Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

sklenicka24
21. říj 2009

FAkt?? to jsem ještě neslyšela?? No, my s flaškou také bojujeme, minulý týden to vypadalo slibně, ale tento týden na mě zase háže bobek. Snad se to zlepší, ale jinak jsem také ráda, že kojím, je to pohodlné, al ety noci 😝 😝 😝

pikusa
22. říj 2009

Tak kašička chutnala....snědl celou dávku...měla jsem vzorek od Nestle,nějakou obilnomléčnou....
a stejně v noci spal jako bez kaše 😝

sklenicka24
22. říj 2009

PIk: jj, u Dana jse měla to samé, kaše nekaše, stejně byl vzhůru. Hlavně, že chutnala 😀

pikusa
23. říj 2009

Skleničko...i mě chutnala 😀

xzaje01
23. říj 2009

Ahoj holky, tak už máme krásný Braun mixér - Sayast, dík za tip, je fakt supr. Zatím tedy jen na pohled, ještě jsem nevařila, to zase až o víkendu. Ale i v obchodě mi řekli, že je jednoznačně nejlepší, měli tam ještě o trochu levnější Bosch, ale na ten se tvářili jakože nee. 😅
S tím ovocem jsem to vyřešila tak, že jsem koupila skleničku od Hipp, je v tom trošku rýže, což nevadí, s obilnými kašičkami chceme ještě počkat. Jo a kaši rýžovou, co jsem koupila, mi moc nebaští - ona tedy příšerně smrdí, já se mu ani nedivím.. Jinou kaši vhodnou pro tak malé dítě jsem tady nenašla, oni tady na ty kaše asi v Itálili moc nejsou - měla jsem dojem, že doma v ČR je tak desetrkát větší výběr.. 🙄

sklenicka24
23. říj 2009

X: tak v tom jsem s tebou za jedno, nevím tedy, jak to je v Itálii, ale tady je maxi výběr, a pořád něco přidávají nového.

Pik: no, tak na to já moc nejsem, já spíš klasiku krupicovou, ale tyto jejich, no nevím, ale Danda mu s tím rád pomůže 😀 😀 😀 😀 😀

pikusa
23. říj 2009

Tak malej jak vidí,že mám v ruce misku a lžičku,tak normálně jásá 😀
Dnes dojedl zbtek brokoličky a byla jsem v DM a pár skleniček dokoupila a i kaši na dobrou noc....
ale já se s tím moc nepářu.....zítra třeba bude mít zase jen mlíčko.....
Xszaje....není problém písnout,koupím a kašičky pošlu 🙂 😉

xzaje01
23. říj 2009

Pik, ty jsi hooooodnaaaaaaaa! Diky moc, ale ja kdyztak reknu doma. Ale dojala jsi me, to fakt jooo 😉

Ja si prave rikam, ze snad to zvladnem i bez kase. A nebo bych ji mela zavadet? Jak to je, kdyz nezasyti a je to vlastne jako mliko..?

pikusa
23. říj 2009

Xszaje,my dnes dali od Hami...na dobrou noc....
občas dám,at má i něco jiného 🙂 a jak dlabal 🙂 až z toho škytá 😲
A fakt bych poslala.....já vím,že rodiče ti taky pošlou,když budeš chtít 😉

sklenicka24
23. říj 2009

Ahojky, tak jsem dnes zkusila dát UM, jestli si konečně vezne flašku a povedlo se, 120 ml vytáhl a dodlabal se prsem 😎

sayast
23. říj 2009

X,jsem moc rada ze jsi s mixerem zatim spokojena 🙂. me dnes perfektne rozmixoval i ryzi a to jsem ani moc nedoufala 🙂. jeste kdyby se mi to povedlo uvarit a je to super 😅 😀 😀 😀

po krupicovej kasi jsem se mohla utlouct v tehu 😵

skleni,co bych dala za to kdyby mi vzala flasku 😅 😀 😀 😀 . s cajem by stacilo 😀. tak at hezky spi 🙂

pikusa
24. říj 2009

Tak s kaší zase končíme,noci jsou stejný...tak MM zatím bude stačit.....
Skleničko,no jupí,flaštička mu byla dobrá co 😉
Say....já krupicovou kaši miluju 🙂

sayast
24. říj 2009

dobre ranko 🙂

xzaje01
24. říj 2009

Ja vim od kamosky, co ma 5m dite, ze mu dava kase na noc a stejne se budi porad stejne (casto). Ale taky bych ji malemu dala "pro rozmanitost". Jiny duvod zatim neznam.

