Velký novorozenec. Jak je to s dalším růstem?

petular
21. led 2008

Ahoj holky, mám pětiměsíčního syna, který se narodil velký 56cm, 4,30 kg ( nyní 70 cm, 7,2 kg) a chtěla bych se zeptat zkušenějších mamin, jaké to je s dalším růstem, jestli tyhle malé velké dětičky jsou pořád "dopředu" nebo se to srovná (v případě že ani já ani manžel nejsme nijak velcí) a jestli má velikost mimi vliv na vývoj, myslím jestli se třeba později naučí sedět, lézt apod.. Malý už se umí přetočit ze zad na bříško a i jinak myslím nemá problém - kromě velikosti oblečení, které se ve velikosti 74 nebo 80 už se vyrábí v proporcích téměř ročních dětí, což nám většinou moc nesedí. Děkuju za radu.

eliade
22. led 2008

no vidiš dělka,tak jáchym má 77cm🙂obrrrrr🙂
fakt si z toho nic nedělej,já ty řeči poslouchám furt...spíš na to buď hrdá🙂

navi
22. led 2008

kim něco mi říkej o zádech 😉 😝 ale zase budeme mít hezky vypracovaný svalíky na rukou 😀

eliade máš recht 😀 já každýmu na to divení jak je Luky velký,hrdě odpovídám, že chlap má být pořádnej 😵

petular
autor
22. led 2008

kim a navi: tak to teda musím potvrdit - záda ty jsou šílené. Já už měla potíže před těhotenstvím a teď jsem musela začít chodit na masáže protože se to prostě nedalo. A to Maťu na nošení moc nezvykám! Jenže ty návštěvy.... já ho chci ponosit, já já já a matka pak trpí 😀

petular
autor
22. led 2008

eliade: jooo hrdá to já jsem 😀 , hlavně na to, že jsem ho porodila normálně - to mi taky každý nevěří. Před těhu jsem byla až skoro vychrtlá a pánev nemám největší 😀 Manžel je rád, že je Maťula velký, prý ho nikdo nepřepere 😉

navi
22. led 2008

petular: taky jsme se malého na nošení snažili nenaučit. Ale když jsme byli u tchýně a malý byl trošku rozmrzelý(neplakal) a snažila jsem se ho zabavit hračkou, tak mi švagrová řekla: no on chce nosit, proč ho nenosíš?! 🙄 To mu byly tak 3 měsíce.
Sem jí řekla, poroto že se nemíním strhat, až bude větší, to naštěstí nekomentovala. Mě stačilo, když ho trápily prdíky, tak pomohlo jen to nošení a za celý den jsem byla úplně hotová, naštěstí si na to nezvykl 🙂

navi
22. led 2008

Jo a hrdá to teda rozhodně buď, máš no co 😀 Ale ten porod jsi si musela teda "užít" 😅

navi
22. led 2008

jejda překlep: máš na co 😉

lenkakr
22. led 2008

pavlík měl při narození 4,35kg a 52cm. na půlroční prohlídce jsme měli 9,13 a 72cm. tak buď klidná

petular
autor
22. led 2008

navi: díky, toš dělala jsem, co jsem mohla 😀 chudák manžel, ten si taky užil svoje ☹ a to jsem měla slíbenou malou holčičku 😀 😀 To s tím nošením návštěv a rodinných příslušníků to znám.. a prdíky jsme spíš odskákali na balonu, ale zato jsme si jich užili do 4 měsíců 🙂

kacka79
22. led 2008

Tak s tím přibíráním je to u nás naopak, po MM přibíral jako divej a po UM už to jde pomaleji ... asi jsem měla smetanu 😀

katako
22. led 2008

Ondra měl jenom 2,75 kg a 48 cm při narození, když si o měsíc pospíšil. V půl roce 9,4 kg a 72 cm. Tak sem snad taky patří 😀 Plně jsem kojila přes 7 měsíců a teď už koštuje nějaké bašty. Jako několikatýdenní mrňous se slušně pohyboval po břiše v postýlce. Pak se to nějak s nárůstem hmotnosti zaseklo, koníky pásl ve 4 měsících. Otáčet se začínal po 5. měsíci a teď už se týden plazí dopředu, klečí na 4 a pak zvedá zadek, opírá se rukama a stojí při tom na nohách a na hlavě, leží na boku podepřený na jednom lokti a tak různě skotačí 😉 😀

