Velký novorozenec. Jak je to s dalším růstem?

petular
21. led 2008

Ahoj holky, mám pětiměsíčního syna, který se narodil velký 56cm, 4,30 kg ( nyní 70 cm, 7,2 kg) a chtěla bych se zeptat zkušenějších mamin, jaké to je s dalším růstem, jestli tyhle malé velké dětičky jsou pořád "dopředu" nebo se to srovná (v případě že ani já ani manžel nejsme nijak velcí) a jestli má velikost mimi vliv na vývoj, myslím jestli se třeba později naučí sedět, lézt apod.. Malý už se umí přetočit ze zad na bříško a i jinak myslím nemá problém - kromě velikosti oblečení, které se ve velikosti 74 nebo 80 už se vyrábí v proporcích téměř ročních dětí, což nám většinou moc nesedí. Děkuju za radu.

navi
4. bře 2008

sokranoa tak přeju ať jste šikovní a rychle to doženete 😉

petra2204
4. bře 2008

Ahoj, taky se hlásím do klubu matek malých velkých 😀 . Adamča měl při narození 3,73 kg a 53 cm. V 5 měsících měl 8,5 kg a teď v 6 má něco přes 9 kilo, přesně nevím, do poradny jdeme až příští týden. Po kom je nevím a doufám, že se to srovná, protože z něj mám oddělaná záda. Tento týden se k tomu přidalo zápěstí, je to fuška. Starší kluci takoví valibuci nebyli. Pořád kojím, jen v poledne má zeleninu a na noc rýžovou kašičku. Bez kaše se budil po 2 hodinách, s kaší se budí po 3 hoďkách. Myslela jsem, že mu jí dávat nebudu, ale takhle mám šanci se aspoň trochu vyspat.

petra2204
4. bře 2008

Ještě jsem zapomněla k té motorice. Vyvíjí se v pohodě, jen je líný. Přetočit se umí, ale moc to neprovádí, je to lenoch. Jsem z toho trochu nervózní, co mi řekne doktorka.

elucinka
5. bře 2008

ahoj holky, taky jsme trochu větší, při narození 53cm a 3,93kg, teď v 5 měsících 8 kg a 70 cm. A jen kojím, žádné příkrmy, ani kaše. V noci se budí jen 1x a to úplně od narození.

zuzka1000
5. bře 2008

Kacerko byl kojený do 3 měsíců pak jsem začala přikrmovat, až teď okolo toho roka bych řekla, že se to zpomalilo trošičku 😀
Navi tak jste lepší 😝

navi
5. bře 2008

petra2204: nervózní být nemusíš, nám včera doktorka už podruhý tvrdila, že má těžký tělíčko a tak mu jde všechno pomaleji 😉

zuzi jsme lepší jen o pár deka, tak doufám, že to příště nebude o víc. Kdy ti malý začal lézt? Luky se chudák snaží, ale zatím jen couvá, jak zkouší dostat prdelku nahoru 😅

zuzka1000
5. bře 2008

Navi až v 9,5 měsících a to jsem myslela, že nikdy nepoleze. Nešlo mu to vůbec 😀 Ale jak couvá tak to je dobrý, ptz náš taky couval a dva dny na to začal lézt.

navi
5. bře 2008

no jenže my už couváme tak 14dní 😀 Tak měla Mudra pravdu, že to stím těžkým tělíčkem jde pomaleji 😉 Tak si budu ještě chvíli vychutnávat, že za ním nemusím běhat v předklonu 😉

andys26
5. bře 2008

Přidávám se taktéž do klubu malých obříků 🙂 . Porodní váha 2900 g, 51 cm (nar. ve 37 t.) a teď ve dvou měsících už máme 5900g a 63 cm. Matyášek nám roste před očima a už celkem obstojně pase koníky.

zuzka1000
5. bře 2008

Navi já se tak těšila, ať už leze a pak vše nabralo tak rychlej směr 😉 Začal lézt, pár dní na to si začal stoupat a v 10 měsících a 3 týdnech mi utekl po svejch 😅 takže na to chození je šikovnej 😀 A dneska jsem ho postavila na váhu digitální a docela klidně stál a váha ukázala 11,4 kg což by znamenalo, že přibral jen 25 dkg za 2 měsíce 😀

yanik
5. bře 2008

ahoj holky 🙂 tak se k vám taky můžu s Vojtíškem přidat - porodní váha 4,52 kg (54 cm) týden před termínem a ve 4 měsících 7,91 kg 🙂 těšili jsme se, že když už budeme mít obříka, tak bude klidný a spáč, ale opak je pravdou, je to skřítek neposeda (a zvědavý jak opička 🙂) - už měsíc se bravurně otáčí ze zádíček na bříško a cucá si palečky u nohou 🙂 a přeslékání nebo přebalování je horor - hned je vlevo otočený, hned vpravo, hned v klubíčku, hned na břichu ... se těším, až začne běhat 😀

navi
5. bře 2008

no jo už tu energii krásně spotřebuje 🙂 Si myslím, že na tom budem podobně, dlouho nic a pak všechno naráz 😀

