Velký novorozenec. Jak je to s dalším růstem?

petular
21. led 2008

Ahoj holky, mám pětiměsíčního syna, který se narodil velký 56cm, 4,30 kg ( nyní 70 cm, 7,2 kg) a chtěla bych se zeptat zkušenějších mamin, jaké to je s dalším růstem, jestli tyhle malé velké dětičky jsou pořád "dopředu" nebo se to srovná (v případě že ani já ani manžel nejsme nijak velcí) a jestli má velikost mimi vliv na vývoj, myslím jestli se třeba později naučí sedět, lézt apod.. Malý už se umí přetočit ze zad na bříško a i jinak myslím nemá problém - kromě velikosti oblečení, které se ve velikosti 74 nebo 80 už se vyrábí v proporcích téměř ročních dětí, což nám většinou moc nesedí. Děkuju za radu.

navi
13. únor 2008

zazi v 6ti měsících 45cm při narození 32cm. Jak jste na tom vy?

zuzka1000
14. únor 2008

my při narození 36cm a v 6 měs. 46 cm a v 10 měs. 51 cm 😅

navi
14. únor 2008

tak koukám, že jsme byli celkově drobnější při narození, ale rychle jsme vás dohnali 😀

zuzka1000
14. únor 2008

Víš co to bylo takovou hlavu vytlačit ??? 😀 😀 😀 😀 Já se hrozím roční prohlídky 😝 😝 😝 😝

navi
14. únor 2008

No si to dovedu představit, pořádná fuška 😉
Roční máte za chvíli, sem taky zvědavá, jak dopadnete. Aspoň budu vědět co nás čeká 😀 😀

zuzka1000
14. únor 2008

Předpokládám tak přes 12 kil 😀 ale fakt nejhorší jsou ty kecy pořád dokola "ten je tak velikej" "čím ho krmíte ?"

janica..
14. únor 2008

Jo tak tyto hlášky taky nesnáším 😠

kacerka
14. únor 2008

Ahojky, tak náš Kája má na necelých 4 měsících skoro 8 kilo 😔 ale tlustej není - je i dlouhán, na 3-měsíční prohlídce měl 64 cm, teď ho tipuju tak na 67. No, jsem zvědavá, kam to povede . . . . 😉

zuzka1000
14. únor 2008

Kacerka taky dobrý 😀 😀 😀

navi
15. únor 2008

ty hlášky jsou všude stejný. Nejlepší je, když se mě kamarádka, která má o dva měsíce staršího chlapečka, ale samozdřejmě menšího a hubenějšího než je Lukášek zaptá : a co ti na to říká doktorka, nemáte mít nějakou dietu? To mě čerti berou 😠

kacerka Kája je taky řízek 😀 řeknu ti kam to povede, vyroste z něj vysokej fešák, po kterým bodou holky šílet 😉

zuzka1000
15. únor 2008

Navi to znám a někdy už vylítnu, protože mě nabaví furt stejně odpovídat a když jim řeknu, že fakt jí málo tak na mě koukaj, že si to vymýšlím, protože s jeho vzhledem to není možný 😕
Zase si říkám, že než bych do něj nemohla dostat jídlo, vše by mi plival a odmítal tak nám krásně papulu otevírá a je klid 😵

kalo
15. únor 2008

Holky, mezi dětmi jsou neuvěřitelné rozdíly 😀 😀 😀 😀 My máme 7 měsíců a ani ne 7 kg a sní toho fakt hodně...Tak mi padá brada, jak čtu váhy vašich dětí. Ale fakt nemá cenu tohle řešit. Já jsem učitelka na ZŠ a vím, jaké jsou i rozdíly mezi dětmi, když třeba nastupují do školy...jedno váží 18 kg jiné 28...Prostě každý človíček je jiný, až je to miminko, dítě nebo dospělý... 😉

kacerka
15. únor 2008

navi, díky za podporu 😀 😀 😀
Náš dr. na to nic neříká, ukazuje mi jeho růstové grafy a je spokojenej. Prostě vidí maminka vysoká, tatínek pořádný pořez, tak asi nebudou mít drobňoučké miminko. Mně ta váha vadí jen v tom, že ho nemůžu dlouho ponosit, jinak je to pěknej kluk a myslím si, že by mu hubenost neslušela 😉 😉 😉

