Vítání občánků. Úřad vás kontaktoval?

dashak
3. únor 2007

Holky, všimla jsem si v několika albumech, že jste byli na vítání občánků 🙂 Já jsem žila v přesvědčení, že se už od toho upustilo, pač nás nikam nepozvali.

Tak se chci zeptat, jestli vás úřad kontaktoval sám nebo jste pro to museli něco udělat. Děkuji

😉

rova
9. únor 2007

Nám došla pozvánka na její jméno, bez přihlášení. Byli jsme tam, když byli dcerce 4 měsíce. 🙂

jamina
17. únor 2007

Já jsem taky pořád čekala pozvání na vítání, teď přišla obálka s oslovením Vážený občánek, takže mimčo už dostává poštu 😀 , a v ní přání k narození miminka a papírový rámeček na fotku. Tak čekám pozvánku, asi to berou hromadně...

eleanor911
17. únor 2007

Ahojky,nám taky přišla pozvánka na synovo jméno,byli jsme ve 3měsích a bylo nás tam asi 10 a šlo to asi 3x za sebou,takže asi opravdu čekají až se narodí více dětiček a dělají to v jeden den.Školní sbor zazpíval,pak ještě každému miminku v kolébce zvlášť ukolébavku a já dostala 3karafiáty 😀 a malý pamětní list,takový minideníček,lžičku a kousátko

dashak
autor
18. únor 2007

Jamina, naše malá taky dostává poštu - složenky na komunální odpad 😀
Na vítání u nás úřad nezve, tak jsme se byli přihlásit a pak nám pošlou pozvánku. Vypadá to na 10.3., a malá 31.3. rok 😅

gedren
18. únor 2007

Ahoj holky,

tak obcankovi Helence uz taky prisla pozvanka, potvrdili jsme mailem ucast, akorat poradte mi prosim, co na sebe? 🙂 Ja si vemu neco primerenyho, ale jestli si chlap na vzit oblek, nebo jen kosili a kalhoty, proste abysme nebyli za blbce ani jednim smerem 🙂 Nasi rodice maji fotky z vitani, kde byl tatinek samozrejme v obleku, ale dneska i kdyz clovek jde do divadla v obleku, tak vypada divne vedle ty vetsiny ve svetrech ;)

dashak
autor
18. únor 2007

Gedren, ty brďo, to pochybuju, že bych manžela nacpala do obleku. Byli jsme teď na plese a vyloženě se necítil. Já bych řekla, že v poho stačí kalhoty a košile. Já se teda extra parádit nebudu, maximálně na sebe navleču sukni a nějakou decenťáckou halenku. Ale malou nějak vyparádím, ale taky s rezervou, mám v plánu ji dát sametové růžové kalhotky a nějaký pěkný svetřík nebo sametový kabátek. Rozhodně nebudu kupovat nějaký šatičkový kompletek.

raculka
18. únor 2007

Gedren,my jsme byli na podzim na Libeňáku a nikdo to moc neřešil.
Některé mamky měly kostýmek,jiné kalhoty nebo jeansy a svetřík.A tatínkové taky různě,ale myslím,že hlavně kalhoty+košili .Myslím prostě tak nějak přiměřeně,asi ne zrovna v teplákách,ale oblek to být určitě nemusí. 😉
Já si vzala kostýmek ( i když sportovnější),připadala jsem si v MHD tak nějak divně,už to asi nikdy neudělám 😀 .Už jsem zvyklá na kapsáče a sportovní boty,asi zapomenu,jaký to je chodit s podpatkama 😅

gedren
18. únor 2007

racuko dik, asi se teda obliknem primerene 🙂

Ja taky chodim oblikana spis jak brdskej tramp, takze kdyz jsem jela v satech v MHD na promoci, taky jsem si pripadala zajimave 🙂

zuz11
22. bře 2008

danca81 • 1d • 21. srpen 2007 ve 13:28
Holky, jdeme 2.9. na vítání občánků. Chtěla jsem vás poprosit, zda byste do svých alb nevložily fotky své i svých miminek, jak jste šli vystrojení na úřad, kde vítání občánků probíhalo. Nevím totiž, jak se mám já i jak mám malého obléci. Jelikož se jedná o takovou prví Dominičkovu oficiální věc, tak jsem chtěla malého nastrojit a sebe obléct do kostýmku a přítele do saka. Kostýmů mám plnou skříň, ale do žádného se pomalu nevlezu, hlavně přes prsa. Prosím vložte nějaké foto pro inspiraci. Děkuji
Až fotečky do svého alba vložíte, vložte jen větičku do tohoto tématu. děkuji

