Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

tanka72
13. dub 2010

Ahojík no Pikusko měl ostrý štěkavý kašel a asi tak během sedmi dnů se k tomu přidalo to hlasité namáhavé dýchání,takové vrzoty,pískoty a při výdechu hrozné chrčení,je to slyšet dost daleko,třeba v čekárně to bylo normálně slyšet jak chrčí a všichni dost koukali,že tak škaredě dýchá,spíš trochu dusí,měl to už podruhé,ted horší než minule a ikdyž jsem mu foukala ten Ecosal,to je jiný název pro Ventolín,tak se mu neulevovalo,tak jsme byli nakonec v nemocnici,přidali mu na foukání kortikoidy a už je to o mnoho lepší.V něčěm je to trochu podobné jako ta laringytída ☹ .

pikusa
13. dub 2010

tanka....tak to je něco,co ma mates.....chrčí při nádechu i výdechu....ale tentokrát neměl ten štěkavý kašel.....

tanka72
13. dub 2010

taky si užíváte no my taky 😠
tak at jsme zdraví a hlavně aby se to už neopakovalo 😒

pikusa
13. dub 2010

mě přijde,že to má každý měsíc.....
vždyt před měsícem jsme byli na pohotovosti na těch inhalacích.....ted zase... ☹

tanka72
13. dub 2010

nám by právě ten alergolog měl nastavit léčbu aby se to neopakovalo moc často a může z toho vyrůst a nemusí být astmatik,tak doufám.

ty laryngitidy asi budou přes zimu,z toho se taky asi musí vyrůst,nebo jaký názor má váš dětský dr.

pikusa
13. dub 2010

Moje dr.právě nějak nic neřeší....že to prostě chytne jako běžný virus....
že na to prostě bude asi trpět a jinak nic...

tanka72
13. dub 2010

jo to asi jo,my to máme taky virové,ale vyšetří ho a zkusí ty plíce léčit,ono je to jako při astmatu,tak dostane zajištovací léčbu aby už neměl ten záchvat dušnosti,aspon si to myslím,uvidím co řekne zítra ten alergolog,tu laringytidu asi opravdu chytí někde venku a je to a předejít se tomu asi nedá,bohužel ☹

pikusa
13. dub 2010

Jestli se to bude zase opakovat někdy brzy,taky budu chtít nějaké vyšetření...

xkacatkox
13. dub 2010

Zajdi, plně s tebou souhlasím 🙂 lepší než něco zanedbat

pikusa
13. dub 2010

Tanka a dej vědět,co ten alergolog ju???
díky

tanka72
13. dub 2010

napíši,jdeme zítra o půl druhé,tak uvidím kdy se sem dostanu,ale určo písnu.

pikusa
13. dub 2010

Nemusíš hned 🙂
ale až bude čas,dej info.... 😉

tanka72
15. dub 2010

Ahojky tak jsme tam byli,hezkej doktir,malého vyšetřil,foukat máme kortikoidy jen dvakrát denně,rozepsal nám foukání v případě záchvatu,jinak máme vyčkat kolikrát to bude mít do září a pak se uvidí,jinak když bude horší máme kdykoliv přijít,ale říkal že takové malé mimi z toho může i vyrůst,tak doufám,snad z toho nebude žádné astma.

evena
15. dub 2010

ahojte
holky takový problémy mají vaši prcci ☹ nejhorší je když jsou nemocné děti a člověk neví jak pomoct 😒
nekoukali ste včera na Vizitu na atop. eksém, to bylo hrozný normálně sem brečela,taková malá holčička co si zažívala ☹
máme potíže se spánkem, malá se chce pořád tulit tak si jí beru do postele (a tatínek spí v obýváku), vím že to není dobré že si zvykne ale nemůžu si pomoct, takže je celou dobu u prsa, my snad kojit nikdy nepřestanem, nechce moc ani příkrmy, sní jak vrabeček a chce prso, jí je už 3,5 týdnů a na oběd do ní nedostanu víc jak 100 g, pak má ještě pár dní i odpol. svačinky a ty chce jak kdy, jablíka má ráda ale sní tak 50-70 g
mějte se hezky 🙂

pikusa
15. dub 2010

Ahoj holky....
Ráno jsem jela k dr.Mates chrčí a chrčí....tak dostal inhalaci na 10 minut,kupodivu moc neřval....předepsala nám Spiropent a zítra na kontrolu.....
A dnes mě kluk jeden parádně trefil do oka,nestačila jsem ho zavřít a bolí to jako čert....jako by mi do něj někdo nasypal písek....a slzí a slzí....
Tanka díky........já taky doufám,že z toho mates vyroste

tanka72
15. dub 2010

Pikusko tak to vám přeji at ten spiropent zabere,prý je moc dobrý,ale nám bohužel nezabral a skončili jsme jak jsme skončili.At je malý brzo v pořádku a hlavně at se to ještě nehorší,myslíme na vás.

