Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

xzaje01
28. srp 2009

Pikusa, miminka jako to tvoje... 😠 😀 😀 😀

Sayast - u nas to doslo do stadia, kdy v 11 uleham s malym, kojim, on tak 10 minut pije a pak podudlava / spi. Jakmile se oddali zivy dudel, spusti ryk. A tohle je tak do pul jedne, nez skutecne usne. To se fakt neda - plac neplac, bude se to muset odnaucit. Ja ho jinak nenechavam samotneho "vyrvat", nosime ho s manzelem a on presto breci nebot je evidentne unaveny ale chce svuj dudlik.. 🙄

pikusa
28. srp 2009

Xzaje...no já jak idím,že usíná u prsa,vyndám a strčím dudlík....a on dudlá a dudlá a usne 🙂
ale on to tak má prostě od narození....v 7 koupeme--tak nějak a v 8 spinká.
Samo,že se někdy stane,že to neklapne,ale většinou jo.

sklenicka24
31. srp 2009

Ahoj kočky

mám velký problém, malý mi odmítá prso. Vezme si jedno, baští tak max 3 min. a je hotov. Druhé už nechce. Ještě minulý týden jedl obě po dvou hodinách a teď nemusí jíst třeba 3-4 h. Jsem z toho hotová, nevím, kde je chyba. Pořád je nevrlý, kňourá....

Nemáte s tím někdo zkušenost????

sayast
31. srp 2009

skleni, my mame opacny problem 😅
a nemas treba malo mlicka? nebo nedostala jsi MS? to pry potom mlicko mimcum nechutna. nebo mu to staci. to ze i 4 h nechce si myslim ze je normalni,julca taky kolikrat ma takove prestavky. a nerostou zuby?

xzaje01
31. srp 2009

Ahoj holky, skleni - bohuzel neporadim, max me napadla ta menstruace..
Pikus - ja jsem ted zacala odnaucovat a dudlikovat, zatim to vypada nadejne, akorat se mi dnes vnoci 3x vzbudil, pritom jindy spava az do rana. Malemu ten dudlik snadno vypadne, takze sedim u nej nez skutece usne a dudlik u pusiny pridrzuju.
Vase ditka si dudlik umi podat, nebo jim vubec nevypadne?

sklenicka24
31. srp 2009

Menzes právě nemám. To bych jinak také pochopila, za celé kojení jsem jí měla jednou a to zvládl docela dobře. NO snad se mi to zlepší a on to bude zase brát takové jaké to je.

xzaje01
31. srp 2009

Skleni, nechci strasit, ale mozna jsi podruhe tehotna 😀
To byla takova legrajda. Neboj, urcite to bude dobre. Treba jak se ochladilo, tak uz nema takovou zizen. A nebo, nas prcek se nekdy osiva a pousti prsa, kdyz ma prdiky / chce se mu na velkou..

sklenicka24
31. srp 2009

Tak to Vojta u toho právě kadí, jak se už jedou přichytne, tak kadí a kadí

Po druhé??? U mě by to bylo po třetí 😉 ale nestraš

pikusa
31. srp 2009

Skleničko...taky jsme to měli...to je prostě asi jen období....
a možná ho trápí dásničky a tlačí zoubky....to se srovná 😉
Xszaje....malej usíná s dudlem a pak si ho v noci vyplivne sám.....
někdy mu ho ale podávám,jindy ne.....

sklenicka24
31. srp 2009

PiK: jj, asi jo, uvidíme, jak to bude tento týden pokračovat a jestli nebude změna, tak pojedu k mudr.

pikusa
31. srp 2009

Neboj....to se srovná 😉

sklenicka24
31. srp 2009

Fakt v to doufám 😀 😅

xzaje01
31. srp 2009

Jee, Skleni - ja jsem si neuvedomila ze fakt po 3.! Ale taky si myslim ze to bude spis nejaky neduh. A kdyz ne tak blahopreji!!! 😀