zuzidr • 1d • 21. srpen 2007 ve 14:43
vítanie občanov?????to sa robí aj na SR alebo len v ČR????ešte som o tom nepočula.čo to je??dík 😀

danca81 • 1d • 21. srpen 2007 ve 14:55
Vítání občánků se děje na úřadě. Buď na obecním úřadě nebo na městském úřadě. Záleží kde bydlíš. Je to takové oficiální přivítání miminka mezi občany. Je tam starosta, který ty miminka vítá, u nás budou zpívat i zdejší děti a pak dostaneme kytičku, plyšovou hračku a u nás na obci dostane maminka i menší obnos (to je ale individuální), protože třeba kamarádka, která bydlí ve městě dostala jen kytičku a nějakou hračku pro malého.

Termín vítání občánků mi dali, když jsem byla malého přihlásit na obecním úřadě. Dali mi termín vítání občánků a taky se samozřejmě nezapomněli hned přihlásit o poplatek za popelnici za malého 😝 No to jsou ty úřady. 😀 😀 😀

leva • 2d • 21. srpen 2007 ve 20:12
Ahojte,zuzidr,vitanie obcanov sa robi aj na Slovensku,aspon u nas v Pezinku ano,prislo mi tiez pozvanie na uvitanie maleho hned ako sa narodil,no kamaratka mi aj hned povedala nech si pripravim peniaze,na zaplatenie tohto uvitania,tak som tam ani nesla,no neslo mi o peniaze,ktore v pozvanke sice ani nespomenuli,ale o princip,no platilo sa urcite,lebo mi to potvrdilo viacero ludi.

kajule • 1d • 21. srpen 2007 ve 20:14
Ahoj, nám přišlo pozvání na vítání občánků, když byli Páťovi necelé dva měsíce. Žádný peníze jsme teda neplatili. Naopak dostali jsme 500Kč a pak ještě stolní dětskou soupravu. 😵

mikca • 2d • 21. srpen 2007 ve 20:20
kajule tak to jste měli štědrý uřad, my jsme jen dostali plyšáka a karafiat 😝
jinakdanca, já bohužel fotky nemám v PC, ale to neva dětičky jsme nastrojili, ale já šla normálně v tričku a džínách a manža taky. takže ty třeba ten kostýmek jo,ale přítele bych asi sakem netrápila, nebo sako ale džíny 🙂
tak přeji hezký zážitek

kajule • 1d • 21. srpen 2007 ve 20:21
Mikco, jj ani jsem to takhle nečekala. 🙂

dadulka19 • 2d • 21. srpen 2007 ve 20:38
Pred 6 rokmi mala aj naša dcérka uvítanie do života na MU,ale to som si zažiadala.Ja som mala šaty a sako,manžel oblek 🙂 .Malú sme tam dali do kolísky a najprv recitovalo nejaké dievčatko potom rozprával ten pán z MU,ale už si ten "ceremoniál"moc
nepamätám....Potom sa do tej ich knihy podpísali krstný rodičia,ale neviem,či aj my s mužom/krátka pamäť/ 😉 ...malá dostala karafiát a album na 100fotiek 🙂 ....Neplatili sme nič.. 🙂
zuzidr,to bolo u nás v PN!

veronikap • 1d • 21. srpen 2007 ve 21:10
my by sme mali ísť na uvítanie v septembri.. keď bol drahý na MÚ pre papiere kvôli príspevkom a pod., tak sa ho tam rovno spýtali,či chceme prísť.. v petržalke sa to vraj robí každý druhý alebo tretí mesiac (podľa toho koľko je detičiek)... a tiež tam písali, že dostaneme darček, tak som zvedavá 😀 pôjdeme už síce ako "velkáči", ale aspoň malá skôr vydrží 😉 ale neplánujem sa nejako špeciálne strojiť a drahého by som do obleku nedostala ani za nič (predpokladám, že to budú nohavice a košeľa) 😉

danca81 • 1d • 23. srpen 2007 ve 12:21
Kajule a Mikca, jak jste měli oblečený mimča. Já jsem myslela, že půjdeme na vítání občánků někdy po šestinedělí, takže bych malého oblékla do bílého a zavázala do zavinovačky. Bohužel půjdeme v necelých třech měsících 😝 , což už ho do zavinovačky dávat nebudu. Ještě mám taky strach, aby malej zrovna nezlobil. 😝

Leva, u nás se vítání občánků neplatí

katrin • 2d • 23. srpen 2007 ve 12:25
zuzidr, robí sa to aj na Slovensku, akurát, že musíš o to ty sama požiadať matriku podľa bydliska.. Nie je to automatické, že by ťa na to volali.

