Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

sayast
13. srp 2009

holky,
tak mame 9,5 kg 😀 😀 😀 😀

jinak my ted jezdime v golfkach (rozbil se nam kocar a golfky jdou do lehu),jinak budeme vozit v hluboke co nejdyl. mame firkon a ten je prostornej 🙂

pikusa
13. srp 2009

sayast 🙂 🙂 z mlíčka a takhle rostou vid 😀

sayast
13. srp 2009

i dr rikala ze je obdivuhodne jak pribira pouze z kojeni. pry to vubec nemam resit,pry ji davam to nejlepsi a rozhodne to neznamena ze by mela mit dispozice k obezite. tak jsem rada
jo a jeste zkoumali z ceho ze kojim 😀. mam totiz ted nulky plus,pred tehu minus 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pikusa
13. srp 2009

No tak to je taky dobrý 😀 😀
kde nic tu nic a malá aková pěkná 😀

leonik
13. srp 2009

ahoj holky 🙂
julie: ta vanička s tím lehátkem vypadá dobře 😉 S tím sporťákem- třeba to ani malýmu nebude vadit, že kouká jen před sebe 😉 Některým dětem to nevadí 🙂

pikusa: no já si myslím, že když se to lehátko časem rozpadne, je to přece jen molitan 😒 Pěkný fotky 😉

xzaje: jakto že se jim to koupání v kyblíku nelíbilo? To jim vadilo, že to mimčo tam sedí? Tak by to asi jinak nevyráběli, ne? 😅

leonik
13. srp 2009

sayast: to má malá pěknou váhu 😅 😉 Náš malej byl teda plně kojenej do ukončenýho 5.měsíce, a to se vykrmil na 9,23kg. pak už mlíčko nestačilo. A malá je spokojená po kojení? Náš malej potom pořád křičel hlady 😒To je dobrý s tou velikostí 😅Ale to prý na tvorbu mlíka nemá vliv 😉

sayast
13. srp 2009

leonik,julce to zatim staci,chtela bych vydrzet aspon min. do ukonceneho sesteho 🙂

no,jak zkoumali me poprsi tak mi to prislo trosku takove blbe 😅
a taky si delali srandu ze priste prinese julca me 😀 😀 😀 😀 😀 (mam totiz 152 ? cm a 50 kg), takze je na me fakt velika 😅 😀 😀 😀

juli,julca kdyz je v golfkach,tak taky kouka ven a ne na me a vubec ji to nevadi 😉

pikusa
13. srp 2009

Tak já bych taky chtěla vydržet do toho 6.měsíce...zatím mlíčko stačí

xzaje01
13. srp 2009

sayast - vy jste hotovy prirodni ukaz, neuveritelne! 😀 si pripadam ze mam doma prcka 😝

leonik - no ja mam nekdy pocit, ze co jsem doma navrhla, tak byli proti - vc. kybliku. Teda manzel je takovy analytik, vsechno "odlisne" hned odsoudi, ze to je spatne, nevyhovujici atd. Ta porodni asistentka mela nejake reci, ze to je nepohodlne, ze se tam to mimco neda umyt - poradila nam umyvadlo, coz slo tak prvni 3 tydny, nez z neho vyrostl a ja byla uz pak tak demotivovana, ze jsem o kybliku nejak prestala uvazovat. Koupili jsme vanicku v Ikea a byl klid. Ted zpetne vidim, jak ma ktere koupani vyhody a zrovna kdyz jsem kolikrat koupala sama, tak jsem mela pouzit ten kyblik, je to daleko jednodussi na manipulaci. No - pozde ale prece. Ted snad prekleneme to obdobi, kdy nam tak rve ve vanicce a v kybliku protestovat nebude. I kdyz s nim nikdy nevime! 😵

leonik
13. srp 2009

xzaje: ještě mě tak napadlo, vejde se ti vůbec do toho kyblíku? 😀 Nevím, jak ten kyblík je velikej 😅 V tom umyvadle nevím, jak bych malýho doma koupala. V porodnici jo, tam měli hodně velký, ty mimča tam mohly klidně plavat 😅 ale doma? 😖

