• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Velký novorozenec. Jak je to s dalším růstem?

6. května 2008 
no vidiš dělka,tak jáchym má 77cm:slight_smile:obrrrrr:slight_smile:
fakt si z toho nic nedělej,já ty řeči poslouchám furt...spíš na to buď hrdá:slight_smile:
22. led 2008 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
kim něco mi říkej o zádech :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale zase budeme mít hezky vypracovaný svalíky na rukou :grinning:

eliade máš recht :grinning: já každýmu na to divení jak je Luky velký,hrdě odpovídám, že chlap má být pořádnej :dizzy_face:
22. led 2008 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kim a navi: tak to teda musím potvrdit - záda ty jsou šílené. Já už měla potíže před těhotenstvím a teď jsem musela začít chodit na masáže protože se to prostě nedalo. A to Maťu na nošení moc nezvykám! Jenže ty návštěvy.... já ho chci ponosit, já já já a matka pak trpí :grinning:
22. led 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eliade: jooo hrdá to já jsem :grinning: , hlavně na to, že jsem ho porodila normálně - to mi taky každý nevěří. Před těhu jsem byla až skoro vychrtlá a pánev nemám největší :grinning: Manžel je rád, že je Maťula velký, prý ho nikdo nepřepere :wink:
22. led 2008 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
petular: taky jsme se malého na nošení snažili nenaučit. Ale když jsme byli u tchýně a malý byl trošku rozmrzelý(neplakal) a snažila jsem se ho zabavit hračkou, tak mi švagrová řekla: no on chce nosit, proč ho nenosíš?! :rolling_eyes: To mu byly tak 3 měsíce.
Sem jí řekla, poroto že se nemíním strhat, až bude větší, to naštěstí nekomentovala. Mě stačilo, když ho trápily prdíky, tak pomohlo jen to nošení a za celý den jsem byla úplně hotová, naštěstí si na to nezvykl :slight_smile:
22. led 2008 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a hrdá to teda rozhodně buď, máš no co :grinning: Ale ten porod jsi si musela teda "užít" :sweat_smile:
22. led 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda překlep: máš na co :wink:
22. led 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavlík měl při narození 4,35kg a 52cm. na půlroční prohlídce jsme měli 9,13 a 72cm. tak buď klidná
22. led 2008 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
navi: díky, toš dělala jsem, co jsem mohla :grinning: chudák manžel, ten si taky užil svoje :frowning2: a to jsem měla slíbenou malou holčičku :grinning: :grinning: To s tím nošením návštěv a rodinných příslušníků to znám.. a prdíky jsme spíš odskákali na balonu, ale zato jsme si jich užili do 4 měsíců :slight_smile:
22. led 2008 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s tím přibíráním je to u nás naopak, po MM přibíral jako divej a po UM už to jde pomaleji ... asi jsem měla smetanu :grinning:
22. led 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ondra měl jenom 2,75 kg a 48 cm při narození, když si o měsíc pospíšil. V půl roce 9,4 kg a 72 cm. Tak sem snad taky patří :grinning: Plně jsem kojila přes 7 měsíců a teď už koštuje nějaké bašty. Jako několikatýdenní mrňous se slušně pohyboval po břiše v postýlce. Pak se to nějak s nárůstem hmotnosti zaseklo, koníky pásl ve 4 měsících. Otáčet se začínal po 5. měsíci a teď už se týden plazí dopředu, klečí na 4 a pak zvedá zadek, opírá se rukama a stojí při tom na nohách a na hlavě, leží na boku podepřený na jednom lokti a tak různě skotačí :wink: :grinning:
22. led 2008 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
katako tak to máš velkýho šikulu, když už umí tolik věcí :wink:
24. led 2008 ve 12:11  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jak rostou "drobečci"? :slight_smile: Musím si postěžovat, už mi ten náš mimísek totál odvařil záda :unamused: Si už připadám jak stará babka. Fyzioterapeutka mi radila zvedat ho ze dřepu, ne z předklonu, ale to se to radí, když já mám v háji i kolena a ze dřepu se s 10ti kilovým drobečkem nezvednu :sweat_smile:
11. únor 2008 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
My při narození 3,75kg/51cm což mi příjde tak normál, ale růst se nám nezastavil př. 6 měsíců 9,20 kg, 8 měsíců 10,20 kg a v 10 měsících 11,15 kg a 80 cm a tak jsem zvědavá kolik bude mít v roce. Hlavně já mám 1,65 cm a 54 kg a tatínek 1,75 cm a 70 kg takže po kom je to nevím :sweat_smile:
11. únor 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda zuzka já se tak těšila, že po tom 6tém měsíci to přibírání zpomalí a jak koukám na vás, tak asi ne :sweat_smile: My měli v 6 m 9,4kg a fakt jsem zvědavá jak dopadne vážení v 8m
11. únor 2008 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Navi já jsem zase ráda, že máte víc než jsme měli my :grinning: :grinning: je to dost individuální, přitom nemůžu říct, že by nějak přehnaně jedl to ne a ještě byl měsíc nemocný a to fakt nejedl jen malinko a stejně přibral za 2 měsíce kilo :confused:
11. únor 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi a to my měli ještě k tomu nižší porodní váhu 3,25kg :wink: A ve třetím měsíci měl pořád průjmy, byli jsme i v nemocnici, chudák měl každou chvíli dietu. Doktorka pořád opakovala, no ještě, že ty máš takové zásoby aspoň moc neshodíš a on šikula ještě skoro kilo přibral :grinning:
11. únor 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to máme v bledě modrém s těma klukama co ?? :grinning:
11. únor 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, to máme :slight_smile: občas si říkám jsetli ho bude lehčí šatit nebo živit, ale asi to vyjde na stejno :sweat_smile: Jedlík je pořádnej a z věcí vždycky strašně rychle vyroste. No se to aspoň neonosí a bude pro druhý mímo :grinning:
11. únor 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tím oblečením to máš recht :grinning: protože my neustále kupovali a sháněli hadříky nyní máme velikost 86 :sweat_smile:
11. únor 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak k tomu asi nemáme daleko, já mu dneska oblíkla nový bodýčko vel. 80 a ono je mu akorát a to sem myslela, že mu bude trochu větší a chvíli nám vydrží :sunglasses: A overálky na spinkání jsme v Tescu kupovali na 9-12měsíců :sweat_smile:
11. únor 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej měl při narození 4,170kg a 55 cm v půl roce měl 9,5kg a to jsem jen kojila v 10 měsících měl 11,5kg a 80 cm.
S tím oblečením máte pravdu, je to mazec, vůbec je nestihá unosit :angry:
11. únor 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
janica no Damiánka byl hezkej kousek hned od narození :wink:

