Vítání občánků v Trutnově. Jak to tam chodí?

kamcatko
21. bře 2008

ahoj,nenašel by se tady někdo,kdo už byl na vítání občánků v Trutnově??My máme jít 12.4. a zajímalo by mě jak to tam chodí

liaa
21. bře 2008

Ahoj Kamcatko!!!Na vítání občanků jsem byla v Trutnově už 2x a po třetí jdeme hádej kdy?????? 😀

12.4.2008.-)

Chtěla bych jít se synem Filípkem,který se mi narodil 3.1.08 v HK.Není ale jisté,zda tam budeme,protože jsem chronicky nemocná a tak kdyby se mi mé onemocnění ozvalo zrovna ten den,měly bychom bohužel smůlu ☹

Předchozí vítání občanků,jsem si nechala nahrát na kazetu a do dnes je to pro nás i pro děti krásná památka.Kameraman tam vždy byl (mám pocit,že pan Maršík) a stačilo jen si říct,že chceme také nahrát.
Tak doufám,že tam bude ta možnost i tentokrát.
A jak to probíhá???(Pokud se od té doby moc nezmenilo)TAK:

Maminky si sednou s miminkama do předních řad.Tatínkové za maminky a ostatní příbuzní,už tak nějak za ně.Pan starosta má uvítací proslov.Pak vystoupily děti z mateřské školky a předvedly tanečky a tak.Pak jsme obdržely kytičku.V nějaké chvilce přijdou mladinké zdravotní sestřičky a miminka nám na chvilku vemou.Ale už vůbec netuším proč! 😀 Asi nám poblahopřejí,nebo se někde podepíšeme(fakt už nevím).A na závěr dostanou miminka od města malé dárečky.(Posledně myslím bačkůrky a plyšáčka)
Pak je konec ale na chodbě byla kolébka,do které se mohlo miminko položit a nechat si ho tam vyfotit.Já si ten proces u kolébky nechala kamerou taky nahrát.Jak se tam mimi kolébá a okolo rodina a tak.-)
S pozdravem Li 😉

isanie
22. bře 2008

Ahoj Kamcatko..je to presne tak,jak popsala liaa..maminky sedi v prvni rade,tatinkove ve druhe,v dalsich radach pak pribuzni..vitaji po peti detech,nejprve proslov,pak deticky,pak se podepisuji vsichni(rodice,prarodice)..v teto chvili prave deticky hlidaji zdravotni sestricky..pak prichazi starosta,nebo nekdo ze zastupitelstva poblahoprat maminkam,detem i tatinkum a rozdaji se kyticky a darecky..my dostali slona,chrastitko a balonek..pak se foti,byla tam p. Tommova,ta fotografovala v kolibce a rodice u kolibky..fotky byly teda priserne,my si fotili i vlastnim fotakem a meli jsme daleko hezci fotky..vsechno je to takove slavnostni a dojemne..moc se nam to libilo..hezky si to uzijte..

kamcatko
autor
25. bře 2008

Ahojky holky,moc děkuju že se někdo ozval 🙂 a ještě bych měla takovej jeden dotaz.Jestli je ňákej omezenej počet příbuzných.Naše malá má plno babiček a dědečků tak aby sme tam nezabrali celou místnost jen my 😀

isanie
25. bře 2008

Nene 😀 my taky byli jak Hujerovi,je tam celkem dost mista,takze klido vsechny pozvi 😉