Velký novorozenec. Jak je to s dalším růstem?

petular
21. led 2008

Ahoj holky, mám pětiměsíčního syna, který se narodil velký 56cm, 4,30 kg ( nyní 70 cm, 7,2 kg) a chtěla bych se zeptat zkušenějších mamin, jaké to je s dalším růstem, jestli tyhle malé velké dětičky jsou pořád "dopředu" nebo se to srovná (v případě že ani já ani manžel nejsme nijak velcí) a jestli má velikost mimi vliv na vývoj, myslím jestli se třeba později naučí sedět, lézt apod.. Malý už se umí přetočit ze zad na bříško a i jinak myslím nemá problém - kromě velikosti oblečení, které se ve velikosti 74 nebo 80 už se vyrábí v proporcích téměř ročních dětí, což nám většinou moc nesedí. Děkuju za radu.

yanik
7. bře 2008

měření ultrazvukem nám jen starosti přineslo - furt se nemohli dopočítat, malý nepasoval do tabulek, dokonce nás asi ve 30.tt strašili, že hlavičku oproti zbytku těla má o 6 týdnů větší ... po návštěvě několika doktorů tady v Boleslavi nás nakonec poslali na genetickou kliniku do Prahy a až tam nám řekli, že miminku NIC není, jen je celý velký a tabulkama se nemáme nechat zvyklat - zahrnují žeprý všechny lidi včetně malých Japonců! Pak jen řešili, jestli mě nechají rodit přirozeně nebo císař - nakonec vyvolali týden před termínem a zadařilo se přirozeně 🙂

kachnickapalicka
7. bře 2008

kač kač kač batolím se nejinač 😀

lucianka
7. bře 2008

Náš Lukášek se narodil jako spíš menší miminko - 49 cm a 3000 g. Nyní v 5,5 měsících má 7,25 kg 🙂 Takže asi nezáleží na tom, jak velké mimčo se narodí. A i když je docela velkej, tak je šikovnej, plazí se, už kolínkuje a přetáčí se od necelých 4 měsíců 🙂

kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elly
7. bře 2008

Tak my jsme to taky pekne dohonili......poradoni vaha 2310gr a 47 cm a ted v 6 a pul mesici mame 7100 gr a 65 cm 😉 dela mamce jen radost.....

rketka
7. bře 2008

Ja mam pocit, ze porodni miry absolutne nemaji vliv na vyvoj ani na to, jak jsou v rodine lidi velci, proste se to tak stane, asi mu vic chutna v brisku 😀 a pak se to hlavne v roce srovna s vrstevniky. Jsme vahove i vyskove v rodine prumerni lidi, vsechny mimca se rodi s normalni vahou a me se jako jedine narodil obrik, 4,3 kg, 55 cm, v pul roce mela 10 kg, 66 cm a to jen po kojeni, v roce 75 cm a 9,7 kg coz uz je standardni, proste se zacala hybat a vic rust a ted v necelych dvou letech 86cm a 12,5 kg. Nepozorovala jsem na ni zadny motoricky ci jiny zpozdeni, takze bych se opravdu v tomto smeru neobavala, nicmene ten porod byl teda silenej.

navi
7. bře 2008

taky si myslím, že porodní míry vliv nemají, malý měl 3,25kg a jaký cvalík je z něj teď 😀

mem
10. bře 2008

Ahoj holky, tak jsem zpatky od mudry a..... 3 mesice a 1 tyden mame miry 8290g a 63cm, obvod hlavicky 42,5cm
mudra si delala legraci, ze si mam nechat zkontrolovat mliko, kojim tak 7x denne, mala spi celou noc (8-11h podle nalady) a staci ji to

tak at vam eti pekne rostou 🙂)

zuzka1000
10. bře 2008

Mem teda trumfla si nás všechny 😀 😀 ale jen ať baští 😀

elucinka
10. bře 2008

Ahoj holky, tak mně tvrdili, že mimi bude malé, manža měl porodní váhu 2900g, tak jsem čekala něco podobného....jooooo, houby 🙂 Malej měl 3,93 a šel císařem - no a teď v 5 měsících měl 8000g. Není ani tak tlustej, spíš celkově velikej, i když teda nevím po kom, je to z obou našich rodin daleko největší dítě. Mojí ségry mladej měl 8kg v roce a půl 😀

nikkos
11. bře 2008

Ahojky, tak nám se včera na půlroční prohlídce Mudra smála že malej vypadá skoro jako roční. 73 cm 8,5 kg. Není ani moc oplácanej, spíš hrozně dlouhej. Ale je to v rodině, moji bratranci mají 2m 😖
Narodil se 51/3930 a vždycky byl větší než ostatní mimča v jeho věku. Oblečení nosíme stále o 3 měs.větší 😀
Mě akorát štvalo, že už ve čtvrt roce jsem na něj nemohla sehnat dupajdy....všude mi říkali: 74? To už se dávaj tepláčky... no jó, ale já přece měla jěště "malinkýho" mimíska 😎 🙂 😎

petra2204
11. bře 2008

Já dnes byla s malým na půlroční prohlídce a váží 9,5 kg 😕 . Od narození přibývá co měsíc, to 1 kg a doufám, že zarazí 😀 . Doktorka mi ho ani neměřila, nechtěla ho rozčilovat 😀 . S oblečením je to potíž. Občas nám nějaká návštěva přinese něco hezkého na kloučka, ale většinou je mu to malé, nebo to vydrží 1 praní a vyroste z toho. Nedávno jsem mu koupila jarní bundičku vel. 80, ale na jaro už to nebude, je mu malá, tak se budu muset pohlídnou po nějaké ve velikosti 92, aby byla rezerva.

