Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

leonik
18. lis 2009

helu: pěknej macík 😉 Tak koukám, že to přece jen byl nakonec ten zoubek. No pěkně vás teda potrápil 😒 Co kojení, vydržela jsi, nebo dokrmuješ? 🙂

holky, taky se vám mimča pořád tak potí? Vojta jak je pořád v pohybu, tak je pořád spocenej, takže musím každej den koupat 😖

adus22
18. lis 2009

rkk to je mozne, po tatovi 🙂 . Kristynka meria kolko?

pikusa
18. lis 2009

Tak my stále bez zoubku
A koupeme každý den tak jako tak....je to takový rituál....a malej to miluje-jen když je nemocný,nekoupeme
vykoupat,nakojit,s tátou si pohraje a před 8 ho ukládám a v 8 většinou spí 😀

leonik
18. lis 2009

pik: Vojta taky ještě nemá ani jeden zub, a to mu už je přes 10. měs 😅 Tak jsem zvědavá, kdy mu vyrostou. Lei vyrostl první zub v 10.měs 🙂

O tom koupání-zase jsem někde slyšela, že se nemají každej den umejvat, že to není dobrý na pokožku. Jenže přece ho nenechám spocenýho, že 😒

sklenicka24
18. lis 2009

Ahooooooooooooooooj kočky

nám se klube třetí zoubek, ale nic ví. Vůbec se nechce otáčet.

My se také nekoupeme denně. Jeden den ej koupel, druhý den pouze otírám žínkou.,ale také to není pravidlem. Když je protivný,t ak mu ta koupel jen prospěje.

rkk
18. lis 2009

aduš měly jsme před měsicem 65cm ve čtyřech měsicich 😅 24. jdeme na kontrolu tak uvidime 😉
Jsem zvědava ale ted se mi zda že se hodně vytahla

sayast
19. lis 2009

achojky kocky 🙂
pik,s tim autem,husty teda. jeste ze to dopadlo dobre 🙂. proto ja neridim,nemam na to 😀

hel,miry dobry 😀

my taky nekoupem denne, tak ob den,obcas ob dva 😅,ale nekdy taky kazdy den 🙂. proste hrozne nepravidelne,podle situace. a myju jen v ciste vode,nepouzivam nic. jen se vzdy koupu s ni 😵 a julca vzdy kdyz vidi prso, tak se muze zblaznit 😀

dnes pujdem na prevenar, tak jsem zvedava na miry 🙂

a pred mesicem merila 69,5 cm 🙂

helulicek
19. lis 2009

chojky cholky 😀
tak my koupeme každej den. Myslím tak od konce třetího měsíce. Je to prostě večerní rituál, Štěpánek miluje koupání. Ikdyž je třebas někdy už unavenej a nevrlej, tak ve vodě řádí jak divej 😀 Koupeme v čisté vodě, mydlíme jen občas 😉 Krémem nenatírám skoro vůbec 😉
Jinak Štěpi je strašně akční dítko,asi se mám nacotěšit, až začne lozit... cca před týdnem se začal otáčet, tak je imrvére na břichu, pak se zas nervuje, že se nemůže přetočit zpět 😀 komediant jeden 😀
Že máme konečně zoubek, sem už psala že??

Leo: Pořád plně kojím, ale prostě před koupáním na noc už dávám poloviční dávku kašičky, aby mi trochu spinkal. Zabralo to. Většinou spinká tak do půl noci, do čtyř...spinkával i lépe, celou noc a budil se ve čtyři, v pět, ale i tak jsem ráda, že to není po těch dvou hodinách 😝 Jinak kojo přes den i v noci mu stačí, takže jsem ráda, že jsme tu krizi nějak překonali 😉

say, tak vidím, že jsme větší než vy???? 😕

pik, někteří se chovají na silnici fakt jak hovádka a to je ještě slušný slovo....

sayast
19. lis 2009

hel, jste delsi ale vahove na nas jeste nemate 😀 😀 😀 😀

vidis,o zoubku si sice psala,ale zapomnela jsem pogratulovat 😉

kuchy
19. lis 2009

milé maminky,
mám dotaz, nečetla jsem ještě všechny příspěvky,ale náš prcek se změnil z nepřibírajícího drobka v obříka, už je na UM,ale nebaští nijak nadprůměrně, stačí mu dávky určené tabulkou na mlíčku....ted si ale večer vynucuje už jednu navíc, baští s chutí a přibírá tak 1 kg měsíčne, ve 4 měsících 3týdnech má 8 kg, je to moc?,,,,,, vybaštěnou má hlavně pusinu, ale to má po mě,jinak je i dlouhý a má mohutné kosti....

rkk
19. lis 2009

kuchy ja mam holčičku a ta mela ve 4měsicich 8100g a to je holka. 😝 Takže bych se nestresovala když jim chutna 😀

sklenicka24
19. lis 2009

Ahoj kočky

tak nám se dnes poprvé podařilo otočit se. Ale bohužel jsem to prošvihla, už jsem ho našla na bříšku.