Danca81, nasi chalani mali rifle (lacláče) a tričko, nezdalo sa mi to až také super oficiálne a honosné ako napríklad krstiny v kostole. Fotky mám v albume

roza • 2d • 23. srpen 2007 ve 13:13
My byli s dcerou před 3 roky, dostali jsme plyšáka a květinu. Já měla kostým a manžel kalhoty a sako.
U nás rozesílají pozvánky, tak kolem 3.- 6. měsíce dítěte.

mikca • 2d • 23. srpen 2007 ve 13:16
danca, když jsme byla s Klárkou tak ta měla šatičky no a Martin ten měl normální kalhoty (lacláče). jak píše katrin, nejde o nějakou velkou akci, jako jsou třeba křtiny. poslechnete si nějakou básničku od dětiček, pak k vám promluví nějaký zástupce uřadu no a pak se podepíšete do knížky. Spíš jde o to focení v kolíbce, aby jste vy měli pěkné fotky. 🙂

zevina • 1d • 23. srpen 2007 ve 13:42
danca, něco se už probíralo tady 😉 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

anatanka • 1d • 4. listopad 2007 v 19:29
Taky bych rada s malou na vitani obcanku, ale nevim, jestli uz neni pozde.
Jak jste se k tomu dostali? Posilaji vzdycky pozvanku? Mne zatim nic neprislo a zrejme ani neprijde.

lenycka • 1d • 4. listopad 2007 v 19:35
Anatanka, prijde vam normalne pozvanka. Nam taky prisla teprve ted a jdeme 13.11. I kdyz - ptala jsem se na to kamosky, co bydli v Praze jako Ty a ona o nicem takovem nikdy neslysela, takze je mozne, ze u vas se to nedela. Tak se na to jedine zkus zeptat na prislusnym mestskym urade 😉

acornika • 1d • 4. listopad 2007 v 19:40
ahojík holky a vítání občánka se děje asi tam kde má maminka trvalé bydliště že, my žijeme v Praze, ale trvalé bydliště mám zatím v Jihlavě u rodičů. A malé musíme nahlásit na úřadě???

linda02 • 1d • 4. listopad 2007 v 19:41
Ahoj všem tak my taky zatím nedostali žádnou pozvánku tak se to asi v Praze nedělá bo nevim 😠 😒

aknela • 1d • 4. listopad 2007 v 19:41
Ahoj, malá je přihlášená v Praze a taky jsme nebyly a to už má skoro 9 měsíců.🙂

jita2 • 1d • 4. listopad 2007 v 19:41
acornika,
my jsme se s malou jako novorozencem nastěhovali do nového bydliště a nešli jsme nahlásit vůbec nic a přesto o nás věděli a pozvali si nás, asi jsou v kontaktu s porodnicí, ale nevím, jestli to tak je všude, proto raději nahlásit, je o jistota 🙂

lenycka • 1d • 5. listopad 2007 v 06:39
Svagrova kdyz byla na vitani, tak mi rikala, ze uz tam byly i deti, ktere uz sedely, takze to berou asi podle abecedy nebo nevim, ale vim, ze segra byla na vitani kdyz ji byly asi dva mesice.

llucinka • 1d • 5. listopad 2007 v 06:50
U nás se dělá vítání občánků jednou za rok, dostali jsme pozvánku a byli tam ze všech nejmenší. Jinak se tam souhrně sejdou všechny miminka, co se ten rok zpětně narodila. Dostali jsme karafiát a album na fotky. Sice jsme nedostali žádné peníze (včera bylo v televizi, že někde dávají i 10.000,-), ale my tam šli kvůli toho, že tam byl připravený hezký program starších dětí a možnost okouknout druhá miminka, ať vím, kdo vlastně má v naší vesnici děti. Než se nám malý narodil, tak jsem se o to moc nezajímala, tak jsem nebyla v obraze. Jinak fotka z vítání občánků je v mém albu, tak se můžete kuknout, co jsme měli na sobě. 😉

iwca • 1d • 5. listopad 2007 v 08:02
Ahojky, tak já bylím v Praze a pozvánka nám přišla. Jdeme teď v pátek a taky řeším do čeho mám malou obléknout 😒 .

