Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pikusa
10. črc 2009

Jooo místo mléka smetana...to slyším pořád... 😀

mousunek
10. črc 2009

pikusa - to te jeste ceka ze nebude bastit az polezou zuby me takhle malej nechtel u vrchnich poradne bastit tyden

sayast
10. črc 2009

pikusa,ale matyasek mi neprijde zas tak buclaty,proste jen krasne rostlej 😵 😵 😵
to julca mi prijde mnohem boubelatejsi. rikam ze z celeho obliceje ma videt jen tvare 😅

sayast
10. črc 2009

podivejte na aktualni fotku,to jsou jen tvare 😀
http://sandy86.rajce.idnes.cz/Ptakova_Lhota_7.7...

pikusa
10. črc 2009

No já zase říkám--miminko bez krku 😀 a pravda,tváře jako Julinka nemá....
Mousinek...uvidíme..no zásoby jsou 😀

sayast
10. črc 2009

my mame trojitou bradu a ruce samej tukovej varhanek 😀 😀 😀 😀
no,snad z toho vyroste,,jinak bude chudak 😅. nevim po kom je,po me ani manzovi ne 😅

mousunek
10. črc 2009

pikusa - jo to on v podstate taky neshodil ted cekame stolicky ty budou horsi

marcelapetrikova
10. črc 2009

ahoj holky čtu vás a jsem celkem na nervy malá se narodila a měla 4070gramů a 53 cm v 3 týdnech měla 4640 g a 56,5 cm je to možné?ted jdem na prohlídku v 6 týdnech a už ted se hrozím jak na tom budem s váhou o je faldatá a hlavně dlouhá jak 14 dnů před výplatou 😀 😀 😀 😀 a je taky jenom kojená tak by mě zajímalo kam až to dotáhnem jinak velikost nosíme 68 vše je jí malé a do kočárku ji aky nacpu jen tak tak 😒 😀 😀 😀

gabrianka
10. črc 2009

sayast to je krasne mimi 🙂 moje prvni dcera vypadala podobne(ted jsou ji dva a pul roku) ja ji totiz ani ne od tretiho mesice krmila i vodou z oves.vlocek a do toho sunar protoze mela furt hlad a casto se v noci budila.a dvojitou bradu mela taky 😀

sayast
10. črc 2009

marcela,my nastesti mame hodne velkou korbu,ale moje naivni predstava jezdit v hluboke pres zimu mi nevyjde 😅
my ve 4. tydnech meli 4370 g a v 8. tydnech 5860 g,ve 12.-ti uz 7350g a ted jsme navazili 8,2 kg a faldy mame snad vsude

sayast
10. črc 2009

gabrianka,dekuju 😵

pikusa
10. črc 2009

Tak já budu ráda,když léto přežijeme v hlubokém a pak šup sporták....jde až do lehu,tak je to dobré...
Sayast..je úžasná a vyroste z toho....vždyt je jen kojená,tak neboj 😉

sayast
10. črc 2009

kamaradka ma dvojcatka a kdyz jsem videla jeji kocarek,tak tu jednu korbu bysme meli na sestinedeli 😀 😀 😀

pikusa
12. črc 2009

Ahojík...
Sayast--no to jsem si taky říkala....do toho by jsme se teda vešli jen chvilinku... 😀

marcelapetrikova
13. črc 2009

tak holky já hlásím po porodu 4070 g 53 cm ve 3 týdnech 4640 g 56,5 cm a ted v 6 týdnech 59.5 cm a 5650 g to je 1,10 za 3 týdny není to moc?asi prej dle dr budeme velká holka 😲

leonik
13. črc 2009

ahojky 🙂
marcelapetrikova: náš malej přibírá kilo za měsíc, tak jste na tom podobně, o trošku teda víc 😅
Jinak jsme byli na 6.m prohlídce a malej má 71 cm a 9625g 🙂 Ale už se trochu vytahuje, bříško už nemá takový baculatý, už jen tvářičky, nožky a ručičky 😀

