Vítání občánků. Jak jste to tam přežily s prckem?

agatka77
11. kvě 2008

ahoj, napište prosím kdo jste je absolvovaly,jak jste to tam s prckem přežily.měli jste mimi v autosedačce,šátku,nebo na ruce a jak to probíhalo? díky 🙂 .Jdeme tento čtvrtek 🙂

mysteria
11. kvě 2008

U nás to bylo v jedné menší místnosti, tak měl každý to své zalíčko v náručí. Máte fotečky, dostali sme kytičku, a medaily s jménem. Bylo to pěkné. Tak si to taky pěkně užijte 😉

agatka77
autor
11. kvě 2008

a prcek byl klidný? my máme malého vzteklinku, hlavně když je unavený,tak z toho mám strach ☹

ria80
11. kvě 2008

My jsme dostaly přívěšek na krk,kytičku a fotky.Bylo to hezký,malou jsem měla na klíně,trchu se jí to nelíbilo,ale přežily jsme to.Jen s jedním mimčem museli odejít,jak tam vyvádělo.Ale Michalka už byla větší měla 5 měsíců.S tak malým mimčem nevím,asi bych se zeptala na úřadě,jestli bysme nemohly jít až v dalším termínu.

agatka77
autor
11. kvě 2008

no taky přinejhorším odejdem,asi vezmu kočár a babička bude kdyžtak venku vozit haha 🙂

binki
11. kvě 2008

Agatko77, já byla překvapená, jak byl náš chlapeček hodný. Vzala jsem ho v náručí a s sebou čaj a dudlík. Seděl a koukal na ostatní děti, jak začal místostarosta mluvit, začaly některé děti křičet, moc jsme neslyšeli 😀 Pak jsme se fotili u kolébky. Každé dítě dostalo tašku hraček a maminky karafiát.

krista
12. kvě 2008

Holky a jak se o vítání občánků dozvíme? 😅 Pozve nás město? Rodila jsem v jiném městě, tak nevim jestli se nás to týká 😒

cazadora
12. kvě 2008

kristo vítá se tam kde máš trvalé bydliště a nám přišla pozvánka

krista
12. kvě 2008

Cazadora a za jak dlouho po narození to chodí nevíš? 🙂

cazadora
12. kvě 2008

kristo to je všude jinak, u nás v říjnovém tématu byli podle mě první dítka kolem 2 měsíce my jsme třeba byli až v půl roce to záleží na městě jak to udělají, na vesnicích to je až když je víc dětí

krista
12. kvě 2008

Tak my bydlíme ve městě kde je min. 100tis. lidí, ale tak snad o to nepřijdu 😀 Děkuji, malá neni křtěná a nebude tak se na to docela těšíme 🙂

cazadora
12. kvě 2008

kristo já mám zatim trvlé bydliště v městě cca 70-80 tis obyvatel a dělaji to tam až v půl roce nejdřív mi to přišlo pozdě ale ve finále si myslim že je to lepší je větší pravděpodobnost že prcek nebude řvát 😉 já myslela že taky nic nebude a nakonec bylo 😉

vladimuraz
12. kvě 2008

Tak u nás zvou dětičky už když jsou jim 2 měsíce. Vítáníčko bylo docela dlouhé, děti ze školky tam měly pásmo písniček a básniček (byly hrozně roztomilé, jak zapomínaly text a strašně se styděli 🙂 ), pak měla projev starostka a až nakonec jsme si chodili pro dárky a kytky. Kupodivu to všech 20 dětí zvládlo bez pláče, což mně překvapilo. Řvát se začalo, až když to skončilo, asi jim bylo líto, že už musí domů 😀 .

amj
12. kvě 2008

tak i já přidám...máme to za sebou už delší dobu, třeba to bude prospěšný 😎
rodila jsem v Praze, trvalý bydliště máme jinde - teda malá. Pozvali nás z trvalýho bydliště. Vítání obč. bylo šííleně dlouhý, malou to nebavilo a řvala tam jak na lesy. jak jinak. měly jsme šatičky s krajkama (myslím že je jedna fotka v albíčku), botičky, čepičku a punčošky. bylo to loni touhle dobou v květnu. Malý byly 4 měsíce, ale nechtěla ani ležet, ani chovat, a řvala celou dobu. s autosedačkou tam nikdo nebyl, ale záleží na každým jak to pojme. vzhledem k tomu, že jsme tam přijely s kočárkem, bez auta, a máme to přes celý město, tak jsme šly bez. celý to trvalo asi 30 minut, což je na toho prcka fakt šílene dlouhý. Nakonec jsou dárky - my dostaly - teda já karafiát (fakt moje oblíbená) a Josefínka něj. knížku, s myší nebo co. a pamětní list.
jsem pro, když je to dítě větší, nás tam bylo asi 20, ta moje nejmladší. ty větší dětičky už viděli, tak koukali, ta moje pernamentně řvala 🙂
přeju všem pevné nervy 😀

janab78
12. kvě 2008

Tak u nás byl projev tak 2 min., a pak se předávalo, takže super. Taky jsem měla strach, že malá bude řvát, ale byla hodná. Jedno dítko tam řvalo jak na lesy, ale s tím se počítá 😀

nikka.vo
12. kvě 2008

Měla jsem Dominika na klíně a jako jedinej se tam vzekal, ale je to celkem chvílinka a šlo se domu, tak jsme si všichni odfrkli 😅 Takže radim - děti pořádně nakrmit před tím, přebalit, nechat předtím prospat - vrznout hračku do ruky a snad to bude ok. Dominik byl ospalej, tak proto to u nás ok rozhodně nebylo 😖

svoma
12. kvě 2008

Ahoj,tak u nás na Vítání občánků měl každý mimi na ruce,trvalo to zhruba hodinu a žádné mimi tam teda "nevyvádělo",taky jsem z toho měla strach,ale malá je zvědavá,tak si obhlížela všechny kolem a jen se na ně řechtala.My dostali kytku a plyšáka. 😉

mircka
12. kvě 2008

Ahojky, vítání občánků u nás probíhalo tak, že jsme se sešli na úřadě (v obřadní síni), každý měl mimi v náručí. Nejdříve housle, projev, vítání - podpis do knihy, předání daru, projev, housle a konec 🙂 . Dostali jsme sadu chrastítek, pamětní list a památníček na nejdůležitější momenty v prvních třech letech dítěte (první úsměv, zoubek, slovo apod.). Celé to trvalo cca 15 min. Kdo chtěl, mohl se nechat vyfotit. Všechna mimi to v poho přežila.

agatka77
autor
13. kvě 2008

Krista:nam prisla pozvanka od mesta.je tam docela dlouhy program,tak to urcite nevydrzime az do konce a ted dokonce zvazuju zda jit,o vikendu jsme meli oba teplotu a ted jeste mame rymu,ale ne nejak osklivou.je to ve ctvrtek,co myslite,mame jit?

krista
13. kvě 2008

Agatka tak jestli do čtvrtka přejde i ta rýma a neobjeví se znova teplota, tak bych šla 🙂
Já jsem taky zvědavá jak to vydržíme, v tědlech vedrech chce každou hoďku kojit 😕 😅

agatka77
autor
13. kvě 2008

Asi jo,vzdyt je to chvilka,budu ho hodne opecovavat a sledovat.no pinda jak mu neni dobre,tak sice breci hlady,ale vypije min.az dneska vypil celou lahev.radsi budu mit mlicko s sebou.Krista:tak si na chvili odskocite nakojit,nebo odstrikej do lahvicky.

agatka77
autor
16. kvě 2008

Holky tak to mame za sebou a prcek dostal ode me medaili,jak byl hodnej.je fakt ze predtim spal i jedl a dokonce mi pak vytuhnul na kline.cele to trvalo asi pul hodiny,kdyz nebudu brat organizacne totalne nezvladnutou registraci prichozich.bylo nas fakt hrozne moc a fronta se taaaahla.ale dostali jsme kyticku,pamatnik a sek na odber zbozi.na stole byly chlebicky,vody a vaza na kyticku.po projevu zpivaly male deti a celkem tam moc miminek neplakalo,takze ja jsem moc spokojena!jeste ta ryma kdyby nas pustila...

kacamar
16. kvě 2008

Ahoj Barčo, kde to bylo??? A nevíš, jak často se to vítání koná? Nám ještě nic nepřišlo 😕 A šek byl na co a v jaké hodnotě?

agatka77
autor
16. kvě 2008

ahojky Káč!🙂)).moc zdravím 🙂 .Bylo to v Kulturáku,zvou sami,takže pozvánku určo dostanete a myslím,že se to konná jednou za tři měsíce,ale nejsem si jistá.Byli tam jak novorozeňátka,tak trošku starší jak my,ale spíš do těch 3 měsíců.Šek je na 5000,- tisíc,je platný jeden rok a je do těchto obchodů:Šarm dětské kočárky (OC Sever, 1.p), Dino hračky (Labe), Pretty Kid ( OC Sever, 1.p), U Stellinky (Masaryčka 10).Takže jen do těchto 4 obchodů,ale je to dost peněz a nenajdeš je na ulici,super🙂)).a jak se máte? náš prcek je už konečně bez kolik,skoro 2 a 3/4 měsíce jen řval,byla jsem na Bohnice,teď se už jen vzteká,když si dovolím odejít na WC,nebo si udělat jídlo, haha 🙂

kacamar
16. kvě 2008

Barco, tak doufam, ze na nas nezapomenou. Taky chci sek😀 nam uz je 2 mesice a tyden. U nas dobry. Viki breci malo. Vetsinou kdyz ji nekam odlozim nebo se chci najist. Pres den toho moc nenaspi, ale pak zase chrni celou noc, od 21 do 5h🙂

kacamar
16. kvě 2008

Jo a dekuju moc za info.

nensy
16. kvě 2008

tak nás vítání občánku teprve čeká tak jsem na to zvědavá 😀

pavlinka3
17. kvě 2008

ahoj kačí a agatko - prej na tomhle prvním vítání byli děti, které se narodili do půlky března - další vítání má být někdy v září (mamka mi to zjišťovala přímo na magistrátu)

agatko a ten šek musíš uplatnit najednou v jednom z těch obchodů nebo můžeš čerpat postupně a ve více z nich (myslím jako že bych koupila jednu věc třeba za tisícovku v Labi a za měsíc koupila něco na Masaryčce atd.)?

agatka77
autor
17. kvě 2008

pavlinka3: bohuzel si myslim,ze se musi cerpat najednou 😢 .Nejsou tam zadne odtrhavaci prouzky,je jednolity,takze bohuzel v jednom obchode a naraz.Ale i tak je to fajn.

kacamar: tak my mame vzteklounka,a ma furt hlad,a to jsme na UM.Absolutne nezvladam dodrzovat tabulky na Nutrilonu,bojim se,ze bude tlustej jak cunik,uz ted ma dve brady.Rve hlady (driv nez bych si vzdycky myslela) a pak se vzteka,kdyz ho necham chvili samotneho.....

kacamar
17. kvě 2008

pavlí ahoj, jak do půlky března??? My jsme 7.3. a nikde jsme nebyli.... 😠 😠 ach jo, to je jasný, zapomněli na nás... jak máme něco zaplatit, tak to na nás nezapomenou.... jako ne že bych po to nějak toužila, ale ten šek mě láká.... 😀

kacamar
17. kvě 2008

Barčo 😀 😀 😀 taky máme 2 brady neboj. A kolik toho za den vypije?? 😅