petra.vavra
11. bře 2008

Ahoj, malá když se narodila, tak měla 48 cm a 3,17 kg a dětská sestra, když mi jí přinesla na kojení, tak řekla, že je tak slaaboučka a malinká, že se ani nepřisaje...joo ha ha ha, dnes je nam skoro 5 měsíců a malá má 7,45 a 69 cm...a je jen kojená 🙂....asi se sestřičce do porodnice půjdeme ukázat, jak jsem se nepřisály 🙂...s tím oblečením mám podobné problémy asi jako vy všechny, ale zase chodíme rády nakupovat, tak nám to zase tolik nevadí 😀

navi
11. bře 2008

petra2204: my taky přibítali cca 1kg za měsíc, na půlroční měl malý 9,4 a teď v 8 měsících 10,5 takže to už vychází za měsíc "jen" půl kila 😉
Jinak oblečení kupujeme ve vel. 9 až 12 měsíců od páteho měsíce, teď už máme některý věci i na 1,5 roku 😀 Bundu na jaro jsem mu vzala 86, ale klidně by snesl větši, protože když pod ni dám jen body a mikinu a je akorát, takže asi taky dlouho nevydrží 😅

natalia3
12. bře 2008

Ahoj tak to ja mam uplne jiny problem. Tobi se narodil dost velky 4,180 a 51 cm. Ted ma 9 mesicu a ma 7,7 a 74cm. Dost malo mi pribira a to je od 6 mesice dokrmovan. a vubec nezalezi na tom jak tezke je dite. Protoze Tobi tezky neni a presto se nejak nechce vybat. Sice uz sedi,ale vubec se neplazi. Cau Nat

zuzka1000
13. bře 2008

Dneska jdeme na roční prohlídku tak pak podám info 😀

janica..
13. bře 2008

Zuzka1000 my jdem taky dnes na roční, tož jsem zvědavá 😅

navi
13. bře 2008

jé zuzi já si až teď uvědomila že Adámek už oslavil rok , tak dodatečně mu přeju všechno nej nej nej a posílám hubana na tvářičku 😵

zuzka1000
13. bře 2008

Navi moc dík je to milé 😉
A míry: 12 kilo/81cm prostě patříme k těm větším. Dr vůbec nic neříkala, říkala, že je šikovnej, že měsíc už chodí sám tak dostal pochvalu 😀

navi
13. bře 2008

no tak to už opravdu nepřibral moc, na 81cm je 12 kg akorát 😉 Tak snad to u nás bude taky tak 🙂

janica..
13. bře 2008

Tak naše míry 11,70 a 82 cm a to měl malej v 10 měsících 11,5 a 78,5cm, takže přibírání se konečně zastavilo 😅

zuzka1000
13. bře 2008

Janica to jsme měli v 10 měsících úplně stejně 😉

krikri27
13. bře 2008

My jsme nedonošení , o 5 týdnů dřív, začínali jsme na 2,60 a ted, v půlroce( za 6 dní) máme 8,60 kg, takže taky kilčo za měsíc,taky plně kojení 🙂 to jsem ráda, že je nás víc 🙂

navi
13. bře 2008

tak jste mě holky potěšily, že jak se začne mimís víc hýbat a běhat, už roste spíš do výšky jak do šířky 😀
já dneska vytáhla fotku manžela, kdeyž měl 9 měsíců a malý je jeho věrná kopie i s těma kilčama 😅 no a v necelých dvou letech už je na fotkách štíhlounkej klučina 😵

krikri27: malá je šikulka, když už předháníte i mimča narozený v termínu 😉

kacerka
14. bře 2008

Tak jestli nám neblbne váha, tak Kájova váha začíná stagnovat - za 3 týdny přibral jenom 30 dkg 😉 Začali jsme se zeleninou v poledne (ale stejně mu dávám ještě po ní 100 ml Nutrilonu) a váha už tak nestoupá 😉

krikri27
15. bře 2008

Navi, dík 🙂
Kaci, my už, zdá se, taky brzdíme 🙂

navi
6. kvě 2008

Ahojky, tak jak rostou "drobečci" ? 😉 My máme za sebou 10ti měsíční kontrolu 11,4kg a 80,5cm 😵 Doktorka se docela bavila, prý to je tak akorát na 1,5 😀

navi
6. kvě 2008

1,5 roku sem zapoměla napsat 😉

susik77
6. kvě 2008

ahoj holky, my jsme na tom podobne 😎
mala kdyz se narodila 41+0, mela 3.69 kg a 52 cm. Chodili sme se kazdych 5 dni prevazovat, lebo nepribyvala ...V 5 mesicich mela asi 5,5 kg. No a potom zacala ryyychle prybyvat. Ted ma asi 9.5 kg 😎
Myslim, ze ji neprekrmuji, spis ted dost spomalila v papani, tak doufam , ze se to uz spomali.
Nechtela jsem ji davat ani slazene napoje, ale temer nic jsem do ni nemohla dostat, tak jsem to vzdala a davam ji caj od hippu-spokojene brisko...

maakule
6. kvě 2008

Ahoj, tak to my taky přibýváme dost dobře. Dnes je nám 3 měsíce a máme 7 kilo a 63 cm. Taky jsme jen kojený. No malá je pořádný macek!!!! 😀