Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

tanka72
19. led 2010

Já bych taky ráda jen kojila,ale tolik mlíka jsem nikdy neměla ☹ 😒 ,tak dokrmuji,noo.Celou noc nespí,bee.Snad někdy začne,jo a solná jeskyně je prý moc dobrá,zkuste to a uvidíte,jinak se těším na jaro,ted se nedá nikam jít,taky malej je narvaný v kočáře a děsně řve,tak se těšíme na sporták 😉

helulicek
19. led 2010

Čauky holky, tak se zas po nějaké době hlásím 😀 Vidím, že tu plkáte o stošest 😀 Dočítat zatím nebudu, snad se mi to během dne podaří, uvidím...
Doufám, že se všem daří dobře a prďolkům taky 😉

Tak nám se už noci zlepšily, vylezly nám totiž další zoubky 😀 Takže jsme ČTYŘZUBÁCI a doufám, že nám dají chvilku klid ať se taky konečně vyspíme 😔 Teď nám spinká tak od půl7 do 1-3,15 někdy je ještě jedno krmení, záleží, kdy je to první probuzení a definitivně vstáváme v šest, v půl sedmý...Takže se konečně po třech, vlastně myslím už čtyřech měsících zas trochu vyspíme 😀

Ve čtvrtek jdeme do poradny, tak jsem zvědavá kolik naváží, naměří...ale mám pocit, že moc nepřibral ale vytáhl se...jsme měřili s manžou a vycházelo nám tak 75-76cm, tak jsem zvědavá...a tipuju 10kg 😀 Měla by nám pichnout hexu, ale jelikož Štěpi společně ze zubama měl i rýmu, tak to asi odložíme. Ještě občas zakašle, tak pro sychr...

Krásnej den kočky

sayast
19. led 2010

tanko,vitej 🙂

hel,spanek? co to je? 😅

my jdeme do poradny taky ve ctvrtek 🙂

xzaje01
19. led 2010

Ahoj holky moje, prave jsem vas docetla, uff 🙂

Tanka - vitej, koukala jsem na fotky, deti jsou si hezky podobne! A radeji nepis ze starsi byly oproti Matejovi normalni - to my tady nebereme, nasi Michellinci jsou totiz taky normalni 😉 Aspon je vic radosti, kdyz jsou velci, ne? 😀

Say a Piko - cetla jsem tu vasi malou diskuzi o chlapech, musim se pridat, ten muj mi taky sdeluje, kde na neho ktera vystartovala, tak to jsem vzdycky pekne nabrousena. Ne na nej, ale na ty zenske. Prstynek nosi, ma ho dokonce dooooost tlusty, takze nejde o zadnou neviditelnou zalezitost (a vim, jak zenske uvazuou, zenske se na tohle divaji a jsou si velice vedomy ze startujou na zenateho chlapa). Ja bych tyhle zenske fakt liskala. Nekdy mi prijde, ze si dokazujou, ze kdyz ony nemuzou mit chlapa a stastny vztah, tak tohle budou demonstrovat i jinym zenskym. Jinak manzelstvi samozrejme samo osobe neni konecna stanice, stat se muze v zivote vselicos. Ja bych se asi rozvodu hrozne bala kvuli detem (diteti) - nedovedu si predstavit ze bych ho treba mela na 2 tydny a manzel s nejakou cizi fuchtli dalsi dva tydny. (Ne ze bych se rozvadela, ale cloveka napadne vselicos!)

Jinak jsme se uz vratili, porad bojujeme s casovym posunem, uspavam do 3/2/1 do rana (posouva se to ale pomaluuuuuuu), uz mam vytrhanou pulku vlasu na hlave. Nevim proc se malemu tak libi rvat me za vlasy a kousat me teho jeho 2 zubama do tvari! 😀

Jinak preju, at se vam ty neduhy co nejdrive vyresi, ono to v zime asi bude tezke, vzduch vysuseny, dychaci cesty dostavaji zabrat.

akvy
19. led 2010

xzaje...většinou snubní prstýnek ženský přitahuje ještě víc, říkal mi t manža 😀

xzaje01
19. led 2010

akvy - 😠
a ma na to manzel teorii proc tomu tak je?!

pikusa
19. led 2010

Xszaje....vítej zpět...to ale utekĺo co....
Matyáš má taky v oblibě moje vlasy...a ted se naučil strkat mě ruce do pusy...na zuby
Asi se diví,co to je....stále je totiž bezzubák 😀
Tanka...mlíčko nebylo,co se dá dělat.... 😉

leonik
19. led 2010

holky, teda to je hrozný s těma chlapama 😝 Já si teda nemůžu stěžovat, teda zatím 😀 Že by mně sděloval, kterou by mohl mít a tak, to nee 😒 Jako dívá se po ženskejch, kterej ne, že 😀 ale to je asi tak všechno 🙂S tím rozvodem máš pravdu 😖

xzaje: to jsi mně připomněla Leu, ta nás při usínání taky rvala za vlasy, namotávala si je na prst 😝 😀 Až mě to někdy fakt rozčilovalo 😝

leonik
19. led 2010

jo a pik, od kolika do tý solný jeskyně můžou prcci?

