Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

xkacatkox
19. únor 2011

@pikusa aha, tak mi prosím pošli fotky, asi bych si něco vybrala 🙂 nevím zda jsme ti posílala mail, pokud ne tak napiš pošlu do IP

pikusa
19. únor 2011

@xkacatkox jojo něco ti dám sem hned,snad to holkám nebude vadit.....
jinak ted jsem vyřadila trička,kalhoty,tepláčky.....mikiny další

adelinka
20. únor 2011

ahojky
vsem preji peknou nedelku...
v patek nam dojel tatka na tyden domu 😵
ted je na fotbale tak mam cas..navareno od vcera tak je klid 😀

odpolko dojedou nasi pac v utery maji kluci svatek 😵 tak jsem delala ovocny dortik...atd
tak se loucim jdu neco delat 😝
@pavlinaho ahojky..noboj zpomali..nas petan mel ve 3 mesicich takl 74vel.a nevlezl me do kocaru 😀 ted ve trech letech ma 20 kilo a 105cm je vetsi jak decka v jeho veku ale co..

adelinka
20. únor 2011

@pikusa to jsou krasne veci..skoda ze nam nic nebude..a neschovavas pro druhe mimi ?

pikusa
20. únor 2011

@adelinka no nemám to doma už kam dávat.....když neprodám schovám,když prodám,taky dobře 😉

adelinka
20. únor 2011

holky moje poradte kdo se v tom vyznate...prosim
nemuzu na netu nic najit...
kdyz bych si chtela udelat zivnos.list na bytovy architekt a dekorater..uz jsem si nasla aj kurz ale je to teda palka 😖 tak co k tomu potrebuji..mela jsem aj stranky o zivnosti ale hovno tomu rozumim a nic jsem nenasla ☹
dekuji 😵

pikusa
21. únor 2011

@adelinka tak tomu já nerozumím....
ale asi nejdřív ten kurz a pak živnost--ta je asi za 1000 kč ne??

xkacatkox
21. únor 2011

@adelinka vidím to jako pikusa,ještě jde když se dáš dokupy s někým kdo má ten kurz tak si pak na sebe můžeš založit živnost, s tím, že ty jsi majitel

marsmail
21. únor 2011

Ahojky,my máme taky takového malého budhu 🙂.Má 6 měsíců,70cm a 9600g.Pouze kojený a naštěstí nám naposledy na kontrole povolili příkrmy.Měl porodní váhu 3350g a nějak nám vyrostl.Nejvtipnější na tom všem je,že já sama mám 44kg a 162cm a tak se mi kamarádky smějí,že ho sotva unesu.Pošlu i fotku,ať se taky pobavíte 🙂))

pikusa
21. únor 2011

@marsmail naprosto stejně jako Mates na půl roce...9.60 a 70 cm 😀 jen porodní vája byla 3.44
a proč naštěstí příkrmy????jako aby tě nesnědl??? 😀
ale je boží 😵

xkacatkox
21. únor 2011

@marsmail tak ten je luxusní, jsme na tom podně taky jsme malá a ten kotrast s větším mimčem hraje někdy prim 😀

adelinka
21. únor 2011

@marsmail je to je buclik... 😵
tak petan mel taky velkou vahu ale ve 3mes.mel 74cm tak vypadal jak zdechlinka oproti vasim 😵

adelinka
21. únor 2011

@adelinka no nejak to vymyslim..poptam se na zivnos.urade 😀

marsmail
21. únor 2011

@pikusa no právě,abych nebyla ještě víc rachitická :D

marsmail
21. únor 2011

@pikusa a jak máš velký dítě teď? já jen,jestli ta váha se potom někdy zbrzdí 🙂

marsmail
21. únor 2011

@pikusa ještě dotazík,jsem tu nová a tak jsem prolezla i ty fotky s oblečkama,to budeš prodávat?možná pokud by to velikostí odpovídalo našemu buclíkovi,určo bych taky něco pokoupila...dej vědět pls...

