Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

mpavlinka
15. lis 2010

@adelinka já vůbec nevím, jak je možné že nám ho neudělali a teď se bufdem ještě doprošovat! Každá celebrita ho má a ani není třeba a my ne.

adelinka
15. lis 2010

no sak...ja mam ted odhad ze v terminu bude mi mala cca 4500..pred dvema tydnama mela 3900 nebo trema?uz radej ani nevim

mpavlinka
15. lis 2010

@adelinka hele snaž se si ho vydupat ☹ Já jsem se cítila trapně když mne sjela že to porodím o.k. apod, ale měla jsem si na tom trvat 😔

adelinka
15. lis 2010

ja si to vydupu 😠 😠 😠

pikusa
15. lis 2010

Jo pokus se o to.....určitě......snad jsou roumní
a b udeš rodit ve stejné porodnici jako Petříka??

adelinka
15. lis 2010

asi jo...u nas je to vsechno moc daleko a taky nechteji delat cisare 😝

eviczka10
15. lis 2010

Tak když si tady čtu, jaké jste měly problémy po porodu, můžu jenom děkovat, že jsem dopadla dobře a žádné problémy nemám. I když každý z doktorů, kteří přišli na vizitu, se hrozil, že jsem těch 4,6 kg rodila normálně 😒 . Údajně se od 4500 g chodí automaticky na císaře.

xkacatkox
16. lis 2010

@adelinka budu vám držet palečky at je překacáte, už bych to ted řekla, , když tam chodíš na monitory a kontroly, aprodiskutovala to s nima, budou vstřícnější, když budou vědět, že ho chceč a stojíš si za tím pěkně dlouho dobu

adelinka
16. lis 2010

ahojky
tak dnesni kontrola dopadla dobre..ale kuwa porad se nic nedeje 😢
total zabetonovana tak to vidim opet na prenaseni 😠 😠 😠 😠 😠 jako prenaseni by me nevadilo kdyby mala nebyla tak velka 😢

to vse jdu si lehnout pac nemam ani naladu 😒

pikusa
16. lis 2010

@adelinka já byla zabetonovaná ještě na příjmu s kontrakcema po 3 minutách....totál zavřená.....
tak ti přeju,at nepřenášíš 😉

adelinka
16. lis 2010

no ja myslela ze aspon se neco hnulo 😢

mpavlinka
16. lis 2010

@adelinka držím palečky. Já jsem byla taky zavřená při příjmu, malá byla tak vysoko, že ji ani nenahmatali. Pak vyvolávačka a malá jela jak bagr, tkáně se nestačily připravit a to byl taky jeden z důvodů toho mýho masakru ☹

adelinka
16. lis 2010

no petan byl taky hrozne vysoko ze me musela sestra pri porodu skakat na bricho aby sel ven ☹

mpavlinka
16. lis 2010

@adelinka to skákání na břiše bohužel znám - tlačit a zároveň zažívat tu bolest jak na tobě rajtujou skoro nejde ☹ bože můj 😖

adelinka
16. lis 2010

no vidim ze to bylo u nas doooost podobne 😢

pikusa
16. lis 2010

Tak já byla zavřená.....vlezla jsem na půl hodin pak do sprchy a šlo se na to....
příjem v porodce v 00.15 a ve 4.43 se mates narodil.....ale na břicho mi ke konci taky tlačily.
A stehy jen asi 3 vnitřní....takže můj porod.....brnkačka

adelinka
16. lis 2010

petan se narodil po 18h desneho porodu 😢
to jsi mela super 😵

pikusa
16. lis 2010

@adelinka to si vůbec nedovedu představit.
mě chlapa poslali dom,právě že to bude trvat dlouho a já mu pak zase volala,at jede zpátky 😀

adelinka
17. lis 2010

ahojky
pekny svatecek 😵

no me asi odchazi zatka ..je sice bila ale takove hnusne cosi 😝

pikusa
17. lis 2010

@adelinka že by?????? 🙂
jeeeeee ted koukám,že malej se narodil poslední den v roce 😀

adelinka
17. lis 2010

jj petanek je na silvouse 😀
no nevim ..nekomu to prej odteka nekolik dni

pikusa
17. lis 2010

@adelinka netuším....já neměla poslíčky,nic mi neodteklo,nic mě nebolelo.....až pak v porodnici
teda jooo tekla ze mě jakási voda,tak jsme jeli do porodnice,za hodinu byi doma,že to je jen dost vodnatý výtok.....
tak v půl 8 večer jsme byli doma a pak před půlnocí jeli zase---ale už s konrakcema

xkacatkox
18. lis 2010

@pikusa prosím tě, copak baštíte, ke snídani a svačinkám, já poříd točím přesnídávku, jogurt, banán, probinák, kdypyk Matýsek jedl věci na kostičky, ten můj nechce, leda sušenku, nebo suchat, musí to křupat 😀

pikusa
18. lis 2010

@xkacatkox tak na kousíčky věci taky začal později.....
tak v tom roce jogurt,přesnídávky..přesně jak píšeš.....
A ted????co budeš papat?????a on---okuku--okurku--klidně by snídal kyselé okurky 😀
A když teda nejsou--tak chce rajčata.
Takže snídá housku na kousky a rajčata
a neboj,taky mi přišlo,že pořád točíme stejné věci dokola....dnes už přesnídávky nejí...už je nechce

xkacatkox
18. lis 2010

aha, tak to jsme ráda, už jsme si říkala, zda ho nějak blbě nekrmím

pikusa
18. lis 2010

@xkacatkox neeeeeeeee to určitě ne 🙂

xkacatkox
18. lis 2010

a ještě mu vaříš ty mišmaše s masem a zeleninou nebo už jíte normální, já teda četla různě, někde normální od dvou let. někde už od roka(to se mi ale moc nezdá)no on by to Mates stejně nejedl, je tak opatrný na cokoli nového, vůbec mi nechce jíst zeleninu a ovoce v syrovém stavu, jediné co kdy zbaštil je kyselý okurek comu dal tatínek, no napadlo by tě to 😀

pikusa
18. lis 2010

@xkacatkox napadlo.....však taky Mates náš je po okurkách jako divej.....kupuju mu ty dětský,dělá je efko.....a jsou bet eček
A já si od září chodím pro obědy tady k nám do školní jídelny,vařej i pro školku,tak jí toto....
a od roka pomalu začal to,co my....no spíš tak od 14ti měsíců....
Jinak jsem vařila pro nás,jemu odebrala a nesolila,nepeřila....
a nebo jemu udělala polévku.

xkacatkox
18. lis 2010

no my máme domácí, tak já mu časem koupím ty dětské 😀 to máš fajn, že tam máte takovou službu, to u nás na vísce , co si neuděláš to nemáš 😖 a jak ti pije, mě vůbec nechce pít, sáčková občas trošku, no a granulovaný ty by mu šly, ale to by se člověk nedoplatil, já ho tak nechci zvykat na cukry, ale co už má člověk dělat, tak kupuji ten Sunárek bez sacharozy , se mnou pěkně cvičí 🙂

pikusa
18. lis 2010

@xkacatkox je to ve škole,kde jsem pracovala.holky v jídelně mi napsaly obědy jako na nějakou důchodkyni,co tam pracovala,tak proč toto nevyužít.
Sunárek kupuju taky.....ale dělám m u spíš takovou obarvenou vodu......a někdy pije jen vodu 😀
a s pitím je to v poho u nás