Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

hehe
27. kvě 2009

Ahoj karpisku, my jsme na tom podobně. Na tříměsíční prohlídce měl Kubík 8,05 kg a 66 cm. A teď řve. ještě se vrátím. 😉

mousunek
27. kvě 2009

Ahojky holciny, jsme na tom uplne stejne malej mel ve trech mesicih 7,5Kg a 63cm a ted je mu 7,5 mesice a ma 10kilo a 75cm do korbicky kocarku se mi taky nakonci tretiho mesice nevesel.
Na kyclich mi rekl dokrtor ze je o 3mesice napred. a vecicky ktere dedime po chlapeckovi 15mesicu jsou nam male 😀 je to takovej muj "malickej" rychlik na vsechno PR: behem 10 dnu mu vylezlo 5zubu

problem se zadama znam mela jsem 3tydny od malyho zada blokly nemohla jsem se bolesti v noci nadechnout matka mi pres den pichala injekce proti bolesti a na povoleni svalu.... to je holt udel maminek co maji velke ratolesti

hehe
27. kvě 2009

S oblečením máme problém už od narození. Taky se těším, až bude sedět a půjde do sporťáku, korba už je tak tak. Mám V3 ta je i úzká. Kubík se narodil už velký - měl 4,69 kg a 52 cm. Je kojený, doktorka říká, že je to v pohodě. Ale na závidím maminám, které mají menší a lehčí děti. Na nošení to je určitě lepší. Za to v porodnici jsem se na ty malinkatý miminka bála jen podívat. 🙂 Jsem byla ráda, že je větší. I na oblékání.

karpisek
autor
27. kvě 2009

To Vašík vážil při narození "jen" 4,3 kg a měl 54 cm. Taky jenom kojím a to ani ne nijak často a dlouho - jen vyjímečně pije déle než 5 minut (asi umí "turbo" 😀 )
Měla jsem před porodem nakoupeny oblečky na prvních půl roku - nosili jsme je 14 dní. A skoro všechno, co jsem dostala od známých, tak mu bylo už předem malý.
Jinak já mám pocit, že jak je to miminko větší, tak že je i trošku napřed. My třeba paseme už od 5. týdne, od 10. týdne rostou zoubky...

mousunek
27. kvě 2009

my jsme pri narozeni meli 3320g a 49cm ale vzal to hned od zacatku fofrem a roste moc rychle dal

mousunek
27. kvě 2009

karpisek - s oblecky si starost nedelej my sjme rustem velikost 68 preskocili rovnou na 74 a ta mu byla behem tydne mala ted nektere veci 86 uz vyrazujeme... 10tyden zuby my meli prvni tedy ve trech mesicich druhy tyden potom a ted tech pet

leonik
27. kvě 2009

ahojky, tak já se přidám 🙂 Náš malej měl ve 3 měsících a týdnu 7990g a 69 cm 😀 Už v porodnici mně velikost 56 neoblíkl. A o zavinovačkách tam, ani nemluvím. Čouhaly mu z ní nohy ven 😀 Co jsem měla oblečení po dceři nachystané pro malého, tak jsem mohla hned vrátit zpátky do krabice 😅 Jak byl velkej, tak už v porodnici když ležel na bříšku tak nadzvedával hlavičku. Teď ve čtyřech měsích měl 8800g a 70 cm 🙂 Občas máme i bodýčka 98 🙂Zatím je taky plně kojenej. Taky mě z něho pěkně bolí záda když ho nosím.

karpisek: tak byli jste o krapek větší než my 😀 malej měl při narození 4,2 kg a 52 cm 🙂

hehe: tak to je teda váha 😀

karpisek
autor
27. kvě 2009

hehe - obdivuju Tě, že jsi porodila takovýho obra. Mě dal zabrat ten můj a ty ho máš ještě většího. Jinak jsme rodili 1 den před termínem. Kdybych rodila až 14 dní poté, měl by snad 5 kg...

