Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

sklenicka24
20. srp 2009

JO a máme 7,8 kg 😉

xzaje01
20. srp 2009

Sklenicka - to je super, ze to tak zvladl maly i maminka 🙂 Drz mi palce v pondeli ☹

Holky, jak mimcum cistite burtikate zahyby na kuzi, konkretne u krku a pod kolinky? Malemu se tam tezko dostanu a kdyz uz ano, tak tam ma takove nanosy a cele to je takove cervene.. 😖 U krcku se mi ted trochu osypal, asi z tech veder tady. Snazim se mu to poradne vycistit vzdy vecer u koupani, ale jen prstem a vodou, zatim jsem to nicim nemazala. 😕

sklenicka24
20. srp 2009

X. mě to jde naštěstí dobře. Vždy když ho koupu, tak si manža stoupne za nj a on se podívá, tak mu to tam pěkně propláchnu a pak namažu mlíčkem po koupeli.

leonik
20. srp 2009

ahojky 🙂
skleni: Náš Vojta měl reakce pořád stejné, po každém očkování. Vždycky začala teplota k večeru a druhej den byl dobrej 🙂 Ale slyšela jsem že třetí hexa bývá nejhorší, tak nevím 😨 Brzy nás čeká 😒 Jo a pěknou váhu máte 😉

xzaje: já musím každej večer koupat, Vojta je pořád spocenej, zvednu mu bradu a žínkou mu umyju krk, a záhyby na nožkách jdou taky dobře. Zatím tam nánosy neměl, ani červený to neměl. mažu ho po každým koupání niveou tělovým mlíkem. 🙂

sklenicka24
20. srp 2009

Leo: jeje, nestraš, ale co si pamatuji Dandu, tak ten byl u Hexy v pohodě. Tak snad to nebude tak zlé 😒 😉 🙂

pikusa
20. srp 2009

Ahoj holky...
tak jsem si pobrečela....
sotva je malý bez teploty,tak se mi dnes osypal....já nejdřív myslela,že to jsou potničky a asi neeee
měl celé červené fleky kolem očiček,nosánku a na čele.....a vypadal strašně....a ještě jako by naběhlé..........
Asi to bude alegie-ale na co?????
Uvidím,jak na tom ráno bude,kdyžtak hned jedu k dr.
No a jestli mu to zmizí.....tak nevím,co bych jí ukazovala.....
A krčík a záhyby.....mažu mastičkou z DM na opruzeninky a pomáhá....krk když je na bříšku a natahuje hlavu 🙂

leonik
20. srp 2009

skleni: tak asi záleží na dítěti 🙂

pik: a nemá malej šestou nemoc? 😨 😒

pikusa
21. srp 2009

Ahoj holky....
tak malej se dnes probudil a úplně čistej.....nemá už nic....
stejně jsem volala dr.a prý se nemám strachovat....jdeme tam v pondělí a já si mám hlídat,co jím....
Ale zase má od rána hysteráky a řve a řve......ted usnul....
Tak jsem z toho jelen,no snad se mi navečer zase neosype.....
Leonik....taky mě to napadlo....ale dr.nic o tom neříkala,on to měl jen v obličeji.....
no i možná ze sluníčka,hlavně,že už je čistej a snad bude......

sklenicka24
21. srp 2009

Pik, také se přikláním k šesté nemoci, na 100%, takhle jsem to měla u Danduli.

pikusa
21. srp 2009

Asi jo...ted jsem to studovala na netu....ono to naštěstí nic není že......???

xzaje01
21. srp 2009

Holky, diky za rady - zkusim tedy maznout.
Pikusa - o zni hrozive, jesteze to je lepsi! Ja mam 1. ditko a zarim (tuk tuk) bez nemoci, ale taky me z doslechu napadla ta sesta nemoc.. 😕

pikusa
21. srp 2009

No už je malej v pohodě....sice trošku protivnej...ale taky je vedro...
No my kojený jen a už laryngitida,ted toto.....3 dny teploty......tak doufám,že máme vybráno 😉

pikusa
21. srp 2009

jooo ale opět jsem ráda,že to je kluk,jako buk.....když mu takhle není dobře a ne prtousek 😀

sklenicka24
21. srp 2009

X: šestá nemoc je to, že dítě má 3 dny teploty a 4 den se většinou osype krupičkou. My jsme jí u Dandy měli v 2,5 m, a to nás nechali ve špitále, protože jim bylo divné, že to má tak malé miminko. Nejdřív tedy ani nevěděli, co mu je, ale pak na to přišli a bylo to toto.

