Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

xzaje01
20. říj 2009

Ahoj holky, koukám, že řešíte mixéry - já mám takový obyč, právě přemýšlím, jestli investovat do Braunu. Say - snad mi poradíš. Problém s tím mým mixérem je ten, že mi třeba v mrkvičce zbyde vždy hodně větších nepomletých kousků, a to to mixuju třeba 5 minut, míchám to jak zběsilá. Docela mě to štve, protože to pak musím malému přebírat, abych mu ten kousek nedala do pusiny. Brambory mi to mixuje dobře, ale ty jsou takové měkčí.. Zase nechci tu mrkev vařit zbytečně dlouho, aby tam zůstaly nějaké vitamíny. Jak to má s tím Braunem, namixuje ti to pěkne na jednolitou kašičku, nebo taky přebíráš kousky?

Jinak my plavat nechodíme, já mám co dělat, abych se někdy odebrala sama. Chystám se už snad 2 měsíce a zatím jsem byla nulakrát! 😠

jituskak
20. říj 2009

ahojky holky, jak mimča? rostou? 😀 čtu vás a tiše závidím vaše odhodlání. já vařila jednou. teda dvakrát. poprvé jsme to připálila tak, že jsem hrnec drhla několik dnů... jinak mám mixsy od zepter a ten je teda parádní... kromě té ceny. já ho nekupovala, ale kdybych ho měla platit, tak do něj nejdu😲
say a když vaříš tak z jaké zeleniny? bio?

sayast
20. říj 2009

xzaje,mam ten jak jsem hazela odkaz a je super. mixuju tak minutu,dve a nemusim prebirat nic. fakt jak kupovany. muzu jen doporucit 🙂

jinak vareni pro juli je snad jedine ktere mi jde 😅

a zatim varim-mrkev a brambor domaci, zbytek kupovany a bio ne. obyc. 🙂

sklenicka24
20. říj 2009

Say: no ten vypadá dost dobře. Koukala jsem na něco podobného u nás v obchodě, asi do něj půjdu.

Jit: já jsem zatím nevařila, do teď jsme byli na skleničkách, ale malý toho začíná zvládat mnohem víc, tak se to opravdu nevyplatí. To si raději něco uvařím na dva dny a je to. 🙂 😉

pikusa
20. říj 2009

Tak my jsme taky na skleničkách zatím...sní půlku té malé,tak nevařím...
až později
mixér mám,ale teda ještě jsem ho nezkusila...

sklenicka24
20. říj 2009

Pik: jj, to by asi bylo zbytečné. Ale uvidíš, on se rozjede 🙂 🙂

sayast
20. říj 2009

ja taky na zacatky kupovala sklenicky. az kdyz jsem videla ze sni celou,tu malou,tak jsem zacala varit,s tim ze si udelam treba na 3 sklenicky a 2 zavarim, tak je mam na jindy 🙂

pikusa
20. říj 2009

Tak on by taky sněd celou 😀 ale já mu jí nedám 😀 😀

sklenicka24
20. říj 2009

Pik: ty ty ty 😀 😀 😀 😀

pikusa
20. říj 2009

Skleničko...já zlá matka 😲 😀

sayast
20. říj 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀

pikusa
21. říj 2009

Ahojík....
no říkali začínat pomalu na zvykání ne??? 😀 😀 😀 😝

sklenicka24
21. říj 2009

Ahojky

No jasnéééé 😉 🙂 Tak my dnes zkusíme to masíčko, jsem na to docela zvědavá. 🙂

sklenicka24
21. říj 2009

Tak u nás byl úspěch, ani jsem to jinak nečekala, smlsnul si a měl boule až za ušima 😀 😀

sayast
21. říj 2009

to me dnes nesnedla nic ☹. tak to dostane vecer 🙂

sklenicka24
21. říj 2009

SaY: neboj, ona chuť dostane. Já si také myslím, že až to budu dělat doma, tak mě s tím pošle do háje 😅

pikusa
21. říj 2009

Tak my zase půl skleničky a dlabal by víc 🙂 tak dostal mlíčko 🙂

sayast
21. říj 2009

me normalne ji krasne,ale posledni 2 dny je divna. jestli zuby..

