Velký novorozenec. Jak je to s dalším růstem?

petular
21. led 2008

Ahoj holky, mám pětiměsíčního syna, který se narodil velký 56cm, 4,30 kg ( nyní 70 cm, 7,2 kg) a chtěla bych se zeptat zkušenějších mamin, jaké to je s dalším růstem, jestli tyhle malé velké dětičky jsou pořád "dopředu" nebo se to srovná (v případě že ani já ani manžel nejsme nijak velcí) a jestli má velikost mimi vliv na vývoj, myslím jestli se třeba později naučí sedět, lézt apod.. Malý už se umí přetočit ze zad na bříško a i jinak myslím nemá problém - kromě velikosti oblečení, které se ve velikosti 74 nebo 80 už se vyrábí v proporcích téměř ročních dětí, což nám většinou moc nesedí. Děkuju za radu.

gedren
21. led 2008

Pokud mohu soudit, myslim, ze se to srovna. Kamaradka ma chlapecka o mesic starsiho nez Helca, vazil vetsinu casu skoro 2x tolik co ona (v pul roce ona 5 kilo, on snad 9..), no a ted je jim neco pres rok, on se zasek na 13 a Helca uz ma 11, takze sice je porad trochu vetsi, ale v zasade jsou srovnatelni. Neboli malinky deticky vsechno postupne dozenou a vetsi se naopak treba v 10 mesicich zastavej a pak uz nepribiraj, jen rostou do vejsky 🙂

Co se tyce toho psychomotorickeho vyvoje, tak to myslim vubec s rozmery nesouvisi (pokud pomineme extremni pripady podvyzivy/obezity).

petular
autor
21. led 2008

Tak to jsem ráda, slyšela jsem, že větší děti mají právě problémy s tím otáčením a tak, protože mají vlastně to tělíčko těžší... A tu délku hold asi nezastavíme 🙂 Jen aby už ta zima skončila, už se skoro nevleze do kočárku... 🙂

jajinak
21. led 2008

Myslím si,že podle váhy a míry při narození se to moc brát nemůže.Mě se narodily děti-jeden 50 cm a 3,20kg a druhý 49 cm a 3,35kg a pak začli oba hodně přibírat na váze i do délky a za 2 měsíce předběhli i děti,co mely při porodu o 0,5kg víc.V roce se to srovnalo,akorát na délku jsou teda pořád větší.Ale je to taky dědičné.Manžel je vysoký,tak to mají možná po něm.Nic si z toho nedělej,tak to bude chlapák. 🙂

petraluk
21. led 2008

Ahojky, psychomotorický vývoj tedy rozhodně nesouvisí s rozměry. A co se týče toho růstu ti neporadim, jelikož je nám taky 5 měsíců a malý tedy nejsme, 68cm a 7 kg 🙂

petular
autor
21. led 2008

jajinak - v té genetice to asi bude, ale kde? 😀 Pořád nemůžeme narazit v rodině na někoho vyššího....

petular
autor
21. led 2008

petrulak - tak to asi tak bude odpovídat, já jen, že kolem máme samé prcky.... Ale vyvíjíme se naštěstí v poho.

zdenka26
21. led 2008

Ahojky,tak malý má 3měsíce a váží 6,550kg a měří 67cm.Narodil se o měsíc dříve a už tehdy měl 3,5 kg a měřil 51cm.Ale u nás to asi bude v rodině,manža 1,96cm a já 1,79cm,můj otec i brácha mají taky necelé dva metry.Taky se mu nějak nechce otáčet ale váhou to asi nebude,je to lenoch 😅 😅 😅

petular
autor
21. led 2008

zdenka26 - tak to bude asi nějaká anomálie 🙂 Já mám 170cm a manžel 175cm... Jinak je ale teda pořád v pohybu, to bude asi tím, že je spíš dlouhý než těžký, pořád sebou mele. Jen teda nevím, jak to vyřeším s tím kočárkem, máme trojkombinaci a dokud nesedí, tak asi nemá smysl přebudovat to na sporťák, ne? Vy se ještě vlezete?

