Vítání občánků. Úřad vás kontaktoval?

dashak
3. únor 2007

Holky, všimla jsem si v několika albumech, že jste byli na vítání občánků 🙂 Já jsem žila v přesvědčení, že se už od toho upustilo, pač nás nikam nepozvali.

Tak se chci zeptat, jestli vás úřad kontaktoval sám nebo jste pro to museli něco udělat. Děkuji

😉

msunny
3. únor 2007

Daši mě přišel normáílně dopis,že mi gratulujou a takový ty kecy a pozvání.

raculka
3. únor 2007

TAk u nás to bylo jinak-dle vyjádření -úřady nesmějí k osobním údajům,takže v porodnici byl lísteček,že pokud máme zájem o vítání,musíme se sami ozvat.TAkže jsme jen poslali mejl na úřad a hned nám přišla pozvánka.TAky mě překvapilo,co lidí o to mělo zájem, byl tam nával. Sice to bylo jak na běžícím pásu a nic moc jsem z toho neměla(malej samozřejmě začal při proslovu brečer,takže jsem se ho snažila uklidnit 😅 ), ale přesto je to hezká vzpomínka. 😉
Takže zkus napsat na váš úřad-asi na matriku a uvidíš 😉 . Ale je to myslím omezeno věkem- snad do 1 roku nejpozději.

lucisa
3. únor 2007

dashak, bohužel v některých městech to po předchozím zrušení už neobnovili. moje první dcerka se narodila v době voleb, na podzim 2002 a nové vedení radnice tuto slávu obnovilo, ale až od 1.1.2003, takže jsme byli zváni až po druhém porodu.
pokud by to ve vašem obvodě (městě) existovalo, zkontaktovali by tě sami.

v jedné obci za městem dokonce dělají vítání občánků ještě jen pro své občánky a každému miminku dávají do "kolíbky" 3 tis. Nerodí se jim tolik dětí, tak je ten příspěvek neruinuje. ale penízky se hodí vždycky, což? 🙂

anavka
4. únor 2007

Ahoj holky,
tak nám přišla jen pozvánka z obecního úřadu a my jsme jen museli potvrdit účast. Byly jsme ve 4 měsících a dostaly jsme zlatý přívěšek - holčičky srdíčko a u chlapečků nevim 😉

dashak
autor
4. únor 2007

Já to zkusím zjistit, nezdá se mi, že zrovna v Ostravě by tahle parádička nebyla.

mapris
4. únor 2007

no, holky, tak my jsme na vítání občánků ještě nebyli, tak nevím, jak to tady na praze 8 chodí.

isacek
4. únor 2007

mapris
my taky na vítání občánků nebyly ☹ !A mám tady v Praze taky kamarádky které nebyly, tak jestli to tady v Praze ještě funguje!

blacklucka
4. únor 2007

Ahoj holky
synovi je 5 měsíců, jsme z Prahy 10, na vítání jsme byli před 14 dny, pozvání nám přišlo a bylo to moc příjemné. Bylo tam asi 10 maminek s dětmi, dostali jsme pamětní minci, pamětní list, botičky, poukázku na 200kč pro nákup v drogerii, fotky od fotografa a maminky kytičku...

dashak
autor
4. únor 2007

Blacklucka, a ta pozvánka vám přišla až teď nebo jste ji dostali po narození s tím, že to vítání bylo třeba až za 4 měsíce?

ijetka
4. únor 2007

Ahoj holky, nám taky nic nepřišlo!!!! 😠
Asi se budu muset sama informovat jak to u nás chodí, myslela jsem si že to není, ale taky jsem viděla v albumech, že jste byli 😉

blacklucka
4. únor 2007

Ta pozvánka nám přišla na synovo jméno

ijetka
4. únor 2007

No malýmu je 6,5 měsíce a nic, musím se optat
Aby to nedopadlo, tak že by jsme šli na vítání občánků z první třídy 😀

skraut
4. únor 2007

Ahoj, nám dali k rodnému listu termíny kdy dělají vítaní občanků a my až jsme si vybrali tak jsme zavolali 14 dní předem a pak nám přišla pozvánka.

macejka
4. únor 2007

Ahojky

nám taky ještě nic nepřišlo,ale co vim od kamarádek tak vždycky ty úřady čekají až v té dané městské části bude více miminek a pak to rozesílaj.Teda alespoň v Praze.Moje kamarádka byla se svým synem asi před 14 dny a malýmu je osm měsíců.Říkala,že už se ani nevešel do kolíbky,v které dětičky fotili 🙂 Takže já mysdlim,že nám to někdy dorazí.Ale je možné,že to někde zrušili.

lucisa
4. únor 2007

jo, macejko, někde, kde se rodí míň dětí, opravdu čekají, až jich je třeba 20-30 a udělají to najednou.
jedna má kamarádka ze zapadlé vísky na jesenicku taky čekala, ale nějak na ně zapomněli a vzpomněli si, když byly malému 3 roky. říkala, že to bylo dobré divadlo, všechny maminky s miminkami v zavinovačkách, jen jejich syn přišel v mini kvádru s motýlkem a načesaných kohoutem 😀

jinak u nás to proběhlo tak, že na jednom vítání bylo asi 15 miminek, děti z lidovky nebo nějaké školky měli krátké vystoupení s básničkami a písničkami pro maminky, pak jednotlivě jmenovali děti a maminky si šly s dětmi pro kytičku, pamětní list a deníček pro miminko - holky růžové, kluci modré. a pak focení v kolíbkách.

raculka
5. únor 2007

mapris-na Praze 8 se jim musíš sama ozvat ( viz můj příspěvek) 😉
Napiš jen mejlíka,asi na matriku nebo evidenci obyvatel,já už si to nepamatuju.Já myslím,že by vítání na Libeňáku mohlo být na jaře,my byli snad v říjnu,je to asi 2x za rok.Bylo to takové rychlé,jak na běžícím pásu,ale jsou tam hezké fotky a tak vůbec 🙂

dashak
autor
5. únor 2007

Holky!
tak jsem volala na náš úřad a oni to dělají 😅 Prý nemůžou kontaktovat oni nás, kvůli ochraně osobních údajů. Ale zatím jsem se nedovolala té konkrétní paní,která to má nastarost 😒

Rada pro všechny, zkuste taky na úřad zavolat, třeba je to stejné jako u nás.

