Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

gedgitka.a
23. črc 2009

glumy: ahojky já jsem malému v porodnici dávala 56 oblečení a hned po týdnu doma, už 58 známá mi na 6 měsících nabízela po svém 19 měsíčním synovi 74 a já jí musela poděkovat, že tu, už oblékáme a pomalu budem vyřazovat 😀 😀 jo a třeba Tesco dupky jsme na 3 měsících měly ty na 6-9 měsíců, prostě máme obříky 😀 😀

sklenicka24
23. črc 2009

Ahooooooooojky

tak to já se k vám připojuji. My máme 3 měsíce a velikost 74 běžně 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Myslím, že za chvíli najedeme na 80. Některá bodíčka sice ještě donošujeme 68, ale to už jen sem tam. Když už není zbytí. 😅 😅

glumy
24. črc 2009

Pikusa: podle těch fotek v albu asi bude o trošku těžší 😀 Kubík za poslední dva měsíce přibral vždycky 1300 g, doktorka říkala, že prý je to dost, ale když kojíme, že to neva. Já doufám, že už moc neporoste, protože bychom museli za chvilku měnit autosedačku a když ještě sám nesedí, nechce se mi ho dávat do té větší "sedící" 😅 Ale do sporťáku asi bude muset za chvilku, jde dát skoro do lehu, tak snad to nebude vadit 😕

Gedgitka.a: jj, taky jsme koupili overaly v Tescu na 3 až 6 měsíců a jsou mu tak akorát, takže jsme ještě přikoupili na 6 až 9, aby je měl pohodlnější🙂

marcelapetrikova
27. črc 2009

zdarec dámy tak dneska v necelejch 8 týdnech má malá 6080 gramů dobré co?i dr koukala jak puk 😉 😀 😀 😀 😀

pikusa
27. črc 2009

Ahojík...
Glumy 🙂 no trošičku větší 😀
Marcelko...taky dobrý 😉 😀
No holt nám to ty dětičky berou hopem...my jdeme na 4 měsíční příští týden,tak uvidíme 😉

sklenicka24
28. črc 2009

Marcel: no to je macík, dobrýýýý

My jsme byli na 3 měsíční a Vojtík měl 7,3 kg 😀 😀 😀 😀

pikusa
6. srp 2009

Tak naše miminečko 😀 ve 4 MĚSÍCÍCH.....8.85 kg a 65 cm 😲 kdo ho má nosit buřtíka jednoho 😀

sayast
6. srp 2009

pik,vy jste nas prekonali 😀 😀 😀 😀 . my ve 4. mesicich meli "pouze" 8690 g 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀

misakri
6. srp 2009

ahojky holky.. no pěkně pěkně.. krásné míry těch vašich drobečků.. 😉
můj dany měl v 7 týdnech 6,2kg.. takže uvidíme, kam se vyšplhá.. 😉

misakri
6. srp 2009

a 63cm 😉

glumy
6. srp 2009

Ahoj pik, teda to je ale buřtííííík 😀 Co mu dávate jíst?? Minimálně svíčkovou, ne? 😎

pikusa
6. srp 2009

Sayast...no překonali 🙂
Glumy...tak svíčkovou v mléce maminčině ještě neměl 😀
Misakri...tak jsem na vás zvědavá 😉

sayast
6. srp 2009

misakri,taky hezky 🙂

pik,my jdem pristi tyden na 5-ti mesicni, tak jsem zvedava 😀

leonik
6. srp 2009

ahojky holky, tak my jsme byli včera zase na převážení a malej má 10160g 😀 Začínám vážně uvažovat o nějakém nosítku, už ho sotva utáhnu 😀

pikusa: tak to jste nás o kousínek předběhli 😅 Náš Vojta měl ve 4.měsících 8,80kg, ale 70 cm 😀

beata.n
6. srp 2009

jéé se musím přidat,sice už máme do miminka daleko,ale malej se narodil s váhou 4250g a 51 cm,v půl roce měl 9 kg a 70 cm,mno a ted v roce mu naměřili 83 cm a 13280g!!! 😎 jako musím se přiznat,že mám hrozný obavy snad ze všeho!!máme i kočárek golfky,ty mají nosnost do 15kg tak je asi moc dlouho už neužijeme 😅 já sem naivně věřila všem,když mi říkali"neboj,padne půl rok a on se ten růst začne spomalovat"jo velký houby!!každý měsíc si hezky naštosuje kilíčko nahoru!!!ale co,je zdravej-to je pro mě nejdůležitější,veselej a taky vím,že jí opravdu zdravě,tak to neřeším,on to vyběhá! 😵

koukla sem Vám do albíček,máte moc krásné dětičky,tak at vám ve zdraví rostou a dělají jen radost!! 😵

pikusa
6. srp 2009

Leonik....taky vlikej kluk 😀
Beato.....no sestřička vždy říká,neboj,ono se to zpomalí......a já kdy???v 18ti???? 😀

beata.n
6. srp 2009

pikusa,no třeba ani v těch 18ti nee 😀 😀 já se jen hrozím toho,aby až půjde do školky neměl třeba 50kg 😅 máme docela štěstí,že je dost dlouhej,nerada bych,aby tam třeba nějakou holčičku rozmáčkl 😀

xzaje01
6. srp 2009

Ahoj holky-maminky, koukam, ze nas je s Otesankama vice 🙂 i kdyz ta cisla nekterych z vas jsou fakt astronomicka! 😀 U nas je to 7,6 kg ve skoro 3,5M, ruce a zada zacinaji slusne bolet, hlavne zapesti.. Co jste s tim ktera delaly, pomaha treba plavani?
Take bych se chtela zeptat, zda jste nejak resily kocar - hlubokou korbicku, jestli jste do sedatka miminka davaly az v 6M a nebo i drive, kdyz vam deti z te hluboke vyrostly?