kalo • 1d • 5. listopad 2007 v 08:12
My jdeme zítra. Malá to má s oblečením jasné...dostane ty nejhezčí dupajdy a svetřík, co má. Spíš nevím, co čeho oblíct sebe a přítele 🙂 (jestli se chodí ve společenském nebo se může jít v džínách???,)

alcatko.j • 1d • 5. listopad 2007 v 08:19
Holky, hlavne se prilis netrapte tim, co obleci sobe, co diteti, co partnerovi...je to sice takova polooficialni zalezitost, ale netreba se nervovat 🙂
Pozvani na vitani by mel posilat mestsky ci obecni urad, nekdy vitani byva casteji, jindy treba jednou za pul roku ci za rok.nam prisla pozvanka v srpnu, to mela Nela 4 mesice a krome nas tam byla i miminka starsi , ale i mesicni 😵
ja byla v te dobe jeste megatlusta 😅 a narvala jsem na sebe jen jedny kalhoty a jeden svetrik, a nic noveho jsem si kupovat nehodlala.manzel mel kalhoty, tmave dziny a kosili.Nelusa mela spis nez saticky s volanky, kalhoty, mikinku a satek pirata a jaka byla kocka 😵
Cela akce trvala 15 minut a dostali jsme zlaty privesek na krk, pametni list a maminka kyticku 🙂

berry07 • 1d • 5. listopad 2007 v 08:20
Ahoj! Moje malá byla na vítání ve svých 4 měsících, měla body s dl. rukávkem, tm.modré manšestrové šatky a vínové capáčky. Ty botky vypadaj na fotkách moc pěkně, měly je všechny děti - třeba i sametové bačkorky apod. Jinak některá mimča byla v dupajdách, v pletené soupravě, v džínách, v šatech. V džínách taky jedna mamka byla, ale myslím, že "společenská akce" zaslouží trochu formálnější slavnostnější oblečení (samo ne večerní).

natalien • 1d • 5. listopad 2007 v 08:36
Tak my měli Vítání minulý víkend. Nell měla riflové šatičky, triko, punčochy a botičky a háčkovanou čepičku 😉 Já měla košili a světlý kalhoty a manža sako a rifle. Dostali jsme karafiát, mikinu od Vietnamců a brožurku jako Moje první knížka. Hrůza! Bylo to jak na běžícím páse, vítali několik skupin po 6ti miminkách, takže chaos!

iza • 1d • 5. listopad 2007 v 08:37
ahoj holky, tak my byli na Vítání minulý týden..pozvala nás Městská část Prahy1, bylo to na Staroměstské radnici a byly tam jen 4mimča....průběh byl takový jako asi všude:zapěly děti ze školy, starosta měl projev ,pak jsme sezapisovali do pamětní knihy a dostali dary(vkladní knížku s 500,-,knihu Kuřátko v obilí,pak takovou tu knížečku,kam se píše, kdy mimi prvně začalo lézt,mluvit atd a nakonec květinu).Oblečení jsem moc neřešila,chodím furt v sukních, tak jsem si jednu vzala a svetr,manžl měl džíny a košili, Jáchymek manžestráčky a košilku a basta...jiné maminky tam byli většinou v kalhotech a košilích, tatínkové tak jako manžel...nejvíc vyfiknutej byl vždycky doprovod(babičky, prababičky atd 😀 )

zevina • 1d • 5. listopad 2007 ve 13:31
holky, informujte se na matrice 😉 někde se pozvánky na vítání rozesílají automaticky, ale např. u nás jen těm rodičům, kteří na matrice nahlásí, že mají o vítání zájem 🙂

anatanka • 1d • 5. listopad 2007 ve 14:37
Tak jsem to dnes zjistovala po uradech a v Praze pozvanky automaticky skutecne nechodi, tak to bych se nacekala. Rodic musi podat prihlasku a oni se potom ozvou, az budou mit dostatecny pocet deti {na teto matrice 12}. Berou deti do jednoho roka, ale vetsinou pry vitani probehne v cca 6 mesicich. Takze jestli jste nekdo z Prahy a chcete na vitani, tak si to musite zaridit sami a nejaky dary bych pro mimco od hl. mesta taky asi ani necekala...