yanik tak to je malej šikulka mrštnej 😉 my se začali otáčet až týden před šestým měsícem 😅

yanik
5. bře 2008

navi, do 6-ti měsíců je taky času dost na otáčení 🙂 naši známí mají 9-ti měsíční holčičku a ještě se neotáčí - už musí chodit na cvičení

suki
6. bře 2008

Ahoj holky nevím jestli se Nikolka řadí mezi Malé velké mimísky,má v 7 měsících 7400g a 67cm, ale každopádně hlavičkou vám klidně může konkurovat, neb má obvod 45 cm, doktor nám pořád říká, že ji máme větší, 😅 ale že roste pořád stejně rychle, taj je to asi O.K.? vám taky něco takovýho doktor říkal?

navi
6. bře 2008

suki já bych řekla, že Nikolka je tak akorát 🙂 a hlavičku má možná krapet větší, ale když stejnoměrně roste tak je to naprosto v pořádku 😉

zuzka1000
6. bře 2008

Suki my máme obvod hlavy 50 cm 😅 takže každej říká jak má velikou hlavu 😅 a to bylo měřený v 10 měs. takže teď nevim.
Navi přesně si to vystihla pořád nic a pak během měsíce dohnal všechno 😀

bihan
6. bře 2008

Dievčatá, potešili ste ma, že sa to pravdepodobne rozbehne trošku neskôr a možno rýchlo... Sára má podľa posledných meraní tesne pred 5 mesiacom 8,8kg a 69cm a okrem toho, že sa váľa ako súdok na bok, nerobí nič... teda jasné, hlavičku drží, občas sa hrá na lietadlo, ale nohy si nechytá, nepretáča sa, ale zase podľa doktora sa veľmi dobre drží v sede, takže je možné, že začne skôr sedieť ako loziť 😅

zuzka1000
6. bře 2008

Bihan náš si dřív sednul a pak začal lézt 😵

yanik
6. bře 2008

můj starší brácha byl takový cvalík mimino, že nelozil, ani neseděl, ale začal rovnou až chodit 😎 až začal běhat, tak už cvalíkem nebyl ...

suki
6. bře 2008

Díky holky taky myslím, že to je v pohodě, však někam se jí musí vlést ten její velký mozeček, že jo 😀 😀 😀 😀 😀 ?

zuzka1000
6. bře 2008

Suki moje řeč !

navi
6. bře 2008

bihan náš prcek se ani neotáčel na bok, snaha žádná a pak ze dne na den se začal přetáčet 🙂
Sezení zatím u nás nehrozí, prý má na to velký tělíčko ještě slabou páteř, takže si musíme počkat na to lezení a pak teprve sedět.

kacerka
6. bře 2008

Teda mě děsíte - Kája měl na 4 měsících obvod hlavičky 44 cm 😲 , ale dr. říkal, že je to v poho, že jí měl už při narození větší 37 cm a průměr je 33-34 cm. Tak doufám, že nebude mít hlavu jak pátrací balón - pořád mě uklidňuje moje mamka, která tvrdí, že já jsem byla taky tak velká a i tu hlavu jsem měla větší než ostatní děti 😀 😀 😀

zuzka1000
6. bře 2008

Kacerko my měli při narození stejně jako vy 😀

bihan
6. bře 2008

Hlavičku mi ani nenapadlo riešiť... teda doteraz 😅 Pri narodení mala Sára 34,5, v 4m aj niečo 42cm tam mi to nepripadá až také hrozné 😀

kacerka
6. bře 2008

bihan, to jste v poho. Ale mně to už říkal gyndař na 30tt na UZV, že je trochu větší, tak jsem měla strach, ale uklidnil mě, že je celkově větší . . . .
zuzka, tak to jsem ráda 😉

mem
6. bře 2008

holky, tak Eme jsou 3 mesice a ma tak 7,3kg, ja se zblaznim 🙂

ale ted jsme resily prujem, tak mi prijde, ze je stejna, jsem zvedava na pristi tyden u mudry, ta z ni zase bude hotova

at vam pekne rostou

mem
6. bře 2008

a k té hlavicce, my pri porodu 36,5cm, ted tak 42

a meri uz 63 cm, bude dlouha

petular
autor
6. bře 2008

ahoj holky, tak my měli při narození obvod hlavičky 38 cm a teď v 6 měsících má 45 cm, takže jak tak koukám, nejsme žádná vyjímka. On se sice Matýsek narodil veliký, ale ostatní děti už nás dohánějí a některé i předhánějí, hlavně v kilech... i holčičky už mají přes 8 a my pořád 7 a něco.. nakonec bude ještě prcek 😀

kacerka - no vidíš, mě na ultrazvuku neřekli nic a bác ho a byl to obřík 🙂

zuzka1000
7. bře 2008

Mě zase pořád tvrdili, že to bude prcek a hup nakonec měl skoro 4 kilča 😵 tak jsem alespoň neměla strach, že budu rodit velké dítko 😵