pikusa
19. led 2010

Leonik..taky si nestěžuju...zatím 😀 a snad nikdy nebudu...

sayast
20. led 2010

dobre ranko 🙂
tak u nas se opet uslo az v pul 11, nekolikrat v noci vhuru a budicek v 7 😝 . nejhorsi je ze clovek nema chvili klid :-/

x, vitej zpatky 🙂. snad se brzo srovnate,casove 😉

tanko,kdyz nebylo, tak se neda nic delat 🙂

akvy, tak to je blba teorie 😅. muj snubak nenosi,zhubnul a je mu velkej

tanka72
20. led 2010

Dobre ranko ,tak jaka byla noc,u nás opět při usínání třikrát nahoru do ložnice,než konečně zabral a usnul 😖 ,v noci budíček o půl jedné,nakojil se a usl 🙂 ,pak zase vzhůru o půl čtvrté,ale po koju až dostal UM a spal do osmi,tak to jde né 😀 😀. Všem moc díky za uvítání, 😀,zdravím všechny holky at prcci rostou a hlavně v noci spí! Jo a můj M snubák nenosí a taky zatím vše klape tak jak má,on je hrozně hodný a snad ani po ženských nekouká 😀 🙂 😵,to já po chlapech koukám 😀 😀 a jeden mudr se mi líbil i v porodce 😀 😀 Xzaj mě naštěstí nikdy děti vlasy neškubaly,docela to bolí 😖 😠

helulicek
20. led 2010

Ahojky cholky 😀
tak probíráte chlapy jo? já si na toho svýho nemůžu stěžovat 😀 vím o dvou ženských co ho chvilku uháněly, ale měly smolíka, tvrdí mi, že na to není a není prý tak blbej, že když mě uháněl sedm let, než jsem s ním začala chodit a dalších pět než jsem si ho vzala, tak aby to nějakým románkem zkazil 😀 Já sjem v tomto radikální...
Je to věrňoch a já mu věřím. Tak doufám, že to už tak zůstane 😉 Jestli se kouká po ženských, to nevím, je mi to jedno, já taky koukám po chlapech...ale jen tak naoko 😀 😀 😀 😀
Jo a můj snubák taky nenosí, v práci ho mít prostě nemůže, vezme si ho jen když někam jdeme a to mu musím kolikrát připomenout 😵...

Tanka, mě se taky líbil mudr v porodce...ten co mě šil a rodil, byl k sežrání 😀

x, ať se brzy vyrovnáte s časovým posunem...

say, to je mi líto, že tě Julinka nenechá chvíli vyspat. Mě to fakt stačí, když jsme hore každou chvilku kvůli zoubkům ...trvalo to sice čtyři měsíce, ale přece jen byla sem tam noc celkem v poho...nemá třeba málo mlíčka na noc?? Já Štěpulku dokrmuju na noc UM a spí líp (pokud teda ho netrápí rýma nebo zoubky)

evena
20. led 2010

ahojte holky, můžu se k vám přidat? mám stejný "problém" 😀

sayast
20. led 2010

evena,vitej 🙂

hel,malo mlika ne, protoze nechce ani prso,proste nechce spat 🙂. a i kdybych um chtela zkusit,tak mam smulu,nijak to do ni nedostanu ☹. uz jsem to zkousela 😅. zas si rikam,kdyby mela hlad, tak si flasku vezme nebo ne? 😕

helulicek
20. led 2010

evena ahojky 😀

say, tak to je mi líto, že je to takovej nespavec....a to je už od narození nebo třeba od půl roku?? S tou flaškou nevím, já nato učila Štěpiho tak nějak průběžně od narození, takže mi ji vezme bez problémů....
No, já málo mlíka si myslím taky neměla, ale on si prostě nevytáhl co potřebuje na delší spánek. Zkoušela jsem ho dát spát dřív (třeba že by byl unavenej a tolik by nesál) ale bez výsledku. Tak mi připadá, že ho to nutí sát a hlavně vidím kolik toho vypil, takže když se vzbudí dřív než by měl jíst, tak ho holt udrncám 😅

evena
20. led 2010

say snad se vám to spaní brzo upraví 😵

malá mě spinká krásně, už od porodnice spala třeba 6 h a postupně si to prodlužovala a teď udělá bezproblémů 10-12 h tak se krásně vyspím
ale zato sem měla galeje přes den kdy ten svůj noční půst doháněla, takže sme kojili třeba každou hodinu, teď za posledních asi 14 dní už to natahuje a kojíme většinou po + - 2,5 h a často spinká i přes den tak si udělám co potřebuju, takové zlaté dítě já mám, tak aby jí to vydrželo (ťuk ťuk)