zuz11
22. bře 2008

hanzuli • 1d • 5. listopad 2007 v 17:59
My jsme měli vítání teď o víkendu. U nás na úřadě to funguje tak, že paní matrikářka posílá pozvání automaticky a vítání dělá podle toho, kolik dětí se v našem obvodě narodí. Takže někdy je co 3 měsíce, někdy co měsíc. Dostali jsme plyšovou hračku, pamětní list a knížečku s básničkami a já kytku. A co se týče oblečení, já měla sukni a manžel sako, kalhoty. V ryflích tam byl pouze jeden pár z deseti. Ale asi záleží, jak je kde zvykem...

acornika: měli byste spadat pod matriku podle místa trvalého pobytu dítěte (jako nového občánka), které je stejné, jako trvalý pobyt matky v době narození. Jiný trvalý pobyt získá mimi už jen přihlášením na ohlašovně úřadu (klasická změna trvalého pobytu).

hanzuli • 1d • 5. listopad 2007 v 18:07
Jo a Kačku jsem oblíkla do bílého body a růžových froté dupaček. Foto mám v albu.

iwca • 1d • 5. listopad 2007 v 18:12
No já z Prahy jsem a pozvánka nám přišla automatiky. Nemusela jsm nic ohlašovat nebo tak. Asi záleží na tom z jaké jste části. já jsem z úplného okraje,takže když ujdu pár kroků jsem za Prahou 😉 .

iza • 1d • 5. listopad 2007 v 19:42
nám taky pozvánka přišla automaticky,jen jsme měli potvrdit účast

anatanka • 1d • 5. listopad 2007 v 19:54
Vazne? Tak to asi zalezi na casti Prahy. My jsme hlaseny na ctyrce nebo spis na dvanactce. Me tim prave docela zklamali, protoze vsichni mi vzdycky rikali, ze jim pozvanka prisla sama od sebe, jen ja porad cekala marne 😵

petrule28 • 1d • 5. listopad 2007 ve 23:46
Taky mám fota z Vítání občánků v albu !!
Zdravím !! 😀

sokolka • 1d • 6. listopad 2007 v 08:35
Čaues nějak jsem vás úplně nedočítala jen tak zběžně. My jsme museli zajít na matriku, tam požádat, že chceme jít na vítání a pak nám řekla kdy. Ještě asi týden předem volala na upřesnění doby. Jinak s tím oblečením. Je lepší mít něco aspoň trochu společenskýho. Myslím třeba sukni nebo nějaké kalhoty. Foto mám v albu. Když jsme byli mi tak tam přišla holka v džínách a svetru a vypadalo to fakt otřesně. Taťka stačí když si vezme třeba kalhoty a tričko nemusí jít v kravatě, hlavně aby nešel v teplákách. 😅

eva265 • 1d • 6. listopad 2007 v 08:42
Anatanka, takze Praha 4 pozvanky neposila? Bydlime taky na 4 a porad cekam, kdy nam prijde pozvanka.

sokolka • 1d • 6. listopad 2007 v 08:43
nevím jak v Praze, ale v Příbrami pozvánky nechodí. 😖

petraluk • 1d • 6. listopad 2007 v 08:47
Ahoj holky, já jsem z Plzně a tady dostaneš na matrice žádost a tu si musíš odnést na patřičný obvod. Až se jim nastřádaj děti, tak pošlou pozvánku. Bývá to kolem 2 - 3 měsíce. 🙂

sarkasa • 1d • 11. listopad 2007 v 15:32
ženy, jsem z prahyv 10 a pozvánka mi přišla automaticky. takže okud vám nepřišla, zvedněte telefon a zeptejte se.

terezkaaa • 1d • 11. listopad 2007 v 16:00
holky není divný, že nás ještě nepozvali??? 😲 Malýmu už bude 5m a pořád nic...Ale přitom jsme tu žádost dávali...

anatanka • 1d • 11. listopad 2007 v 16:10
Eva: Radeji si tam zavolej, ja jsem hlasena na Praze 12 a ty maji stranky www.praha12.cz {ostatni casti to budou mit asi stejne}a tam se da do vyhledavace "vitani obcanku" a prectes si vse, co potrebujes, je tam i ta prihlaska ke stazeni.