Holky, kdybych vás neměla 😀 , tak ani nevím, že nějaké vítání ještě existuje.

Děěěěkuuuujiii

sarkaa
5. únor 2007

Nám přišla krásná pozvánka asi tři měsíce po narození synka.Vítání bylo moc krásné 🙂

dashak
autor
5. únor 2007

... tak už jsem se dovolala, když přijdu s OP a rodným listem na sekretariát, tak nás pozvou na 10.3. To bude mít malá skoro rok, je 31.3., tak doufám, že se vejdeme do kolíbky (pokud mají) 😉

jess
5. únor 2007

ahoj holky,já si taky myslela,že to už neexistuje.My jsme z Havířova a pozvánka taky nepřišla.
No, ted' je to už fuk,malá ma dva roky,ale u druhého si to musím zjistit 😉

zevina
5. únor 2007

U nás se musí zájemci o vítání nahlásit na matrice, až se nashromáždí víc dětiček, tak rozešlou pozvánky. Bývá to během dopoledne třeba i nadvakrát, aby tam byly jen 3-4 miminka, ale o to je to hezčí, můžete si pozvat celou rodinu, starosta rodičům pogatuluje, přivítá mimi, děti z MŠ jsou nastrojené v krojích a mají nacvičené básničky a písničky. Moc hezké, nezamačkávaly slzu dojetí jen babičky 🙂

martinnaa
5. únor 2007

Ahojky nám přišlo pozvání domů když měla malá 3 měsíce bylo to pěkné bylo tam asi 8 dětí a Terezka začala plakat jako první.Zpívali tam dětičky t MŠ bylo to pěkné... 🙂

eps
8. únor 2007

Každá obec to opravdu dělá jinak, já děti ještě nemám, bratr 2, na vítání je zvali sami, nemuseli se ohalšovat, jen potvrdit účast (spíš slušnsot). Můžou být různě staré děti, u nás není kolíbka, takže několikadenní až několika měsíční děti. Já jsem v malé obci, je tu teď baby boom, takže vítání bývá několikrát do roka, většinou kolem 10 miminek.

jita2
8. únor 2007

My jsme u nás vůbec nenahlásili, že se nám narodilo dítě, ale asi jim dal echo někdo z nemocnice nebo z úřadu, já nevím, jak ta zpráva k nim doje...ale v okolí, co znám, se všude vítá občánky, jen jsme potvrdili účast a tam jsme dostali nějaké dárečky 😉

lucisa
8. únor 2007

no, jito2, já myslím, že matrika je součástí magistrátu, která vítání pořádá, tak jim asi stačí nahlédnout jen do databáze matriky, ne?
a pokud je to obec, tak pro ni asi taky není problém to zjistit, třeba z registru obyvatel určo dostávají nějaké echo, už kvůli placení odpadů, vodného a stočného nebo tak něco....

jita2
8. únor 2007

no my jsme se sotva nastěhovali a po chvíli jsme dostali pozvánku, tak jsem si říkala, že jsou dobře informovaní...

dashak
autor
8. únor 2007

No, mě akorát zaráží, že mi na té matrice řekli, že nás nemůžou kontaktovat oni sami, snad kvůli ochraně osobních údajů. Ale zajimavé je, že nám poslali upomínku, že jsme malou nepřihlásili k platbě za komunální odpad 😀 Spíš je to tak, že si někteří nechtějí přidělávat administrativu a navíc i ušetří, když to spousta lidí neví, že se mají přihlásit sami.

lucisa
8. únor 2007

to je ono, protože proč by ti nemohli poslat pozvánku, na které je max. jméno dítěte a žádné choulostivější údaje???? 😖 😖

dneska jako výmluvu všichni úředníci používají ochranu osobních dat....

trošku odbočím a jen něco napíšu. naši koupili barák, ve kterém ještě bydleli nájemníci. když však chtěli zjistit přesný počet trvale hlášených obyvatel kvůli rozpočítání nákladů na společné prostory, vodné a stočné (nebyly tam samostatné, ale společné vodoměry) apod., tak jim řekli, že to nemůžou sdělit, aby neporušili onen zákon.
když jsem se vdala a manžel se chtěl přihlásit k nám do baráku do trvalého pobytu, tak tam s námi musela mamka jako spoluvlastník zajít a předložit potvrzení z katastrálního, že je majitel a že s tím souhlasí...

ale když se k jedné trošku větrnější sousedce neustále přihlašovali její momentální druhové, tak se o tom naši dověděli třeba úplnou náhodou, když přijeli policajti nebo ze sociálky a sháněli jej s tím, že má trvalý pobyt tady.... 😒 tak nevím, asi záleží na tom, jak se k tomu kdo postaví....

dashak
autor
8. únor 2007

😀 😀 😀 větrnější 😀 😀 😀 , výborná hláška!

lucisa
8. únor 2007

nechtěla jsem být na maminkovských stránkách sprostá 😔

ale jak vidím, je to k pochopení, co tím chtěl básník (tedy já) říct.....