Jinak už nekojím, dva dny,a zatím dobré. Malému UM chutná, spinká mi v noci od 19 do 4:40 h, fakt je to labůžo

sayast
19. lis 2009

my byli ur. mame 11,66 kg (za 5 tydnu +300 g), dostali jsme prevenar, mame ocekavat reakci kdyz byla i po prvni davce. jinak zitra juli mam objednat na neurologii a budem cvicit vojtovku ☹

kuchy,bud rada ze mu chutna 😉.

sayast
19. lis 2009

kuchy,julca mela ve 4.M 8690 g a v 5. 9540 g. takze klidek 😉

skleni,gratuluju moc 🙂

sklenicka24
19. lis 2009

Say: děkujeme, neboj, určitě to zvládne, my měli také reakci na tu první a na druhou vůbec

NO krásné míry, tak co kočky, která bude naše 😀 😀 😀 😀 😀

helulicek
20. lis 2009

Zdravím holky,
kuchy, my jsme měli na 3měsíční myslím 7,9kg a 69cm 😀 a teď ve středu měl malej 71,5 cm a 9,03kg 😀

My máme dnes pět měsíců, toto letí 😅 😵 🙂

Skleni, tak se konečně otočil!!gratuluju 🙂

sayast
20. lis 2009

hel,vse nej k mesicninam 😉

xzaje01
20. lis 2009

Say, jaktoze Vojtovku? Co to je za napad?

Vsem gratuluju k zubum, mesicninam a ostatnim vyznamnym milnikum 😉
U nas se nedeje ani zuby ani nic jineho.

kuchy
20. lis 2009

Díky holky, 🙂 🙂 🙂 jak vidím,veliká mimča nejsou vyjímkou 😉 ,já jen jak mi všichni říkají nekrm ho tak,je hrozně velikej a má tlustej obličej a tak....trochu mě znervozněli.... 😀

sayast
20. lis 2009

X, protoze se nehybe 😒 . ale na neurologii nas objednali az 4.12., tak doufam ze do te doby to zvaldnem sami

kuchy,na reci se vyprdni 😉

pikusa
20. lis 2009

Ahojík....
Kuchy,jukla jsem do albíčka 🙂 taky Matyášek 🙂 a je krásnej.....nedej na kecy kolem 😉
Jinak my už skoro 3.týden marodíme...já už teda skoro fit,mates strašně kašle....a ne a ne se toho zbavit 😒

helulicek
20. lis 2009

kuchy, my jsme se už potkaly v nějakým tématu že?? ještě jako těhu...si tak vzpomínám 😅
my máme taky velkou papulu 😀 takže na fotkách vypadá jak superváleček, přitom tělíčko mi připadá vzhledem k jeho výšce normoš. No je to kus chlapa,ale zas žádnej velkej cvalda...
Na řeči nedej, je to tvoje mimi,ty víš nejlíp co potřebuje...já to pouštím jedním uchem tam druhým ven...ale mám štěstí že z rodiny a blízkýho okolí do mě nikdo v tomto směru nerejpe...asi mě už znají 😀

pikusa
20. lis 2009

Já vždycky řeknu...a to mu mám jako urvat prso od pusy?????
a pak slyším..jo on je kojený??????????????
neee je na rajský a na svíčkový asi
copak se to jídlo u těchto prcků dá nějak ovlivnit?????
kecy pitomý 😠

xzaje01
20. lis 2009

Say, tak do 4.12. bude uz Julca urcite lepsi - co jsem tak zatim vysondovala (ptam se prubezne vsech moznych kamaradek maminek) tak deti kolem tech 8 mesicu delaji velke pohybove skoky. Treba kamoska ma syna, co ji pry nejdrive stal, az pak si sedl - tak nejak kolem tech 8mi mesicu. Ja vim, to je ted docela mimo misu, ale jen te chci povzbudit 🙂
Nakonec nejake to vysetreni navic nikdy nebude skodit. Budu drzet palce! 😉

sayast
20. lis 2009

x,moc dekuju 😵

rkk
20. lis 2009

taky držime palečky 😉 každy mimi je jiny.Mam dvě holky jedny je teda už devět ale každa je pohybově jina 😅
Ta prvni se otačela až po patem měsici a Kristynka už ve čtvrtem.Neboj to přijde uvidiš jak tě překvapi 😎

pikusa
20. lis 2009

Say...bude to všechno v pořádku,uvidíš 🙂

marcelapetrikova
20. lis 2009

holky jsem tetaaaaa ségra dnes v 21 59 porodila v 35+2 holčičku sofii lucii má 2200 gramů a 45 cm takže mezi velká miminečka patřit asi nebude 😀 😀 😀 😀

sayast
20. lis 2009

pik,diky 🙂

marcel,gratulace 😵

marcelapetrikova
20. lis 2009

už se těším až ji ponufám takovej drobeček oproti té mojí opici co mám doma
ona normálně zdrhá po bytě 😀 položím ji na deku v obýváku a najdu ji v chodbě u drátu od netu jak ho žužle a strašně moc se tomu chechtá