Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

helulicek
2. únor 2010

lus, já to tu asi psala, možná ne všechno, ale raději to nechtějte vědět...páni doktoři to pos.ali

lusinda77
2. únor 2010

takypujdu do hajan tak díky za rady mocmi to pomohlo apapa

sayast
2. únor 2010

dobrou holky 🙂

pikusa
2. únor 2010

Tak já už taky přemýšlím,kdy bude sourozeneček,vzhledem k věku moc čekat nemůžu,Na Matyáška jsem čekala 3 roky a je po umělém,ale máme mrazáčky v praze....
Helu....strašný....nedovedu si takovou situaci představit

helulicek
3. únor 2010

čau holky, přeji všem krásné ráno 😀
U nás je teda pěknej fičák, k tomu sněží...to bude radost odhazovat sníh když se to bude furt vracet 😝 😠

Jaká byla noc, u nás dobrý, kojo v 1,30 a pak v 5 a v 6,10 už jsme vstávali 😀 Dnes mi tu už vytřel podlahu, takže mám o práci míň 🙂

No strašný to je, ale co už.... 😔 žaloba se dávat nebude, nemělo by to smysl 😒 Mimísci půjdou za chvilku domů, tak se na jednu stranu těším, až je uvidím, na druhou stranu je mi strašně úzko a smutno. ale snad rodičům a sestřenčinýmu manželovi pomůžou přijít na jiné myšlenky...

xzaje01
3. únor 2010

Ahoj holky, tak vas akorat docitam, ze jste resily kila. No tak to ja si zive pamatuju, cele tehotenstvi jsem se nevazila (nemeli jsme doma vahu) a kdyz jsem pak pred TP sla na anesteziologii na vysetreni, tak jsem tam z te vahy malem spadla, kdyz jsem zjistila, ze mam 22 kilo nahore. Myslela jsem ze tak maximalne 15. Jako ted uz se na to tak nedivam, ale tady tehdy vsichni porad resili, ktera kolik pribrala, kamaradky (zname) po porodu porad komentovaly jak uz jsem kolik shodila (pritom vite jak to jde dolu pozvolna..) proste des. Je ale fakt, ze jsem se strasne prejidala ke konci, to jsem jedla i 100g cokolady za den, mozna vic. Nejak to pres to bricho nevyniklo, ze pribiram 😀
Ted jsem od navratu z Mex. zacala dietovat, uz mam 1,5 kila dole, cil je tak 5-8 kilo shodit. Radeji ale pomaloucku polehoucku, at to pekne vydrzi.

A Say - placentaaaaaa??? To jsem jakziv neslysela, zni to krute. Ja mela cisare, cely porod byl silene neosobni, proste operace - a najednou ti daji dite. Chytla jsem pak silene bolesti do zad, sotva jsem chodila, tak 2 tydny, az pak to zacalo odeznivat. Dodnes nevim z ceho to bylo, jestli z epiduralu nebo z te tihy bricha.. Taky bych chtela 2., ale bojim se tehotenskych nevolnosti, nevim, jak bych to zvladla ☹

Helu - je super, ze deticky uz pujdou domu. Preju vsechno dobre!!!

pikusa
3. únor 2010

Ahoj holky....
dnes jsme byli na 10ti měsíční...a váha 11.44 a 75 cm 😀
jen hlásím,musím zase letět...

helulicek
3. únor 2010

Pik, tak to my jsme větší o cenťák 😀 😀

evena
3. únor 2010

ahojte holky 😵

no můj porod taky trochu děs, ještě se úplně nezapomněla 😀 v TP sem šla na vyvolávání (měla sem těhu cukrovku a malá byla podle biometrie velká) a nějak se nedařilo, dlouho mě trápili a když už sem se začala konečně otvírat tak to nepostupovalo a musela sem na CŘ, ale ten pro mě byl teda vysvobozením, sem přesvěčená že normální porod už bych nezvládla, byla sem už dost vyčerpaná ... ale pak jak mi jí donesli na JIPku tak to bylo zvláštní, byla sem ráda to jo, byla fakt krásná, ale připadalo mi jako by nebyla moje, vztah k ní sem si musela jakoby vybudovat, nebyla prostě ta láska automatická jak sem všude četla že tak to bývá ...