sklenicka24
21. srp 2009

Jo a mám doma taky dnes protivku protivnou, od pěti mi jen pláče ☹ ☹

pikusa
21. srp 2009

Holky,ale on měl krupičku na tělě a v obličeji vysloveně slité červené fleky...kolem očiček a nosánku...
no měla jsem to vyfotit

sklenicka24
21. srp 2009

JJ pik, ono to tak bývá. Neboj, nebude to nic vážného, když e dnes v phodě 😉

pikusa
21. srp 2009

Sklenicko...taky si myslím 😉

sklenicka24
21. srp 2009

Pik: jasné 😉 🙂 Máš moc krásné fotečky, u fotky tvého manži a malého mi málem krápla kroupa, fakt moc pěkné 😵

pikusa
22. srp 2009

Skleničko,díky....ta fotka je taky moje oblíbená 🙂
mě se u tebe líbí ty sourozenecké 🙂 a jak malej dělá bubli bubli 😀

sklenicka24
22. srp 2009

Pik: děkjeem, dala jsem do albíčka nové, tak pokud se ti bude chtít, tak jukni

pikusa
22. srp 2009

Skleničko...taky miluje plínu???jak je tam zababuškovanej 🙂 bobeček jeden...
Matyášek taky plínu miluje 🙂

xzaje01
23. srp 2009

Holky, krasne fotky! 🙂 Jsou to fakt rostaci ti kluci.. 😀

Ten nas plinu miluje, ma sice nakoupeno spousta krasnych hracek, hitparadu ale vede plina - ta se nejlip muchluje a zuzla..

svataterezicka
23. srp 2009

Ahoj holky tak nase holcicka mela na kontrole ve trech mesicich 63,5 cm a 6,7 kg. Je plne kojena. A tak me napadlo jak dlouho vam trva jedno kojeni? My davame z jednoho prsa deset minut. Mam dojem ze i kdyby uz nemela hlad tak se proste sama neodtrhne... Tak nevim jestli ji to mam sama zkratit? Poradte...

sklenicka24
23. srp 2009

Ahoooooooojky

moc děkujeme, jj, jsou to rošťáci se vším všudy 😀 😀 😀 ale Vojta je poslední dobou n ějakej divnej.

KOjo: no u nás je to různé, někdy mu to trvá také těch 10 min, ale to jsou výjimky, většinou tak 5 z každé a stačí mu to. Pouští se sám a nebo ho sundám, když vdím, že mi u prsa usíná a jen si cumlá.

pikusa
23. srp 2009

Ahojík...
tak já už od narození krmím na jedno kojo z obou prsou...
a ted tak 5 minut jedno....a taky ho už někdy odendám..bud usíná,nebo začne čučet kolem...tak mu vrazím dudel a je po jídle

sklenicka24
23. srp 2009

Pik: no u nás je to to samé, mluvíš mi z duše 😀

pikusa
24. srp 2009

Skleničko 😀 😀

lamarika
24. srp 2009

ahojky, to jsem ráda, že taky kojíte ze dvou prsou na jedno kojení 😅 Mně pořád moje mamka s tchyní nadávaly, že prý mu musí stačit pouze z jednoho a že prý ho rozmazluju a překrmuju. Jenže Matýskovi to z jednoho prostě nestačí. Teďka konečně vidím, že je to asi normální 😎 😀

sklenicka24
24. srp 2009

Lam:: no to si děláš srandu?? tak to by mě v životě nenapadlo. To víš, že je to normální. Mluvila jsem o tom i s doktorkou, říkala, že si mimča udělají sami režim a poznají, kdy chtějí víc a kdy míň. Myslím, že kdyby nechtěl, tak se nenapije. Takže jen tak dál 🙂 😉 😉