pikusa
13. srp 2009

tak myslím,že nám už by se do kyblíku nevešel 😀
A do umyvadla taky ne 😀

xzaje01
14. srp 2009

Holky, mam tak tyden a pul starou fotku v kybliku v albu, tak se mrknete 😉

pikusa
14. srp 2009

xzaje.tak to je super...a krásně se tam vejde vid... 😉
a malej je kouzelnej 😉

leonik
14. srp 2009

xzaje :super fotky 🙂 tak se ti tam malej ještě hezky vleze 😉

xzaje01
14. srp 2009

Holky, diky 🙂 Je tam vlastne i v umyvadle, ale to byl jeste malinky!
Dneska jsem si na radu jedne kocky z konika objednala knizku o vyzive deti, je to bohuzel v nemcine, no bude to boj, ale nerada bych neco zanedbala - at mu treba v rannem veku nezalozim na obezitu, az zacneme s prikrmy a on bude stale tak hladovy.. 😀

sklenicka24
14. srp 2009

X, no tak to nemá chybu, je fakt nádhernej 😀 😀

My jdeme příští týden na očkování, tak jsem zvědavá, kolik ten náš cvalda bude mít 😅

sklenicka24
14. srp 2009

Jůů Leo ahoj, jak je vidět, tak máme další společné téma 🙂 🙂 🙂 taky máš macíka jo??

leonik
14. srp 2009

sklenicka: ahojky 😵 jj, v necelých 7.měs vážil 10160 g 😀

xzaje: to neznamená, že je velký, že bude obézní 😉 Náš malej má trochu faldíky na hožičkách a ručičkách, ale jinak se všichni shodují, že je vytáhlej a má silnou kostru 😅 Jak se ta kniha jmenuje? Já mám od Dr.Lenky Kejvalové-Výživa dětí od A do Z, je zatím nejlepší kniha, co jsem četla. Mám vyzkoušený i u dcery 😉

lamarika
14. srp 2009

Tak náš malej má 3,5 měsíce, váží 9,20 kg a měří 72 cm 🙂 Do kočárku se nám už nevejde, takže vytahujem sporťák 😒 Trochu se pronese, takže už se těším jak začne ťapat, ale na to si ještě počkám. Každopádně je plně kojenej, proto neřeším to jestli je velkej nebo ne. Prý to takhle velký kojený děti pak poměrně rychle shazujou a velice rychle se pak srovnají s ostatními jak začnou běhat. Alespoň mi to tvrdí doktorka 😉

sklenicka24
14. srp 2009

Lam: no to je ale kousek. My také plně kojíme, v neděli mu budou 4 měsíce a myslím, že máme tak okolo 8kg. Jsem taky ráda za to, že je takový, než abych se musela trápit, že mu nic nejede. Kamarádka má holčičku, její 5,5 roku a má 13 kg, je to hrůza, pořád bojují s jídlem.

moje jiná kámoška ta má kloučka, který měl 10 kg v pěti měsících, taky plně kojen 😀 😀 😀

lamarika
14. srp 2009

no, právě. Radši ať je při chuti než abych musela řešit, že mi nepřibírá a nechce papat. A má to i výhodu, že se ho nemusím bt chytnout 😀 Mám takovej dojem, že my budem mít v pěti měsících tak kolem 11 kg 🙂

sklenicka24
14. srp 2009

HIHI, no to je bomba 😀 😀 😀 Já jsem tohle říkala už v porodce, hlavně, že je za co chytit. Ten první měl sice víc, 4,3 kg, ale tenhle druhej ho hravě dohnal, při porodu měl 4,130 kg, ale teď je už celkově o kilo na před. A je vidět, že nestrádá