suki
24. led 2008

katako tak to máš velkýho šikulu, když už umí tolik věcí 😉

navi
11. únor 2008

ahoj holky, jak rostou "drobečci"? 🙂 Musím si postěžovat, už mi ten náš mimísek totál odvařil záda 😒 Si už připadám jak stará babka. Fyzioterapeutka mi radila zvedat ho ze dřepu, ne z předklonu, ale to se to radí, když já mám v háji i kolena a ze dřepu se s 10ti kilovým drobečkem nezvednu 😅

zuzka1000
11. únor 2008

My při narození 3,75kg/51cm což mi příjde tak normál, ale růst se nám nezastavil př. 6 měsíců 9,20 kg, 8 měsíců 10,20 kg a v 10 měsících 11,15 kg a 80 cm a tak jsem zvědavá kolik bude mít v roce. Hlavně já mám 1,65 cm a 54 kg a tatínek 1,75 cm a 70 kg takže po kom je to nevím 😅

navi
11. únor 2008

jejda zuzka já se tak těšila, že po tom 6tém měsíci to přibírání zpomalí a jak koukám na vás, tak asi ne 😅 My měli v 6 m 9,4kg a fakt jsem zvědavá jak dopadne vážení v 8m

zuzka1000
11. únor 2008

Navi já jsem zase ráda, že máte víc než jsme měli my 😀 😀 je to dost individuální, přitom nemůžu říct, že by nějak přehnaně jedl to ne a ještě byl měsíc nemocný a to fakt nejedl jen malinko a stejně přibral za 2 měsíce kilo 😕

navi
11. únor 2008

zuzi a to my měli ještě k tomu nižší porodní váhu 3,25kg 😉 A ve třetím měsíci měl pořád průjmy, byli jsme i v nemocnici, chudák měl každou chvíli dietu. Doktorka pořád opakovala, no ještě, že ty máš takové zásoby aspoň moc neshodíš a on šikula ještě skoro kilo přibral 😀

zuzka1000
11. únor 2008

Tak to máme v bledě modrém s těma klukama co ?? 😀

navi
11. únor 2008

jj, to máme 🙂 občas si říkám jsetli ho bude lehčí šatit nebo živit, ale asi to vyjde na stejno 😅 Jedlík je pořádnej a z věcí vždycky strašně rychle vyroste. No se to aspoň neonosí a bude pro druhý mímo 😀

zuzka1000
11. únor 2008

S tím oblečením to máš recht 😀 protože my neustále kupovali a sháněli hadříky nyní máme velikost 86 😅

navi
11. únor 2008

No tak k tomu asi nemáme daleko, já mu dneska oblíkla nový bodýčko vel. 80 a ono je mu akorát a to sem myslela, že mu bude trochu větší a chvíli nám vydrží 😎 A overálky na spinkání jsme v Tescu kupovali na 9-12měsíců 😅

janica..
11. únor 2008

Malej měl při narození 4,170kg a 55 cm v půl roce měl 9,5kg a to jsem jen kojila v 10 měsících měl 11,5kg a 80 cm.
S tím oblečením máte pravdu, je to mazec, vůbec je nestihá unosit 😠

navi
11. únor 2008

janica no Damiánka byl hezkej kousek hned od narození 😉

Sem vám holky koukala do albíček, jsou to kluci šikovní 🙂

mem
12. únor 2008

tak holky nic se nebojte 🙂 včera jsem byla u dr. na kontrolním vážení, Emě je 9 týdnů a náš malý barokní andělíček váží 7200g a měří 62cm, je to kus ženský. Jenom kojím!!! 🙂

zuzka1000
12. únor 2008

Janica tak Damiánek je taky macek 😀
Mem na holku dobrý 😵 😵

janica..
12. únor 2008

No jo je macoň, ale jak všeci říkaj dobře stavěnej 😀 😀 bude to pěknej řízek 😅

navi
12. únor 2008

My se zas každýmu, kdo se diví, jak je velikej, říkáme, že dobře zalíváme a on pak roste a roste.... 😀
mě už holky v jiný diskuzi psaly, že aspoň z něj budou mít ve škole respekt 😉

mem Ema je šikulka 😉

mem
12. únor 2008

no Ema byla 14 dní přenášená a narodila se 4100 g a 53 cm, co se to pak přibírá 🙂

upřímně doufám, že se pak vytáhne, my jsme oba úplně normální, u holky to je trochu jiné než u kluků, že 🙂))
ale hlavně, že je zdravá

misakri
12. únor 2008

ahojky holky, tak my sem asi taky patříme.. při narození 4,5kg a 52cm.. na 5-měs ko 8,44kg a 72cm.. 😀 😀 😀

zuzka1000
13. únor 2008

Holky a kolik máte obvod hlavy ???