Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

evulebobule
6. zář 2009

sandři: super, že jsi ho našla. 😉

helulicek
7. zář 2009

čau holky,
hele, chtěla jsem se zeptat, taky jen kojíte nebo jste na UM?? Každej se totiž diví, že máme tak velký mimi jen z kojení...mě to přijde normálka, kojím přes den asi po těch 3h....myslím si prostě, že bude velkej po tátovi 😉
No, teď se obávám, že máme růstovej spurt v tom třetím měsíci. Jí vesměs po dvou hodinkách a má problémy s bříškem, což bylo i u předešlých spurtech....za chvíli mi přeroste přes hlavu 😵

pikusa
7. zář 2009

Ahojík holky...
tak my máme dnes 5 měsíců....to tak strašně letí,až mi to je líto.....
Helu,Matyášek je taky jen kojený a taky mi hlava nebere,že z mlíčka takhle roste 😀
A spurtíky taky byly...... 😀

xzaje01
7. zář 2009

Ahoj holky, jojo, kojeni jsme tady vesmes vsichni veikani (opravte me, jestli se pletu).

Pikusa - tak si te ted zacnu vest jako hlavniho provokatera tady na MK, nebot ten tvuj spavy petimesicni chlapecek je fakt nefeeeeeeeeeeeeer!!! 😀 My zase spali ve 3, ale a spon usnul mezi 11 a pul 1 a dal mi moznost pozehlit..

Holky, my meli docela zabavny vikend, na vylete nam ten nas expert prokadil plinu az na bodycko, fakt naloz, a to jsem koupila ted nedavno uz vetsi cislo (4 Huggies) aby se podobna nehoda nestala... Ja tomu nerozumim! 😠 Tak jsme hezky na travicce meli nahate miminko, ja otirala vlhcenyma ubrouskama jak diva, nastesti zrovna kolem nikdo nesel.. 😝 Taky se vam to nekdy stane, a nebo kakaji ti vasi prubezne a mene? (Pikuso, jestli chces napsat, ze ten tvuj kaka jednou za tyden, tak me prosim usetri a nic radsi nepis!!! 😀 )

pikusa
7. zář 2009

Xszaje....včera jsem do 9ti uspávala a ne a ne zabrat 😀
A teda Matyášek ted kaká fakt tak jednou za týden---za 4 dny....ale až je mi ho líto...ted se už 2 dny kroutí a nejde mu to...a bříško už asi tlačí 😒

helulicek
7. zář 2009

Tak nám noční usínání jde zatím dobře...musím zaťukat...už tak asi měsíc jsme se naučili zalíst v půl osmé do ložnice, nakojíme a buď usne při kojení, nebo ho položím do postýlky, někdy tam s ním chvilku jsem, někdy odejdu...no každopádně malej kolem osmé usíná, takže máme volnej večer. budí se tak od 1 do 5, ale většinou tak ke čtvrté ráno 😔 😕 Pak se vzbudí většinou tak v šest a v osm...Ráno ovšem to noční nepapání dohání 😀

pikusa
7. zář 2009

Helu...taky jsme to tak měli...a máme,jen občas se to pozmění....
včera spinkal dlouho v kočárku,tak se mu večer nechtělo

helulicek
7. zář 2009

Je to super že? Já jsem ráda, že ten večerní režim dodržuje, doufám, že se to nezmění. Aspoň máme večer chvilku klidu 🙂 Snažím se i přes ten den, aby měl režim a taky nám to celkem vychází. Pro mě je to hrozná výhoda, když vím, že prcek bude v tu dobu spinkat a já si můžu něco udělat, nebo ho dát na hlídání a třeba jít něco zařídit atd.

sayast
7. zář 2009

pik, vse nej malemu 🙂. nam uz bude pul roku ☹

spime dobre celou noc. od 20 hod, do 6, to jsem si ji vzala k sobe a pokracovali do 8 😵

jsme pouze kojeny 🙂

dnes doma merene a vazene udaje: 10,4 kg a 71 cm 🙂

helulicek
7. zář 2009

tak vidím, že máme všechny místo mlíčka smetánku 😀 😀 😀 😀 😀

sayast
7. zář 2009

hel, jo jo 😀

a kakame cca 1x za 14 dni ☹

helulicek
7. zář 2009

a nebolí Julinku bříško, když kaká tak málo??

sayast
7. zář 2009

neboli a pry je to u kojenych v poradku

helulicek
7. zář 2009

jo, jo, to vím, že některý mimča můžou kakat tak málo, ale říkala jsem si, jestli třeba nemají pak bolestivější bříška..tak to je super, že ji to nevadí...náš prďolka, taky kajdí míň než dřív...ale aspoň jednou za den bobana udělá...

pikusa
7. zář 2009

Tak náš mates se teda už ted kroutí.....prdí a prdí,ale to je vše.....vím,že tak moc nekakají,ale pomohlo by mu to 🙂
Say....teda kus ženský 🙂 🙂
My jdeme ve čtvtrek,tak jsem zvědavá 😲

sayast
7. zář 2009

no ja myslela jak se nam to zastavilo a ono jsme stejne za mesic pribrali cca 900 g ...

