Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pajinka63
5. čer 2009

Ahoj holky,
to jste mě potěšily, že nejme sami s takovou váhou. Už si připadám jako exot, každej kouká že jsme velicí, malej vypadá tak o 2 měsíce starší. Příští týden oslavíme 3 měsíce a vážíme kolem 7700g. Teda k dr. jdeme ten příští týden tak to budem vědět přesně. No a neměřila jsem ho, takže délku nevim. Každopádně nosíme zatím vel.68, ale už to začíná být tak tak.Když bych mu dala něco většího tak mu lplandají nožičky. Má dlouhý tělo. No a s těma zařezanýma plínkama jsme na tom stejně. Porodní váhu jsme měli 4200g a 52cm, no a od té doby řádně a hodně přibíráme.Někdy mě to chytne a jsem z toho nešťastná, že je takový obřík a že nemám takový to pravý miminko. A pak si řeknu, hlavně že je zdravej! Kdyby byl moc malej tak z toho budu nešťastnější než teď. No a taky je hodně šikovnej a akční. Podle toho co by měl umět jsme dost dopředu.A jak to tak vidim tak tady všechny velký mimi jsou šikovný.
Jo a jinak teda 6 týdnů jsem kojila plně a teď přikrmuju ale asi tak jedno jídlo denně Nutrilonem. Zbytek kojo takže přibírá z MM. Jo holky a jak často krmíte? My si zatím pořád držíme ty 3 hoďky, dýl vydrží jen když řádně zabere v kočáru. No a v noci se budí tak 2x, ale to moc nejí jen si párkrát pocucá a zase usne, ale prostě se vzbudit asi musí nebo co. 🙂

leonik
5. čer 2009

pajinka63: ahojky, tak to jste měli stejnou míru a váhu jako náš malej 😀 Oproti holčičce co s náma ležela na pokoji v porodnici vypadal náš na dva měsíce, a ne jako novorozenec 😀 Proč jsi začala přikrmovat? Já mám pocit že malému taky MM přestává stačit ☹ Kojím ho přes den i po dvou hodinách, v noci většinou jednou, max. dvakrát.

katchinka
6. čer 2009

Ahojte holky, mě jste taky potěšily, že nejsme takoví velcí jen my. Naše porodní váha byla 3250g, ve třech měsících 6,8kg, a teď když nám budou čtyři měsíce, tak to vypadá na váhu kolem 7,5kg a měříme cca 64cm. Taky jen kojím, přes den co tři hoďky (někdy i co 2.h.-2,5h.), v noci vstáváme na kojo jednou a pak až ráno kolem té šesté. Asi tak jak Pajinka63 mám z toho někdy zvláštní pocity, jak někdo koukne do kočárku a první co řekne, " jéjéj ten je ale veliký....co mu dáváte jíst???", na druhou stranu jsem ráda, že je takový pevný, zdravý a takové to krásné kulaťoučké miminko.

majka79
6. čer 2009

Ahoj všem chvíli jsem tu nebyla a dívám se že se náš počet rozrůstá, Lukášek roste a sílí dál. Chtěla jsem se zeptat jestli některá z Vás nepoužíváte nosítko nebo klokanku, naše mimi jeprostě nošenec 🙂 , ale já nevím jestli to u téhle váhy (teď 7,5kg) má smysl.

marusch.mat
6. čer 2009

Ahoj holky,zahlédla jsem vaši diskusi, já měla taky velká miminka 😀
Starší ( dnes 6 a 3/4 r) při narození 51cm a 3,40 kg ve třech měsících 65cm a 7,20 kg byla do půl roku jen kojená, v roce pak 81cm a 11,21 kg, teď tak 128cm a 25kg.

Mladší (dnes 4 a 3/4 r) při narození 53cm a 4,18 kg ve třech měsících 65cm a 7,30 kg, do půl roku plně kojená, v roce pak 81cm a 10,40 kg , teď tak 108cm a 17 kg.

