• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začátky lezení miminka. Kdy vám začalo lozit?

6. března 2017 
Ahoj holky (maminy) ...Zajímalo by mě, kdy nejdřív Vám mimi začalo lézt? :grinning:
2. pro 2007 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kajdzas, Ondra se začal plazit cca v půlce 5. měsíce
2. pro 2007 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to mi už budeme mít půl roku a malej už umí sám sedět ale neumí se dokonce ani sám převalit na bříško natž batolit jse :frowning2:
2. pro 2007 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natálka bude mať za chvíľu 5 mesiacov a už sa pekne začína dvíhať na všetky 4 a liezť :grinning: Pokusy o sedenie sú, ale kým sa sama neposadí tak ju sedieť nenechávam :wink:
2. pro 2007 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
my teda nesedíme vůbec, ale zase se stavíme na nohy... :confused:
2. pro 2007 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Každé mimčo je iné a rozne veci začína robiť v roznu dobu :slight_smile:
2. pro 2007 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé bielanevesta natálka má krásný datum :wink:

Souhlas každé je jiné,naše malá zkouší zvedat zadeček ale zatím neleze,jen válí sudy a udrží se na jedné ruce na bříšku o při tom se otáčí do kolečka. :grinning:
2. pro 2007 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janicka díky :dizzy_face: Ono to u nej začalo tak, že najprv zdvíhala prdelku a potom sa zaprela aj o ruky a na pár chvíľ bola na 4-och :sunglasses:
2. pro 2007 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám bude za čtrnáct dní 7 měsíců, otáčí se pěkně, ale nesedí ani neleze...je to normální?zapírá se, krčí a podsouvá kolínko, ale lezení ani plazení to není...
2. pro 2007 ve 21:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Apricots ja si myslím že to že ešte nesedí je normálne :wink: Ja som napr sedela až v 7.mesiacoch :wink:
2. pro 2007 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Apricots nám bude 9 měsíců a taky neleze. Snaží se, ale furt neví jak na to !
2. pro 2007 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
zato u nás se to rozběhalo, dlouho nic, jenom točení na břiše, válení sudů a najednou frrrnk! ještěrka je to :slight_smile: všichni nakonec polezou :wink:
3. pro 2007 v 01:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to nema moc smysl se takhle ptat, kazde mimco je fakt jine, jedno line lozit, zato krasne spi celou noc, jine lozi v 5 mesicich, ale budi se 10x za noc, jedno se stavi v 6 mesicich, ale nesedi, jine krasne sedi od 5. mesice a nema treba vlasy :sweat_smile: Nektere deti basti prikrmy od 4. mesice a jine temer v 8. chteji jen mamincino mlicko :confused:
Ale pokud neni nejaky problemek, ktery by vyresila trebas vojtovka, tak jednou vsechny deti polezou, sednou si, postavi se, zacnou ty prikrmy bastit a budou spat celo noc v kuse :slight_smile:
Ja jsem sama bez pomoci chodila v 8. mesicich, manzel se postavil v 16. mesicich :sweat_smile: A ted je to inža(jak ja rikam :grinning: ) a jak mu to ve sportu jde :grinning: Takze zadny strach :slight_smile:
3. pro 2007 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
no já právě nemám moc přehled o těch všeobecných tabulkách a navíc většina miminek, co tu tak slýchám, v sedmi měsících leze i sedí...
3. pro 2007 v 08:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Apricots žádný miminko není přesně tabulkový. Některý míma jsou rychlejší a některý pomalejší. To nemůžeš tak brát. Mě se začal malej plazit v 5 měsícíh a týdnu a lézt po čtyřech začal asi tak před týdnem. Sedět sám vydrží v pohodě, ale sám aby si sednul tak se mu podařilo asi tak 5x. Ale zase už si stoupá o všechno možný a taky samozřejmě k tomu patří i pády. užívej si ještě klídku než ti začne tohle všechno dělat, protože pak si už ani neuprdneš... :wink:
3. pro 2007 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Apricots, já mám totálně odlišné prcky doma. První holka lezla a seděla v 7. , v roce běhala. Druhá se sama posadila až v 9. měsících, začala se plazit v 10. m, po čtyřech lítá od 11. a teď se staví. Chodit se jí jaksi nechce. Normální je, pokud si dítě do roka sedne, rozchodit by se mělo do 18. měsíce.
3. pro 2007 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miriam neumi nic, je rada, ze trochu pase, tak budte v klidu :wink:

