Začal mít strach z cizích lidí

karot
29. dub 2008

Ahojky maminky!
Mám ročního chlapíka,který na každého(cca od půl roka)házel úsměvy a nerozlišoval lidi kolem sebe.........můž/žena.
Poslední 3 týdny je to horor.Kamkoliv s ním vlezu(fotograf,doktorka,................),nebo přijede návštěva(můj brácha byl u nás na víkend a celou dobu se mu Adam vyhýbal 😀 ),která u nás nebývá dost často,tak začně řvát,jako když ho vraždí. 😅
Je to dlouhodobá záležitost?
Já jen,abych věděla,na jak dlouho se mám obrnit trpělivostí. 😀

milhaus
29. dub 2008

podla mna ho to prejde, moja sa rozplace ako zbada doktorku ale možno to zdedila po mne, na sestričku sa ale usmieva 😀 😀 😀

marorlinko
29. dub 2008

karot, to prejde, moj byva tiez taky,ale casom si zvyka na ludi, ktorich vidi casto, ako napr. jednu moju kamosku, bal sa jej, vkuse len kumne siel a plakal, ked sa ho dotkla nedajboze ho vzala na ruky, to trvalo tak asi 3mesiace,ale naposlednej navsteve ma prekvapil vobec sa je uz nebal a naopak on k nej utekal a tesil sa, spolu chodili aj na ruky ho vzala a bol kludny, dieta si musi zvyknut na dannu osobu, inac dieta si vybera ludi, ktori su mu sympaticky, lebo napr. jej manzela moj maly nevidel a naposledy ked bol doma, sa ho vebec nebal,naopak, siel k nemu, co maly sa inac boji cudzich ludi.
takze sa bneboj to treba cas

grisgot
29. dub 2008

Karot..dnes jedeme metrem a Štěpánek jukne z kočárku na mladíka, neoholeného, v kulichu..takový řev ještě nikdo nikdy neslyšel! 😖 My se bojíme cizích děsně..dokonce i otce mého přítele..donedávna mého bráchy..nevíc skutečně chlapů..ale my to máme od narození..tak nevím, co bude dál..

karot
autor
30. dub 2008

U nás to je spíš o zvyku.Jenže,když chodíme k mudře jen na prevenci(nejsme vůbec nemocní)tzn.příště za půl roku,tak si na ní asi těžko zvykne. 😅
Ale moje kamarádky,se kterými se vidím tak jednou do týdne a děti v jeho věku mu problém nedělají. 😉
Grisgot,...............uklidňuji se tím,že to je jen 3.měsíční období,................snad. 😅

lenerka
30. dub 2008

Ahoj

tak naše se bojí DR.a sestřičku miluje ta jí dává obrázky
paní doktorka má brýle a bílý pláš´t a to se jí nelíbí
pak nesnáší našeho strejdu je hodně opálený dělá na stavbě a má fousy a to u kačky budí strach
jinak v metru a autobusech lidi pozoruje zkoumá a směje se na ně
spíš mám strach,že je takovej dobrák,že jí lidi ukecaj a ona s každým půjde!!!!!miluje starý lidi

majaaita
30. dub 2008

Jirka se bojí vlastního táty, když se holí a má na obličeji pěnu 🙂 Cizích lidí se už tolik nebojí, ale musí vypadat normálně a nesmí dělat moc velký cukrbliky. Jak někdo začne "no to je sladkej hošíček, ťuťuňuňu", tak Jirka ječí 🙂

Karot, myslím, že když se dřív nebál, je to jenom nějaká krátkodobá záležitost. Je fakt, že si určitě už líp všímá detailů a tak. No, stejně se s tím moc udělat nedá, chce to jenom čas - anebo bude holt bojácnější 🙂

grisgot
30. dub 2008

karot..budeme vám držet palce..určitě je to jen chvilková záležitost..pokud to nemáte od narození. U nás to asi bude na delší čas. Moje kamarádky, co vídám i jednou za 14 dní mu taky problém nedělají. Ale pochovat se nenechá prakticky od nikoho..kromě nejbližších 😉

karot
autor
30. dub 2008

Mě se mladej bojí jen,když mám udělaný turban na hlavě z ručníku. 😀 V tom mě fakt nepznává. 😔
Jinak co se týče sympatií k určitým lidem,tak miluje bezdomovce,výpitky a houmlesáky.- 😀
Na inženýra nebo TOPmodelku by se asi neusmál. 😅

susik77
30. dub 2008

mne sa strasne paci, ked sa malej niekto cudzi prihovori a ona sa ku mne prituli 🙂 pretoze doteraz sa vobec netulila ☹
co si myslite o tom, ked je k skoro vsetkym cudzim skoro v poho ale ked vidi jedneho nasho kamarata, strasne place? a este aj ked sa s nou otocime, ona sa otoci k nemu a hrozne place este viac?

