Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

martaska78
8. únor 2011

Ahojky, náhodou jsem zabrousila do vaši diskuze. Já mám a měla jsem obě děti (pro každého) "cvalíky". Syn, když se narodil měl skoro 4,5 kg a malá měla 4 kg. No a i přesto, že moc jíst nechtěli (kromě mlíka ode mě) měl malej 13 kg na roce a malá 12kg. Keců jsem slyšela taky dost a nebavilo mě pořád vysvětlovat, že holt když mají startovací váhu vyšší, tak přeci nebudou mít stejně jako "tříkiláci" 😉 . Hlavně kluk je od 3 let jak vyžle a malá bude asi taky (jsou si strašně podobní) 😉 . A hlavně : obě dětičky začali chodit ani ne na 10 měsících, jsou divoši. 😀 . Hlavně klid, já jsem všem říkala, že lepší pořádný děti, než nějaké zámory 😀 . A je lepší ať jsou oplácaní teď "ze zdravého" než v osmi letech z hamburgerů.

pikusa
8. únor 2011

@martaska78 🙂
Mates se narodil normál 😀 3.44 a 52 cm....
a na půl roce už měl 9.60
na 3 měsících dostal poprvé laryngitidu---dusil se,dýchat nemohl,pohotovost a inhalace a to jsem v tu chvíli byla ráda,že to je kluk jako buk....

martaska78
8. únor 2011

Přesně tak, a miminka, co jsou kojená nemůžou být tlustá 😉 , dostávají přesně to, co mají a nemají tendence se přejídat, protože jim to chutná 😀 . Já malou kojím doteď, bo nic jinýho moc nechce. Pořád jsme ve fázi ochutnávání, ale aby snědla celou porci, co má, tak to ne. A přesně tak, potom, když jim něco je a nechtějí jíst, tak alespoň mají z čeho brát. Hlavně, že prospívají a co by za to jiné maminky daly. 😅

ratatooy
8. únor 2011

ahoj aaa pikusa tu je taky, 😀 taky máš velké dítě jo?? 🙂

vysocanka
8. únor 2011

@pikusa jo koukam ze ty kecy o smetane asi sou hodne casty a asi i nejaky oblibeny co 🙂 nositko? no mam takovou jakoby klokanku ale jak zatim dokonale nedrzi hlavicku tak je to na prd.. satek nemam a nemam s tim ani zkusenosti.

Jinak my jsme meli pri narozeni 3600 a 52cm....

adelinka
8. únor 2011

tak ja jsem mela obe ditka pres 4kilca..ale mela jsem je dlouhe tak neni ani jedno baculate..petan mel ted ve trech letech 105cm a 20kilo..obcas slysim ze je velky jak do skole ale jinak nic...uz jsem si zvykla

holky klidek ..bych se na lidi vysrala 😀

pikusa
8. únor 2011

@ratatooy mám 😀
na 18ti měsících měl 13.68.....ale ted už se vytáhl ale pořád je o dost větší a těžší,než jeho vrstevnící 😀
@martaska78 přesně.....jiné mamči zase řeší opak

pikusa
8. únor 2011

Když potkáme školku s těma nejmenšíma dětma a Mates jde kousek s nima---známe se s učitelkama,tak dokonale zapadne 😀

ratatooy
8. únor 2011

@pikusa hezký já počítám že budem mít v roce tak 15kg teď máme skoro 8,5ve 4měsících

pikusa
8. únor 2011

@ratatooy Mates měl 8.80 😀

adelinka
8. únor 2011

petan mel v roce 15 a ve trech 20 pak uz ty ditka tak moc nerostou 😀

pikusa
8. únor 2011

@adelinka nee???????? 😀 😀

ratatooy
8. únor 2011

mě je to jedno co lidi,hlavně že je zdravej

ratatooy
8. únor 2011

mi už teda začínáme příkrmy tak třeba po zelenině nebude tolik tloustnout 😀

pikusa
8. únor 2011

No mě to strašně mrzelo...vymodlené dítko,lidi trapný kecy 😝
@ratatooy jee to jsem zvědavá,jak bude chutnat 😀

vysocanka
8. únor 2011

oni lidi by spis kdyz nevi co maji rikat meli drzet huby ne :D 😝

pikusa
8. únor 2011

@vysocanka jooo někdy jo....
když jsem to slyšela po 5 za jednu vycházku,myslela jsem že budu vraždit

vysocanka
8. únor 2011

@pikusa to same jsem mela vcera jak na potvoru sme potkali takovych lidi clovek opradvu nevi co by na to rekl...

pikusa
8. únor 2011

@vysocanka no my na malém městě denně aspo 3 lidi,co něco pronesli 😖

vysocanka
8. únor 2011

:( to ma pak clovek vylozene naladu chodit ven co :D

pikusa
8. únor 2011

@vysocanka vid....
hele,dnes se tomu směju,ale byla jsem fakt naštvaná

baris
8. únor 2011

ahojte maminky,

tak jsem zabrousila na tuto diskuzi a opravdu si nic z těch blbých keců nedělejte 😉 Jsou to blbci, jinak by takhle vůbec nemohli mluvit. Máte všechny krásné děti.

Já mám sice "zdechlejší děti", starší Káťa ve 2,5 letech měří 99cm a váží 12kg, mladší Kája v roce měří 80cm a váží 9kg. A podle mé tchýně a švagrové mám tlusté děti!!! 😠 A nebojte, dítě se opravdu nepřejídá a když začne pořádně lítat a chodit, tak se vytáhne a bude z něho hubeňour.

vysocanka
8. únor 2011

@pikusa No nic jdu tomu celit a vyrazim ven :D tak se opatrujte a zase pisnu :D krasny den prejeme s Lukaskem :D

martaska78
8. únor 2011

Přesně tak, hlavně optimismus 😀 . Já si myslím, i když je to protivné, když každý komentuje moji kvalitu mlíka, tak určitě maminy, co mají zámorky, to mají těžší. Protože je taky takoví blbci potkávají a určo jim radí, jak je krmit, aby nebyli tak hubení. A určo raději uslyším, že "točím plnotučný" než abych slyšela, že ji nedávám najíst 😝

xkacatkox
8. únor 2011

@martaska78 točit plnotučný, to se mi líbí, já si z těch keců hlavu nedělam, hlavěn, že ty jejich někdy vypadaj jak reklama na dachau, a řešej jak zvracej a nejeděj, tak aspon nemusím furt převlékat poblijance

vysocanka
8. únor 2011

Tak jsem zpet z vychazky. .... nekecam potkala jsem tak 200m od baraku babu co bydli ve vedlejsim vchode podiva se do kocaru a rika.. zda se mi to nebo je tlustej? ty voleeeeeeeeeeeeeeeee bych ji nakopla...

martaska78
8. únor 2011

Tak ji řekni, že je akorát a že asi blbě vidí, kráva.... 😉

pikusa
8. únor 2011

@vysocanka krááávvvvvvvaaaaaaaaaaaaaaaaa 😠

ratatooy
8. únor 2011

@pikusa hele chutná mu to hned věděl co ze lžičkou jak na nás furt čučel když jsme jedli a dneska 3den už mu to šlo samo a ještě nadával že jsem pomalá

pikusa
8. únor 2011

@ratatooy mates na nás taky čučel dlouho......dostal příkrm asi v 6ti měsíci a týdnu 😀
co že vy už přikrmujete???