Z jednoho ucha mu vytéká víc ušního mazu. Čím to je?

jakoubka
17. únor 2009

ahoj,
Všimla jsem si,že malému z jednoho ouška vytéká víc ušního mazu.Čím to je?Děkuji

junovka
17. únor 2009

vraj je to normalne, ale aj vraj na genet.podklade.Moja prva dcerka s tym problem nemala , ale ta druha ma ho stale vela, nakolko je to asi po manzelovi.Tazko povedat, preco?? 😒 😕 😉

berynka
17. únor 2009

Ahoj, řekla bych, že víc spí na jedné straně 😉 .

junovka
17. únor 2009

berynka, moja Nely ma ho v oboch uskach 😅

jakoubka
autor
17. únor 2009

děkuji.a čístíte ouška každý den?

berynka
17. únor 2009

Junovka, já to myslela na to, co psala Jakoubka 🙂 . Když někdo preferuje při spánku více jednu stranu, tak se to ucho samozřejmě více zahřívá 😉 .

junovka
17. únor 2009

raz za 2-3 dni, nakolko nam povedla na krcnom, ze ucho je samocistiaci organ, tak by sa nemalo cistit vobec. 😒

berynka
17. únor 2009

Taky mi bylo řečeno, že se ouška příliš často čistit nemají. Ale na druhou stranu ten maz potom svědí a dělají se špunty, takže občas po mytí hlavičky malé uši vyčistím 😉 . Ale musí to být ve velice nestřežené chvíli, jinak vyvádí, jako když jí to ucho chci uříznout 🙄 .

jakoubka
autor
17. únor 2009

jj,tak to dělám stejně 🙂 Přemýšlela jsem i o nějákém ušním spreji 😕 Ale vše je až od 3 let

peppapig
17. únor 2009

My cistime jen z venku ouska, po doporuceni dr. Ucho je opravdu samocistici organ a neni treba ''smotkovat'' ikdyz ja sama ci cistim smotkem kazdy den jinak bych to nesnesla. Jakoubka pokud mas ale pochybnosti, konzultovala bych s lekarem, nic za to nedas, jen se ji koukne do ouska.

skurinka
17. únor 2009

jaky vykasli se na nejakej usni sprej zajdi na usni oni mu to tam proplachnou a je klid ja deckam usi cistim 1krat tydne pac me na usnim rekli ze mu to pak tlacim dovnitr a jednou za tyden to staci

sirinka
17. únor 2009

ja to mam na strane, kde som mavala zapaly ucha...

inac tiez my povedal usny lekar, ze usi sa cistit maju iba zvonku, teda nestrkat tycinky dovnutra, vytriet iba tu cast, ktoru vidime a samozrejme pravidlene...usne spreje na cistenie neodporucal vobec.

sirinka
17. únor 2009

mimochodom ten usny maz tam nie je len na to, aby to zle vyzeralo, ale ma ochrannu funkciu...takze sa ho preboha nezbavujem uplne 😉

haninka
17. únor 2009

nám doktor řikal vůbec ničím nešťouchat do ouška, takže utírám ubrouskem co otřu prstem..ale v oušku je vidět nevzhledný maz..máte to taky tak??..nechci aby jsme byly za špindíry.. 😒

bubba
17. únor 2009

ja suka malej od narodenia cistim len ked umyvame hlavu a to ze vytriem ucho a lalok do sucha,dovnutra nejdem nikdy a ked nieco vidim sem tam sa objavi tak to vytiahnem palickou do ucha.ale inac presne ako pisete,my usi necistime kedze su to samocistiace organy a napr,u mna sa to potvrdilo kedze mne to mama nikdy nerobila z rovnakej priciny a ja nemam s tym problem.hovori sa ze cim viac sa do toho zasahuje,tym viac mazu ucho produkuje

sirinka
17. únor 2009

haninka ked to vidis, kludne po kupani vytri zaciatok usneho kanalika jemnym kruzivym pohybom, tak aby si to nezatlacala do vnutra...ale naozaj iba ten zaciatok...

ja malej tiez cistim uska len zvonka a raz som s nou bola na pohotovosti...mala 6mesiacov...s vysokou teplotou a ten dr. ju poslal k usnemu na vyplach, ze ma hrozne vela usneho mazu... 😠
samozrejme som nikam nesla, nakoniec to len bola silna nadcha a uska ma celkom v poriadku...

martina46
18. únor 2009

No ja čistiť musím, lebo má toho mazu ako piati chlapi! 😲 😀

tanja61
18. únor 2009

maly ma tiez dost mazu ale ja cistim tak raz za 3dni... 😉

sirinka
18. únor 2009

ja cistim kazdy vecer po kupani...hlavne kvoli vode, nech jej neostane v uskach a tym padom aj ked je tam nejaky maz, tak vycistim...

cessy
18. únor 2009

ja tiež denne po kupani jemne vytieram uška, ako pise sirinka, hlavne koli tej vode...a použivam tie detske vatove tyčinky, takže len tak na okraji ten maz zotriem...ani hlboko do uska by sa dietatku nemalo ist.. 🙂

hanule05
18. únor 2009

ahoj,

chtěla bych se zeptat, jakou barvu má ušní maz vašich dětí? Dcerka už od malička má takovou nahnědlou barvu, když jsem to poprvé viděla, tak jsem měla strach, jestli tam nemá "namíchanou" krev.

Ale takovou barvu má doteď (skoro 2 roky) a naše doktorka se nad tím nepozastavila, tak to taky neřeším.

tanja61
18. únor 2009

mi sa kazdy den nekupeme a hlavicku umyvam tak dvakrat do tyzdna tak vtedy uska vycistim....ja som pocula ze uska by sa nemali kazdy den vytierat tak neviem.....hanule aj moj maly ma taku farbu

bubba
18. únor 2009

bubba to co si napisala 😅 😅 😅
sa ospravedlnujem za tu nadavku to malo byt ze ...............ja uska 😀 atdatd............. 😅

petrastudent
13. bře 2009

Ahojte, my máme taký problém- Malý má v jednom oušku takový hustý nebo tvrdý maz- jde to zle umýt. Nemáte s tím někdo zkušenost? Druhá má normálné- normální hustotu mazu.

martao
14. bře 2009

My máme rovnaký problém. Boli sme na ušnom. Vraj také čisté uši ešte nevidel. Je lepšie ak to vyteká ako by sa to malo usádzať a bolieť.

famfrla
16. bře 2009

petrastudent

my sme to mali tiez to same ale kupili sme si taky roztok resp. je to ako vodka v lekarni a k tomu velku striekacku a ked sme sa isli kupat tak sme to tam do uska nakvapkali pockali asi 10 a vo vani vystrekovali vodou a tak na 3 krat nam to vyslo vsetko a nebolo toho malo:( robila som to aj z toho dovodu ze malu to usko bolilo a lekar tam nevidel ci ho nema nahodou zapalene..