Sem vám holky koukala do albíček, jsou to kluci šikovní :slight_smile:
11. únor 2008 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky nic se nebojte :slight_smile: včera jsem byla u dr. na kontrolním vážení, Emě je 9 týdnů a náš malý barokní andělíček váží 7200g a měří 62cm, je to kus ženský. Jenom kojím!!! :slight_smile:
12. únor 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janica tak Damiánek je taky macek :grinning:
Mem na holku dobrý :dizzy_face: :dizzy_face:
12. únor 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo je macoň, ale jak všeci říkaj dobře stavěnej :grinning: :grinning: bude to pěknej řízek :sweat_smile:
12. únor 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
My se zas každýmu, kdo se diví, jak je velikej, říkáme, že dobře zalíváme a on pak roste a roste.... :grinning:
mě už holky v jiný diskuzi psaly, že aspoň z něj budou mít ve škole respekt :wink:

mem Ema je šikulka :wink:
12. únor 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Ema byla 14 dní přenášená a narodila se 4100 g a 53 cm, co se to pak přibírá :slight_smile:

upřímně doufám, že se pak vytáhne, my jsme oba úplně normální, u holky to je trochu jiné než u kluků, že :slight_smile:))
ale hlavně, že je zdravá
12. únor 2008 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak my sem asi taky patříme.. při narození 4,5kg a 52cm.. na 5-měs ko 8,44kg a 72cm.. :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2008 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a kolik máte obvod hlavy ???
13. únor 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek