Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

helulicek
4. led 2010

Čau holky, všechny moc zdravím. Dočítat moc nestíhám. Jen jsem viděla, že Julči od say se noci zlepšily, tak to je super. Jo a vítám nové pisatelky 😀

sem se tu celý vánoce neukázala, tak doufám, že jste je s prckama krásně prožili a do nového roku přeji dodatečně vše nej, hlavně jen samé radosti s těma našema zlatíčkama

Nevím, jestli jsem to sem psala, 22.12. jsme byli v poradně a mladej má 73cm a 9,5kg na vyrážku jsme dostali lipobasi, a kupodivu to fakt zabralo, sice to jde ještě trošku vidět, ale jen pod světlem. Takže doufám, že to bude ok a budeme moc chodit do bazénu. Měli jsme jít teď ve čtvrtek, což by nám možná už dovolila ale Štěpi má od Silvestra rýmu. Trápí nás totiž zuby, takže noci stojí opět za prd. Jsem už asi smířená s tím, že prostě nebudu mít celonočně spící dítko. Měl teď asi 3dny po odečtení 37,5 takže ven jsme taky nechodili Ještěže byl táta doma, tak to nebylo jen na mě

Jinak vánoce super, užívali jsme si to. Jezdili po návštěvách, u nás návštěvy, prostě furt bylo co dělat a Štěpi byl spokojenej, hlavně když tu měl děti

Jo a od včerejšího rána (začal o půll4 ráno ) říkat baba, baba a o mámě a tátovi nehce ani slyšet. Když mu to říkáme tak se směje a kroutí hlavou

Krásnej den, snad se sem dostanu, tak zatím pááá

pikusa
4. led 2010

Helu...ahoj doma 🙂
Mates taky začal s baba baba....to jim jde totiž nejlíp 😀

helulicek
4. led 2010

Piku, já vím, ale nemusí s tím začínat o půl čtvrté ráno 😀 Stejně do něho furt klavíruju mama, včera mu to jednou ujelo a řekl to, nebo alespoň jsem slyšela, co jsem slyšet chtěla 😀 😀

pikusa
4. led 2010

Jooo prd,bude baba baba pak tata tata a pak někdy máma 😀
Mates teda říká mam mam ale asi to ještě není cíleně....táta táta taky říká,ale taky spíš jen proto,že mu to jde 🙂

leonik
4. led 2010

ahoj holky, tak já jsem pro Vojty zas táta a dokonce i strejda je táta 😀 😀 😀 máma řekl zatím jen vyjímečně.

helulicek
4. led 2010

to jsou ale lumpíci, máma se o ně stará celej den a oni na nás takhle 😀 😀 😀

leonik
4. led 2010

helu: jj, a to do něj celej den hustím máma, a on hned opakuje táta 😀 Asi je to pro ně složitý slovo 😀

pikusa
4. led 2010

No jasan...máma celej den lítá,večer přijde táta z práce a máma????zapomenuta 😝

akvy
4. led 2010

Ahoj holky 🙂
kdy tak nechávat malou usínat i za cenu pláče v postýlce samotnou? Tak v těch 3 měsících? Teď mi přijde ještě malinká. 😵

leonik
4. led 2010

akvy: já jsem začla, když měl Vojta 3. měsíce. Dřív ne. Ale nenechávala jsem ho plakat, hned jak začal, jsem šla za ním do ložnice, pohladila, dala dudlík, nebo pochovala a zas odešla. Někdy jsem tam šla snad stokrát, zezačátku to trvalo skoro hodinu než usnul. Po čase se to zkracovalo, pak krásně usínal, a usíná doteď sám 🙂

pikusa
4. led 2010

Akvy...ted bych taky ještě nenechávala,je malinká a máma je prostě všechno.....
kolem toho 3-4 měsíce bych začala a uvidíš,třeba začne spinkat sama

sayast
4. led 2010

ahojky holky,
julca nerika nic. nic vedome,tak.

akvy,plakat jsem ji nikdy nenechala a nenechavam. ted si uzivam ze se mnou spi a potrebuje me 😵 . za par let budu skemrat ja a budu mit smulu 😀

leonik
4. led 2010

holky, tak jsem našla Vojtovi další zub 😀 ale řezák 😅 Jak vašim prckům rostly zuby, prvně ty dva dole a pak ty dva nahoře, nebo taky někomu tak na přeskáčku? 😀 A roste mu to ne dolu z dásně, ale jako trochu zepředu 😒

pikusa
5. led 2010

Leonik..jak rostly zuby?????zatím nijak 😀 😀

helulicek
5. led 2010

holky, dnes mi zemřela sestřenka 😢 byla v 7 měsíci, čekala po 6 letech dvojčátka po umělým oplodnění.... ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢

jinak u nás noci stojí za starou belu, rostou zoubky, teplotkujeme, tak jsme doma, má rýmu....tak pořád bojujeme, ale si říkám, že ikdyž je to teda někdy fakt o nervy, tak mám štěstí a musím si ho pořádně vážit....

sayast
5. led 2010

hel,coze???????? 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔
je mi z toho uplne spatne 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 . jak se to mohlo stat? 😢 😢 😢

leonik
5. led 2010

ahoj holky

helu: co to čtu za smutnou zprávu, úplně mě přešel mráz po zádech 😢 😢 Přeju upřímnou soustrast 😔 To je strašný, toto 😢 😢 Co se jí stalo? Jestli nechceš, nemusíš to psát 😔 Ale je to hrozný, musela být mladá, a ještě k tomu miminka na cestě ☹ 😢Jj, když se něco tak smutnýho stane, člověk si všeho váží mnohem víc ☹

pikusa
5. led 2010

Hel......upřímnou soustrast.....to je strašný............

xzaje01
7. led 2010

Helu, jsem v soku, nedovedu si vubec predstavit, cim ted prochazi vase rodina. Mas naprostou pravdu, je treba si vazit kazdeho dne, mame stesti. Preji uprimnou soustrast 😔

Ted se mi uz ani moc nechce psat to, s cim jsem tu prisla.. Byli jsme u pediatra (jeste nam zbyva tyden v Mex.) a ze pry ma maly atopicky ekzem - on to nazyval spanelsky atopic dermatitis, takze predpokladam, ze to je v CJ ten ekzem. Dal nam na to nejake mazani a pry bacha na potraviny. Takze zadne vyrobky z kravskeho mleka do 1,5 roku a UM mame kupovat HA. Pry ale muzeme dojet mliko, co mame nakoupeno doma normalni. Zvlastni je, ze tady v Mexiku pije maly HA mliko co nakoupila tchyne (aniz by vedela co to znamena, vzala ho, protoze bylo drazsi) a ta kuze se mu tady dost hodne zhorsila. Jsem z toho jelen, ale vlastne o nic nejde. HLAVNE ZE JSME.

Preju krasny den vsem velko-maminkam, jdu dat malemu pusinku. ...

pikusa
7. led 2010

Xzaje....ahoj do tepla....
a nemůže to být horší i podnebím a počasím?????
no holt budete asi atopáci,to není nic strašného......ale přeji,at se mu to zlepší a aspon mazání zabere....
a přesně-hlavně že je 🙂

akvy
7. led 2010

Holky díky za rady...jsem ráda, že se tady můžu s váma takhle poradit.. 😉 🙂
je to fakt, za pár let, se budeme chtít mazlit a už o to nemusí ani stát 🙂, takže si to musíme užít 😉

hel..to je hrozný, je mi to moc líto, drž se....

pikusa
7. led 2010

Akvy...jukla jsem do albíčka,jejda,to je drobek...já už si ani nepamatuju Matyáška jako miminko.....
tak se s ní hezky mazli,fakt to strašně utíká..... ☹
Jo a teda barvu Casual co máte jsem viděla poprvé....teda je to Casual vid 🙂

pikusa
7. led 2010

a tady "velké miminko"
http://pikusa.rajce.idnes.cz/Matyasek_8.-9.mesic/
kdo chcete jukat

helulicek
8. led 2010

Čau holky,
jen letmo jsem to tu prolítla, takže asi na všechno nezareaguju, tak se omlouvám. Je od vás pěkný, že na mě myslíte. Je to těžký....