jinak malýho jsem musela dát do sporťáku už v 5 měsících, nějak se nám do hlubokýho už nevešel 🙂

sayast: pěkná holčička 🙂 My máme teda brady jen dvě 😀 😀 Z toho určitě vyroste 🙂

marcelapetrikova
14. črc 2009

leonik taky počítám že se do hluboké korby na zimu nevlezem a to jsem si myslela jak není velká
😲

pikusa
14. črc 2009

Ahojík...
no já taky myslela,jak pojezdíme do zimy v hlubokém a prd.....snad přes léto a ještě asi neeee
ještě že nám jde sportáček do lehu...

mousunek
14. črc 2009

pikusa - bacha u nekterych sportacku ktere jsou jako kombinace s hlubokym je moc kratka zadova cast

gedgitka.a
14. črc 2009

ahojky holky taky jsem řešila kočárek měla jsem Firkona Ivone a malej v něm byl do 5 měsíce sice pak, už jako sardinečka, ale byla zima a sám ještě neseděl, takže to jinak nešlo teď drandíme ve starším Hoco Big a malej je v něm zatím vpoho na délku i prostorově, navíc má přehaz rukojeť, nafukovací kolečka, takže i ve sněhu pohoda a já si ho fakt chválím 😉 uvidíme po zimě sporťák má délku lehu 87cm a náš malej měl na 10 měsících 80,5cm 😀 a pro pobavení včera jsem mu koupila komplet mikču+triko+tepláčky na 12-18měsíců a hop vypadá jako by to měl po mladším bráchovi 😀 😀 a to mu bude 25.7. rok 😀 😀

pikusa
14. črc 2009

MOUSÍNEK....tak náš je velikej,toto nehrozí,máme Peg perego GT3----a vychytávka u ležících dětiček....sice nejde otočit proti směru jízdy ale pokud dítko leží,jde jako by obráceně nasadit boudička...ale to jen pokud dítko leží.toto vykoumaly holky z jiné diskuse.
Gedgitko 😀 😀 😀
Můj přítel má 2 holky a ta mladší ve 3 letech vážila asi 11 kilo a nosila pidi velikosti 🙂

tereziep
14. črc 2009

Ahoj holky,
tak s kočárkem to znám. Naše malá měla 10,5kg a 80cm v 10 měs. Mám inglesinu magnum a do té se my už na spaní nevešla. Cca od 6 měsíců jsem musela mít vyndanou hygienickou vložku, protože se mi tam zkrátka nevešla. Původně jsem myslela, že dítě bude v kočárku tak do 1,5 roku a pak koupím jen golfky, ale už v únoru jsem kupovali nový sporťáček - byl v akci a cena slušná. Tak jsem ho používala, když jsem cestovaly - byl skladnější. No a od 9 měsíce v něm malá jezdí. No inglesiny se už prostě nevešla. No a v tomhle pohoda. Tak uvidíme, jak dlouho nám vydrží.
Jo a ještě k těm velkým dětem. Docela asi záleží, jak mimčo papá. Mám kámošku, která má holčičku. Porodní váha byla cca 3,5kg a myslím, že měřila kolem 50 cm. My měli 3,75kg a 52 cm. No a rozdíl teď v roce je skoro 3 kg. Ona má 9kg. Nevím, možná je to nesmyslí, ale my jsem skoro od narození příkrmovali a ona jen kojila. V 11 měs. jí došlo mlíko a malá pije tak jednou za den cca 130 ml mléka. Myslím, že také na tom záleží. Pokud má mamka málo mlíka, tak dítě asi moc nevyroste.

