Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

xzaje01
7. zář 2009

evulebobule - jo, kojim. vpodstate porad, behem dne jsou rozestupy max 2h, coz je nekdy dost na palici. ale rikam si - vydrzelas to doted, vydrzis to jeste chvili.

to by me zajimalo, proc ten doktor doporucil prikrmy driv. nam taky dr rika ze muzeme zacit s ovocem, ja ale pojedu klasicky a zacnu az se zeleninou. ono to je stejne fuk..

evulebobule
7. zář 2009

xzaje: jasně, to je to nejlepší, co mu můžeš dát. 😉

pikusa
8. zář 2009

Ahojík holky...
tak příkrmy....myslím,že tak nějak poznáme,kdy bude čas....
u nás to zatím nehrozí 🙂
A viděli jste že holky zavedli diskusi malé miminko???jsem tam jukla a teda---to jsou drobečci 😲 😀

xzaje01
8. zář 2009

Pikus - no ja bych si myslela, ze nas bobek je na prikrmy ready uz ted, najednou mu nevadi kdyz mu podavam vitaminy na lzicce, kouka se zajmem po jidle.. Snad to aspon budeme mit v pohode ty zacatky.
Jdu juknout na male miminka.

xzaje01
8. zář 2009

Pik - jak jsi tam napsala ten komentar, tak me napadlo uplne to same, kdyz jsem si cetla co holky psaly. Lidi maji holt kecy uplne na vsechno! 😀

sayast
8. zář 2009

taky jsem tam koukala uz vcera 🙂
ono si clovek fakt nevybre, ale nejsme na tom o trosku lip 😅 😀. jeste ze nemusim resit ze mi nechce jist nebo ze nepribira.

pikusa
8. zář 2009

Tak náš malej po jídle kouká už dlouho....
ze lžičky papkal prášky rozdrcené,to jo....ale ještě stejně počkám,není kam spěchat 🙂

jituskak
8. zář 2009

pikus,napsalas to tam přesně. ty kecy nesnáším. "to ho ta nesmíte krmit"... na to říkám ok, tak já vám ho dám, až bude mít hlad... "to není normální, aby tak moc jedl"... co je normální, že... hlavně, že je zdravej, narodil se a hned musel na operaci, takže mi je ted fakt jedno, jestli sní víc, než "má"

pikusa
8. zář 2009

No přesně Jitusko..
my na něj zase čekali 3 roky a nakonec je to naše zkumavčátko 😀 tak si doma říkáme,že byl vybrán,jako nejsilnější embryo 😀
Noa to mu jako mám vzít prso????a nechat ho plakat????
joooo dala bych jim ho někdy,když má hlad....

karpisek
autor
8. zář 2009

sayast: K těm příkrmům. Odstupy mezi jednotlivými druhy se snažím tak nějak dodržovat, ale úplně stoprocentní to není 🙂 Nejdřív jsem dávala jen mrkvičku (strašně mu chutnala) - asi tak pěk dní (doporučuje se týden). Pak jsem mu začala dávat mrkvičku s bramborem (taky mu strašně chutnalo). Pak zase po cca 5 dnech jsme přešli na mrkev, brambor a maso. Ptala jsem se doktora, zda není lepší přidat mu nějakou další zeleninu, dřív než dám maso a prý třeba brokolici apod. až bude papat masíčko. Řešila jsem totiž úplně ten stejný problém jako Ty - mamka radila, ať mu do těch brambor s mrkví přidám brokolici apod. Tak jsem se zeptala.

Jinak kupuji skleničky (BIO). Pro ty úplně první příkrmy to je prý lepší, pokud tedy nemám mrkvičku a brambory ze zahrádky... Tak vařit začnu třeba až za 2 měsíce a zatím si užívám, že je příprava jídla tak jednoduchá 🙂

karpisek
autor
8. zář 2009

Jinak mě doktor řekl, že ty příkrmy mám dát dřív proto, že najednou začal malý přibírat na váze míň než bylo do té doby zvykem. Doporučoval mi to už asi ve 4,5 měsících, já ale ještě pár týdnů čekala...

karpisek
autor
8. zář 2009

xzaje: to je zvláštní, že Ti doktorka řekla, že můžeš začít dávat ovoce... Mně bylo řečeno, že každopádně jako první zeleninu, že by ji jinak potom mohl malý odmítat. A možná na tom něco bude, protože jak se dřív krmilo, tak pořád od mamky slyším, jak jsem vyrostla od 2 měsíců na jahodách apod. Jenže když mi pak udělala špenát, tak jsem ho plivala. Doktorka jí tenkrát řekla, ať mi ho osladí a to jsem pak měla i boule za ušima, jak mi to chutnalo. To je ale podle mne to nejhorší, co se může dítěti dát - cukr. Od té doby jsem ostatně závislá na sladkém 😀

xzaje01
8. zář 2009

Karpisek - to dava uplne smysl, radsi si ty nase prcky vycvicime na spenat bez cukru! 🙂

pikusa
8. zář 2009

Právě proto,že ovoce je sladké se má začít zeleninkou....my jí teda začneme.....někdy 😀

xzaje01
8. zář 2009

No, pikus, jak to tak vidim, ten tvuj prcek bude jist rovnou priborem, zejo? 😎
Hihi, ja uz toho necham, porad te popichuju, ze? 😅
No, pujdu koupat a pak uspavat u prsa..

pikusa
9. zář 2009

Xszaje 😀 😀 😀 no zkusíme a pak napíšu 😀 😀

sklenicka24
9. zář 2009

Ahooooooooooooooooooj kočky

máme doma fofr, tak vůbec nestíhám dočíst.

My stále kojíme, noc na dnešek už bal celkem fajn, jinak pořád bojujeme.

Do toho mi ten starší dostal afty, tak ho mám doma a trápí se trápí, ale snad to takézačne ustupovat.

S příkrmy také nechvátám, dokud kojím, tak je čas.

pikusa
9. zář 2009

Jee aftíky....nepříjemné,tak at jsou brzy pryč...
a inspirace holky.....dnes mi došla deka
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11010554

karpisek
autor
9. zář 2009

pikusa: skvělej nápad, ty dečky! Budu o ní uvažovat. Vypadá i v reálu tak hezky?

pikusa
9. zář 2009

http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/2/2530/2530234...
tak Matyáškovi se líbí 😀
je to slabá deka....ale hezká

jituskak
9. zář 2009

Jé, Pikuso, ta deka je super. je to dobrej nápad na dárek pro neteř. manžel odmítá totiž kupovat hračky a já abych pak vymýšlela, že. no jo, učitel😀

pikusa
9. zář 2009

No jako dárek to je moc hezký..... 😉

sklenicka24
9. zář 2009

Pik: no to je krááása, tak to je fakt super dárek.. Pro nás už asi ne, ale sestřenka bude za 2 týdny rodit, tak to pak hned objednám, jak budu vědět, jméno 😀

sklenicka24
9. zář 2009

No, ikdyž asi jí vezmu i Vojtíkovi 😀 😉

pikusa
9. zář 2009

Jasan,Vojtík musí mít taky ne??? 😀

jituskak
9. zář 2009

právě netěř bude mít rok, tak není ta deka malá?

pikusa
9. zář 2009

Je 100cm na 70 cm....tak nevím...podle toho,jaká je neteřinka 🙂

jituskak
9. zář 2009

menší než náš šimonek🙂, takže v poho🙂

pikusa
9. zář 2009

Tak to jo....tak to bude prima dárek

jituskak
9. zář 2009

díky za skvělý nápad. už se po dárkách na Vánoce začínám rozkoukávat, tak první nápad je tu🙂