U kojených dětí nevadí, když jsou baculatější, neb si neberou žádné prázdné cukry a tuky navíc, mléko se jim přizpůsobuje.
A Verunku kvůli únavnosti nožek, musím nosit v náručí ještě občas teď.

kinsli
6. čer 2009

Ty jo holky koukám, jaké máte obříky 😀 😀
my byly tedy taky veliký (4000g a 55 cm) ale pak už jsme zase přibíraly pomalinku
Na roce 8570g a 78 cm.

pikusa
7. čer 2009

Ahoj holky........
tak my při narození 3440 a 52cm......
na 6ti týdnech 5590 gr.a 57cm....a každej kdo koukne do kočárku.....jééé čím ho krmíš????
SVÍČKOVOU A KNEDLÍKEM ASI 😠 😠 😠
Malej je kojenej plně a dnes nám jsou 2 měsíce a v úterý asi skočíme na převážení.................
Taky si někdy říkám,že to není to miminečko malinké...ale pak se na mě usměje a vykulí oči a i kdyby měl 10 kilo,je to můj pokládek 🙂

pajinka63
8. čer 2009

Leonik já začala přikrmovat protože malej byl hodně nervózní a krmila jsem taky snad po dvou hodinách i kratšeji. Tak do mě všichni frčeli ať mu zkusím dát UM. Koupila jsem teda Nutrilon comfort je na koliky a zácpu, my ny ty koliky hooodně trpěli, no a zdál se mi hned spokojenější. Jenže si samozřejmě zvykl na flašku a začal se mi kroutit u kojení.Takže abych neztratila mlíko tak jsem pořídila el. odsavačku, přes den 2x odstříkávám a krmím flaškou.Vím kolik mi vypije a vydrží tak dlouho nejíst jako když má nutrilon. Takže mlíčko hladový určo není.A v noci to se kojit nechá, páč je rozespalej a to pocucá a zase spí.Díky odsavačce mám tolik mlíka že dokrmuju tak jednu dávku denně.Ale kdybych se víc snažila tak odsaju i tu dávku navíc.Ale nemám čas seďet častěji u odsávačky.Tak já bych ti poradila aby ses zkusila rozkojit víc odsavačkou.A když nepomůže tak teda dokrmit.Ale asi dopadneš jako já, jak čuchnou k flašce už se jim tahat nechce potvůrkám.🙂

ilci
8. čer 2009

majko, náš prcek má 10kg a nosíme v manduce, taky se rád nosí a na rukách už ho neudržím

majka79
8. čer 2009

ilci
a myslíš že můžu dát do Manducy i našeho prcka v neděli mu budou teprve 4 měsíce, do klokanky ho dát nechci nezdá se mi zrovna zdravá když si představím že visí plnou vahou na pindíkovi
a tak váhám ERGO nebo MANDUCA zdá se mi fajn ale neznám zatím nikoho kdo by v ergonomickém nosítku nosit dřív než v půl roce

leonik
8. čer 2009

pajinka63: já jsem zkoušela odsát, ale z obou prsů jsem odsála jen 100 ml! A to je určitě pro 5 měsíční dítě hodně málo ☹ Malej se mně u každýho kojení hrozně kroutí, cuká sebou, myslím že to neteče. Pak se to spustí, když chvíli tahá, ale vždycky jen na pár sekund a on se zklidní a jak to přestane týct tak se zase kroutí ☹ Celej den je protivnej, pořád kňourá nebo křičí a nic ho nebaví. A to mlíko jak jsem odstříkala z flašky vůbec nechtěl, přehazoval dudel v puse a mlíko mu teklo ven. Když byl menší, tak mně z flašky pil normálně. Takže pokud budem přikrmovat, tak budem mít asi problém naučit ho na flašku. Jinak v noci mám mlíka dost, taky v polospánku pije. K doktorce jdeme příští úterý, tak se s ní musím domluvit a nechat ho převážit, jestli přibírá 🙂

