Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

lucik265
6. únor 2010

Ahojky 🙂
můžu se přidat?Jsem ráda,že jsem na toto téma narazila!
Honzík měl v 8 měsících váhu 10200g a délku 74cm.
PV byla normal 3410g a 52cm. 😉
Díky Lucka

pikusa
6. únor 2010

Lucik...tak vítejte v klubu 😀

roofie
6. únor 2010

Ahojte,

Pikuso, také máme Matesa - Matěje.
A mám pocit, že teda bude mít v půlroce tak deset kilo 🙂 v pěti měsících ho dr. nevážila, vážila jsem se s ním a bez něj doma a vycházelo to tak na 9kg... Je to určitě lepší, než řešit, kdyby nejedl, nepříbíral, ale tohle mi přijde už fakt moc. Doufám, že už nebude nabírat to kilo měsíčně... Ted třeba řeším, jestli koupit jídelní židličku - zatím jsem viděla jen do 15kg, ale aby to neměl jen na pár měsíců 😨
Pěkný večer všem!

sayast
8. únor 2010

ahojky holky,
vitam nove maminky 🙂

pikusa
8. únor 2010

Roofie...náš je Matyáš 🙂
Do 4.měsíce to bylo vždy kilo a něco za měsíc.....jak nabíral....pak se to trošku zpomalilo....
ale stejně....je to váha ten náš kluk 😀

roofie
8. únor 2010

Matyáš se nám také líbil, ale příjmení začíná na "S", tak by to moc nešlo dohromady. No, já jsem si to asi trošku zavinila s tím přibíráním sama - první týden jsem se snažila kojit, ale vůbec nepřibíral, tak jsme přešli na umělou a cpala jsem to do něj, abychom nemuseli do nemocnice (dr. strašila) no a za první měsíc přibral nakonec kilo a půl 😀 pak tak to kilo. Ve třech měsícíh měl 8, ve čtyřech 8,5 - měla jsem radost, že se to zastavilo, ale ted má zase asi nějaký nabírací období... Uvidíme za 3týdny na půlroční...
Jsou to teda váhy, zvlášt na nošení... A na kočárek...

pikusa
9. únor 2010

Roofie....mě už teda dost bolí i levé zápěstí....je to holt váha....
ale už doma mates plazoleze 😀 tak snad to bude na váze znát....
A jmenule se celým Matyáš Josef....tatínek chtěl jen Josefa a já teda neeeeeeeeee,tak kompromis 😀

roofie
9. únor 2010

To mě také 🙂 a záda...
Mates zatím objevil jen přetáčení, zato se musí přetáčet pořád a všude 😀 doufám, že se to též na váze drobátko projeví.
No, Josef není špatné jméno, ale já bych ho teda také nechtěla 😉

pikusa
9. únor 2010

Tak mě bolí i levé zápěstí....a fest.....
No vidíš,už se koulí 😀

marcelapetrikova
9. únor 2010

ahoj holky mooc se omlouvam za to že vás zanedbávám ale tento týden byl poněkud drsný...asi jako podražka ☹ máme menší problémy v rodině teda spíš segra 😒 jinak hlasím že ela má v 8 měsících 9420 gramu je zdravá snaží se chodit obchází nábytek sedí
jinak holky co se tady scházíme pokud chodíte na facebook najdete si mě tam jsem tam pod svým jmenem marcela petříková 😀 😀 😀 😀

helulicek
10. únor 2010

ahoj holky,
se moc omlouvám, ale nějak není času. Štěpíno je hrozně akční, od "válení sudů" po místnosti začal lozit. Takže nic jiného nedělám než za ním běhám a dávám ho zpět na puzzle, aby nebyl na studené zemi. No marná snaha, ale nedá se nic dělat...všechno vytahuje, všechno okusuje, leze pod nábytek...no prostě úklid je už u nás pasé 😀
Je den, kdy mi chvilku vydrží v lehačce nebo ohrádce, ale z toho je zas den, kdy chce být furt na zemi (těch je bohužel víc)...a to je teprve začátek 😅
Jo a taky nám roste horní dvojka a trojka, takže noci stojí za prd a přes den taky žádná hitparáda 😅

pikusa
10. únor 2010

Tak u nás se taky vesele leze....taky ho pořádodněkud tahám 😀
Marcel...šikulku máš teda,že už se snaží chodit....a váha parádní 😀
A snad se to se sestrou brzy vyřeší...
Na FB mám profil,ale nechodím tam moc,nějak jsem do toho nepronikla.....

evena
10. únor 2010

ahojte

no teda vy už máte dost akční děti ... ta naše zatím jen cestuje po zádech, už jí musím trochu víc hlídat ať mi z něčeho neslítne ... v PO jdem konečně na 1. HEXU, dr říkala že to taktak stihnem to naočkování do termínu ze zákona, ale nevim nevim, stále má rýmu a začala znovu pokašlávat 😒
dnes si jdu vyřídit rodičák tak už teď se nětěším, úřady nesnáším, musí jít se mnou přítel sama si netroufám 😀

pikusa
10. únor 2010

Evanko....rodičák...to je chvilinka,papíry jsem vyplnila doma a byla jsem tam asi 3 minuty 😀
Však počkej za pár měsíců.jak budeš prcka doma honit 😀

sayast
10. únor 2010

ahoj holky
dnes jsem byla v nemocnici,mam zanet v prsu a antibiotika,po temer roce intenzivniho kojeni. no je mi zle. mamka hlida az do vecera,tak se valim. po tom jsem rok touzila 😀 😵

my teda nelezeme. peruje na kolinkach, ale to je tak vsechno

na fb jsem porad 😅. vic nez tu 😅. Sandra Hajkova

pikusa
10. únor 2010

Say...teda jak jsi k tomu holka přišla????
a je fajn,že se můžeš válet....a bolí to?????
a jak teda ted s kojením???