bihan
15. únor 2008

U nás to tiež doktor nekomentuje, lebo Sára sa drží rastovej krivky... už pri pôrode bola poriadny macko 4kg a 51cm, teraz ako Kačerkin Karlík - 67cm a cez 8kg...
Najviac ma vytočil asi manžel, keď sa ma tak pred mesiacom opýtal, či by sme jej nemali dávať menej jesť 😠 a to pri plnom dojčení.. Teraz sa skôr pozerá po deťoch okolo a strašne sa smeje, ak vidí nejaké očividne staršie a menšie 😀

kacerka
15. únor 2008

bihan, u plně kojeného mimča bych si z toho ale vůbec nic nedělala 😉 My jsme od třetího měsíce plně na UM 😖

zuzka1000
15. únor 2008

Kalo to si napsala hezky 😉

navi
15. únor 2008

bihan moji polovičku to taky napadlo, teda jemu se spíš zdálo, že dostává moc často. Tak jsem se do něj pustila, že by ho chudáka mořil hlady a že mu taky omezím jídlo, jak se mu to bude líbit. A od té doby už ho nic takového nenapadlo 😉

kacerka my jsme taky přesně od třetího měsíce na UM, bála sem se aby nezačal přibírat víc, ale drží si stejný tempo jako na MM a dokroka tvdí, že je to ideální 🙂

bihan
15. únor 2008

jj, my už toto neriešime (teda ja som to neriešila vôbec 😀).. tiež si myslím, že sa jej to spomalí a ostatné mimčá budú rásť rovnakým tempom ďalej... Hlavne teraz sme prešli na kŕmenie 4x denne, takže myslím, že kilčo za mesiac to už nebude 😅

krikri27
15. únor 2008

Tak my měli při narození 2,6kg a ted ve 4 a třičtvrtě měsících 8,3kg 🙂

krikri27
15. únor 2008

Jo, a jenom kojíme, takže je to v poho 😎

sylvar
15. únor 2008

Sofi se narodila 2600 gr, 47 cm o měsíc dřív než měla a teď v 8.měs měla 8,4 kg, 73cm,váhou předběhla děti narozené v termínu(myslím když dovršily též 8.měsíců)
krikri, no dobrý 😉

bihan
15. únor 2008

Kri, ty si sa prišla vytiahnúť s tým vaším nedonoseniatkom, čo? 😀

sylvar
15. únor 2008

kri, Adi se narodila dřív? 😲

kacerka
20. únor 2008

Tak jsem tady s upřesněním váhy na 4 měsících 8,64 kg a 68 cm. Ale dr. se na to tvářil naprosto normálně, prostě z něj bude velkej chlap 😉

zuzka1000
20. únor 2008

Kacerko my měli ve 4 měsících 8,75 kg a taky moje DR nic neříkala 😀

kacerka
20. únor 2008

zuzi, to je taky pěkný 😉 A kolik máte teď? Kdy se Vám ten růst zpomalil? A byly jste kojený nebo na UM? Díky za odpovědi 😉

kacerka
20. únor 2008

byli 😀 on je to Adámek 😉

navi
4. bře 2008

ahojky, tak jsme dnes byli v poradně, Luky má přesně 8 měsíců, 10,5kg a 76 cm 🙂

sokranoa
4. bře 2008

Já bych byla ráda za to mít takvé malé velké mimi,my se narodily 34tt a doháníme to jěště ted

kattyn
4. bře 2008

ahoj holky.. tak já mám taky větší miminko 😀
porodní váha 3300ga 50cm to je normál,průměr ,ale rodil se kncem pánevním
je jen kojený a co 14 dní to skoro 1kg nahoře 😀 ze začátku, pak půl kilo ... no a ted ve 2 měsících a dvou týdnech má můj miláček přes 6a půl kilo ... nějaký den sem ho nevážila a to je každý den větší a větší ...
60cm má na délku, přijde mi,že je ohromnej ...

můj první měl 6100g v půl roce .. 🙂