julca taky prdi, ale vykakat nema co. dr rikala ze pokud ji ocividne neboli brisko, tak to resit nemam.

pikusa
7. zář 2009

No Mates se právě kroutí,kope nožičkama,u kojení tlačí a nic.....

xzaje01
7. zář 2009

No tak to je fakt vrchol, zenske! Ja uz sem asi nebudu chodit! 😀 😀 😀

Gratuluju vsem detem k mesicninam, leti to, leti! 😵 Za chvilku zacneme resit prikrmy, co..? 😎

evulebobule
7. zář 2009

xzaje: tak to se pak těším, až budete mít naštudované příkrmy, že mě pak poučíte. Už se na to taky těším. I když máme času ještě dost.
Od kdy budeš začínat?

svataterezicka
7. zář 2009

Holky tak mě napadlo odkdy budete dávat dítko do té větší autosedačky? My máme čtyři měsíce 64cm a 7,56 kg a sedačku máme do 13 kg. Tak mě napadlo jestli na Vánoce už nekoupit větší sedajdu? Nebo ještě počkat? Že až poleze že už tak přibírat nebude? Btw taky jen kojime..

evulebobule
7. zář 2009

my máme taky sedajdu do 13 kg a netuším, kdy pořízovat větší.... 😒

xzaje01
7. zář 2009

Evulebobule - ja asi zacnu az v 6m, uvazovala jsem i o drivejsim datu, kvuli tomu nocnimu spani, ale pry se tim nic moc neporesi (az odstavenim deti spavaji dele a lepe) takze tak v tech 5,5-6M. Ja ted navic jedu do CR, kde ani nebudu mit svou chytrou knizku, ani "jidelni vybaveni", takze holt budu kojit. 😉

Svataterezicka - taky to resime, on je tam prcek napechovany uz ted, coz je asi spravne, ale do 13ti kil to fakt nevidim.. Myslim, ze Vanoce to jisti! 😀

evulebobule
7. zář 2009

xzaje: jasně a ty kojíš ne? tak tam se to bere asi jinak. My jsme na UM

karpisek
autor
7. zář 2009

Ahoj. My jsme měli sedačku k trojkombinaci od Jane (má být do 9 kg) a už v měsíci a půl se nám tam "malý" nevešel. Ty kila teda ještě samozřejmě neměl, ale byl tam úplně jak sardinka, totálně propocený a skoro ani nešel vyndat. Tak jsme koupili tu do 13 kg a ta je zatím v pohodě. V té budeme jezdit, dokud se tam vejde (nebo dokud nebude mít těch 13 kg) a pak pořídíme tu klasickou. Je ale pravda, že jak nejdřív Vašík raketově přibíral, tak teď se nám to nějak seklo a přibíráme spíš méně, takže se začínáme pomalu přibližovat "běžným" miminkům. Teď váží 8,2 kg (cca v půl roce). Jo a jak píšete o příkrmech, tak kromě kojení už máme "klasický" oběd cca 3 týdny - na radu doktora. Když někdo bude chtít, tak můžu poradit, jídelníček jsem podrobně studovala 😀

pikusa
7. zář 2009

Tak my budeme řešit jinou sedačku až na to tak nějak dojde.....máme ted taky ke kečárku.
příkrmy začneme od toho 6.měsíce...dřív ne....
A Karpisek mi pak poradí 😀

sayast
7. zář 2009

karpi, ja bych kdyztak o radu ohledne prikrmu mela zajem, zaciname to mit aktualni 🙂
dekuju

helulicek
7. zář 2009

jéé, já si na autosedajdu ani nepomyslela, že budem muset koupit novou....tak máme na vánoce dárek 😀
Já počítám s příkrmama taky tak 5-6 měsíc...

jituskak
7. zář 2009

Karpisek já mám dotaz, můžu 😉
vaříš z běžných surovin, nebo z bio surovin, nebo kupuješ "skleničky"? já to teď docela řeším, chci mu dávat to nejlepší...

sayast
7. zář 2009

karpi a me by taky zajimalo, jestli poctive dodrzujes rozestupy mezi jednotlivyma druhama nebo to tolik "neresis"
me totiz mamka rika, ze takhle ji to prijde zbytecny a ze mam vynechat jen hodne korenenou zeleninu (celer) a jinak toho dat vic. tak nejak nevim 😅. zase nechci nic pokazit, ale delat se s jednou domaci mrkvickou ...

my mame 6. mesicu presne za tyden, tak nevim jestli uz zacnu nebo jeste chvili pockam

jituskak
7. zář 2009

já mám nastudovaný všechno a chtěla jsem to dodržovat poctivě,a le třeba brambor mi nesnědl ani lžičku, tak jsme ho nedávala a budu mu ho dávat až s něčím.