Vykřikování a ječení 8mi měsíční dcery. Co to je?

janicckka
10. únor 2008

Ahojda..Už fakt nevím co to s ní je?Je jí teprve osm měsíců a ona se vzteká nebo co?Začlo to asi tak před necelím měsícem,zatne pěstičky,začne chrčet ,někdy vyjekne nebo vykřikne a dělá to někdy dost často.Jako zrovna dnes,měla jsem u sebe mamku a ona jí to udělala,mamka čučela a říká ,,no to jsem ještě neviděla,takhle malé dítě a už je vzteklé,, 😒
Tak nevím,syn takovej nebyl.Ted vlastně ani nevím jestli je to vztekání ale vypadá to tak 😕
To si teda nedovedu představit jak se bude chovat až jí budou dva,to mě asi trefí 🙄
Nevíte někdo co by to mohlo být? popř.nemáte někdo doma takový dítě?Nemůže to být třeba porucha chování?Děkuji všem 😅

kili
10. únor 2008

a nemôže sa jej len páčiť to jačanie?

susik77
11. únor 2008

ahoj, moja mala si tiez cvici hlasivky 🙂 oni skumaju svoj hlas 🙂 ale na druhej strane tiez sa hneva, hlavne ked teraz sa chce plazit dopredu a ono to ide len dozadu 🙂 predtym plakala, ked jej nieco neslo a teraz krici-myslim si, ze je to dalsie stadium psychomotor. vyvoja. je to ok 😉

macanet
11. únor 2008

Naše Adélka dělá to samý, ječí, huláká, zatíná pěsti, nebo si hraje a nejednou jekot, přiběhnu a smích. Jen se jí zalíbilo jak vejská a tak trénuje 😉 To samý v kočárku na procházce ječí, vejská 🙂 Nijak bych to neřešila a vztekat se taky umí, je to jen trénink, kdy zjišťuje co umí a co může a co už ne

navi
11. únor 2008

jani porucha chování to určitě není, jak píšou holky malá skouší co dovede. U nás je to to samé, zničeho nic jen tak zaječí a má to fakt grády 😀 Teď k tomu začal vrčet 😅 Někdy se až divím, co ze sebe dokáže vyloudit za zvuky. A s tím zatínáním a chrčením, tak tohle náš Luky dělá spíš když ho něco stašně moc zajímá(třeba papoušek co máme doma). Vztekat se taky umí a někdy až moc, ale to je normální, musí se přece nějak projevit ne? 😉

s2007
11. únor 2008

ahoj jsem rada, že nejsem jedina muj první syn byl v pohodě, jenom moc divoky tak to taky bylo šileny, ale co se tyče spaní a jidla a hraní tak byl super zato ten muj druhy bobek je uplny opak jak zjistil, že muže stát, sedět a lézt tak ho do postylky už nedám řve jak tur a když ho dám na zem tak leze všude kde se dá já vím, že oběvuje svět a někdy je to k zblaznění a vztekat se umí taky, ale vím že jsme i rozmazlili bo je po dlouhy době, no musíme to vydržet myslím že v letě bude líp aspon si to chci namluvit 😀

karotky
11. únor 2008

U nás se taky ječí.................dobré 4 měsíce. 😀 Áda si tak občas vynucuje pozornost.Třeba mu zaskočí slinka,začne se "dusit" a když přiběhnu,tak je huronský smích. 😀
Co se týče vztekání................to jsem vyléčila tím,že jsem to začala přehlížet. 😉
Lepší,když se to dítě vyvzteká doma a na veřejnosti je pak klid. 🙂

janicckka
autor
11. únor 2008

díky jste skvělí.Ona to třeba udělá když je u záclony,zatne pěsti a vztekle vyjekne zachrčí.Nebo jen tak si sednu a udělá to.Malej vůbec takovej vzteklej nebyl.
Holt ženská no.... 😀 😅