a přiblala sem jen 10 kg (díky dietě kvůli cukrovce) jinak bych přibrala určitě víc, ale vhledem k tomu že má výchozí váha byla 72 tak sem vypadala hrozně 😝 a ostatně stále i vypadám ... po porodu sem shodila ještě o jedno kilčo pod svou výchozí váhu ale zase sem nabrala 😝 sem prostě čuňátko 😀

o sourozenci teda nepřemýšlím, nedokážu si zatím ani představit že bych tu lásku dělila mezi dvě děti 😀 ale taky bysme si měli pohnout vzhledem k dlouhé výrobě miminka, tak abych neměla druhé ve 40. 😀

helu to je smutný 😔 snad to tatínek zvládne, dvojčátka dají asi hodně zabrat, já mám někdy co dělat s jednou, snad bude mít hodně ochotných pomocníků ...

pikus pěkná váha 😵 myslím že jsem ani nepsala naší poradnu, byli sme na ní v pondělí a malá přibrala opět za 14 dní jen 200 g 😕 nějak se jí ta váha brzdí, tak má ve 4 měs. a 10 dnech 7,1 kg 🙂

dnes sme v těch závějích jeli na ortopedii a zapadli sme ale naštěstí sme dojeli, už sem se viděla jak táhnu pěšky domů malou v autosedačce, měli sme štěstí protože jak na sviňu já si zapomněla doma telefon a přítel neměl kredit a nikde ani živáčka, jen sem tam auta v příkopách 😀 a kyčla má naštěstí ok, po těch problémech co sme měli sem si teda příšerně oddychla 🙂

sem se teda rozepsala 😕

evena
3. únor 2010

no teda je to delší než to vypadalo 😅

málem bych zapomněla na naší první kašičku včera večer, udělala sem jen z 30 ml MM a šmakovala jí, málem si narvala lžičku až do krku a držela si misku s tou kaší, pak se rozčilovala když došla, ale spravilo to kojení 🙂
a pomohla, malá usla v 11 večer a vzbudila sem jí v 7 protože sme jeli pryč, jinak by spala dál, takže se mi za oslední dny fakt zbouzela asi dvakrát za noc hlady

tanka72
4. únor 2010

Dobré ránko holky 🙂
Chvilku jsem tu nebyla a koukám Piku super míry 🙂 🙂

Helu to dr to zpackali?Asi bych tu žalobu podala 😖 😖 Přeji at to rodinka zvládne a at dvojčátka pěkně rostou.Je to hrozný osud 😢 😢

Evenko my už taky dáváme rýžovou kašičku,malej se furt budil hlady,trochu to pomohlo,budí se tak 1-2krát,máme rýžovou od nestlé a jsem s ní spokojená.
My byli konečně naočkovaní Hexou a prevenarem,malej měl pyretickou reakci,horečka 39C,dala jsem paralen čípek a viburcol a hezky to zabralo. 😉

Jinak měl ve 4 měsících 8660g a 65cm.
Ahojte a zase nakouknu když mě děti nechají 🙂

evena
4. únor 2010

ahojte

tanka pěkné míry 🙂 chuďátko si vytrpělo s horečkou ... no snad nás problémy s očkováním minou, čekám na telefon kdy máme přijít mi na 1. hexu a pneumokoka, už aby sme to měli za sebou

holky tak u nás to nebylo vzbouzení hladem 😨 protože včera večer sem kašičku nedala schválně co to udělá a normálně spala od 11 večer do 8.30, takže kašičky zatím rušíme
včera sem si koupila suprovou odsávačku Avent pákovou nemůžu si jí vynachválit, ta má stará byla příšerná a nadřela sem se jak bulhar a odsála sem max 30 ml a pak to vzdala ... rozhodla sem se pro zamražování na pozdějc na nějaký kašičky apod.

pikusa
4. únor 2010

Ahoj holky....
my byli plavčit,Mates se vezl v nové autosedačce 🙂 a hned mi usnul....
MM už mi nechce,jen tak jednou denně,ráno...a to jen malinko.....
A kaše dělám mléčné jen s vodou....
A taky mu už snad konečně vyroste 1.zub 😀

xzaje01
5. únor 2010

Ahoj holky, nejak vazneme dneska 🙂

Piko - jak chodite plavat, jak do delate s plinkama? Mate nejake specialni, nebo se to neresi? A budes odstavovat, nebo to nechas na Matyskovi?