petraluk • 1d • 11. listopad 2007 v 16:24
Terez a v kterym obvodě v Plzni bydlíš? Některý to mají dýl, mě to poslali teď, malýmu jsou 3 měsíce a jdu s kámoškou, která má 6 měsíční mimčo. A kamarádka z Bor tam byla se svým 3 měsíčním mimčem nejmladší, prý tam byli i 8 měsíční mimča. 😉

terezkaaa • 1d • 11. listopad 2007 v 16:37
Plzen 1-Locháč...Tak holt ještě budu čekat 🙂

petraluk • 1d • 11. listopad 2007 v 19:39
Já sem taky Plzeň 1. Tak to je divný, já tam jdu akorát v úterý a malej je mladší než tvůj Adámek 😕 Ale asi to neberou podle věku, protože jak píšu kamarádka s 6 měsíčním tam jde jako já a jiná co má 4 měsíční tam byla minulý týden.

paolin • 1d, 34tt • 12. listopad 2007 v 11:15
nam mestsky urad poslal pozvanku i s pripadnym nahradnim terminem. Vitkovi byly tak tri mesice. docela me prekvapilo, ze vitani obcanku jeste funguje :o) pan starosta pronesl rec, deti zazpivali, dostali jsme nejake darecky, zapsali se do knihy a bylo to. obleceni jsme sli prumerne. zadne obleky. byla to legrace

zuz11
22. bře 2008

acornika • 1d • Dnes v 10:25
Ahojda, mám dotázek jak je to s vítáním občánků, musím se v místě bydliště nahlásit sama, nebo město rozesílá pozvánky. Nerada bych o to s malou přišla. A jaké je pro rodiče nejvhodnější oblečení, abychom tam nebyli zas až moc nobl 😀 😀 děkuji moc za odpovědi, Jinak přeji krásné a veselé Velikonoce

paolin • 1d, 34tt • Dnes v 10:27
ahoj acorniko, tato diskuse uz tu nekde je 😉
kazdopadne by te mestsky urad mel obeslat sam 🙂 a obleceni primerene-treba rifle a kosili. oblek se nemusi. 🙂

petraluk • 1d • Dnes v 11:17
U nás jsem si každopádně musela podat přihlášku a teprve pak přišla pozvánka 😉

petraluk • 1d • Dnes v 11:19
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

olivz • 2d • Dnes ve 12:14
Ahoj, nás se ptali pokaždé na matrice při vyzvednutí rodného listu,jestli chceme jít na vítání nebo ne. My jsme chtěli,tak si to zapsali a pak nám poslali pozvánku. A oblečení přiměřené - stačí rifle /sukně/ a pěkná halenka 🙂

margotka • 2d • Dnes ve 12:44
nás pozvali ,aniž bychom se někde připomínali.Malá dostala mini přívěsek ze zlata a já rudej karafiát.... 😒

lucija • 1d • Dnes ve 12:47
Ahojky, tak my si museli zavolat na úřad P8 a tam nám řekli přibližný termín a pak nám poslali pozvánku. A taky jsme dostali zlatý přívěšek písmenko.

istar666
20. dub 2014

Ahojky mám dotaz, partner musí na pracovní pohovor zrovna v tu dobu kdy máme vítání občánků, myslíte že tam můžu sama jen s mimčem bez partnera.

blahova_andrea
20. dub 2014

@istar666 sama tam můžeš, my tam tátu taky neměli. byla s námi moje máma a na čumendu i mladší sestra se snoubencem. jen mě to bylo děsně líto. byli jsme tam jediní bez táty, jako by byl malej ze zkumavky 😅

istar666
20. dub 2014

@blahova_andrea to já chápu, je to smutný bez táty hlavně když u syna byl a u dcerky nebude, jen je problém syn je nemocný a tchýně ho hlídá, tak nevím jak to se budu podepisovat, když tam budu sama s malou, to mi jí tam bude muset někdo podržet.

blahova_andrea
20. dub 2014

@istar666 tak to u nás právě u syna nebyl a doufám, že aspoň u dcerky mu to pak vyjde, ale kdo ví. když tak si zase vezmem někoho jiného, ať tam nejsme úplně opuštění 😉 a nikoho jiného než tchýni nemáš? sestru, kamarádku...?

123beruska
20. dub 2014

@istar666 já u nás na obci mám na starosti vítání občánků, a také se stane že maminka příjde sama s miminkem, takže určitě tak můžeš, a vem si třeba babičky dědečky apod. Aspon u nás není nijak omezeno kdo s maminkou a miminkem příjde .... jen vepředu sedí jen rodiče s miminkem, případně starším dítkem - další příbuzní až vzadu

istar666
20. dub 2014

@123beruska to já tam budu úplně sama s miminkem