macanet
11. únor 2008

Tak dnes dopoledne mě dcera zbila vzteky, jelikož se chytla v mém náručí záclony a já jí drze vyrvala záclonu, to jste měli slyšet, řev jak blázen a ještě mě dinovala do obličeje, tak lup s ní na zem a vztekala se tak, že dělala oblouky, odešla jsem do koupelny a hle za chvíli byl klid, jukla jsem a hrála si, takže hysterka 😉

anatanka
11. únor 2008

Tak o tom bych tu mohla psat do aleluja, protoze Miriam je to nejurvanejsi, nejvzteklejsi a uplne nejvic nervni dite, jaky jsem kdy videla. 😠 Krici skoro porad. Kazdou chvili se ji neco znelibi, neco ji nastve, neco ji nejde, neco chce, vetsinou je to zmena ze sekundy na sekundu a duvod total nejasny...

niega
11. únor 2008

Jojo, známe, známe... Náš Edík často huláká jak na lesy. Prostě si hraje a u toho huláká 😀 . A pak se třeba chláme jak pominutej 😀 . A taky jakoby dělá "brm, brrrrm", prská, ječí, kníká, výská, kvílí - bohužel nemám tak rozvinutej jazykovej cit, jako měl Čapek, abych to všechno popsala. Rozumíme si, že? 😉

Janičko, smiř se s tím, že máš normální dítko, kdežto Tvoje udivená kámoška chorobně hodný 😀 .

janicckka
autor
11. únor 2008

Já jednou byla v obchodě a byla tam paní a měla sebou tak rok a půl holčičku,i kasy se jí začala vztekat le takovým způsobem že si lehla a mlátila sebouz o podlahu a stršně při tom ječela. 🙂 Tak jestli bude taková.. ☹ co dělat když se dítě vzteká na veřejnosti? 😝

ladunka
11. únor 2008

janickko, počká se, až se vyvzteká 🙂 Neboj, to nebude tak hrozné. Moje dcera se taky začala vztekat mnohem dřív než v roce a čtvrt, o kterém se píše jako o počátku prvního období vzdoru, ale jak roste, dá se s ní mnohem lépe domluvit, a já jsem už taky díky brzkému nástupu "první puberty" docela trénovaná 🙂

karotky
12. únor 2008

Macanet..................... 😀 😀 😀
My teda s Ádou máme po probuzení(než se najím,tak si sám hraje na gauči)do dalšího spánku siestu.Polosednu si na gauč,Adama si posadím do klína a společně zkoumáme obrázky na závěsu u okna(cibuláčový motiv).Baví ho to asi 10 min.(to se dá ještě vydržet 😉 )a když začne být protivný,dám do do ložnice do postýlky a zachvíli usne. 😵
Janička.....................lehnout si na zem a taky se vztekat(zkušenost mojí kamarádky z práce).Když zjistí,jak blbě u toho vypadáš,tak už si to nikdy nedovolí.Chce to odvahu. 😉

suki
12. únor 2008

tak naše malinká taky začala pěkně ječet, nejdřív jsem myslela, že se jí něco nelíbí, ale vypadá to, že prostě zkouší svoje hlasivky-co všechno dokážou, no je to teda pěknej řev 😀 😀 😀

anatanka
12. únor 2008

Rozdil je takovy to jeceni, co je jenom trenovaci a pro zabavu, to muze byt obcas i roztomily a legracni, i kdyz to ma treba 120 decibelu 😉 , ale opruz je to vztekaci...

elucinka
13. únor 2008

ahoj holky, Adam testuje své hlasivky tak asi 10 dní a můžu vám říct, že už jsem z něho pomalu na Bohnice 😖 Začal taky z toho ječení kašlat, protože ječí většinou co to dá až dokud nezačne úplně chroptět - prostě totálně vyřvané hlasivky. Někdy mám sto chutí mu tu pusu něčím pevným zalepit 😅 😀 😝 a má to ječení jak radostný, tak vztekací. No fakt síla.