Say - no jestli se to tak bezvadne rozmixuje, tak uvareni je druhotne, ne? 😀 Jak to myslis, ze kdybys to umela uvarit? Jeste me napadlo s tou flaskou - zkousela jsi ji male vsunout do ust pri kojeni, kdyz saje z prsu? Nam se tak povedlo oblbnout toho naseho experta a od te doby pohoda. (Do te doby nemozne, byla jsem uplne zoufala..)

sayast
24. říj 2009

x,to jsem nezkousela. ale vyzkousim 🙂. jakou mate flasku?
no,rozmixovane to bylo krasne,ale byl to takovej hubolep 😅. nevim co jsem na tom zkazila. byla to ryze,brokolice,kruti maso a maslo. vyslo mi to na 3 sklenicky,ryze jsem dala 2 lzice,tak mi to neprijde tak moc 😅,nevim v cem jsem udelala chybu 😅. ale jedno vim jiste,ryzove prikrmy uz budu radsi kupovat 😀

pikusa
24. říj 2009

Say...ale dětem stejně ty blafíky chutnaj 😀
Xszaje....jojo kašinda bude jen jako spestření někdy 😉

sklenicka24
24. říj 2009

Ahojky,

tak UM, také žádná slávie, asi ho po tom bolelo bříško či o, nevím ☹ ☹ ☹

pikusa
24. říj 2009

Tak jsem myslela,že dnes Matese udržím dýl vzhůru kvuli tomu času a prd... v půl 8 spal....
tak to budeme strašit brzy...
A dnes žádná kaše 😀

sayast
24. říj 2009

ahojky holky moje 🙂
dnes bylo krasne 😵 . julka mi taky spi,kez by ji to vydrzelo 😀

jinak,dnes jsem vytahla moji starou ucebnici pediatrie a o kasich se tam pise, ze jsou vysoce kaloricke, nedoporucuji se,ze akorat vedou k tloustnuti a nadmerne obezite
tak to jen pro info co jsem se docetla v odborne literature 😀

pikusa
24. říj 2009

Say...tak teda kaši naším buřtíkům dávat nebudem 😀
jen občas......jak jsem psala,na spestření 😀

marcelapetrikova
24. říj 2009

holky zdravím tak malá trochu zhubla má laringitidu a bere atb 😢 😢 😢 tak jí moc nechutná ☹ ale mám dotaz vadí když jí začnu přikrmovat přesnídávkama apod.přes den když je jen kojená?ona vždy tak mlsně kouká co to jím až mě je jí líto
a say dotaz čím malou cpete?je tak krásně faldatá takovej budulínek 😵 😵 😵 😵

pikusa
24. říj 2009

Marcelko...tak laringitidu měl Matyášek ve 3 měsících...tak at je malá brzy fit...
A já teda nepřikrmovala....až v 6ti a půl měsíci dostal první mrkvičku...
a ovoce--tím i přesnídávky by se myslím měli dát pozděli,přece jen jim asi chutnají víc,než neochucená mrkev,aby ti to pak jedla..
A hladový pohledy u nás taky byly 😝

ygreen
25. říj 2009

marcela: pokud si ještě nezačala s příkrmama, tak raději začni s jednodruhovou zeleninou než s ovocem. Zelenina je za prvé méně alergizující a za druhé ovoce je sladké a malá by s mohla zvyknout na jeho chuť a nemusela by pak papkat zeleninu.