leonik
14. črc 2009

gedgitka: tak známí mají taky firkon ivone, a 9 měsíčního kluka pořád vozí v hlubokém. A to taky není žádný prcek 😅 Ten Hoco je hodně prostorný, taky tady jeden jezdí.
tereziep:já bych řekla, že kojením prcci taky hodně můžou přibrat 😅 Náš malej byl plně kojenej do ukonč.5 měsíce a měl skoro 9,3kg 🙂

tereziep
15. črc 2009

Jo to můžou, ale musí mít mamka dostatek mlíčka. Kolem mě jsou všechny kojené děti tak o 2-3kg lehčí. Já to právě příčítám tomu, že nemají mamky dost mlíčka a nechtějí dítě přikrmovat. Co já vím, tak ta jedna ji nakojí jen ráno a druhá dává už UM taky jen ráno a to těch 130ml. No a my 4x denně a to nám bude rok. Má ho k snídani, trochu k svačince, k druhé svačince a k večeři s kaší. Právě já si myslím, že dostatek mlíka přispívá k růstu dětí. Takže pokud je kojené nebo na UM tak je to myslím jedno. Jen když ho má dostatek a dítě nestrádá.

gedgitka.a
15. črc 2009

leonik: hmm no můj malej měl, už na 6 týdnu 6kg a 60cm 😀 😀 a hlavně já s tím kočárkem měla trápení proběhla jsem 3x reklamacema 😒 😒 s Hoco Bigem jsem max spokojená 😉

julie123
22. črc 2009

Zdravim vsechny maminky obriku 🙂 My jsme meli ve 3m 7,14kg a ted na 4mesicni kontrole neuveritelnych 8,2kg 😅 A to je taky "jen" kojeny 🙂 No nevim nevim, jestli to takhle pujde dal, co ja budu delat?!? 😕 😀

mysaak
23. črc 2009

Tak tahle diskuze mě potěšila, konečně téma i pro moje dítě. Nám všichni tipujou o dva měsíce víc. Na tříměsíční měl prcek 6,7 kg a 61 cm. Je na UM, protože kojení se u nás nezdařilo. Máme x-landera xa, na délku ještě jakž takž, ale na šířku už toho rozletu moc nemá. Takže včera jsme předělali na sporťák a ve 3,5 měsících jsme korbu uložili ďo skříně. On se tam stejně brutáně nudil, pokud nespal, takže teď je spokojenej, když může koupat. Na nošení je to mimčo pecka, dost často mě trápí šlachy, takže ruce trpí, záda zatim dobrý.
Plenky máme na noc Huggies, zatim 3, ale už asi vezmu větší, až dojdou. Jinak přes den pampersky, už 4.
Jak jste tu pěli chválu na tesco plenky, tak já jich taky dělala v akcích zásobu a nakonec jsem se jich zbavovala. Musela jsem přebalovat každou chvíli, a když byly počůrané, tak se z nich stával šutr.. Malýmu to okamžitě vadilo, takže jsme přebalovali tak často, že se nám jejich cena vůbec nevyplatila.

pikusa
23. črc 2009

Tak my dnes byli na očkování a zkusmo mi ho sestřička dala oblečeného a s plínou na váhu....máme 8 a půl kilo 😲 😲 tak nějak....
Plíny máme z DM babylove...dojíždíme 4-9kg a už mám doma další--7-18kg,tak ty mu snad vydržej dýl 😀
A plíny z DM nám vydrží i skoro celou noc....tak do 5 ráno,kdy podruhé kojím a taky přebalím.

glumy
23. črc 2009

Ahoj holky, tak my bychom se taky mohli přidat. Kubík byl včera na čtyřměsíční prohlídce a měl 7540 g a 71 cm 😀 Kočárek máme X-lander a už se tam vejde jen tak tak, asi taky brzo přesedláme na sporťák 😅 Taky jen kojím. S plenkama je to docela sranda, protože třeba Pampersky 3 jsou nám už malý, ale Huggies máme trojky. Stejný je to i s velikostí oblečení, co značka, to jiná velikost. Vetšinu má ná 6 až 9 měsíců, dvě trička dokonce na roční mimčo, ale asi dvě body 62...

pikusa
23. črc 2009

Glumy,já mám dvoje dupky 56 a ještě se do nich vejde....jinak nosíme 62-68.....
A tipuju,že na 4 měsíční budeme o kilo a půl těžší než vy 😀 ale asi kratší 😀