Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pikusa
10. bře 2010

Jéééé však já vím....záda mě bolek už přes půl roku pořád 😀

granda
10. bře 2010

ahoj, není některé vaše dítko diabetik? píšu bakalářskou práci a chtěla bych získat nějaké informace od maminek.

granda
10. bře 2010

neberte to jako, něco pohoršujícího, jen se mi tato kategorie vašich děti hodí, jak váhou, tak těma průjmama. přečetla jsem to a schoduje se to s literaturou.
o nemoci nemusíte ani vědět. neprojevuje se to hned a dokroři v čr to nezkoumají. zkoumají to, až když je pozdě.

pikusa
10. bře 2010

Tak Matyáš není......

martinape
10. bře 2010

No a jak bych to poznala? V rodině diabetiky máme. Píchají si inzulín. Ale já v těhu cukrovku neměla. A malá před měsícem měla zánět močových cest. Dělají jí testy moči. Z toho by se to poznalo? Nebo by museli dělat speciální vyšetření na cukr?

sayast
11. bře 2010

dobre ranko 🙂
martino, vitej 🙂. mala je kouzelna 😉

granda, julca diabetik neni

granda
11. bře 2010

martinape: u dětí se to pozná při vyšetření z moče, paní doktorka udělá test. nebo můžeš koupit kvasnice dát je do nočníku a ať je počůrá. jestliže je v moči cukr, tak začnou kvasit, jako když děláš kynuté buchty.

jinak u dětí je změna nálady, nadměrné močení, průjmy. hodně pijí i mateřské mléko, proto si maminky myslí, že mají hlad a oni mají žízeň. malé dětí vám neřeknou, že jim není dobře, že se třesou, mají zavrať. tady je ten problém. možná bys jej měla hlídat, když v rodině máte cukrovku, jestli že to jsou vaši rodiče, manžela nebo tvoji, tak je riziko ještě horší. v dnešní době už není jenom ten známý typ 1 a 2 typ diabetu. je jich daleko více. jeden se jmenujue MODY - jedná se o typ, že jsi přenašeč genu na cukrovky, nemáš ji, neprovuje se, ale můžeš dát gen dětem. a ty pak třeba onemocní, nebo to propukne po psychické a fyzické záteži (dokončení studia, maturita, vstup do práce, rozvod, svatba, autonehoda, ztráta zaměstnání, partnera..)

to nadměrné močení nezjistíte, jestli používáte papírové plíny, je to lepší na hadrovkách, tak se více přebaluje.

pikusa
11. bře 2010

No tak super....další brouk do hlavy...
a to Grando jako proto,že máme těžší děěti????že jako z MM víc nabraly nëž ostatní??????
Ale myslím,že poznám,když malému není dobře,nebo se třese....nebo má dokonce závrat ne?????

granda
11. bře 2010

ne to jsme nechtela. to fakt, ne, ja jen ze toho je tedka strasne moc. je to takova nova civilizacni choroba, svet vzdy najde neco cim trapit cloveka. 😒
je tam vice specifik co tuto nemoc ovlivnuji. neni to jen porodni vaha vyssi nez 3,5-4,00kg, taky tam je co matka delala v dobe tehotenstvi - strava, takzvane "vitaminy pro matky" to je pekne SVINSTVO!! a dalsi potravinove doplnky pro tehotne a pred otehotnutim ale i strava matky, hodne energeticky bohata, malo pohybu. taky to je zpusobeno dedicne, ale to je male procento. tehotenska cukrovka na to nema zadny vliv, zatim neznam nikoho kdo by takhle predal info gen diteti. ale nerikam ze se to nemuze objevit. uz v tom jsem nejaky cas, posledni rok aktivne, dalsi roky jak clen rodiny kde onemocnelo dite. povim vam svuj pribeh s cukrovkou:

Sestrenka 1,5 roků, 15 kg, podzim, splečně na zahradě, celá rodina vybírá brambory. nadherná atmosferá. mamka má je zdravot.sestra. : podivej, jak MAJDA porad pije, hele ona i porad cura, rika chce pit pit. to je divne. Mamka byla vzdy dal nez ostatni. sla vzala kvasnice, majda je pocurala, Boze co se to deje, ono to kvasi!!! mamka: cukr v moci, PRUSER!!! TETA se strejdou nalozily MAJDU do auta a jeli na pohotovost. Pani doktorka rekla, ze to jsou babske recepty, neudelala hned test v ordinaci. staci strcit testovaci prouzek do zkumavky s moci! poslala je na krev, nez presli hradeckou nemocnici na krev, MAJDA vypila dzus a spadla do komatu. sebrali ji a bezeli do nejblizi kliniky. pak doktor to poznal a zacal ji davat inzzlin. Majda se probrala. mozek neodesel. nastesti. PANI DOKTORCE SE TO NEPOVEDLO, KVULI NI JI SELHALA SLINIVKA - JE MRTVA, NEDELA ZADNY INZULIN, KDYBY BYLA RYCHLEJSI, NEMUSELA BY SI PICHAT INZULIN DO BRICHA A DALSICH CASTI. TO REKL doktor v praze. pise knihy o detskem diabetu, vi o cem mluvi. mela neuveritelnych 35 glimcu, doktor ji ustalil a poslal na metabolickou kliniky za pani doktorkou, ta upravila a poslala do pardubic, kde to maji blize, nakonec zkoncili v praze v ikemu. tam prijem, stanoveni normal hladiny, eukace matky a otce, psychologicka pomoc od psychologa. je ji 13 let chodi do normalni skoly, zpiva a tanci v souboru, dela keramiku. je sikovna, ale vypada jako nemocna holka, je svetlejsi, kuze dela dolicky po dotyku - nemoc ledvin - ovlivnuje cukrovka. neni to nemoc jen slinivky, ale take ledvin, kuze, nohou, oci, mozku. nebo psat dal kam to az jde. je to hruza. NEVIM CO BYCH DELALA JA U SVEHO DITETE, BOJOVALA BYCH ZA NI, JAKO LEV, RVALA BYCH NA CELY SVET, ALE NEPOMOHLO BY TO. JE TO ZIVOT A MUSI BOJOVAT ONA A CELA RODINA, CELA ZEME, CELY SVET.