leonik
27. kvě 2009

karpisek: ten Jané kočár je prostorný, i ten sporťák 🙂 My máme V cross-travel a už je tam dost natěsno. Zkoušeli jsme sporťák ale je tam namačkanej na šířku jak sardinka 😖 😀

karpisek
autor
27. kvě 2009

mousunek: 10 kg - to je asi už extrémně hrozný nosit. No, mě to čeká, tak se začnu psychicky připravovat...

karpisek
autor
27. kvě 2009

leonik: my kdybychom měli jiný kočár, tak se do korbičky nevejdeme už minimálně 14 dní, tenhle nám snad do těch 3 měsíců vydrží a pak asi půjdeme do sporťáku. Jsem fakt vděčná, že jsme vybrali tenhle kočár, když jsme ještě nevěděli, jakýho obra budeme mít 🙂

leonik
27. kvě 2009

karpisek: my jsme taky s obrem nepočítali 😀 no snad nebudem muset kupovat jinej kočár, uvidíme 🙂 Ten Jané se mně líbí, ale jediné co mně tam vadí že nejde sporťák proti směru 😒

karpisek
autor
27. kvě 2009

leonik: to je pravda, to mě od koupě taky odrazovalo ☹ Ale můj malý je stejně strašný zvědavec (strašně rád se nosí a rozhlíží), takže si myslím, že ho víc bude zajímat okolí než máma na kterou kouká doma furt 🙂 My to Jane kupovali hlavně kvůli bruslím, abychom mohli jezdit s kočárkem - na to je ideální. S tím ale bude samozřejmě útrum, až budeme muset jezdit ve sporťáku a malý ještě nebude sedět - připadlo by mi to totiž nebezpečný

mousunek
27. kvě 2009

karpisek - ale jo jeste to jde, nejlepsi na tom je ze na tech 10 kilo nevypada je proste celkove velikej, mrkni na fotky a posud sama.
Jen nevim po kom je velikej ja mam 168cm a tatinek 170cm coz neni nic extra

maruna75
27. kvě 2009

karpisek...holka přesně vím o čem mluvíš 😉 🙂 ..můj nejmladší syn se narodil předčasně ve 33+3t.t, když se narodil měl 2230g a 44 cm...přesně v 9.měsících měl rovných 12kg a přes 80cm 😒 už i mudry jsem se ptala kdy už konečně tak přestane přibírat....a prý až začne běhat,tak potom to vyběhá 😉 😒 a jinak mi taky řekla,že bysme mohly udělat reklamu na nedonošený děti 😀 😀 😀 (takže nosit ho mi dává taky zabrat)

karpisek
autor
27. kvě 2009

maruna: To je fakt neuvěřitelný, to je ale skvělý, že takhle přibíráte, když jste se narodili předčasně. Já vím, Tvoje ruce si to asi nemyslí 🙂

karpisek
autor
27. kvě 2009

mousunek: tak jsem koukala na fotky - krásný! Já jsem ještě nestihla zřídit tady malýmu album. Jinak my vůbec nemůžeme nosit dupačky, protože je malý děsně nekonfekční - strašně dlouhý trup a pak relativně kratší nožičky. Takže mu v dupačkách buď kouká cca 10 cm u nožiček /u těch větších, 80-92/ a nebo mu je nemůžu dopnout na ramínkách /68-72/

karpisek
autor
27. kvě 2009

jen doufám, že mu ty nožičky ještě pořádně vyrostou... To by bylo blbý, kdyby měl krátký nohy ☹

karpisek
autor
27. kvě 2009

mousunek: my v rodině taky nemáme žádnýho extrémního obra. Já mám 175 cm a nosím velikost 38 a tatínek má asi 185 - takže taková normálka

majka79
27. kvě 2009

Ahoj všichni zrovna dnes mám ruce jako opičák. Náš Lukášek váží 7,3 a to se narodil celkem malý měl 3,25 žádný velký mimi. Také jenom kojím a štve mě jak si každý myslí že je už tak pětiměsíční. Vidím že klukům se prostě líbí kojení a rostou jako z vody. S oblečením máme taky problémy. Ale nejvíc mě trápí plenky Luky má docela stehýnka a co jsme zatím zkusili zařezává se mu to a když koupím větší někde nám to proteče a odnesou to tak i dupáky. Jaké penky byste mi poradily?