Co se týče té mé sestřenky tak porodila dvě krásný dětičky Klárku a Kubíčka. Měli 1,88kg a míru přesně nevím ale bylo to 40cm a něco....jsou v inkubátoru a budou tam asi do konce ledna, uvidí se jak budou přibývat na váze, ale zatím to jsou šikulky...takže sen se sestřence vyplnil, bohužel ho ale nemůže prožívat
Tatínek půjde na mateřskou a já nebo teta mu budeme ze začátku pomáhat, přece jen to není ta péče pro chlapa tak přirozená jako pro ženskou, ale on to určitě časem zvládne. Včera se tu stavoval...no škoda slov...ta
bolest a bezmoc je hrozná...

u nás je chumelenica jak blázen, ale my stejně nemůžeme ven...je mi to líto, od silvestra jsme byli jen jednou venku...já tak miluju snížek, bych se tak ráda brodila Štěpi je furt nachrmlanej, ven proto chodit nemůžeme, teplotkovali jsme (to už je asi dva dny v poho), do toho zuby, dnes v noci jsem spala snad jen tři hodinky...předtím ty noci taky nestály za nic, ale bojujeme, tak snad se to zlepší...Usíná mi jen na rukách, no při jeho váze je to děs, ale jinak chudáček neusne, tak musíme vydržať. Ještěže existuje gymbal

Příkrmy mi teď bojkotuje, sice něco sní, ale dostat to do něho je někdy boj . Dřív tak pěkně papal...ale si říkám, že přece jen rýma a zuby, tak asi ta chuť prostě není. Ale co absolutně nechce je čaj, dřív ho sem tam pil ale teď ani kapku...

Možná nakouknu uvidím....

akvy
8. led 2010

Ahoj holky... 🙂

hel... tatínkovi Klárky a Kubíčka musí být těžko, je dobře, že má ve vás oporu, bude jí potřebovat a mrňouskové taky. Moc vám všem držím palečky. Je mi z toho smutno.
Ať je Štěpánek brzo fit, ono je venku stejně hnusně, tak nemusíte litovat, že jste doma.

piku...jojo, je to casual, jsem s ním spokojená. Taky se s malinkou furt ňuchňám. 🙂
Dneska spinkala od 22.30 hod.-07.30 hod.. 😵

Holky, občas nás zlobí prdíky. Myslíte že můžu dávat ráno 5 kapek sab simplexu a odpo 1 tbl. Laktobacílků? Můžu to kombinovat? Já jí to takhle dávám 3 dny a zdá se být v pohodě. Ale nevím, jestli to můžu takhle kombinovat.
Dík za radu.

akvy
8. led 2010

piku...Matyášek je hezounký, koukala jsem do albíčka 🙂

leonik
8. led 2010

ahoj holky 🙂

pik: pěkný fotečky 🙂

hel: je to moc smutný, že miminka budou vyrůstat bez maminky 😢 Asi to bude mít tatínek zezačátku hodně náročný, ale když vás bude mít při sobě, určitě to zvládne. U nás je taky od rána metelice, ale prej je to teprv začátek, má bejt hůř 😕 Jak píše akvy, venku není stejně o co stát, je tam hnusná zima 😒U nás je to taky tak, když přijde nemoc, taky Vojta málo jí, není chuť. Tak hlavně, aby pil.

akvy: s těma kapičkama neporadím 😒 Já jsem sab nedávala vůbec, páč nezabíral, jen jsem dávala dělaný fenyklový kapičky z lékárny, co mně napsala Dr, Pak jsme přešli na probiotika BioGaia. Malá ti teda dneska krásně spinkala 😉

O víkendu se sem asi nedostanu, páč slavíme Vojtovy narozky. Sice je má až v pondělí, ale budem slavit už celej víkend 🙂 Tak se mějte hezky, po víkendu zas nakouknu 🙂

pikusa
8. led 2010

Ahoj holky......
Hel...strašně smutný.....tatínkovi to ženu nevrátí,ale má pro koho žít dál......
Kapičky...neporadím,prdíky Mates neměl...
A my dnes noc taky lluxus--kojo ve 23,pak teda asi 2krát dudel a vzbudil mě ve čtvrt na 9,jak si povídal v postýlce 🙂

akvy
8. led 2010

že by to bylo počasím, malá mi prakticky dneska po každým kojení usne a spinká do dalšího. Chci jít ven, aspoň na chvilku a nevím nevím, jestli ten náš medvídek nebude spinkat. 🙂
pik... taky dobrý 😉

pikusa
8. led 2010

Tak my jdeme za chvíli,snad nezapadneme někde 😀
Akvy...když byla Mates tak malej jako Miška,tak spal skoro pořád 🙂