lidiab
21. únor 2011

Ahojky, prinasim vam dnesni super zazitek z nemocnice Motol 🙂 Sli jsme na kontrolu do ORL, protoze maly spatne v noci dycha. Pani doktorka nas nakonec poslala na obezitologii! Prej ze se mu spatne dycha protoze je tlusty. Ja jsem malem omdlela, uz jsem si predstavovala ledacos 😖 Ma 6. mesicu, 9,5kg a 71,5cm, uz mesic nekojim a od zacatky byl dokrmovany. Obezitolog to hned potvrdil, ze je "temer obezni" - to jsou primo jeho slova. Kdyz jsem mu rekla kolik toho syn sni tak mi neveril, ze ho urcite musime prekrmovat. Podotykam ze jsme sli na ORL, ne na pediatrii a uz vubec ne na obezitologii 😀
Vysledek byl nasledujici, mozna to bude nekoho zajimat - jako obed davat ovoce, zeleninu/maso az odpoledne. Tedy uplne jinak nez nam to rikala nase pediatricka. Az se maly vzbudi v noci podruhe tak mu dat caj misto UM. Toto bude u nas nejvetsi orisek, protoze jak jsem jiz psala vyse, ma syn v noci problem s dychanim a uklidnit ho po vsech procedurach necim krome flasky moc nejde. Dale sidit UM, pridavat tam pokazde 20ml vody, po kontrole za dva tydny mozna sidit i vic. Jako cil si mame dat co nejvice snizit davky mleka a davat co nejvic prikrmu. Za dva tydny se mame hlasit na kontrolu.
Mate nekdo podobnou zkusenost?
Pro upresneni pridam - Ja jsem mela v 6. mesich 8kg, manzel 9kg.

lidiab
21. únor 2011

Jeste jsem chtela napsat ze obezitolog rekl ze bude syn mit v roce 16kg, coz se mi zda jako blbost, protoze posledni dobou pribira mnoooohem pomaleji. Za poslednich 14 dni pribral 120gr, ale on to vse pritom videl v ockovacim prukazu. A take ze za par mesicu uz budu zrala na rehabilitaci pro zada 😀 Dale rekl ze pro "takove" deti lepsi varit prikrmy doma, ze jsou sklenicky prilis vydatne, ale ze se to obcas da tolerovat.
Doufam ze jsme jen narazili na nejakeho prilis horliveho doktora!

pikusa
22. únor 2011

@lidiab tak to je teda síla....jak m áš asi vysvětlit kojenci,že nemůže jíst??????

@marsmail Mates bude mít v dubnu 2 roky....a na roce vážil 11.70.....ted má tak 14-15 kilo
Věcičky prodávám,je to tam většinou vel 80-86,pokud bys chtěla něco konkrétního,napiš mi a taky jakou asi velikost bys chtěla...mám toho plné krabice a klidně se domluvíme.

xkacatkox
22. únor 2011

@lidiab tak tohle se nám teda fáákt nestalo, by mě zajímalo jka to chudák pochopí, a nejsem si jista, zda se tím vyřeší problémy s dýcháním 😒 takže vlastně zase řešení kdejaké žádné

martaska78
22. únor 2011

@lidiab Ahojky, a malý se narodil s jakou váhou? Můj prcek měl taky na půl roce přes 9 kil a byl v pohodě, malá měla přes 8. Na půl roce by měli mít dvojnásobek porodní váhy. Není ten doktor nějakej divnej? Na roce by měl mít trojnásobek a ty moje to tak měli malý 13 a malá 12 😀 . Teď na roce a 5 měsících má 14kg a s těma zádama tě plně chápu 😀 , už se k ortopedovi hubou "objednávám" min půl roku a když se ráno probudím a nic mě nebolí, tak to je zázrak 😀 .

pikusa
22. únor 2011

No záda....tak ty už m bolej rok a půl v kuse 😝

xkacatkox
22. únor 2011

já už nad tím raději nepřemýšlím 😀

pikusa
22. únor 2011

@xkacatkox vid....já taky ne

xkacatkox
22. únor 2011

jediné co mě někdy napadne, jak dlouho ho budu nosit 🙂 , abych pak až se vrátím do práce s těma nedonošencema neházela 🙂

pikusa
22. únor 2011

@xkacatkox no já teda nosím pořád.....
no spíš...dát do postýlky,vyndat,do jídlení židličky,někdy doma chce prostě vzít.....
venku jsem teda tvrdá,tam nenosím... 😀

xkacatkox
22. únor 2011

to jo, člověk si to ani neuvědomuje jak často nosí, já teda i občas venku, bo někdy stávkuje a sedá si na zem

pikusa
22. únor 2011

@xkacatkox no já venku max.přes silnici ve městě

adelinka
22. únor 2011

holky..uz mam treti mast pro elenku na telo a nic..mate nekdo problem jako ja?elenka je desne sucha..aj kdybych ju denne mazala 5x porad je moc sucha kdyz ju vyslekam paji s bodynka ulne supinky 😒 a duha vec je ve faldikoch a pod pazema ma uplne rude cary skoro az do krve so s tim mam delat?dekuji
@lidiab teda to koukam....co si doktori nevymysli 😕

pikusa
22. únor 2011

@adelinka tak na suchá místa nevím....ale klidně bych jí zkusila promastit olivovým olejem...
a na to červené mezi faldíky sudocrem a nebo krem z DM--zelená kulatá krabička