bibinka
30. dub 2008

ja si myslím,že aj malé bábo má určitý vkus- proste niekto mu je sympatický a niekto nie, s tým nikto nič neurobí. Dieťatko vníma krásne tváre a usmieva sa. Taký bol aj náš Fifko, od cca 8-9 mes. Vždy sa mu páčili ženy a zvlášť veľmi pekné. ale aj muži, ak nemali plešinu. no plešatých nemuse a nemusí dodnes 😅 😅 . Pleš má môj brat aj Fifkov krstný a dodnes na nich dvoch gáni spod obočia 😅 😅 😅 .

susik77- malá sa začala túliť k tebe preto, lebo sa už pomaly socializuje a veľmi dobre rozlišuje kto je "náš" a kto je "cudzí" a takto dáva najavo svoju neistotu. Môj malý ma vždy keď videl niekoho cudzieho, chytil za uši a držal. 😀 a robí to dodnes, vylezie mi na ruky a lapí sa minimálne jedného ucha.

maca793
30. dub 2008

karot
to je nič, moja malá aj na ulici, len čo sa na ňu niekto pozrie, urobí chxixht alebo grimasu. ani kamarátkinho priateľa nechce a hanbí sa ho. ale po 10 minútach je všetko OK. sú najväčší kamoši. niekedy mi je to strašne nepríjemné, keď v buse malá začne na niekoho kričať, aby sa otočil, alebo keď vyplazuje jazyk/ja som ju to neučila a ani dvojčatá/, tak neviem, od koho to má.

akcul
3. kvě 2008

karot:
U nás to tak nějaký čas taky bylo. Jen na Naty někdo promluvil, spustila hurónskej řev! 😖 Ale teď už je to zase dobrý, trvalo to tak 2 měsíce. Ne, že by teda za každým hned letěla a chtěla se s ním kamarádit, ale už neřve. Myslím, že ti prcci teď mají prostě takový období a rychle se to mění. Takže vydrž! 😉

berynka
3. kvě 2008

Na naší malé je vidět, na koho je zvyklá nebo koho si oblíbí.
Taky občas na někoho zapomene... třeba na druhého dědu. Když přijedeme na návštěvu a vidí ho, tak je celá vykulená, chce se chovat a snaží se mi schovat pod vlasy (asi razí teorii, že koho nevidí sama, tak ten nevidí jí) 🙂 Když na ní děda promluví, tak si opře hlavičku a začne bulit. Všimla jsem si ale, že když děda mluví třeba do novin a nevšímá si jí, tak to malé vůbec nevadí a v klidu zkoumá terén. No a na konci návštěvy si s dědou i hraje 😉 .
K doktorce je obezřetná, už si pamatuje, že dává injekce a něco studeného na břicho. Ale dr. je příjemná blondýna, tak jí to toleruje.

luciferek
3. kvě 2008

tak holky, my se včera fakt "zasmáli" 😒 . Jeli jsme výtahem na Chodově a v přízemí nastoupil černoch (ale ten úplně černý, nejčernější 😅 ). Malá byla v té době u dveří... když nastoupil, úplně ztuhla, koukala, začala couvat, až na konec výtahu, pak se zarazila, zhluboka nadechla a zavolala mami čééééééé (jako čert), já bojí, bojí (jako, že se bojí) a takový řev jsem vživotě nezažíla, úplně zfialověla a nemohla popadnout dech... a my s ním jeli až úplně nahoru 😅 . (těch pár pater a mi to připadalo jako věčnost).Pořád jsem se jí snažila otočit na druhou stranu, ale byla i tak zvědavá a pořád v pozoru (koukala do zrcadla). Takovou radost, s jakou si chtěla sednout do autosedačky (páč tam normálně nerada sedí) jsem nikdy neviděla. Byla pořád tak vyplašená ☹ a černý pán taky 😀 . Chudák nevědět jestli se má podkopat pod podlahu nebo co 😀 😀 😀