Jinak můj obřik má 17 měsíců a 90cm a 14kg 😀 od srpna je to už podruhé, kdy děsně žere 😀 takže má druhej růstovej skok během pár měsíců. Od srpna do konce září vyrostl o 4cm. Tak jsem zvědavá co teď. Já už mu nakoupila hadry a boty na zimu 😅 😀 A další problém máme s autosedačkou. Máme od 0-18kg a sice má jen 14kg, ale hlavu má už přesně s koncem sedačky. Tak budeme muset koupit 9-36kg polohovací. Jsou to problémy s těma obříkama. Ale zase není vůbec tlustý. Je dokonce štíhlý ale stavěný 😵

pikusa
25. říj 2009

Ygreen,Tobík je fešák a vůbec na ta kilíčka nevypadá 🙂
A proč nekoupíte 15-36 kg,oni říkají,že to větší rozpětí kil není tak bezpečné....jen že jsem to někde četla 😉

sayast
25. říj 2009

ygreen, tobik je fakt krasny 😵

marcelo, tak at se brzy uzdravite, chudacek malinka ☹. ovoce bych ji nedavala, ne tak brzo. to bejt tebou tak radsi zkusim mrkvicku 🙂
ja jen kojim,od 6m a 1t davam zeleninku a obcas ovoce,ale to spis ne nez jo 😅😀
dneska chci vyzkouset trosku tvaruzku s banankem. snad ji tim neuskodim,musim to jeste procist jestli ho uz muze 🙂

jinak julka spala krasne 😵 . od 20 hod,az nekdy k ranku zaplakala,tak sla k nam,dokojila se a spala do 7 staryho casu. tak to mohla spat dyl,ale to bych chtela zazraky 😀. tak jsem uvarila konvici caje (manzu boli v krku,tak aby to mel k piti kdyz vstaval),zapla mycku a jeste jsme lezeli 😵

holky,mam asi trochu problem. myslite ze je mozny mit ted zanet prsu??me strasne boli prso,jedno, ale horky ho nemam a teplotu taky ne 😕 . taky jsem myslela ze kdyz uz je laktace uzpusobena-poptavka=nabidka, tak ze to nehrozi. ale proc by me jinak bolelo. mam strach abych neprisla o mliko 😒

pikusa
25. říj 2009

Say...se zánětěm nevím.....neporadím....
No ale krásně spinkáte...to my pořád 3 krát na kojo,asi 3krát si cucne čajíku a ještě se kroutil...asi bříško 😒

xzaje01
25. říj 2009

Ahoj holky!

Say - me takhle taky bolely prsa, kdyz jsem zacala s prikrmama (ale u vas uz prikrmujete delsi dobu, ne?) protoze najednou chtel maly min mlika. Ale to se vykojilo - tak nevim.. Lahvicek mame spousta, ale nejvic jsem spokojena s Chicco s tim sirsim dudlikem. Je to podobne prsu, je tam dirka pro vzduch a i se to cisti relativne snadno.

Jinak Piko, povedlo se mi tu najit obchod, kde maji na vyber kase, meli tam i Nestle, tak jsem ji koupila, smichala to s trochou ovocne presnidavky a jak maly bastil! 😝 Takze uz mam reseni pro zpestreni. Ale podle toho, co tu bylo receno o tloustnuti to radeji nebudu s kasemi prehanet, jen tak 2x do tydne to vidim..

Jinak u nas se musim pochlubit spalo dnes do 10 stareho casu, maly si rano rad pospi, od 8 je s nami / se mnou v posteli a kojime/ spime, takze pohoda. I tak jsem ale nad ranem jak prejeta, asi se uz projevuje ten pulrok bez normalniho spanku 😠

pikusa
25. říj 2009

Tak my vstáváme denně tak v půl 7,v 7.....
taky mám spánkový deficit....a to v noci tak 3 krát kojím,dávám cucnout čajíku,podávám dudel...
Xszaje....hezky jsi to vyřešila 🙂

xzaje01
25. říj 2009

Piko, neboj, to se jeste upravi a zase bude vnoci spat. Ty stale plne kojis (coz je super). Rikala mi kamaradka, ze jeji znama ma dvojcata, jedno nezvladla kojit (nechtelo se prisat) a tak normalne mela jedno na lahvi, druhe plne kojene a ze to s lahvi od malicka spalo pres noc a to kojene se ji porad budi. Docela mazec, ji obdivuju, ze to tak vydrzi - kor kdyz doma vidi, ze to jde "snaz". Ja bych taky rada plne kojila, ale uz jsem to fakt nezvladala (psychicky). Ted vstavam 1x nebo 2x, takze pohoda.

pikusa
26. říj 2009

Tak Mates slupnul k obědu skleničku a usnul snad během vteřiny 🙂
X....já vím,že se to jednou upraví 😉