Chystam se na konci brezna za nasima, tak se uz tesim, zase se uvidime s kamoskama a jejich miminkama. 😵 Akorat budeme muset poridit autosedacku, je to hruza, porad nejake vydaje.. Jake sedacky mate? Ja jsem ted na netu objevila tuhle akci - co si o tom myslite? (maji tam spatne napsany vahovy limit, je to do 4 let, ne do 12)
http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-...

pikusa
5. únor 2010

Ahojík....
Xszaje...prodávají speciální plínky do vody,je to jako plínkové kalhotky,po plavču se to vyhodí...kupuju je v DM
a nebo i tyto jsme měli
http://www.huradovody.cz/huggies-little-swimmers/
A autosedačku jsme koupili ve středu
http://avit.cz/detail/chicco-key-1-xp-9-18-kg-2...
já osobně bych do 9-36 kg nešla,čím větší váhové rozptí,tím menší bezpečnost....sice máme jen do 18 kil,tak nevím,na jak dlouho,ale na tomto já šetřit nehodlám.....
A hlavně.....chtěla jsem Romerku,je testovaná a patří mezi nejlepší,ale Matese jsem do ní posadila a jak má to polstrování kolem hlavy,tak to bylo takové na fest a jemu se tam vůbec nelíbilo.Takže určo nejdřív vyzkoušet někde.

xzaje01
5. únor 2010

Pikus, to jsem ani nevedela, ze je na vyber takovych plavacich plavek! 😀 Ja si porad rikala, jak se to resi s temi miminy, hihi.

Jak pises to rozpeti, tak prave oni to v tom internetovem obchodu maji blbe napsane, je to jen do 18 kilo. Pry to je do 4 let (ty do 36 jsou pak do 12 let priblizne). Ja se bohuzel v tech typech a znackach moc nevyznam, o Concordu jsem cetla jeste v tehotenstvi, ze maji dobre sedacky. Budou to kupovat nasi, ja to tady nemam kde ozkouset, i v Mexiku jsme meli sedacku co kupovala tchyne. Nechavam vzdycky manzela, aby to okomentoval, je technik, tak se v tom vic vyzna. 😅 Zaujala me prave ta sleva, vis? Plus je to nemecky vyrobce. Protoze pod 3,5 tis. jsem nic moc kvalitniho nevidela, i ta vase je takhle cenove. Jsou to palky, co? Ale mas naprostou pravdu, radeji nesetrit.. 😔

pikusa
5. únor 2010

No na tomto fakt nešetřit a zjistit,jestli jsou i někde testované.....
A já jezdím docla často....sice ne dlouhé trasy ale jezdím...
Aha,tak to mají teda fakt chybku pár kilíček vid 🙂

sayast
5. únor 2010

ahojky holky
tak jsme zpatky z neurologie,julca mi usnla cestou,tak spi na balkone
hodinu sjme cekali,tak kdyz jsme prisli na radu,byla uz dost unavena. na doktorku brecela ze nemohla ani popadnout dech,tak ji tam placala po zadickach,aby se nadechla. chudinka moje.
ale doktorce jsme se moc libili. abysme chodili cvicit nechce. pry je naprosto zdrava a brzdi ji jen vaha. na kontrolu za 3 mesice

krasny vahy 🙂

pik,zavidim ze uz nechce moc prso. u nas to bude des. navic se naucila usinat hrozne pozde. vcera v 11,den predtim o pulnoci 😒

sedacku mame 9-25 kg. ale my jezdime min. jednou za uherak

pikusa
5. únor 2010

Say....tak to teda spí fakt pozdě.....Mates prostě 8 večer a je v postýlce 😀
A super,že nemusíte cvičit 😉

evena
5. únor 2010

ahojte holky

say to je fajn že je malá v pořádku 😵

xzaje tu autosedačku jsem viděla někde v časáku a prý je dost kvalitní, utkvěla mi v paměti právě kvůli té barvě růžové pro holky, ta je boží 🙂

pik aspoň nebudeš mít problém s odstavováním 🙂

potřebuju poradit od zkušených matek 😉 odstříkávám mlíko do zásoby abych měla na pozdějc na kaše atd. Sem si říkala že ze začátku by mohlo stačit tak těch 100 ml, ale jak pozdějc, kolik může být denní spotřeba mlíka okolo těch 6, 7 měsíců na ty různé kaše, taky to chci přidávat i do jídel?