pajinka63
8. čer 2009

Leonik no asi to bude možná z hladu, mě byl taky takový protiva, nic ho nebavilo. Ale neznamená že když odsaješ 100ml tak je to málo. Když jsem poprvé odsávala tak jsem odsála taky tak sotva stovku z obou prsů a říkala jsem si že tu flašku od odsávačky nemůžu v životě naplnit, no a teď to musím přelít abych mohla pokračovat. 😀 Musíš nechat prsa nalít.Pak takhle odsaju až 240ml z obou v pohodě.
Ale jinak mi malej přibýval pěkně a dr. se divil proč jsem začala přikrmovat, tak jsem mu vysvětlila jeho protivnost. A je fakt že se to potom co dostal pořádně najíst zlepšilo a malej byl v pohodě.Jí teda po 3 hodinách přes den.

leonik
8. čer 2009

pajinka to je pravda že jak odsáváš, tak toho mlíka je pak víc. Když jsem odsávala dřív, tak jsem toho mlíka měla taky hodně. Jenže přes den, jak pije, tak odsaju fakt málo, to by se mně asi hlady uřval 😀Už teď je s ním k nevydržení a stejně to do něj nedostanu z flaše 😖 Já teda zatím vyčkávám s tím dokrmem až se poradím s Dr. 🙂 Ona totiž není moc zastáncem těch UM ze začátku. Ale když to někdy jinak nejde, no..tak uvidíme.

mousunek
9. čer 2009

Ahojte holky, tak jsem byla s malym predcasne na 8mesicni prohlidce a ma 10,7kg a 75cm 😉

tereziep
9. čer 2009

Ahoj holky, konečně nějaké zajímavé téma. Připadám si dost divně. Moje malá má v 10 měsícíh 10,8kg a 80 cm. Připadám si jako exot, když vidím kamarádek děti. Mají stejně staré, ale tak o 2 kg lehčí a 10 cm kratší. Koupila jsem inglesinu magnum z toho důvodu, že jsem oba větší. Já mám 175 cm a manža 190 cm. No a malá se do kočárku už nevejde - teda vejde, ale koukají ji nožičky a na spaní je to dost nepohodlné. Tak jsem museli koupit sportovní. Což byl docela problém. Chtěla jsem velikost lůžka cca 90 cm. No a na trhu skoro nic. Nakonec jsem kvůli váze oželela nafukovací kolečka. Docela mě to vzalo. Myslela jsem, že s kočárem vydžím tak do 1,5 roku a pak koupím jen golfky, ale tahkle jsem byla nucena koupit sportovní. Nějak se mi příčila představa dát 9 měsíční dítě do golfek.
Nevím, zda je to způsobeno tím, že jsem dokrmovala, ale já byla taky tahle velká.
Je to docela síla. Malá je tak o 10 cm měnší než o 9 měsíců starší neteř.

majka79 - mě rehabilitačka říkala, že bych malou něměla nosti. Prej to neni dobrý na páteř.

mousunek
9. čer 2009

tereziep - s tou pateri to muzu potvrdit, ja mela pater z malyho 3 tydny zablokovanou

leonik
9. čer 2009

mousunek pěkné míry 🙂

tereziep: co jste vybrali za sporťáček?

mousunek
9. čer 2009

leonik - diky, je to peknej kusanec chlapa 🙂

hancazivocich
9. čer 2009

ahoj, problémy se zády mám taky - dr. mi řekl, že by to nechtělo nic tahat a nezvedat nic těžkýho 😠 exot jeden. Jsem se ho zeptala, že asi děti nemá? Nemá!!
Jinak z kočárkárny malou tahám v tom baťůžku - s nožičkama ven. A vnitřní prostor v kořárku máme kolem 90. Máme Tako Natálie... vím, hodně lidí by do něj nešlo, ale pevně doufám, že ještě chvíli vydrží... Teď jsem zahlídla na netu ,,novou verzi liberty" - nevypadá zle a vypadá prostorně

hancazivocich
9. čer 2009

jinak já mám 178cm a chlap 186cm. Měl někdo u dětí 70cm ve 4 měsících? Nebo i víc - prosím... ať nejsme sami