sayast
11. bře 2010

hmm. tak mam taky brouka. ale julca krome kojeni nepije a zda se mi ze cura malo, ale pouzivam jednorazovky. zadny vitaminy jsem nebrala. no, snad je v pohode

teriskaa
11. bře 2010

holky.. já bych kašlala na brouky.. pokavaď je máte, tak se můžem zeptat doktorky,ne?

granda
11. bře 2010

sayast: jak je Julca stará?

jo lékařka by vám test měla provést na požádání. zitra jdu na konzultaci s jedním revizním lékařem, zeptám se zda není nějaký test co se dá koupit.

sayast
11. bře 2010

granda, rok ji bude v nedeli

granda
11. bře 2010

vapada na vic, koukla jsme ti do albicka. ale je krasna

pikusa
11. bře 2010

Gradna....je pravda,že matyášek pije dost,ale já už zase nekojím...
Vím,že ted toho je moc....raději si to nepřipouštět....ale zase--chceme mít všechny tady zdravé děti že...
Granda...dej vědět s tím testem ju??

sayast
11. bře 2010

granda, dekuju 😉

pik, tak uz vubec nekojite? ja dnes julce koupila novou flasku a na zitra mam objednana homeopatika a budu taky zkouset. to bude na moje nervy ☹

pikusa
11. bře 2010

Say....nene už vůbec nekojím....a tím,jak jsem přestávala postupně i prsa v poho.

sayast
11. bře 2010

ja taky musim. uz me to moc vycerpava 😔 . nejen ten neustalej pricuc, ale vsechno. myyslim ze jsem kojila dlouho a snad mi to juli nikdy nebude vycitat ze jsem ji odstavila 😀. ale u nas je to jeste beh na dlouhou trat

pikusa
12. bře 2010

Say....dala jsi jí vše co jsi mohla......ted pomalu odstavit....ale bude to boj vid....
ještě že matyášek se odstavil sám....pije Sunar bez problémů,jsem ráda.

sayast
12. bře 2010

me sunar vubec nechce. ale snazim se ji to zredukovat. nejhorsi je, ze v noci kdyz se vzbudi, nejsem schopna ji utesit jinak 😅. jako myslim kvuli memu pohodli 😔

roofie
12. bře 2010

Jej, no tak s tou diabetes mám ted teda také brouka v hlavě! Matýsek měl při narození 4,1 kg a přes den má 4 mlíka (ale teda podle dr. menší dávky, než by měl), v poledne oběd a občas mu dám pocucnout čajíka. Čajíka pije, vypije tak 50ml denně, tak doufám, že to nic neznamená... čůrá podle mě normálně.

U nás odstavování proběhlo v pohodě, ale nekojila jsem teda plně, jen na půl. Sice jsem z toho měla výčitky, ale jak říká pikusa, člověk si musí říkat, že udělal a dal miminku vše co mohl... Také jsme na sunaru a moc mu chutná.

sayast
12. bře 2010

ja tu mam taky sunar. ale julca mi nic nechce. hlavne nevim jak to budu resit se spanim,jinak nez u prsa neusne ☹

pikusa
12. bře 2010

Say...ono by chtělo,aby jsi s ní pár nocí nebyla a spal s ní tatínek....z tebe to mlíčko cítí
On prpstě nemá,tak kojo nebude...

sayast
12. bře 2010

hm,tatinek nepujde 😅. za prvy by na to asi nemel trpelivost a pak, kdyz je v praci,tak se vraci okolo 22 hod a to uz je pozde ☹. no, zkusim omezovat. snad to pujde.

sayast
12. bře 2010

tak jsem pocitala zuby a ma jich min. 11 😀. vubec nevim kde je nabrala 😀

pikusa
12. bře 2010

Say....my pořád jen 2 🙂
A co jet třeba k vašim???at s ní prostě v noci nejsi...

sayast
12. bře 2010

to by bylo reseni kdyztak jen na vikend, uvidim. zas tak na to nespecham 🙂

pikusa
12. bře 2010

No ale ten víken by zatím stačil....prostě u ní v noci bude babi....a mlíko nikde 😀

sayast
12. bře 2010

udelame to tak, nejdriv ji chci ale aspon tyden omezit denni kojeni jen na dopoledni,pak vecerni a az pak najedu na to pro nas nejhorsi 😖

pikusa
12. bře 2010

Say,budu ti držet palce 😉