Abych ji tolik nekrivdila, tak se umi pretacet ze zad na bricho a valet sudy {zrejme neumyslne}, takze ma taky svuj zpusob pohybu :grinning:
3. pro 2007 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Sed je nejtěžší pohyb pro páteř a proto většina dětí nejdříve leze, stojí a nebo i chodí dřív než se samo posadí. :wink:
3. pro 2007 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, potřebuji radu zkušených :grinning: :
je možné, že by náš Dvídek už začínel lézt, když se neumí ještě přetočit? A v tomto věku?
Napíši co a jak:
chodíme na rehabilitaci, Davča měl celkovou hypotonii (oslabení svalů), pak se přidala okrajová hypertonie (opak hypotonie-zvýšené sval.napětí). Na poslední rehab mi sestra řekla, že má nožky ve vývoji napřed, ručky dobrý, oslabený svalíky má na zádech a břiše. Cvičíme vojtovku+další cviky na posilování svalíků. Za poslední 2-3týdny se naučil věci, co doteď nedělal. Pokud byl dřív na bříšku, natahoval se po hračkách a krásně pásl koníky, klidně i 1/2hod. a dýl. Teď, když ho dám na bříško, tam si strká kolínka pod sebe, zadeček má nahoře a stehna taky, je jakoby na kolínkách a ručkama si jednu dává dopředu přez druhou a zkouší se na ně stavět. Musím pořád u něj být, jelikož během pár minut mi takto odcestuje až k nějaké překážce, kde se zastaví a nemůže dál.
Co myslíte, je to snaha o lezení nebo nějaký jeho rozmar?
O přetáčení se moc snaží, pláče, když mu to nejde, ale těmi svalíky na zádech to neutáhne, jakmile se dostane s mojí malou pomocí trošku na bok, tak se sám přetočí a je na bříšku.
12. pro 2007 ve 13:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lendy no super, tak ho v tom podporuj, tím lezením se to zádové svalstvo bude perfektně posilovat, takže i na přetáčení pak dojde :wink:
12. pro 2007 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lezení se průměrně objevuje kolem devátého měsíce života věku dítěte - je to opravdu průměr, nikoliv medián - takže se dá říct, že půlka dětí začne dřív a půlka později, rozložení přibližně stejné co do délky před či po.
Takže úplně v klídku :slight_smile:

Pro vývoj je nejdůležitjěší poloha na bříšku - z ní se dítě naučí otáčet, válet sudy, plazit a později pérovat na čtyřech až lézt. Posazování dítěte není absolutně vhodné, jak z hlediska svalů na zádech, tak z hlediska toho, že dítě, co okusí sed, už většinou na bříšo nechce - horší rozhled :slight_smile: Sed přichází až z lezení či z pérování na čtyřech. Plazení či válení sudů některé děti přeskakují - objeví se později nebo zcela vynechají.
14. pro 2007 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono asi zalezi na tom, cemu kdo rika lezeni. Jestli je to o tom, ze se dopidali na kraj deky, nebo ze vymeta cely byt.
14. pro 2007 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky prosím o radu, naše Barča ještě nesedí,ani neleze ale všude čtu že děti sedí od 6. měsíců a v 8. už lezou.jsem z toho nervozní. Myslíte že je to normální, nebo mám zařídit nějaký speciální vyšetření. moc děkuji za odpovědi
18. pro 2007 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli, dítě si samo sedne až z lezení - do té doby se sice mnohdy udrží, když ho posadíš, ale není to přirozený sed. Dítě průměrně leze v devátém až desátém měsíci.
Vidím, že Barče je sedm měsíců - měla by se už otáčet, možná válet sudy nebo se plazit, ale stačí otáčení.
Můžeš se zeptat doktorky, ale každé dítě je jiné :slight_smile:
18. pro 2007 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky majaaita, děkuju za rady :slight_smile:
No barča se překulí na bříško,ale neleze.když Barču posadim tak se i předkloní a sáhne pro hračku, jinak padá v sedu na stranu.
jsi hodná žes tak rychle odpověděla
18. pro 2007 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé ted jsem si všimla že jsi 14. prosince krásně popsala můj dotaz, nojo já si nevšimla :sweat_smile:
promin
18. pro 2007 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli :slight_smile:)
Barča se předkloní, protože má ještě šikmý sed - ale dopředu - až začne lézt, nebo se zvedne z bříška na kolínka, bude mít šikmý sed na stranu a z něj si pak sedne rovně - a bude dost pevná, aby tak mohla sedět i víc. Určitě se jí to bude líbit.
Jeslti jí nevadí poloha na bříšku, je napůl vyhráno - stačí jí nechat hodně aktivovat na bříšku a ona se rozplazí nebo začne válet sudy - prsotě začne se pohybovat. Pak bude krčit jedno kolínko na stranu a zvedat zadeček - a pak jí to docvakne a strčí kolínka pod sebe, bude pérovat a pak se rozleze.
Čas máte :slight_smile:)
18. pro 2007 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
majaajita :dizzy_face: děkuju jsem klidnější.náznaky skrčenýho kolínka a zvedání zadečku jsou.Ted se to trochu zastavilo,nevim mozná zuby?někde jsem četla že když rostou zuby tak se ten posun zastaví,nevim co je na tom pravdy. :confused: víš teprve před měsícem začala v poloze na bříšku zvedat pořádně hlavičku,tak jsem si nebyla jistá zda je vše ok.už jsem klidnější díky :slight_smile:
18. pro 2007 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolikrát ještě napíšu že jsem klidná :grinning:
18. pro 2007 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš malej se začal plazit před týdnem :slight_smile: Když ho posadím, vydrží už sedět třeba půl hodiny, ale taky je to tak 14 dní tři neděle :wink:
Chtěla jsem se zeptat, máme skoro po celém bytě lino nebo dlaždice. V rádiu jsem jednou od nějaké rehablitačky slyšela, že existují nějaké protiskluzové návleky na kolínka, aby to dětičkám neklouzalo a mohly se plazit i na těhle hladkých podlahách. Nevíte náhodou, kde by se daly sehnat? Neslyšely jste o nich? Já už prolítala snad všechny možný obchody a nikde nic :frowning2:
18. pro 2007 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
matysi, někde jsem četla, že ty protiskluzový návleky některé maminy řeší, že koupí takové ty ponožky s protiskluzovým povrchem, ustřihnou je a nandají na kolínka dětem :wink: :grinning:
18. pro 2007 v 19:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek