Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

sayast
10. srp 2009

karpi,my mame taky huggies pr. 4 vel a des,nemuzu to utahnout,pak mi protekaji 😒
ted jsme koupili v akci v schleckerovi pampers 7-18 kg 2 baliky za 539 kc, tak myslim super cena.
na 5-ti mesicni prohlidku jdeme ve ctvrtek,tak dam vedet jak jsme dopadli 🙂. cekam okolo 10 kg 😅

ygreen
10. srp 2009

tak se přidávám, Tobík měl při narození 4440g a 55cm, v 6 týdnech měl 6030g a 61cm, ve 3 měsících měl 8 kilo a 68cm, v 6 měsících měl 9500g a 75cm , ve 12 měsících měl 12 kilo a 82cm a ve 14 měsících má 13 kilo a 84cm. Nikdy tedy naštěstí nebyl tlustý, ani faldíky neměl. Má mohutnou kostru, ale je štíhlý, jen má po mě naducané tvářičky.

sayast - vy jste oba s manželem takoví štíhlí a malá je tedy pěkňoučká 😉

sayast
10. srp 2009

ygreen: vy jste teda taky poradny 🙂
no,po kom to julca ma nevim,ja mela jeji vahu co ona mela ve 4 mesicich v roce 😅. manza nevim. ale zacinam mit co delat ji unest ☹

ygreen
10. srp 2009

say - a ty jen kojíš? A doktorka nic neříkala? Ona totiž není tak úplně pravda s tím jak se říká, že z toho děti vyrostou. Ale je fakt ještě malinká. Ovšem 10kilo v 5 měsících a u holčičky - to by asi mudra měla něco dělat.

andy80
10. srp 2009

i já mám doma velké děti

Jiřík nar. 4030g a 53cm
6 týdnů 4870g a 56cm
3 měsíc 6050g a 62cm
6 měsíc 7770g a 68cm
rok 10.970g a 78cm
18 měsíců 13.070g a 82cm

Anežka nar. 4190g a 54cm
6 týdnů 5050g a 56cm
3 měsíc 6250g a 61cm
6 měsíc 9000g a 67cm
rok 11.100g a 72cm
15 měsíců 12.500g a 78cm (měřeno a váženo doma, takže cca)

sayast
10. srp 2009

ygreen: pouze kojim, doktorka na to nerika nic. jen ze pry se to u kojeneho ditete jentak nevidi 😅. ale co s tim delat. kojeni ji nijak omezit nemuzu kdyz to jsou i tekutiny pro ni. caj mi nepije

julie123
11. srp 2009

Ahoj holky, no my prave taky jen kojime 😅 Ted jsem ale nekde cetla, ze pokud deti takhle moc pribyvaji jen z kojeni ze by se meli drive zavest prikrmy. 😕 Co si o tom myslite? Neni to divny? ..no ale zas kdyby to byla pravda 🙂
Jinak taky pouzivame hugiies premium 4. Chci zkusit nejaky jiny, ale jaky??

..ja uz se tak tesim az bude malej behat!!! 🙂 Nosim ho jen v Manduce, v kocaru rve, a mam teda co delat ☹ 😉

leonik
11. srp 2009

julie123: tak to je teda divný 😨 Když dobře prospívá, tak bych s příkrmama nezačínala dřív 🙂 My používáme teď pleny z Rossmana. Vyzkoušeli jsme snad všechny značky na trhu, ale jak má velkej zadek, tak byl celej oškrcenej a nebo pročůranej. S těma z Rossmana ani jedno 🙂 Ale každýmu vyhovuje něco jinýho 😉 A vozíš ještě v hlubokým?

xzaje01
11. srp 2009

Ahoj holky, tak ohledne prikrmu jsem se informovala u pediatricky - zname, protoze ziju v Italii a doktorka tady mi rekla, ze od 3M muzu zacit s ovocnymi prikrmy. Samo se mi to nezdalo, ja nemam kam spechat, kojeni je precijen pohodlne. Tak jsem zavolala te zname a ona rekla, ze neni duvod - muze se ale nemusi. Jestli pry mam dost mleka, tak ona doporucuje i u velkeho miminka plne kojit.
Taky mam bezva ceskou knizku napsanou detskym psychologem a pediatrickou, kde se pise "Plne kojene dite nelze prekrmovat." Proste si to ty nase ditka vycucnou, tak jim to doprejme 😉

Me tady ta Italska Dr. radila at oddaluju kojeni na interval co 3h, ze se ji to pribyvani nelibi, ale copak to jde?

Julie - nam taky maly zacal po 2M protestovat v kocaru, chtel nosit a tak jsem musela koupit nositko. Ted se ho snazim trenovat na kocar, ale kolikrat stejne skonci v nositku - mam ho pro jistotu vzdy ssebou. Je to ale sichta, tahat ty kila 😀 Moje zada jsou na odpis, budu muset zaci chodit plavat.

Holky, co mate starsi deti, jak jste resily prechod z hluboke korby do sedaku? Podle velikosti miminka, veku, nebo jste poctive cekaly az si sedne samo? 😨

xzaje01
11. srp 2009

Jeste k plenkam - my mame Huggies, vyhovujou mi zatim nejvic, ale treba dneska rano totalne protekly az na zada, jakou bombu tam maly mel. 😖 (Maly ma pod 8kg a plenky jsou tusim 5-9kg).
Jinak pouzivam latkovky a to takove ty kalhotkove. Z toho prekvapive unikne naloz malokdy 😝

leonik
11. srp 2009

xzaje: náš malej řval v kočáru od 3 měsíců. Takže když tam chvilu nezaspal, tak řval jak tur 😠 Hrůza! 🙄 Tak jsem ho dala v 5,5 měs do sporťáku, a najednou byl klid. A neposazuju, dokud si sám nesedne. Je v úplným lehu, občas mu to malinko pozvednu, tak, jak když je v autosedačce. Po chvíli zase položím 🙂 Najednou je spokojenej 🙂

leonik
11. srp 2009

jemu vadila ta hluboká korba, jak tam byl stísněnej, neměl prostor 😒

jituskak
11. srp 2009

ahojky můžu se přidat? malej má 3 měsíce a týden a přs 7 kilo (tipuju 7,5) a 65 cm. vel. 62 jsme úplně přeskočili. je pro mě dost těžkej na nošení... trápí mě, že jak je velkej a těžkej, tak se mu moc nechce zvedat hlavička...

jituskak
11. srp 2009

jo a ještě se narodil 36+4 a měl 3,6 kg a 50 cm.

xzaje01
11. srp 2009

Leonik, diky, ja se toho prave bojim, ze jak tam nebude mit misto, tak zacne vyvadet jeste vic. Ted nam zacal kricet pri koupani, je tam jak zabak s pokrcenyma nohama (mame vanicku z Ikey). Tak si rikam, jestli nekoupit vetsi...

pikusa
11. srp 2009

Ahoj holky a nové maminky obříků 🙂
Matyášek je zatím v korbičce,ještě se mu tam líbí.....ale říkala jsem,že sporták vyzkoušíme asi příští týden...jde nám úplně do lehu,takže je to dobrý...
neposazovala bych,dokud si sám nesedne.....
Jinak stále jen kojím a pijeme čajík fenyklový a nějaký bylinkový....ale je to spíš jen taková obarvená převařená voda 🙂
A příkrmy ještě dávat nebudu dokud mu mlíčko stačí....
Jitusak....teda jak by byl velký,kdyby jste vydrželi do konce?? 😉 😀

leonik
11. srp 2009

xzaje: dívala jsem se, že máte kočárek Bugaboo, tak ten jsem ještě naživo neviděla, tak ani nevím, jak je velkej 😅 Vaničku máme tu velkou, větší už se nedělají a už jsem říkala asi před dvěma měsíci, že poputuje do sklepa. Hlavu má předkloněnou, když se odrazí nohama, tak se vždycky praskne. Ale zase se tam vyčvachtá, velkou vanu se mně nechce napouštět, když koupu denně. On je pořád spocenej 😒

jituskak: tak to byl malej obřík, ještě když se narodil tak brzo 😕 😅 Náš Vojta zvedal pořádne hlavičku až někdy ve třech měsících. Sice se snažil už v porodnici, jak byl silnej, ale pást začal až tak pozdě 🙂

pikusa: tak to je dobrý, na to, že je tak velkej a to mlíčko mu ještě stačí 😉

xzaje01
11. srp 2009

leonik: ja jsem kupovala kocar tady v Italii a byl asi tak nejvetsi k dostani. Tedy jeste vetsi byly ty retro "klasicke" kocarky, ale to by se neveslo do vytahu 😀 nehlede na to, ze to je neprakticke. S vanou to bude u nas problem, ted jsme v byte jen se sprchou, po Vanocich se chceme poohlednout po vetsim bydleni (pokud mozno s vanou), tak do te doby nevim, asi budeme sprchovat? 😅

jituskak
11. srp 2009

já nevím, jak to, že je tak velkej. nemá být moc po kom. snad po babiččin bratrovi,a le to snad není ani možný🙂 cukrovku jsme neměla, jedla jsem tak normálně a vitamíny jsme nebrala... ale hlavně že je zdravej. měl omfalokelu, tak byla výhoda, že byl velkej a silnej. rychle se zotavil po operaci. já mám bolder a prej ten sporták je malej, tak jsme zvědavá, jestli ho vůbec využijeme 😲

jituskak
11. srp 2009

jo a do vaničky se nám nevleze. mám etu menší. máme ještě po nás a ta je velká dost, ale ta spotřeba vody... máme bojler a to bychom se už nikdo neumyl. myjeme ve sprše. dáme na dno lehátko a nornálně ho osprchujeme. je to docela vtipný, ale rychlý🙂

julie123
12. srp 2009

Leonik, jj, vozim jeste v hlubokym 🙂 Mame Jane Slalom a ten nejde sklopit do uplneho lehu a jde jen ve smeru jizdy... ale tak v tech 6m pujdem do sportaku. Docela se na to tesim!

pikusa
12. srp 2009

Tak my už asi týden koupeme jen ve velké vaně...a malej je ta moooc spokojenej 🙂
Jitusak,máš Bolder???to bl jeden z mých favoritů 😉 ale právě kvuli malému sprtáku jsem si ho nkonec nevybrala...
Leonik....jojo zatím jen sosá ode mne 😉

jituskak
12. srp 2009

pikus, jj mám, ale sporták jsme moc neřešila. netušila jsem, že by to mohlo být nějak menší... uvidíme, no...

leonik
12. srp 2009

jituskak: já už dávám do vaničky jen minimum vody 🙂 Koupu každej den, tak ho jen trochu ošplouchnu a hotovo
😅 Co to je ta omfalokela? To jsem nikdy neslyšela 😨 Bolder u nás taky jezdí, a dokonce se v něm, ještě v hluboké korbě vozí 8.m klučina 😅

xzaje: já už jsem si dopředu radši koupila pěnový lehátko do velký vany, už jsem ho párkrát i zkusila, jen jsem malýho na něm osprchovala. Tak asi to by bylo řešení pro vás 😉

julie123: tak Slalom je prostornej kočárek. Taky to byl náš favorit, ale jen kvůli té neotočné korbě sporťáku jsem ho nechtěla 😒

xzaje01
12. srp 2009

leonik: diky za tip, myslis tohle?
http://www.medvidekshop.cz/234-Hygienicke-potre...
a jak se to udrzuje, to peres, nebo nejak jinak cistis? (aby to nezasmradlo.. 😅 )

leonik
12. srp 2009

xzaje: jo, to je přesně ono 🙂 Akorát máme ten větší rozměr. Je to pro děti, než začnou sedět. Čistí se to dost špatně, já se to snažím co nejvíc vyždímat, ale stejně tam nějaká voda zůstane. Tak to dám sušit ještě ven. Pokud ho někdo má, tak může dát taky tip na čištění 🙂 V pračce by se možná ten molitan brzo rozpadl, nevím no 😒

julie123
13. srp 2009

My mame tuhle vanicku. Je fakt super 🙂 A prostorna!! 🙂
http://www.spuntik.cz/ok-baby-onda-2008-vanicka/

Leonik, no ja sem prave zvedava co to udela az na me malej z toho sportaku neuvidi ☹ Aby neplakal jeste vic 😅

pikusa
13. srp 2009

Ahojík...
tak to molitanové lehátko jsme taky měli....a super...jen jsme ho zdědili a už se nám rozpadlo....
A malej přišel na to,že když hooodně otočí hlavu,může pít vodu 🙂 tím,jak je těžkej,tak mu to šlo 🙂
Jinak taky jsem jen ždímala a sušila na balkoně...ale někde tady v tématech holky měly 2 na střídačku a i je praly v pračce.
Jooo a je ještě super protože mimčo na něm hezky leží a nemůže klouzat jako by dolů
http://img3.rajce.idnes.cz/d6/1/1918/1918243_8e...
tady jako prcek
http://img5.rajce.idnes.cz/d0503/2/2226/2226918...
a jako obřík 🙂

xzaje01
13. srp 2009

Pikusa: super fotky! 🙂

Julie: vzhledem k tomu, že je váš obřík skoro stejně starý jako ten náš, tak jsi mě docela navnadila na tu vaničku. Já mám pidibyt a už fakt nevím, kde bych sušila molitan. ☹ Kolik kilo teď má?

Já jsem včera vytáhla Tummy Tub, koupila jsem ho ještě v těhotenství, ale manželovi, tchyni, ani porodní asistentce, co u nás byla po porodu, se to nelíbilo, tak vpodstatě sloužil pouze jako odkládací kyblík na prádlo.. 😨 Teď, když se nám malý pořád vzteká v té vaničče, tak mě zajímalo, co by řekl na kyblík a ejhle - ani jednou nezakřičel, zdál se docela spokojený. Jen mě štve, že se tam nedají dobře umýt všechny ty kožní záhyby. No - budeme to muset kombinovat, ale ta Juliina vanička nevypadá špatně.

julie123
13. srp 2009

xzaje, ve 4m mel 8,2kg a 66cm 🙂