sklenicka24
21. říj 2009

Hele to je také možné, a jak vypadají dásničky???

xzaje01
21. říj 2009

Say, u nas se taky dnes moc nesnedlo, tak to mozna bude nejaka tlakova nize nad Evropou? 😀
Dik za tu referenci na Braun mixer, necham si to doma "schvalit" a pristi vareni uz s Braunem. Zrovna dnes jsem se zase nervovala, dobra petina prikrmu byla v kusech, takze jsem rozhodnuta. Jinak sklenicky me vlastne ani nenapadly, ja si navarim na tyden, supnu to do mrazaku a mam vystarano. Mrkev jsme koupili bio, ale brambory dostal normalni. 😵

No, dnes se priznam, koupila jsem sklenicky ovocne, protoze to moje jablickove pyre, co jsem vcera S LASKOU vyrobila 😅 prskal vsude okolo. Asi bylo moc kysele - moje chytra nemecka knizka rika, ze ovoce nejlepe as s obilnou kasi prave kvuli te kyselosti, tj. o dost pozdeji. Krucis, kdyz mi ta pediatra tady porad mele o ovoci, uz od 3. mesice. Tak jsem to konecne chtela zkusit a takove fiasko! 😀

Pik, jak dlouho budes davat pul sklenicky? Ja krmim stylem "dokud zere", coz je nekdy 1/4, nekdy 3/4..

sklenicka24
21. říj 2009

X: nooo, dobrý styl. Tak to by mi Vojta asi snědl i hrnec. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tedy vy mi s tím mixérem dáváte, no nedá se nic dělat, příští týden pro něj jedu 😵 😵 😵 😵 😵

pikusa
21. říj 2009

Xsszaje...a to je jen půl té malé skleničky 😀
právě,že by mates asi snědl klidně 3,tak dostává zatím málo........

sklenicka24
21. říj 2009

Tedy, takhle ho šidit 😀 😀 😀 😀

pikusa
21. říj 2009

No tak aby jste neřekly holky,tak na noc dnes poprvé dostal kašičku 😀

sklenicka24
21. říj 2009

A jak to dopadlo, chutnala??? 🙂

sayast
21. říj 2009

X,ja kdyz delam ovocnou presnidavku, tak jen do mekka uvarim ovoce s vodou a pak rozmixuju. a taky jsem cetla ze kdyz to uvaris,rozmixujes, tak se ma v trose vody rozmichat puding (kvalitni-treba oetker) a nalit to tam,jeste treba 2 min. povarit a je to 🙂
me to tak ji 🙂

dasnicky nevim,nechce mi je ukazat 😀

pik,co kasicka? malej by docela jela. ale dr mi je nedoporucila,ze pry se po nich jen tloutne a stejne nezasyti 😒 . tak nevim. pry ji misto toho mam dat radsi znovu zel. polevku na noc

sklenicka24
21. říj 2009

Pane bože, není ta mudr trochu divná???Tak to bych asi nevydržela, když vím, že jí chutná, tak bych jí asi dala sem tam. Vždyť to vylítá, to jsem viděla u Dana, byla to malá tasemnice a teď na něm nic není 😵

sayast
21. říj 2009

no,ona to myslela tak. ja si stezovala ze mi nechce v noci spat, ze ma asi hlad. tak rekla at spis misto kase dam zeleninu, ze to ji zasyti vic. stejne nedavam nic 😅 😎

sklenicka24
21. říj 2009

a co tedy baští???? Já jsem se rozhodla, že jestli se mi vojta vzbudí zase po večeři , tak už mu dám mlíčko do láhve 😒

sayast
21. říj 2009

hale,v poledne zel. polevku. odpo vetsinou (ale ne vzdy 😅) dam ovocnou presnidavku a pak uz jen kojim. kdyz nedam ovoce tak obcas dam na noc zel nebo kasi. jak kdy. moc to nelamu pres koleno 🙂
flasku mi nebere,tak to nehrozi 😀

a slysela jsem ze od 6 mes. uz deti smi tatru. suseny mliko,2 kg a stoji cca 160 kc 😉