projela sem vaše albíčka, máme pěkné prcky 😵 😵 😵

sayast
20. led 2010

even,diky 🙂. maja je taky kouzelna 😉

leo,nam julca do pul roku spala nadherne,dokonce jsem byla prespala 😅. zkazilo se to s rustem zubu ☹

leonik
20. led 2010

ahoj holky 🙂

helu: tak že na to manža není, jsou slova mýho manži 😀 😀 😀 Ten to taky říká 😅 a taky ještě, že co by si pomohl, že by po nějaký době s jinou by to bylo úplně stejný, jak se všema ostatníma 😀 Tak proč měnit.. 😅 Můj snubák taky nenosí, páč práce mu to nedovoluje. Ale když byl přes svátky doma, tak mně chtěl udělat radost a nosil ho 🙂U nás je taky jeden pěknej gyndař 🙂

evena: vítám 🙂Malá ti hezky spinká v noci 🙂

say: u nás to tak bylo, Vojta když mu už kojení nestačilo, a měl hlad, tak vyžahl celou dávku mlíka z flaše a bylo mu to jedno, že to není prso 😅A jinak snubák se dá klíďo i zmenšit 🙂Takže že někdo zhubne, neznamená, že ho nemůže nosit 😅

sayast
20. led 2010

leo, to bysme nejdriv museli jit a nechat ho zmensit 😅. nejak jsme se k tomu jeste nedostali 😅

tanka72
20. led 2010

Ahoj Eveno,krásné míry,super že ti malá tak spí,mě dcerkataky od dvou měsíců spala celou noc,ale Matěj asi trpí hladem 😀 😀 ,tak se v noci budí,ale není to tak zlé,jsou tu větší nespavci 😉 😀 .Mě malej taky pije z flašky a prsa,jemu je to jedno,hlavně že teče! Say možná zkusit kaši lžičkou,nebo zkus změnit polohu postýlky,třeba Julince nevyhovuje umístění postýlky,neboje to už návyk na buzení a to se hůře odnaučuje ☹ 😒.Jo a trochu se stydím,v porodce a koukat po chlapech 😀 😀,ale to byl děckař a tak krásně mu to šlo s miminky 🙂 😉...

sayast
20. led 2010

my meli taky hezkyho detskyho lekare 😀

kasi lzickou normalne ji, davame ji k obedu 🙂. a v noci spi s nama, protoze v postylce za zivyho boha ne 😅

helulicek
20. led 2010

Tanka, tak musela sis ten pobyt v porodce aspoň trochu zpříjemnit no ne??

Say, a manžel ti k ní aspoň někdy v noci nevstane?? My když už fakt měli krizi několikátou noc a nechtěl spát a furt brečel, tak jsme se střídali. Aspoň do jedné hod, pak šel manža spát do obýváku aby se trochu vyspal do práce...vstává v pět. Ono to přece jen trochu pomůže, ikdyž unavená jsem byla i tak 😒

sayast
20. led 2010

nn,nepomuze ☹. ale julca neplace,chce si jen hrat. no, myslim si ze je to k zubum 😖 . uz jen 16 a mame klid 😅

akvy
20. led 2010

say...no prostě, už ho někdo má, tak asi není tak špatnej, tak ho prubnu a nenalepí se na mě, když je ženatej 😉 😀
holky, malá usíná ve 22.00 a spinká do 06.45 hod., pak se přebalíme, nakojíme a ještě si chrupneme. 😵

sayast
20. led 2010

akvy,spani vam zavidim 😵 😵 😵

helulicek
20. led 2010

akvy, tak to je provokace 😀 ale je fakt, že u nás se už spí v půl7-7, takže co bych chtěla co? 😀

tanka72
20. led 2010

No nevím jestli k zubům,Jůlinka bude možná nespavec,když si chce v noci hrát,jsem četla o dětech nespavcích a trochu mi to připomíná to co tam maminky psaly 😒 ,prý se to těžko odbourává a jeden rodič na střídačku si chodí v noci hrát s dítětem do obýváku,no děs,snad to u vás takhle nedopadne!!

sayast
20. led 2010

tanko,nestras 😀. by me smejklo 😀

evena
20. led 2010

say jen 16 😀
akvy taky ti pěkně spinká 😵
malá usíná kolem 9 večer a vstává 8-8.30, někdy mě připadá že má v sobě hodinky 🙂 ale taky se stane že je 11 večer a ona ještě nespinká, ale to mě netrápí, protože uspává přítel, máme to tak zařízené 😀