pikusa
15. dub 2010

No ráno měl tu inhalaci,pak jsem mu ho dala a zatím dobrý...sice kašle,ale tak nechrčí......
uvidíme zítra,jak bude na poslech

tanka72
15. dub 2010

Tak at vám to zítra dobře dopadne!!A jinak Pikusko krásná nová ikonka 😀

pikusa
15. dub 2010

Tanka....ta je z toho focení ta fotečka 🙂
a zítra uvidíme,ttak tak.....
a to moje oko je síla....bolí a slzí...... 😲

pikusa
19. dub 2010

Ahojík holky.....kdepak jste?????
co dětičky?????
Mates už je v pohodě,tak jsem ráda....

tanka72
19. dub 2010

Ahoj u nás byl krásný víkend,opékačka na zahrádce,děti zdravé takže paráda,hlavně aby to vydrželo,to počasí i zdraví!!!

Pikusko takže spiropent zabral,to je dobře že je Matyáškovi už fajn.

pikusa
19. dub 2010

Tanka...jojo inhalace a Spiropent a je fit....teda skoro.....
A jooo počasí už je fajn....to je super

evena
23. dub 2010

ahojte holky 😵

doufám že máte dětičky už zdravé 😵

byli sme na 7 mi měs. prohlídce v PO tak sme za 5 t přibrali 600 g, docela sem koukala protože mi nechce jíst příkrmy, na obědy do ní natlačím 100 g a to ještě na dvakrát, na svačinky ovoce to ona může 🙂 a včera sme přidali v večeře (kaše)

včera sem byla u našich a tata mě říká dej mi toho vepříka, člověk místo tako aby byl rád jak mu dítě přibírá tak se zaobírá tím aby z toho vyrostla 😔 mě fakt fascinuje jak moje okolí pořád řeší její váhu a říká neboj ono z toho vyroste 😝 já už ani neříkám kolik přibírá protože to je vždycky oči v sloup a nějaké poznámky 😝

spící andílek 🙂

pikusa
23. dub 2010

Evenko.....andílek 😉
joooo váhu našeho matese řeší lidi ještě ted....i když je pravda,že se tak nějak srovnal a už tak "velkej"nevypadá....
ale skorem 12 kilo má,takže kus to je 😀

teriskaa
25. dub 2010

ahoooj holky..
jakpak se všechny mááte? Já trochu nestíhám..škola, Niky,práce..je toho mooc,ale baví mě to..
Jinak u neuroložky všechno OK..jen prostě řekla,že je celkově moooc velikej.. a byli jsme na čtyřměsíční prohlídce a máe 8, 69 kg a 68 cm.. 😀

pikusa
25. dub 2010

Teri,prima váha,mates měl ještě o trošinku víc....
a dopoledne jsme byli u "kámoše"měl včera rok a je oproti matesovi poloviční 😀

evena
26. dub 2010

ahojte

teri ty stíháš ještě školu a práci 😕 tak to bych teda nezvládla ... co děláš za školu? 🙂
fajn že neurologie vyšla dobře, sme ti to říkali 😵 😵
malej ti teda roste jak z vody je už pěknej dlouhán, takovou délku měla Mája v 6ti měsících 😕 a váhu takovou ještě nemáme, ale moc nám nezbává ... na 7mi měs. prohlídce měla 8,3 kg, dr ale neměřila tak myslím tak 69-70 cm

pikus mě fascinuje jak lidi dokážou být protivní a furt se v těch váhách šťourat 😝 😀 o víkendu tu byla toho mýho sestřenice s 5ti měs. holčičkou tak sem se zase dozvěděla jak je obrovská a že je pomalá protože její holčička už se prej sama posadí 😀 ještěže tu byla chvíli 😀

pikusa
26. dub 2010

EVANKO....někdo to prostě nechápe.....a že ty řeči můžou zamrzet....
tady s kámošem

teriskaa
26. dub 2010

Já tohle taky poslouchám..že jiný děti už nádherně pasou a točej se a tohle a tamto..ale co? přece s nikým nezávodím,ne? Takže pro mě je důležitý, že se snaží a že je v pořádku a spokojenej🙂

xkacatkox
26. dub 2010

souhlasím s tebou teri, lidé jsou různí, že to zarzí je fakt, ale důležité je co dělá naše miminko, a že se snaží a kdy a jak to bude záleží ne něm, kam by se štval, vždyt se pak bude honit ještě celý život 🙂