Pik - ja mu ho musim pridrzovat, protoze on si 3x cucne a dudel je venku.. 😅

sayast
31. srp 2009

tak my dnes mame premieru s mrkvickou, asi mela hlad a spokojene dlabala 😀 😀 😀 . vecer zkusim udelat i polovicni davku kasicky. jen moje mlicko uz ji asi nestaci. taky na jeji vahu, ani se moc nedivim 😅

xzaje01
31. srp 2009

sayast - tak to je velky den! myslim ze se nedocenujes, koukni kolik vyrostla z toho tveho mlicka!!!

sayast
31. srp 2009

xzaje, dik 🙂
tak kasicky snedla asi 10 lzic, vypadalo to ze ji chutna 🙂. tak myslim ze na poprve uspech 🙂. pak jsem ji dokojila a uz spi, tak doufam ze az do rana 😀

misakri
31. srp 2009

ahojky holky.. 🙂
byla jem tady u vás už jednou a přidávám se znova.. dnes jsme byli s danym na 3měs kontrole a jeho míry jsou 7,8kg a 68cm.. takže je asi trošku větší, ale ne nijak moc, ne? mě nepříjde, že by to byl extrem.. i náš pediatr říkal, že v normě, zato tchýně.................... 😠 😠 😠

sayast
31. srp 2009

misakri,my v 5-ti mesicich meli 10 kg a to je to holcicka 😉. z reci ostatnich si nic nedelej 😉. je to krasnej,zdravej kluk 🙂

misakri
31. srp 2009

sayast ahojky.. 🙂
no my právě měli hned od začátku větší i mišku, takže mi to nepříjde až tak divné.. prostě to mají dané geneticky a šmitec 😅
ale moje tchýně to furt srovnává.. a jediné, co jsme vždycky slyšeli ( u dcerky - když jsme tam přijeli ), jak zase přibrala a že je tlustá.. no coment 😠

sayast
31. srp 2009

hale,ja kdyz mela rok,tak jsem nemela ani 8 kg 😅. mamka ze me byla nestastna, nechtela jsem jist, dr se to nelibilo... neni lepsi kdyz jsou spis boubelaty? a me se stejne vzdy boubelaty miminka libili vic 🙂
na tchyni se vyprdni. ty vzdy vi vsechno nejlip 😅 🙄

misakri
31. srp 2009

no oni to srovnávají dost ( ano i teď, kdy jsou mišce 2 roky 😠 ) s dcerkou od švagrové.. ta se ale taky narodila s porodní váhou něco kolem 3kg, že.. ( a naše miška 4,5kg ).. no nechápou to.. 😖

sayast
31. srp 2009

my se narodili a meli 3,05 kg a podivej kam jsme to dotahli. srovnavat se nema, nemam to rada ☹. kazdy clovicek je individuum

uji
31. srp 2009

ahojky,je tu nekdo z krpole?
😒

sayast
31. srp 2009

uji,zkus v regionech 😉

uji
31. srp 2009

achjoo nikde nikdo ☹

sayast
31. srp 2009

ja tu jsem 🙂

misakri
31. srp 2009

přesně tak..
stéjně jako furt srovnávají v kolika měs začala která chodit, sedat si na nočník, apod.. leze mi to krkem.. 😠

uji
31. srp 2009

a odkud ty jsi? 🙂

sayast
31. srp 2009

uji,ze strakonic, jizni cechy 😉

mis, ja trebe "tezce" snasim to, ze julca je linejsi, tudiz se mi neotaci ani na bok,natoz na brisko. a ted vsechny ty maminky se tak chlubi,to maj mladsi deti a ja jediny co muzu rict je, ze mam nejboubelatejsi miminko 😅

misakri
31. srp 2009

sayast.. uplně tě chápu.. mě to u mišky bylo taky dost líto, že nedělá vše jak ostatní, ale je to k ničemu.. všechny děti se to vše naučí!!.. tak jako chození, některé děti chodí už v 10měs a některé ne.. ale je to fuk, stéjně to jednou příjde, tak co..

u mišky jsem si to víc brala tak nějak k srdci.. ale teď u danyho je to uplně jiné.. je mi to tak trošku putna 😅 😅 .. nepase koníky? neva, začne.. nepřevaluje se na bok? to příjde.. 😀