karot
autor
3. kvě 2008

Luci................ 😀 😀 😀
My teď byli přes 2 noce u známých na chalupě a byl problém se spaním.Doma má mlaďoch v (podkrovní)ložnico cestovní postýlku se 2.mědvídky a megaberuškou.Na chalupě byla dřevěná postýlka,stejné peřinky jako doma,ale hračky jsme zapomněli 😔 .Asi ho stresoval vysoký strop a velké okno,protože při každém mém odchodu z místnosti(když měl jít spát)vyčítavě a zoufale řval. 😅
Jsem ráda,že jsme už doma. 😀

luciferek
3. kvě 2008

tak vítejte doma karot 😉 . Jéééééé mega berušky... naše malá taky miluje berušky, má je snad úplně na všem 🙂 . Určitě to bylo hračkama, Vanessce taky vadí i zdánlivé maličkosti a už se necítí, tak jak by chtěla 😒 . Tak příště i s medvídky a magaberuškou 😀 😀 😀

marorlinko
6. kvě 2008

presne asko bolo pisane, aj dieta mna svoj vkus, nas tiez sa rad otaca za zenami, ked vidi dievcatko co sa mupaci,tak uteka za nim alebo pokukuje a ked sa pozrie to dievca, tak sa maly hanbi a skryva sa, moj zase sa viac boji muzov, nejde k nim ,jediny muz ktory ho smie vziat na ruky a byt s nim je jeho tato, dakedy ho volame, maly cassanova

chechta
11. črc 2008

Ahoj holky,
tak mám pocit, že Tedíček špatně reaguje na moji švagrovou - sice má teď mamánkovské období - že hce hlavně maminku, ale na vechny se vždycky směje a po chvilce je i ochotnej k někomu jít - lidi co vídá častěji jako jsou příbuzný mu většinou vůbec problémy nedělají, ale jde o to, že v poslední době, když příjde švagrovka a bud si ho vezme v kočárku nebo jdu i s ní ( jako třeba dneska) tak je strašně divnej furt pobrekává a nejde tak nějak uklidnit - vůbec nechtěl aby ho vezla v kočárku. prostě když vzala kočárek tak začal řev a ukazoval na mě a ve chvíli, kdy jsem vzala kočár já tak byl klid a minule když ho měla v kočárku tak ji celou dobu skoro plakal a to u něj není normální. No a vrchol všeho je to, že pak v noci nemůže usnout a nebo, když usne a já se chci vzdálit tak se hned vzbudí - dneska taky usnul o hodinu později než normálně 😖 - co s tím? Dřív se na ni vždycky smál a bylo to v poho a že by si ji nepamatoval to se mi nezdá - vidí ji aspoň jednou do týdne někdy jednou za dva týdny

chechta
11. črc 2008

jé ted jsem si všimla, že jsem zrovna asi nepřispěla úplně dobře - my ještě batole nejsme - je nám 10 měsíců, ale snad i tak mi poradíte

j.a.n.u.s.
12. črc 2008

Karot...vim co prozivas, mame doma presne to stejne. Vis co by me zajimalo? Jak reagujes ty? Co Adamkovi reknes, kdyz se rozbreci pri pohledu na "inzenyra"...ja jsem kapku v rozpacich, kdyz je to cizi clovek, tak nerikam nic, neco jen jako"To je pan...", ale kdyz to je nekdo znamy...co reknes? Pred tim nic a ted rev!

Jinak kamoska rikala, ze to je prechodny....no jasne, ze je to prechodny! 😀

karot
autor
13. črc 2008

Janus,....................neboj,ono to po 2.měsících přešlo.Teď už je to v pohodě. 😵
On na inženýry nereagoval vůbec. 😅 Spíš mu vadilo jiné/stěsněné prostředí. 😖 Mudra to pochopila,ale fotgrafka ne. 😀 Ono se s tím nedá nic moc dělat,protože nikdy přesně nevíš,kdy začne řvát. 😀

andilek
10. srp 2008

tak my jsme na tom podobně, Ondra chytá hysterák u doktorky, když jdeme na plavání, tak se na instruktorku usmívá jen do té doby, pokud ho držím v ruce já, jakmile jí ho šoupnu, tak je zle
snad to nebude trvat do puberty a brzo to přejde, není moc zvyklej na cizí lidi, tak to bude asi tím 😝