pikusa
5. únor 2010

Evanko....neporadím,nikdy jsem neodstříkávala.....
do jídla nepřidávala a kaše dělám z vody

xzaje01
5. únor 2010

Say - no vidis, mi to bylo hned jasne, ze Julka je zdrava - ale asi bych taky jako ty zasla nekde si to nechat overit od lekaru 😉

Piko - prave s tou sedackou to je tak, ze ji budu pouzivat jen kdyz budu v CR, coz neni uplne zase tak casto. Jde vicemene o cestu z nadrazi domu a pak na vikend k dedovi - proste minimalne. Ja ani sama neridim, v Ostrave se pohybuju zasadne MHD 😀 Jo a testovana je, je to renomovany vyrobce. Uz jsem ji objednala.

Eveno - ja byt tebou, tak to mrazim normalne ve 100ml davkach, stejne to nemuzes nechat dlouho zamrazene. No, teda muzes, ale pry pak mliko ztraci ty svoje vyzivove hodnoty nebo vitaminy nebo neco takoveho (uz nevim co presne 😨 ). Rika se, ze zmrazit na mesic, ne vic. (I kdyz jsem nekde cetla, ze se muze i na 3 mesice - to ale musi byt nizsi teplota nez v beznem mrazaku, nereknu ti ale ted presne kolik.) Denni spotreba se ridi vahou miminka - mrkni na tuhle tabulku:
http://www.maminkam.cz/pitny-rezim-kojencu-a-ba...

pikusa
5. únor 2010

X..tak to pak jo s tou sedačkou 😉

evena
5. únor 2010

xzaje já nechci dávat MM do flašky, chci ho používat do kaší (místo vody) ... ale nejspíš budu prostě plnit sáčky po 100 ml a podle denní potřeby buď vytáhnu jeden nebo dva a je to ... 😎

dnes sem se před mým vytáhla a uvařila sem 😎 plus ještě udělala takovej lehkej zákusek

pro inspiraci, ale možná znáte:

4 zakys. smetany
šlehačka
4 vanilk. cukry (já dávám jeden) ... toto se smíchá
do formy naskládáme piškoty, pak dáme vrstvu té smíchané smetany + zak. smet., na to ovoce atd,,,
jako ovoce používám jen jahody ale dnes sem dala borůvky, kiwi a pomeranč, teď se to chladí 🙂

pikusa
5. únor 2010

Evano....zítra zkusím 😉
ale já nemám ráda kompoty,budou jen piškoty 😀
a aby to teda bylo oživený,do půl směsy dám kakao 🙂

roofie
5. únor 2010

Dobrý den a ahoj,

jsem strašně ráda, že jsem narazila na tyto stránky - hlavně na toto téma. Také máme velké miminko - PV byla 4,15kg a 51cm, ve 4měsících měl 8,5kg a 69cm. Teď má přes pět měsíců, jsem zvědavá na vážení v půl roce. A mám teda i trošku strach. Doufám, že to vyběhá, je teda na půl kojený, na půl na umělém, tak snad nebude žádný tlouštík.
Všichni mu hádají tak o dva měsíce více, už od narození. Tak jsem ráda, že nejsem sama. 🙂
Mějte se všichni moc krásně a ještě jednou děkuji

pikusa
6. únor 2010

Ahoj holky
a ahoj Roofie 😉 Mates měl v 5ti měsících 8.80 😀
a neboj,ty dětičky to vyběhají....Mates už leze a tak doufám,že už tak nabírat nebude.... 😀

evena
6. únor 2010

ahojte pěknej víkend všem 🙂

rofie vítám 🙂

pikus ovoce z kompotů taky nedávám 😝 ale kompoty miluju ... jahody dávám zamražené, ty chutnají jako čerstvé nebo pak čerstvé ovoce 🙂 a jen z piškotů to někdy udělá tchýně a taky je to výborný 🙂

evena
6. únor 2010

teda ty váhy ... já se za chvíli budu mezi váma cítit odstrčeně 😀 malá má v 4,5 měs. jen 7.1 kg a už moc nechce nepřibírat 😲

pikusa
6. únor 2010

Evenko,bud ráda,tvoje záda si aspoň trošku uleví 🙂
A co myslíš???nedělala jsem to,nebyla jsem ráno v krámě 😝 😀