leonik
6. srp 2009

xzaje: já jsem malýho dala do sporťáku, když mu bylo 5,5 měsíce. A to už jsme jezdili se řvem v kočáru když mu byly 3.měsíce. Vůbec tam neměl místo 😒 My máme výhodu, že máme sporťák do úplnýho lehu 🙂

pikusa
6. srp 2009

Beatko,no malej je zatím jenom kojený,tak si říkám,že to snad vyběhá 😉
A sporták máme taky do úplného lehu,tak do nej brzy půjde taky 😉

xzaje01
6. srp 2009

U nas prave sportak do lehu nejde, tak si prave rikam, co se stane. Jestli korbicka do pul roku vydrzi ci nikoliv. 😝 I kdyz on uz se maly rad diva na svet ze sedu ted - porad by chtel na ruce! 😖
Me spis zajima to, jestli mu treba drivejsim posazovanim do sportaku neznicim zada..?

beata.n
6. srp 2009

Pikus jo to beru,když byl malej jen kojenej tak sem to taky neřešila,kojila sem do 10.měsíce(i s příkrmama už),ted jak už jí tak se víc bojím,říkala sem si,že se ta váha zbrzdí a ono furt nic a to fakt nejí nic nezdravého,jí hodně zeleniny,ovoce,maso,nic tučného,tak už fakt nevím,z čeho to furt bere 😅 jinak v hlubojé korbě byl až do 7.měsíce 😀 kupodivu se nám tam vešel,v kočárku neplakal,tak sem to neřešila,navíc v té době byli ty děsné mrazy,tak mi bylo líto ho vyhnat do sportáku,který nešel otočit čelem ke mě-takže by ho zebal studený vítr.tak sme to přežili 😵

beata.n
6. srp 2009

xzaje já bych se snažila ho držet v hluboké korbě co nejdéle,samozřejmě,né vždy to jde,ale pokud ti v hlubokém nepláče,nechala bych ho zatím tam.do sportáku bych ho dala až za dýl,nebo když už bude ve sportáku,tak aspon neposazovat,dokud si sám nesedne,at pak nemá problémy se zádama 😉 ale samozřejmě,každý si to dělá podle sebe,to je na každém..

pikusa
6. srp 2009

Xzaje..,taky já bych určo nedala když ještě nesedí...
my máme korbu jen tak tak ale co to půjdebude v ní..a zatím mi tam neřve
http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/2/2366/2366898...
no ale narodit se nám na zimu,tak už ani náhodou 😒

xzaje01
6. srp 2009

pikusa - super fotka 🙂 to my tam mame jeste par cm k dobru. Samo chci co nejdele v hluboke, jen se desim, zda to ten kocar prostorove zvladne. 😅 No, kdyztak mu budou couhat nozky ven, nebo nevim..
A kdyz uz jsem u toho vyzvidani, kdy vam deti zacly sedet? To je pozdeji nez v 6m, ne? Diky! 😉

beata.n
6. srp 2009

pikus to tam máte ještě fůru místa!! 😀 malej je krásnej okatej!!! 😵

xzaje neboj,ty kočárky toho zvládnou hodně,ale taky sem se bála,aby ho to uneslo a uneslo!!malej měl hrozně rád pokrčené ty nohy do stran,takže vypadal o dost menší i když mu tak korba byla malá 😉

malej mi začal sám sedět v 8.měsících,ale ono každé dítko to má jinak 😉

kacerka
6. srp 2009

Hm, tak k této diskuzi se mohu také přidat. Porodní váha 4.070 g a 51 cm, 6 měsíců 10.350 g 73 cm, 12 měsíců 12 890 g 80 cm, 18 měsíců 15 180 cm a 87 cm a konečně 21 měsíců cca 16 kg a 90 cm. A to už od roku čekám, že se to zastaví - lítá celý den sem a tam, chuť k jídlu teda má, to jo, ale docela ho omezuju - když to porovnám s ostatními dětmi, kolik toho během dne spořádají, tak Karlos jí předpisově - pravidelně, minimum rafinovaných cukrů, hodně zeleniny, ovoce s mírou, libové maso . . . Tak nevím, kam poroste 😀 😀 😀

beata.n
6. srp 2009

kacerko tak my sme další adepti,že vás s tou váhou brzo doženeme 😀 😀

kacerka
6. srp 2009

beato, v klidu Vám to prvenství přenecháme - já se těším, že jako druhý bych mohla mít drobnou malou holčičku, která bude mít na roce 9 kg 😀 😀 😀

Bolesti zápěstí jsem moc neřešila - bála jsem se, že by mi dr. stejně moc nepomohli, když tak by mi doporučili klidový režim, což s mimčem fakt nejde. No a ony samy odezněly. Záda mě sem tam bolí, ale už asi půl roku se chci objednat na masáže, tak snad na ně někdy dojde 😉 Jinak prcek byl ve sporťáku od 6. měsíce - máme Jané, takže to měl skoro do lehu 🙂

kacerka
6. srp 2009

beato, Váš Denis mi připomíná našeho ročního Karlose - velké hlavičky 😅 Teď mi taky lidi nevěří, že mu je 21 měsíců - on se docela dost vytahuje, takže oplácanej je, ale už ne tolik - tak vypadá starší 🙂