zdenka26
21. led 2008

petular:zatim ještě jo,ale na moc dlouho to nevidím,malý je hodně živí,mlátí kolem se jedna básen,ale aby se přetočíl,tak to ani náhodou.Možná že to dělá ten měsíc co jsme dříve narození,ale neřeším to,každé miminko je jiné. 😉 😉

petular
autor
21. led 2008

zdenka26: to máš pravdu, neřeš. Já ho pořád sledovala - mám kamarádku co má holčičku o 14 dnů mladší a ta je teda fakt šikovná - a srovnávala, protože malý nedělal kromě kopání nic tak "akčního" a pak najednou šup a byl na bříšku... A s tím kočárkem je to už celkem aktuní. Pomalu se mu tam nelíbí, protože to má fakt na knap. ☹

navi
21. led 2008

ahoj petular, náš prcek byl takový akorát, když se narodil 52cm a 3250g, minulý týden jsme byli v poradně a měl
74cm a 9430g 😅 A my zrovna s otáčením problém měli, chudák se i snažil, ale ne a ne to tělíčko překulit. V pohodě se přetáčí teprve tak tři týdny. Mudra nám řekla, že se děti začínají otáčet někdy klem 5tého měsíce +- nějaký týden a že jsme v normně. Prý se malý motoricky vyvíjí dobře, jen právě to velké těžké tělíčko mu trochu dělalo problém. Ale na sezení, lezení atd. už váha vliv mít nebude 🙂

poupe
21. led 2008

To ja si taky myslela,ze budem silnejsi,ale v 10m mame sotva 8kg a to ji vsechno.porodni vaha 3,800kg a 52cm,zahada.

zdenka26
21. led 2008

Nemá smysl srovnávat a dívat se do tabulek.Pokud se miminko vyvíjí dobře tak co,ještě budu ráda vzpomínat jak malý jen ležel a ani se nehl.Pak je nebudem moct spustit z očí 😀 😀 😀

suki
21. led 2008

chi chi to je sranda, my jsme zase dnes byly s Nikolkou poprvé plavat a ona bude mít za týden 5 měsíců a byla větší než šestiměsíční děti teda spíš baculatější-ve 4 měsících měla 62cm a 6365g-mně to teda zase nepřijde tak moc, ale rozhodně byla větší než ty ostatní starší děti a to ji taky jen kojím...ale ona je zase moc šikovná a s motorickým vývojem nemá problém, krásně se otáčí na opříško a je moc šikovná tak nevím 😕 😉 🙂 😀 😀 😀

mem
21. led 2008

ahoja, pridavam se do diskuse. Ja jsem prenasela 14 dni a nase holka mela 4,10kg a 53 cm, ted je ji 7 tydnu a uz vazi 6kg 🙂, jenom kojim takze uprimne doufam, ze se to srovna, preci jen je to holcicka, my s manzelem jsme uplne normalni, on je tedy vysoky, ale jinak nic

suki
21. led 2008

já myslím, že tak okolo toho roku se to všechno srovná....

mem co chceš dělat. však jenom kojíš, tak máš asi dost dobrý mlíko-asi tak jako já-malá pije 4 minuty, pak je přejezená a vidíš jak roste, asi mám brutálně výživný mlíko a ona to prostě pěkně vysaje 😀 😀

jajinak
21. led 2008

Mem,určitě se to srovná,mě kluci taky takhle zezačátku přibírali a taky jsem jenom kojila,to je tak do půl roka,pak už to nejde tak rychle.Délka může být větší,ale taky ne.Malej měl 49cm,když se narodil,což není moc,ale pak to vzal rychle nahoru.Teď je mu rok a 8 měs. a má skoro metr.Boty už má 27.Ale na váhu se srovnal do roka.Ten starší byl taky takovej.

mem
22. led 2008

diky za podporu 🙂, kojim tak 5-6x za den, ji klidne i 15-20 min, ale v noci vydrzi spat kolem 8 hodin jak se napucne. Zas je lepsi, ze ji a kojeni je bez problemu, horsi by bylo, kdyby ty nase deti jist nechtely a pak jsou z toho teprve problemy. Rikam si, ze az zacne chodit, tak to vybeha 🙂

majka07
22. led 2008

petular, my se narodili 4,75 a 52cm a v 8 měsících máme 7,85 a 74 cm a co chodíme do poradny tak jsme nejmenší dokonce zájijové mimi má víc kg než my:o) vliv na vývoj si myslím, že to nemá, někdo umí sedět brzy a jiný zase umí dřív tohle, je to individuální, takže toho bych se nebála. Kámoška měla přesný opak, malinkaté miminko, teď má přes 10 kg a je o dva dny starší jak naše a tam je krásně vidět jak umí každá něco jiného. Její chodí za ruce, ale sedí jen když je zapřená sama ne, my za ruce nechodiíme ale sedíme krásně.

sakura77
22. led 2008

to sa casom urovna,ja som mala 2,70 ked som sa narodila ,este okolo roka som nosila veci na polrocne deti,a teraz mam 171cm 🙂 okolo 1-1,5roka sa to vyrovnava.