mousunek
9. čer 2009

hancazivocich - bud rada ze mas veliky kocar malej musi byt od 4mesice ve sportaku :-d se do hlubokeho nevesel 😀

leonik
9. čer 2009

hancazivocich, tak to jste velcí 🙂 Já nevím po kom je ten náš malej, já mám jen 168 a manžel 178 cm 😕 Náš malej měl 70 cm když mu byly čtyři měsíce a týden 🙂

pikusa
9. čer 2009

Ahoj holky...
tak vážení dnes....6620 gramů....na 2 měsících...........takže joooo obřík

hancazivocich
10. čer 2009

leonik - může být po prarodičích 😉

tereziep
10. čer 2009

leonik nakonec jsem vybrala hauck traxx cruiser. Je dost dlouhej a hlavně lechkej. Jediná potíž je v tom, že už se nevyrábí a já koupila model 2007 - ještě jich pár na natu najdeš - pokud máš zájem. Jinak vesměs dlouhý lůžka mají kočárky Hauck. Já chtěla přehazovací rukojeť né sedačku. Ze sedačkou by se možná našlo víc. Jenže vím to s magnumu, že pokud je tam dítě tak to jde dost těžko - je to hrozná tíha.

mousunek
10. čer 2009

hancazivocich - muze proc by nemohl geneticke retezce jsou tak "propletene" ze klidne muze... ja s Viktorovo tatinkem taky nejsme nikterak veliky ja mam 165cm a on 175cm vsichni mi rikaji ze je celej ja, ale ze nektere rysy ma po mym dedovi z matciny strany a na vejsku bude taky asi do nej ten mel 2metry

mousunek
10. čer 2009

hancazivocich - je ted na to koukam tys to konstatovala neptala se tak se nezlob 🙂

hancazivocich
10. čer 2009

pohoda, tady je ten kočárek - my máme modro-červenou kombinaci... http://www.svetkocarku.cz/kocarek-tako-natalia-...
Člověk se nadře, ale mímo zatím ,,nevylízá" 😀 My taknějak počítali, že to určitě nebude prcek, proto jsme se pídili po kočárku s dlouhou a širokou ,,vanou" 😅 Hm, ale stejně občas okolí dostáváme tím, když si prcek ,,hoví" a položí si nožky na kraj 😀 To jsou pak pohledy od okolí... 😝
Sice mi trošku ,,zatáčí" k jedný straně... Možná i tím, že často cestujeme - každý víkend skládáme.. Jo - teď se to vyřeší - na chatu se pořídí starší, ale praktický 😵

hancazivocich
10. čer 2009

http://www.kocarkyliberta.cz/?p=productsMore&iP... - taky dlouhej, ale to jsem zjistila, až když jsme měli doma tako... Jo a k tomuhle jde dokoupit zařízení, abyste mohly v klidu vozit korbičku upnutou jako vajíčko

tereziep
10. čer 2009

hancazivocich tak mi měli ve 4 měsících 69cm.
No mě se právě kočárky typu tako a podobný nelíbí (teda sportovní kočárky s vložnou taškou) na mimčo. Já jsem zastáncem klasických hlubokých kočárků. No a tak nějak jsem přemýšlala, že malá by mohla být velká a tím, že je letní jsem hledala kočárek s co největší vaničkou a hlavně lehký a snadno složitelný. Nakonec to vyhrála magnum - sice to není klasická vanička, ale je dobrej. Ještě teď ho používám - ale jen občas. Jinak mám sportovní.
Je to hrůza. Chtěla jsem malé koupit na zimu kombinézu ve slevách, ale bála jsem se. Teď máme bodíčka velikosti 80-86 nebo 12-18 měsíců. Takže jestli poroste tahle dál, tak nevím co jí budu dávat v zimně.
Jo a taky je problém s autosedakčou. Třeba maxi cossi tobi nám byla malá. Takže budeme nuceni koupit normální velkou sedačku 9-36kg.