marorlinko
12. srp 2008

moj si postupne zvyka na cudzich ludi,ale musim byt na blizku,aby ma videl, jedine,kde nemusim byt, je ,ked sa hra s detmi, hlavne s dievcatami starsie aspon o 3roky od neho, vtedy ma nepotrebuje, maly sa dost boji cernochov, taky rev spusti,ze daco hrozne, prituli sa kumne a drzi sa ma jak kliest, maly sa teraz dost zacina hanbit cudzich ludi, skryva sa zamna ,da dole hlavu,len oci dvihne, neskor sa osmeli,ale nikto okrem mna a tata ho nesmie vziat na ruky, bo zacne plakat a tahat sa kumne. predtym sa bal viacej,ale zacina si zvykat,takze si myslkim,ze vsetko raz prejde.

emjee
24. říj 2008

svistulka • 1d • Včera o 22:07
Ahojte maminy,
ja ani nemam ziadne problemy s mojou 6-mesacnou dcerou.Len nasa mala dcerka je taky bojko. Na zaciatku sa bala deti, uz si celkom zvykla. Niektorych ludi vratane rodiny sa boji. Byvame v zahranici a ked prideme domou Kristinka sa boji aj nasej rodiny.
Ona sa boji aj hraciek, zvukov, piesni. Na kazdu vec si postupne musi zvykat a potom je to OK. Aj na ludi si postupne zvykne, len nesmu robit strme pohyby a postupne k nej ist.
Mate aj Vy podobne problemy a bijazlive babatka doma? Co ste robili, aby sa babatko troska osmelilo? Prejde aj toto obdobie? Moja mama mi sice vravela, ze aj ja som sa skryvala za jej suknu, ked som videla cudzich ludi. A to s nasou malou nesedim doma, ale chodim s nou aj von medzi ludi, stretavam sa s kamaratkami, chodim do spolocnosti. Dakujem za Vase rady.

danuska24 • 1d • Včera o 22:11
ved v pase ma Kristinka 30 rokov, tak by sa nemala bat..

martina46 • 1d • Včera o 22:37
svistulka,
my sme mali tiez taketo obdobie a este niekedy aj odoznieva
mala sa bala cudzich zvikov, vobec nemuseli byt hlasne a dokonca aj blizkej rodiny. prejde to neboj. a prco mas v pase kristinku ako 30 rocnu?

geegee • 2d • Včera o 22:43
Matusko sa bal ludi...problem bol aj ked k nam prisli znami, strasne plakat. Teraz ma vyse 2 rokov a na ulici oslovi cudzie deti, pokecia s ludmi, ktorych vidi prvy krat, nema problem

bibula • 2d • Dnes o 12:32
citala som paradny clanok-vsetci sa skeria na d dietatkom,len ba yvyvolali usme v a co vidi dieta? dedka ozrana,babku,co je nervozna lebo ju bolia bohy, tetu,co zavidi.....
nieco na tych ludoch proste bude,co dietatu nesedi-preto nemusi byt bojko,len vidi skutocnost-nie co si dospelaci predsatvuju.

geegee • 2d • Dnes o 13:58
bibula, nieco na tom bude...aj u nas v case najvacsieho strachu z ludi, prisiel manzelov kamos, Matko ho videl 1x v zivote a po 5 minutach mu uz visel na krku a blaznili sa

marorlinko
26. říj 2008

moj si uz zvykol na n ludi, maly sa boji len ludi, ktori sa nesmeju a u ktorich citi,ze nemaju radi deti, naposledy vcera ked sme boli v ikei, je tam decky kutik a jeden pan sa tam hral s malym dievcatkom a maly prisiel sam od sebba k tomu panovi a objal ho a doniesol mu plysaka bola som vyhukana, cudzieho cloveka? ale videl,ze sa hral ten pan, neviem. aj detickam dava hracky, pokeca s ludmi je dost priatelsky maly, co som rada len nechcem aby veril kazdemu zase. ked vidi,ze niekto sa smeje a keca s nim ,maly zacne tiez a vola ho hrat sa, dieta si potrebuje zvyknut na ludi, rovnako aj na to,ze nie su len biely ludia, maly siel vyskocit z koze ked videl cloverka ciernej pleti, uz sa neboji, zvykol si aj na moju kamosku a aj ju pobozka a pomojka jej babatko