agny
22. led 2008

petular, malej měl při narození 54 cm a 4150g, ted v necelém půlroce 72 cm 9 kg. když jsme v poradně tak na nás ostatní maminky koukaj jak jsme velcí a nevěří, že nám je 5 měsíců. Malej se začal bez problémů otáčet na bříško asi před třemi týdny, a celkově je pěkně pohyblivej a mrštnej, takže myslím, že se nemusíš obávat, ti naši velcí kluci si poraděj 🙂 Jinak si myslím, že náš kluk bude vysokej po mě, mám 178 cm, takže mě jeho porodní míry nezaskočili 🙂

navi
22. led 2008

agny tak v té poradně je to u nás stejný,taky upoutáváme pozornost. Každá maminka jak se snaží zabavit to svoje dítko a říká "podívej to je taky mimi" nezapomene podotknou něco jako: ale toho je kus, nebo: to je macek ... 😀 😀
Nám teda doktorka tvrdila, že mu to otáčení nejde protože je těžký, ale kdo ví, třeba by mu zrovna tohle nešlo i kdyby vážil míň, no hlavně že teď už je v tom profík. Někdy mám dost velký problém ho přebalit, protože je furt na břiše a nestíhám ho otáčet zpátky na záda 😀
No a já mám 177cm a manža má 179cm žádný dlouhán. Takže to má určitě taky po mě 😉

eliade
22. led 2008

Ahoj petular,mě se narodilo taky velké miminko,přes 4kg a 56cm,ve 4měsících už měl přes 9kg,teď jsme na 12,5kg a je nám 10měsíců a to jsem do ukončeného 7měsíce jen kojila......otáčet se začal pořádně až v 7měsících,teď už ale skoro chodí,takže nemusíš mít strach,že by se nějak vzhledem ke své váze zasekl.Myslím,že nám pomohla kniha od Věry Kleplové a kol. a nesmím opomenout 2xtýdně plavání....tam posiloval bříško parádně

karotky
22. led 2008

Tak Adam měl po narození 4330g/54cm.V 7,5.měsích měl 9150g/71cm.U nás se ten růst zastavuje.......naštěstí. 😀

johanda
22. led 2008

Já mám taky barokního andělíčka, po porodu 4 kg, 51 cm, v 6měsících 9 kg, v roce přes 11 kg. V porovnání s průměrem je motoricky pomalejší, ještě nestojí ani nechodí, ale už se docela rozkecala. 😉

kacka79
22. led 2008

Ahojky, já mám taky valibuka 🙂 při porosu sice 3,08 a 49 cm, ale v půl roce 9,01 kg a 72 cm... ale manžel má přes 2 metry tak asi tuším odkud vítr vane 🙂)))

petular
autor
22. led 2008

angi a navi: tak to přesně znám. My kdekoli přijdeme tak každý "jé ten je veliký"... Ne že by mi to vadilo, ale hned k tomu přidají "a po kom?" 😀 Ale jak vidím, tak nejsme sami. Dneska jsme byli na cvičení a byla tam mamča co rodila o 14 dnů později s kamarádkou a malý už má 9 kilo.. no ten náš "obříček" vedle něj vypadal docela srandovně 😀 bohužel většinou máme kolem sebe samé holky a ty jsou menší, takže nemám moc s kým srovnávat 😖

petular
autor
22. led 2008

eliade - tak to máš teda dost dobrý mlíko 😀 My máme za týden 5 měsíců a už na noc dokrmujem. Přes den kojíme co hodinku a v noci se dost budil a pořád chtěl pít, takže mu to očividně nestačí. Zatím máme "jen" 7 kilo ale po té UM se to určitě hne nahoru... Ona u nás totiž zatím vede spíš délka. Ale jsem ráda, že vidím, že nejsem sama, kdo má větší mimi 😉

navi
22. led 2008

patular toho UM se nemusíš bát 🙂 Já plně kojila 3měsíce a malý přibíral + - kilo za měsíc. Pak jsem kvůli lékům musela přestat kojit a přešli jsme na Nutrilon. Taky jsem měla strach, že bude přibírat víc, ale nic se nezměnilo, přibírá pořád stejně jako na MM 😉

kim
22. led 2008

Jé super téma, holky to mě uklidňujete!!!!!Malej měl při narození 53cm a 4,53kg!!!!!!!!!!!!!!!!!A po 3 týdnech už 4,7kg a taky jsem si říkala, že bude jednou vážit metrák 😀 😀 ale jak vás čtu, tak se to asi taky zabrzdí - ten růst a váha!!!!U nás to překvapení bylo, já mám 170 cm a manžel 180cm, takže žádný obři!!!!
My jsme teda jen na UM 😖
Na jednu stranu jsem ráda, že je takový, že se na něj nebojím sáhnout a čapnout ho, ale na druhou stranu, ty záda, achich, už jsem chytla housera, jsem se ohla ke dřezu a už to bylo 😀 😀 😀 😀