Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

pikusa
4. říj 2010

@evena tak jsme šli nakoupit a půl cesty jsem ho nesla.....prostě nechtěl jít....
mop----ted jsme je objednávala podobné z Dedry--mamce a ženskejm a prý je super....teda ten z Dedry,je to stejný princip.....

xkacatkox
4. říj 2010

ahojky, také jsme zvědavá kolik budeme mít v roční prohlídce 😀 tedka nám začal somrovat, tak asi trošku nakyne

pikusa
4. říj 2010

@xkacatkox to jsem taky na vás zvědavá 🙂

xkacatkox
4. říj 2010

no já taky tatínek furt hudruje, že ho přecpávám a podobné, že bude tlustý, no ještě štěstí, že chodí do práce a nevidí co Matýsek spapá 😀

pikusa
4. říj 2010

Tak u nás naopak...tatínek by matesovi do ruky strčil i párek......
a mates naštěstí miluje kukuřičné plátky---ty chlebíky....rajčata,nektarinky,mandarinky....tak dostává to hodně

xkacatkox
4. říj 2010

@pikusa jak mu dáváš ty mandarinky, vylupuješ je i z těch měsíčků, nebo neví jak nazvat tu průhlednou šlupku

pikusa
4. říj 2010

@xkacatkox oloupu,dám na měsíčky a snažím se to bílé taky oloupat,ale když to nejde---jí to i s tím.....ale on spíš vycucává tu štávu 😀

xkacatkox
12. lis 2010

ahojky holky, tak roční kontrola je 11 480, a 81 cm, koukám, že to tu trošku zamrzlo 😀

pikusa
12. lis 2010

@xkacatkox hezký míry 😵 😵

pikusa
12. lis 2010

@xkacatkox a gratulujeme k ročku 🙂

xkacatkox
12. lis 2010

děkujeme, a co vy?jak se máte?už nakupuješ na vjanoce 😀 já chtěla dneska a oni dělají údržbu systámu, tak mě to pobavilo, tak někdy jindy 😀

pikusa
12. lis 2010

@xkacatkox jojo něco málo už mám...
zrovna dnes mi došel pejsek od fisher price,sice jsem brala použitého na MMB,ale je super.
Matese mám z krku,má ještě mistra Mannyho--na něj kouká v TV,pak mašinku a dostane ještě malý stoleček a židličky.
Jinak ostatním netuším.Jooo dělám fotoknihy,dnes si jednu vyzvednu,uvidím,jak vypadá a kdyžtak udělám další

xkacatkox
12. lis 2010

aha, my pejska už máme, chtěla bych koupit žirafu tobogán od FP a asi xylofon, a takou hrací příšerku od playgoo, je to na budku poříd něco vymýšlet, na telku zatím nekoukáme, tak uvidím

pikusa
12. lis 2010

@xkacatkox žirafku má kamarádky klučík,je to moc hezké....
a právě.inspirace mi chybí

xkacatkox
12. lis 2010

@pikusa tak to jsem ráda, pořád uvažuji zda ji koupit či na na funkdis ji mají za celkem dobrou cenu, jako novou, ještě jsme mu koupila boby od 1 roku, tak kdyby byl sníh bylo by to fajn, ještě mu koupím nějaké leporelo, líbí s emi to hrací ale ta cena, když ho to stejně omrzí, tak holt bud hrát já, a pak jsme mu koupila takový set to vody, si myslím, že už to bude stačit

pikusa
12. lis 2010

@xkacatkox loni Mates vánoc skoro nevnímal,tak letos už snad bude 😀
kamarádka jí taky chtěla prodat,myslím,že pořád prodává,ale dost se navštěvujeme,tak je to blbý,aby najednou byla tady 😀

xkacatkox
12. lis 2010

@pikusa a nevíš proč ji prodává, vyhrajou si stím děti vůbec?já jen abych nekoupila něco zbytečně, no tak zdy je to či není blbé, stím bych si hlavu nelámala, pokud se Matýskovi líbí

pikusa
12. lis 2010

@xkacatkox protože její Kubík je o rok starší než mates....už ho to tak nebaví....

adelinka
12. lis 2010

ahojky
nahodou jsem na vas narazila...
taky si myslim ze jsem mela velke mimi..petrik mel 4250 a 56cm....ted ma 3 roky a ma 19 kilo a 103cm

jinak cekame druhe a prej to bude vetsi jak petrik...mely jste u vasich velkych deti porod nebo cisar?ja se strasne bojim ze to bude jak u pertika..narodil se normalne,priduseny..pak bylo dva roky chozeni po doktorech a vojtovce a rikove poradny..atd...chtela bych tomu ted predejit a jit na cisar ale u nas ho moc nchteji delat... 😢

pikusa
12. lis 2010

@adelinka Matyášek se n arodil "normální"
měl 3.44 a 52 cm,takže porod normální......on byl velkej potom 🙂

adelinka
12. lis 2010

pikusa..aha..ja ze se tady rodi velke deti...no petan je i ted velky oproti jinym stejne starym

pikusa
12. lis 2010

No Mates už na 6ti týdnech měl 5.59,na roce skoro 12 kilo.....taky je větší než ostatní

adelinka
12. lis 2010

petan mel taky 12 v roce 😵

pikusa
12. lis 2010

@adelinka no vidíš a o kolik byl větší,když se narodil 😀

zofik
12. lis 2010

@adelinka

zkoušej na doktory císaře...oni je totiž dělaj normálním smrtelníkům strašně neradi...ale naše "celebrity" roděj skoro všichni císařem, to je zajímavý....

já rodila 4 kg přirozeně a už nikdy více.... 😉

xkacatkox
12. lis 2010

@pikusa aha, tak to jo, na funkids se mi také nedaří objednat
k tomu SC, můžeš si prosadit SC, při velkém váhovém odhadu, chce to jen dost tlačit na doktory, ale někteří jsou soudní a nedělají drahoty, po předchozí zkušenosti tě chápu, jsem PA, a u maminek s velkým plodem jsme dělali SC na vlastní žádost po zhodnocení rizik, a ještě když jsi měla u prvního problémy, by to rysknul asi málokdo, ale jak říkám, každý špitál je jiny

adelinka
13. lis 2010

zofik..no udelam pro cisar vse..kdyz jsi vzpomenu jak dlouho jsem letala u petrika po doktorech....2roky...ted ma bejt elenka jeste vetsi ☹ u petana jsem mela odhad pres 4 kila a stejne to s nima ani nehlo

eviczka10
13. lis 2010

Ahoj, náhodou jsem narazila na Vaši diskuzi, První dcera měla 3900 g a druhá 4600 g. Oba porody přirozeně. Holky jsou obě velké i nadále. Starší je 3,5 roku a nosí oblečení na 5 - 6 leté, mladší bude mít osm měsíců a nosí velikost oblečení na roční děti. Obě jsou strašně dlouhé 🙂 .

pikusa
14. lis 2010

@eviczka10 teda to jsou velký holky 😀
ale co,hlavně že máme ty děti zdravé že..... 😉