Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

ivular
22. zář 2011

@misha82 To je mi líto, že jste si museli projít takovým martýriem. A je fajn, že už je to minulost.
Malý v narkóze nebyl, ale dost nepříjemných vyšetření už taky absolvoval. Nejdřív čištění očního kanálku, kvůli zánětu, pak zase podezření na překážku odtoku moče, takže cévkování, kanyly do hlavičky, sono a jiné "grafie" při kterém ho poutali aby se nehýbal.. Fóbií z doktorů už má taky jako vyšitou. Ale díky Bohu je zatím vše v pořádku.
Pokud by se ta zvýšená tvorba moku potvrdila, byl by to hodně nepříjemný problém, i když řešitelný. Zavádí se v takových případech do hlavičky trubička, která mok odvádí do trávicího traktu. S tím jak dítě roste, je nutné jej reoperovat a každá operace znamená pochopitelně riziko ☹
Malý má ale sono hlavičky i eeg v pořádku (ťuk ťuk ťuk), velikost hlavičky dle pediatra i růstových grafů přiměřenou k tělu a působí jako normální veselé, prospívající dítě. Vím že bych měla být vděčná za lékařskou péči, ale po těch všech podezřeních na hrůzostrašné diagnózy a nepříjemných vyšetřeních mi už prostě dochází trpělivost, nebo spíš nervy.. 😖

ivular
22. zář 2011

@jave My máme percentily, které se vztahují k věku vyšší než vy, jelikož můj syn je mladší ale rozměry podobné jako tvůj chlapeček. Percentily, které se vztahují k délce dítěte máme zhruba stejné jako vy. Rozdíl je ale v tom, že Honzík se narodil s průměrnými nebo i menšími rozměry - 3,3 kg, 49 cm, hlavička 35,5 cm. Raketový růst celého těla (tedy i hlavičky) nastal až po narození. Co se té hlavičky týče, náš pediatr je taky přesvědčený, že je přiměřená k tělu. Souhlasím s tebou, že každé dítě je nutno posuzovat individuálně a nevymýšlet šílené diagnózy jen proto, že se nevejde do tabulek.

ivular
22. zář 2011

@germaine Náš malý měl ve 4 měs. 9,3 kg. Byl plně kojený (což je prakticky stále). Zajímavé ale je, že nevypadá tlustě, on je prostě celkově veliký. Komentáře si vždycky schytám od naší neuroložky - mlátí mi o hlavu, že malého kvůli hmotnosti není schopná pořádně vyšetřit a když se v ordinace mihne nějaká sestřička, nezapomene jí váhu a věk malého sdělit jako dobrý fór 😖

pikusa
22. zář 2011

Holky to je síla teda..
a to jáko máte kojenému dítěti vzít prso a nasadit dietu????????? 😠 😠

jave
22. zář 2011

Já už váhu osobně ani neřeším. Na začátku jsme taky bojovali s váhou. Jak se narodil velký, tak potom nechtěl přibírat, trvalo mu to asi 4 týdny než se dostal zpátky na porodní váhu. Ale od té doby přibírá celkem v pohodě. S konstatováním, že je velký a vypadá starší se setkávám skoro každý den. No prostě je to chlap!!!

pikusa
22. zář 2011

@jave no tak to mates už z porodnice šel s porodní váhou.....
a kecy jako comu dáváš jíst?????ty kojíš smetanu?????tak to mi lezlo krkem už 😝

jave
22. zář 2011

@pikusa tak takové kecy se snažím ani nevnímat, jenomže je to těžké. Malý je prostě větší než většina jeho vrstevníků, tak co s tím můžu dělat. Jenže jak můžeme ovlivnit, jak budou naše děti vypadat. Prostě je to dané a s tím nic neuděláme. Taky nechodím za ostatníma a neříkám: "jé, vy máte, ale takové malé dítě". Přijde mi to celkem trapné. Prostě je takový, jaký je a já jsem za to ráda a hlavně jsem ráda, že je zdravý. 🙂

pikusa
22. zář 2011

@jave přesně....§ale dřív jsem to doma pak obrečela kolikrát...
vymodlené miminko a každej blbý kecy
jen doktorka ne 😀

jave
22. zář 2011

@pikusa tak ty blbé kecy jsem nesnášela, když byla dcera miminko...to jsem z toho byla hodně nešťastná a nechápala jsem, proč jsou lidé takoví 😠 ...vždyť ona byla úplně normální dítě, které vůbec nevybočovalo ani vzrůstem a ani váhou...prostě takové to průměrné dítě, ale hlavně zdravé a šťastné!!! 🙂 ...Tak nevím, jestli jsem se tímto nenaučila vnímat tyto kecy tak, jako by ani nebyly. Sice někdy mě to mrzí, ale prostě proti lidské blbosti nejde nic dělat. 😝

pikusa
22. zář 2011

@jave no mě mates teda vybočoval 😀

germaine
22. zář 2011

Holky, já musim říct, že každej akorát řekne, že je velkej na 4m, ale jinak zatim jsem se nesetkala s negativním ohlasem...prostě je to kus chlapa ale je krásnej a všem se moc líbí 🙂, a já sama měřim 180cm, manža ještě víc, tak prostě je po nás 😉

jave
23. zář 2011

@pikusa no právě dcera nevybočoval, ale syn ten vybočuje!!! Jenže u dcery jsem se naučila, jak snášet ty blbé kecy. Tak teď blbé kecy ignoruji!!!
@germaine u nás je to asi taky dané rodinnými dispozicemi. Taky měřím 180 a manžel 186 a v podstatě kromě tchýně jsou všichni nad 180 cm. Mně se líbí, jak vypadá, ale když se narodil, tak mě trošinku mrzelo, že to není to klasické miminko. Jelikož, když se narodil, byl v porodnici největší a brali ho tam trošku za exota.

pikusa
24. zář 2011

@jave hele,pořád se divěj venku,že Matesovi je 2 a půl a ne 3 a půl 😀
Navíc on asi od 18ti měsíců mluví,ve 2 letech už kecal parádně no a ted už se se mnou dohaduje o všem 😵 tak i když ho někdo slyší myslí,že je starší

romcovaklarka
7. lis 2011

Holky co máte cvalíky, jak jste řešily nebo řešíte autosedačku? Malej má ve 4,5 měsících 8,75 kilo a 68 co. Je ve vajíčku Chicco, na délku se ještě vejde, ale na šířku je tam strašně namáčklej, jako narvu ho tam, ale kor teď v zimním oblečení už je jak sardinka. Tak jsem začala uvažovat o sedačce 0-18, myslíte, že by to bylo řešení? Máte s nějakou zkušenosti pro nesedící miminko? Díky moc.

adelinka
26. lis 2011

ja jsem mela mezi sedacku polohovaci maxi cosi..je to jako sedacka ale polohovaci vajicko
neco takoveho akorat ja ji mela z nemecka za 1100 😵
http://www.zbozi.cz/vyrobek/maxi-cosi-autosedac...

germaine
28. lis 2011

@romcovaklarka Já se chystám objednat Britax First Class, neboť máme stejnej problém 😀

romcovaklarka
28. lis 2011

@germaine Jojo, já už ji mám 😵

adelinka
23. pro 2011

Mnoho štěstí
v kouzlu vánoc,
v záři světel stromečku,
ať zdraví, láska a klid,
zavítají
i do Vašeho domečku.
Lásku, radost na Vánoce,
také štěstí v novém roce.
Ať Vás láska stále hřeje,
z upřímného srdce přeje...Adéla s rodinkou

anoli85
9. led 2012

Ahojky, my máme taky doma obříka, respektive obryni 😀 Porodní váha byla 3,6 kg a teď v osmi měsících už má přes 10,5kg. Všichni známí, co mají starší holčičky o jeden až dva měsíce mají tak max. 8 kg a my tohle 😠 Do 6,5 měsíců byla Sofinka plně kojená, takže asi ze mě tekla smetana, jinak si to nedovedu vysvětlit. Tím, že je Sofi takový cvalda, tak je i taková větší pohodářka co se týká motorického vývoje.. Ještě se sama neposadí, ani neleze. zato bravurně válí sudy.. Už každou chvíli vypadá, že začne lézt, ale ještě neví, jak na to.. Naštěstí podle doktory je na tom motoricky v normě a prý až se bude víc pohybovat, tak to vyběhá. To jsem teda zvědavá. To bude muset být kilometrů a kilometrů..
Do hlubokého kočárku se naštěstí ještě vejde, ale vajíčko už je dost těsné, máme sice už koupenou větší autosedačku (Römer king plus), ale do té Sofi nemůžu posadit dřív než začne sedět. Snad to bude co nejdříve..

evita_ij
3. črc 2012

Ahoj, ještě tu někdo chodívá? Taky máme doma cvalíčka 🙂

pikusa
3. črc 2012

@evita_ij občas juknu 😵

ustarana
4. říj 2012

Ahoj maminky, pred rokom a pol sa mi narodilo mimčo. Syn mal 4 130g a 54 cm. Nemala som ani cukrovku, ani žiadny iný zdravotný problém, stravovala som sa zdravo ... . Teraz som tehotná druhý krát a moja doktorka ma poslala na diabetologiu, aj keď mám výsledky krvných testov úplne skvelé. Vraj je to normálna prax, keď sa narodí veľké dieťa. Stretli ste sa niektorá? Ďakujem

andulkaavetrelec
5. říj 2012

@ustarana Myslím, že ta cukrovka se může vyvrbit během těhotenství, ne? Tak bych to nepodceňovala. Já s tím ale zkušenost nemám.

My máme taky michelina: 8 měsíců: 11,3 kg, 76 cm, obvod hlavičky 44 cm. Nikdo moc nekomentuje, já první hrdě hlásím, jakého máme chlapáka. Jinak jsme ale v rodině všichni hubení...Je kojený, papá zatím málo. Porodní váha:3760g, s porodnice jsme šli s porodní vahou, on je takový vysavač.

andulkaavetrelec
5. říj 2012

pardon: "z porodnice"

ustarana
5. říj 2012

@andulkaavetrelec Viem, že sa cukrovka može vyvrbiť v tehotenstve, a ani to nejako nepodceňujem a poctivo behám po všetkých doktoroch. V prvom tehotenstve som cukrovku nemala a teraz to je prevencia, len preto, že porodná váha prvého dieťa bola viac ako 4 kg. Mne to len pripadá dosť divné, že tam musím ísť už teraz v 14 tt, keď . Tak som bola len zvedavá, či s tým má skúsenosť aj niekto iný, alebo má moja doktorka prehnaný strach.
Inak syn nie je oplácaný. Teraz má 84 cm a 11,8 kg. Len je trošku vačší ako ostatné deti, ale moj manžel má 190 cm, takže má po kom mať také miery.

pazhitka
5. říj 2012

@ustarana řadalékařů prostě nebere v úvahu genetiku, taky jsem měla všechny tři děti přes 4 kg, jsem velká a manžel má taky 190cm, má dr. cukrovku neřešila, poslala mě tam až při posledním těhu, když jsem měla cukr v moči (a cukrovku jsem nakonec neměla) ... nevím, proč to tu tak hrotí... mmchodem novorozenec matky s neléčenou cukrovkou má různé příznaky (kromě velikosti), bylo s tvým starším něco v nepořádku?

ustarana
5. říj 2012

@pazhitka Má defekt komorového septa (vývojová vada na srdiečku). Inak som prvé tehotenstvo mala úžasne bezproblémové a všetky výsledky som mala učebnicové (krv, moč, utz i glykemickú krivku). Ja mám teda po biede len 160 cm, ale manžel je fakt veľký a aj keď som sa pýtala rodičov na oboch stranách, tak ja aj manžel sme mali porodnú váhu zľahka pod 4 kg. No som z toho rozčarovaná, ale aj tak mi neostáva nič iného, ako behať po doktoroch namiesto toho, aby som si užívala syna a tehotenstvo 😠 .

pazhitka
5. říj 2012

@ustarana tak to asi s pripadnym diabetem nesouvisí, ne? chápu tě☹ navíc jsou i názory, že ten test na cukrovku může cukrovku u plodu odstartovat, takže člověk nikdy neví... každopádně držím palce, určitě to bude v pořádku! osobně bych to viděla spíš na tu genetiku...

lsx
5. říj 2012

@ustarana Ahoj, já jsem byla při druhém těhotenství také hned posílaná na diabetologii. První syn měl 4380, prý pokud má mimčo nad 4kg, tak při dalším těhu posílaj maminky na diabetologii automaticky. V obou těhotenstvích jsem měla cukrovku. Druhý syn měl porodní váhu 4630g, hned po porodu mu taky dělali testy na cukrovku a ty byly v pořádku. Nevím, čím to je, že v sobě vykrmím takové cvalíky, já ani přítel velcí nejsme. Nějak jsem se nedonutila ale dodržovat dietu bez sladkého 😖 Jsou i názory, že to může být z vitamínů pro těhotné... Ale zpátky k tvé otázce, ano je to standardní postup, když bylo první mimi velké.

ustarana
5. říj 2012

@pazhitka @lsx Ďakujem