Hele dnes mi koukla do kočárku jedna babka a povídá, a kolik mu je, víc jak půl roku že??? Když jsem jí řekla věk, jsem myslela,že budu někoho volat 😀 😀 😀 😀 kravka jedna 😉

Dnes jsme vyndali sporťák a malej je tam spokojenej, tk už ho v něm asi necháme, od kdy jezdíte vy???

lamarika
14. srp 2009

my ještě sporťák nevytáhli, teprv se chystáme. Tak něja se to pořád snažím oddalovat a utěšuju se, že se ještě tolik do hlavičky nebouchá 😅 Teďka jsem ho začala nosit v Manduce a nemůžu si to vynáchválit. Fakt perfekt 😉 S těma babkama čumilkama to znám. Malej měl 4,5 když se narodil a už od začátku ho pořád typujou na starší a pak když jim řeknu kolik mu je, tak čučijou jak kdyby jim ulítli včely 😀

lamarika
14. srp 2009

sklenicka: a odrodila jsi obě děti normálně a nebo císařem, když byli oba takový pucíni?

jituskak
14. srp 2009

jsem trošku pozadu, tak se omlouvám. Omfalokela je pupečníková kýla (prej) měl nedorostlej pupečník (co se průměru týče) a v tom pupečníku měl kličku střeva, tak mu to dali zpět do bříška a zašili. byl moc statečnej🙂 nám v bolderu zbývá tak posledních 10 cm, naž se mi tam nevleze, tak nevím, kde ho potom budu vozit. asi budu muset ve sporťáku, ale nevím, jeslti jde dát do lehu...

sayast
14. srp 2009

lam,teda to je macik 🙂. mate dokonce vic nez my,to me tesi 😀

my ve sportaku jeste nejezdime,ale jdou nam polohovat zada u hluboky,tak ji to obcas zvednu,to je spokojena a nebo jezdime v golfkach,ty nam jdou do uplneho lehu,tak max. spokojenost 🙂

bambulienda
14. srp 2009

Ahojky,tak ked sa nam narodila Andrejka mala 3350g a 51 cm.Teraz sa to asi snazi dobehnut 😕 Dnes mala 5mesiacov a 8,5kg.A musim povedat,som stastna,ked polovicka dorazi z prace a pomaha mi s nou 😝 A co sa plienok tyka,my sme uz presli na velkost 4 a sme spokojne s huggies ale PREMIUM s 12hod systemom sucha,s clasic sa jej zaparovala prdelka.Nie su sice najlacnejsie ale vydrzia celu noc a maju pruny pas 😔

pikusa
15. srp 2009

Ahojky...
Lamarika....vítej v klubu obříků 🙂 a pravda...taději buřtíka co papká,než problémy s jídlem 😉
Bambulienda..tak to hezky dohání vid 😉
My máme taky pleny 4... 😀

sayast
15. srp 2009

bambu,ahojky,tak to je taky kocanda 🙂
my ted dodelavame 4 huggies premium,ale jak jsme prehoupli 9 kg, tak nam nesedi ☹. a to jsem s nima byla mooooc spokojena ☹. tak mame nakoupene pampersky 7-18 kg

sklenicka24
15. srp 2009

Lam: já jsem rodila oba normálně, ale u Daníka mi to nešlo, tak ho brali kleštěmi. U Vojty jsem měla slíbený císař, ale na toho nedošlo. A abych pravdu řekla, tak jsem moooooooooooc ráda, hele to byl fofr. Klidně bych si to dala ještě jednou, ale už bez ztráty krve, pak jsem musela ležet na kapačkách. ale jinak fakt véélký rozdíl.

Bam: my jsme taky začali se 4 tento týden, sice tam má ještě vůli, ale snese to, nebudu kvůli jednomu centimetru kupovat 3. Bůhví, jestli bysme je donosili. JJ, ty clasic jsou hrůůůůůůza, nesnášela jsem je u Daníka, tak teď už jsem je nekupovala. Já kupuji na akci Pamper slepky a taky tyto Huggies Premium, a jsem moooc spokojená