majka79
27. kvě 2009

Kočárek máme Concord Fusion myslím že korba je úplně stejná jako na Slalomu od Jané. Zatím se mi tam vejde ale za pár dní??? Bojím se ho dát do sporťáku je sice dost napřed ale nesedí. Myslíte že to kvůli zádíčkům nevadí?

leonik
27. kvě 2009

karpisek: náš malej už nenosí dlouho dupačky, protože největší velikost kterou dělají jsou 74 🙂

mousunek: já mám 168, manžel 178, což taky není nějak moc 🙂 Tak že by byl po nějakém předkovi 😀

majka79: náš malej taky prý vypadá na půl roku 😀Jakou velikost plen používáš? My už delší dobu máme vel.4 a problém s protečením nemáme. Malej má taky baculatý stehýnka. Používáme Huggies, Alana z Dm, nebo z Alberta 🙂S tím sporťákem taky pořád otálím až se mně tam fakt nevejde, to už dlouho trvat nebude, tak hold ho tam šupnu. V té hluboké korbě mají větší pohodlí. Když máš ale sporťák úplně do lehu tak si myslím že ho tam můžeš dát 😉

karpisek
autor
27. kvě 2009

majka: Ahoj. Já si myslím, že asi nebudeme mít jinou možnost, než ho do toho sporťáku dát. Jinak doktor mi řekl, že by to na ten sporťák viděl nejdřív od 3. měsíce. Takže čím déle vydržíme s korbičkou, tím lépe... Jinak s tím, že si každý myslí, že je pětiměsíční: my když byli v 6ti týdnech na kyčlích, tak tam na vedlejších přebalovácích ležely 4-5 měsíční miminka a Vašík byl větší, jen vypadal silně zaostale, protože si ta ostatní miminka hrála a Vašík tam jen tak ležel.

majka79
27. kvě 2009

Jsem moc ráda že je tady tohle téma Lukášek si už týden dost cucá ručky a je rozmrzelý a hrozně slintá slyšela jsem jen to nemůžou být zoubky a teď vidím že třeba mohou. Karpisek díky za super téma.

mousunek
27. kvě 2009

karpisek - s tema dupackama to znam taky to tak mame tedy meli jsme tak holt davame teplacky, malej uz leze a v dupackach by se mu lezlo preci jen nepohodlne. Neboj az bude vetsi tak se to srovna, my mame problem s overalky na spinkani telicko pres telicko je vzdy kratky a nozicky sedi dobre, tak mu davam vzdy o neco vetsi a je klidek.

majka79 - malej byl ve sportaku od 4mesicu pac se do kocaru nevesel, pokud mas polohovaci sportacek dej ho na lezeni dikto priksiruj a muze tak klido byt i bez sezeni vubec se toho neboj 😉

leonik
27. kvě 2009

maruna: my měli odhad váhy ve 32 tt 2670g 🙂

karpisek
autor
27. kvě 2009

Majka: díky 🙂 Nás malý má ruku v jednom kuse v pusince. Už umí držet hračky, tak mu vždycky strčím kousátko - to si ale začne okamžitě cucat druhou ruku. Jinak rozmrzelý je taky a ještě k tomu máme průjmy - pořád kakáme (dneska už asi 8krát)

majka79
27. kvě 2009

Leoník máme 3 pampersky s pružným lemem a pak jsme měli sleep a play a ty nám teda fakt nešly vůbec, Huggies jsem teď koupila ale zatím nezkoušela ty mám už 4 tak snad padnou. Protékali mi ty sleep a play nejsou vůbec pružné

karpisek
autor
27. kvě 2009

leonik: Já byla na ultrazvuku 1 den před porodem a odhad byl na 3,8 kg. Druhý den vylezlo 4,3 kg 😀 Tak jsem si pak říkala, že ty ultrazvukový odhady jsou naprosto k ničemu

leonik
27. kvě 2009

majka: taky jsme měli trojky s pružným lemem, ale měl ty stehýnka hodně uškrcené 😖 Vyzkoušej ty čtverky a uvidíš 🙂