s2007
13. únor 2008

kdyby jenom zkoušel hlasivky tak bych byla rada, ale já mám doma zavislaka, jen jak odejdu z pokoje tak začne řvát jak tur nebo jenom odnest plenu do koše no to jsem si dovolila 😎 muj první syn ten mě měl v pažy 😅 a je tomu dodnes no jo každe mimi je jiny já jen čekám kdy ho to přejde jestli ho to vubec přejde 😖

niega
13. únor 2008

Elucinko, známe, známe - časem to přejde, anebo lépe řečeno, časem začneš bejt krapet ignorant vůči tomuto. Náš drahouš taky takhle jeden čas pištěl, vřeštěl - a najednou jenom sípal, asi přišel o hlas nebo co. Doufala jsem, že se to spraví, než půjdeme do poradny, aby si doktorka nemyslela, že se mu nevěnuju a nechávám ho doma řvát. Myslím, že si jen testoval, co se dá všechno z hrdla vyluzovat (ale radši jsem si řekla, že už mu tu Nirvánu pouštět nebudu 😀 ).

cazadora
13. únor 2008

tak natálka to dělá taky ale zatim jen slabej odvar toho co píšete ale je to fakt zkouška co z toho hrdla vyleze, manžel jednou ječel s ní a to se jí teda fakt nelíbilo a začala se děsně vztekat asi byl hlučnější nebo nevim co se jí nezdálo

berynka
14. únor 2008

Ahojky, řekla bych, že je to normální 😖 🙂 . Děťátka si začínají uvědomovat svoji osobnost a vůli. A vztekem jim to jde projevovat nejlépe. U nás nastávají klasické situace, když naší Heduš třeba něco nejde, seberu jí věc, která jí zrovna hrozně zajímá, nebo musím odejít a ona vidí, že jsem mezi dveřma. To se dokáže vztekat, zuřit a vykřikovat jako fík 😀 .
S tim odcházením je to ale vyčůranost. Nejvíc vyvolává, když zjistí, že jdu pryč. Za chvilku je ale slyšet, že si hezky hraje. Takže žádné zoufalství, že jsem ji nechala samotnou 😕 😉

natalien
14. únor 2008

Ahojky, tak jsem ráda, že jsem našla tuto diskuzi. Nell začala mít taky vztekající období. Jak popisuje Janicckka, tak něco takového se projevilo i u nás. Ale to klasické ječení a vykřikování, kdy zkouší pilovat hlasivky to není. Nell prostě zatne pěstičky, vydá zvuk jako když se ji něco nelíbí a stihne se u toho i oklepat, je to mžik, vypadá to, jako když není ve svý kůži. Taky jsem z toho nesvá, doteď to nedělala a docela mě to vyděsilo. O poruše chování jsem taky přemýšlela, ale uvidím, budu ji pozorovat a kdyžtak pak zajdem k dr. 😖

janicckka
autor
14. únor 2008

natailen malá je to samý,zatíná pěstičky a zuří když něco nemůže nebo se jí prostě něco nelíbí 🙄 dělá to dost často,měla jsem kytku v kuchyni na příčce a jak jsem s malou stála u té kytky tak utrhla kousek utrhla no už jsem jí to příště nedovolila tak zatla pěstičky,zachrčela jak by jí ráda ůplně rozervala. 😅 No a to není všechno pořád chce samo něco co nemůže 😒
Až budou chodit tak u toho vztekání budou i 😲 dupat

mishell56
20. pro 2015

Holky trochu otevřu tuto diskuzi, myslíte že je tohle možný u 6-ti měsíčního dítka? Můj syn má 6 měsíců a ječí, dlouho až mám strach aby si ty hlasivky nevykřičel. Sousedka říkala, že si takhle jakoby povídá, on prostě si hraje nebo si spolu hrajem a najednou jekot, ale to tak trhá uši, no hrůza. Takže zkouší co dovede? Jako někdy se tomu začne smát, někdy jen ječí, huláká, je to na palici :D

love12345
20. pro 2015

@mishell56 ano zkouší

mishell56
20. pro 2015

@love12345 tak snad mě nepraskne hlava :D