tak ze muzeme nekam zajet na vylet bez maleho a ja se v tu chvili uplne zdesila, ze to bych mu neudelala. Navic bych se celou dobu bala, co tam s nim prarodice vyvadeji. Ne, ze bych jim neverila, ale nektere jejich metody nemusim. Navic verim tomu, ze bych nebyla sama, komu by se styskalo, malemu bych taky urcite chybela!

Leonik - jak to tehdy zvladla tvoje dcera, tyden bez mamy?

leonik
18. lis 2009

say: no dopadlo to naštěstí dobře. Asi jsem už zvyklá za ty roky, co byla lea malá, ta padala pořád, ale hlavně na hlavu 😖 Kolikrát jsem myslela že budem muset na pohotovost 😒

xzaje: no lea prý dvě noci špatně spala, ale pak dobrý. Byla u našich, se ségrama, tak měla zábavy, že si asi ani pak nevzpomněla. Ona je hodně samostatná i teď 🙂 Jak jsem byla s malým ve špitále, byla u švagra, spala tam několik dní a ani nechtěla domů ☹ No zamrzí to 😔 Ale Vojty bych teda taky nikde nenechala, když je takhle malej. Jak píšeš, občas dělají věci, který já dělám úplně jinak a prostě nedokážou pochopit, že mně se to nelíbí 😝

helulicek
18. lis 2009

čauky, tak my dnes byli na první hexe, měli jsme to odložený 😕 rovnou nás zvážila a změřila takže: 71,5cm a 9,03kg 😀

holky, mě Štěpulka spadl z přebalováku ve 3,5měsících a pohoda. Asi je dobře vypolstrovanej 😀

helulicek
18. lis 2009

jo a po dvouměsíčních peripetiích máme konečně první zoubek 😀

rkk
18. lis 2009

ahoj aduš taky mate hezke miry 😅 Budou holky asi basketbalistky 😀