sayast
10. únor 2010

julca mi celou noc delala pricuc a rano jse se vzbudila,jedno prso o veliost vetsi,boule,strasna bolest,zimnice a horecka pres 38 😒 . no moje dr samozrejme az odpo, tak jsem letela do spitalu a ona slouzila moje gyn 🙂. jsem na paralenech, tak to jde. mohla jsem k tomu a nejspis to tak bylo kdyz julca hodne ode me pije, ze nekde neco olizla,byl tam streptokok a ona ho pri kojeni na me prenesla 😖 . ji nic neudelal a me zanet. kojit muzu dal i pri ntibiotikach 🙂

pikusa
10. únor 2010

Say...hlavně že můžeš kojit
už je ti líp???????,

amelie001
10. únor 2010

Ahojky,
můžu se přidat?Mám taky relativně"velké miminko"-má 10,5 kg-75 cm.Stojíme,pochodujem kolem nábytku,lozíme po čtyřech,plazíme se.

sayast
10. únor 2010

pik,jsem na paralenech tak to jde 🙂

ameli,vitej 🙂. krasny miry a danik je sikulka 😉

evena
10. únor 2010

jéžiš say co to čtu ... snad se z toho brzo vylížeš 😵 sem myslela že takový problémy sou jen v začátkách kojení 😕 aspoň že máš to hlídání, to bych si taky nechala líbit 🙂 vyzkoušelas tvaroh? prej je na to dobrej a hojení jde rychlejš ...

amelie ahoj malej je pěknej a jak je šikovnej, to koukám teda 😕 🙂

ty úřady ... děs 😝 Můj zaměstnavatel je z Prostějova tak sem jela tam na sociálku kvůli vyplnění jednoho papíru a v PO jdu do Olmika vyplnit další dva ... jak kdyby ty sociálky nemohly být propojené a informace si předávat 😠

pikusa
11. únor 2010

Dobré ránko.....
Amelie,vítej 😉 teda Daník už toto umí?????no to je frajer 😉
Evanko....tak to máš blbý,i když je pravda,že já vlastně taky musela jinam na socku pro potvrzení,že mě vypláceli a pak tady k nám....

zuzi.bat
11. únor 2010

Ahoj holky, tak se k vám taky připojuji. Můj drobeček ma zatím jenom 5 týdnu, ale začali jsme porodní váhou 4710g a 55cm což je na statr moc hezké 😀 😀
Dnes má něco přes 5900g 😅 😅 a 61cm a nosíme vel. 62 😔

Pikusa, tak levé zápěstí mě už taky pěkně bolí a jak vidím jen tak to neodezní 😠

pikusa
11. únor 2010

Zuzi...ahoj...teda startovní váhu máte parádní 😀 to museli v porodnici koukat co????
a ty asi taky 😀
No joooo a počkej,k zápěstí se přidají záda..... 😀 😝

evena
11. únor 2010

ahojte holky no teda spadli sme na druhou stránku 😕 🙂

zuzi vítám 🙂 rodilas normálně nebo CŘ? Ta délka je neuvěřitelná, to měla malá ve 3 mě. 🙂

Holky byla u mě známě a měla blbé poznámky ... měla sem malou v náručí bříškem dolů jak letadlo a ona začala že by mohla být letuška, pak že né že letušky sou hubený 😀 no musela sem se smát 😀

pikusa
12. únor 2010

Evanko.....tak to ale teda bylo hnusný od kamarádky.......
😒 😒

evena
12. únor 2010

pikus to bylo no, tohle mě žádná kamarádka ještě nikdy neřekla 😒 ale naštěstí mě už to moc netrápí jak dřív, člověk otupí, holt někteří si nevidí do huby a netuší jak takovíma kecama můžou ublížit 😝

pikusa
12. únor 2010

Taky jsem už otupená vůči tomuto....ale stejně to zamrzí.....

xzaje01
12. únor 2010

Holky, to jsou takove tlesky plesky - lidi chteji byt zlomyslni. Nezlobte se na me, ale kdo tohle rekne, tak je hloupy. Muj muz je hubenour a jako dite by jste ho zamenily za reklamu na Michellin, narodil se se 4,5 kily a jedl a jedl a jedl!!! A kolik hubenych mimin je dneska obeznich mamin? Pche..

Dulezite je, jake naucime nase deti zivotosprave. 😠

sayast
12. únor 2010

even,to je fakt hnus 🙄

hlasim ze me je uz lip,ale julinka 😢
vypada to ze ji rostou stolicky. od noci 38,5,tece ji trochu ryma. dasne strasne natekly. holky,ja bych z ni brecela 😢 . bud jen u prsa nebo v naruci,hlavu polozenou o me,a tak smutny vyraz 😔 . ani jednou se neusmala za cely den a kdyz jsem ji musela polozit na prebaleni nebo abych si dosla na zachod, tak tak nestastny plac 😔 . ja ji takovou vubec neznam 😢