• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začátky lezení miminka. Kdy vám začalo lozit?

6. března 2017 
To je dobrý nápad!!! :slight_smile: Díky moc! Asi se hnedka vrhnu na výrobu :slight_smile: On je Matějíček z toho dost nešťastný, když mu to klouže :frowning2:
19. pro 2007 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli, nase mala (prs sedm mesicu) neleze, moc se ji nelibi na brisku..dr. rikala, ze je v poradku, ze u kazdeho mimina je to jine, ze se nemam plasit...pry mimina "opozdenejsi" ve fyzickem vyvoji zato rychleji mluvi :slight_smile:))
19. pro 2007 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsme se zacali po celem byte plazit v sedmi mesicich dodnes se stale plazime a perujeme ma kolenou.Sama si jeste nesedne a neumi se moc ani otocit z briska na zada :confused: Mudra mi to oduvodnila tim ze kdyz se ji libi na brisku tak nema potrebu se otacet na zada :wink: Proste na tom brise je skoro cely den :sweat_smile:
Alcatko:Napsala jsi to dobre nema cenu nejak moc deti srovnavat,kazde je original a bude to delat jak mu to vyhovuje :wink:
Malysi:Tak o takovych navlecich jsem jeste neslysela :confused:
19. pro 2007 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
cermonca, u vas je to presne naopak..mala z briska na zada ano, ale naopak ani tuk...
19. pro 2007 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hellena:To je zajimave jak kazde dite je jine.Oni se to nekdy nauci :wink:
19. pro 2007 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Nic si z toho nedělej. Náš Filipek se začal plazit v půl roce, ale takovým stylem, že za sebou tahal nohy, vůbec je nepoužíval. Když mu bylo 9 měsícu tak neuměl vůbec nic, ani sedět ani lézt. Doktorka nás už chtěla poslat k neurologovi, ale ja jsem tam nešla a udělala jsem dobře. Malý se pak během 10 dnů naučil sam sedět, lézt a dokonce se začal taky stavět na nohy a chodil kolem nábytku. Fakt se naučil všechno během 10 dnů. Na dítě se opravdu nemá spěchat, každé je individuální. :sunglasses:
20. pro 2007 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: tak jsme včera byly u naší dět. Mudry na kontrole v 8. měsících a já jí říkala o tom,že barčí nechce lézt ,plazit,sedět takže prej za měsíc uvidíme,říkala přesně to co vy každě dítě je jiné a naše barčí je fakt dost dlouhá a prej to tělo chudinka ještě nemůže unýst.Nojo má být po kom. :slight_smile:
Ale musím jí pochválit snaží se a moc. :dizzy_face:
21. pro 2007 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Před nedávnem jsem tu psala, že našemu Ádovi bude 9 měsíců a neleze nic a během 3 dnů si sednul, začal lézt a teď se staví i na nožičky a to ve mě hlodalo, že není něco v pořádku. Vše je ok akorát je línější a opatrnej.
21. pro 2007 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky naše Denis se taky ještě nepalzí,nesedí,jen válí sudy,ale snaží se taky moc a když jí to nejde ,tak se chudika strašně rozčiluje,takže jsem taky zvědavá,kdy se bude aspoň plazit.je na ní vidět,že by chtěla,ale sakliš pořád to nejde :grinning: :wink:
21. pro 2007 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlasim prvni lez!!! Konecne leze! A jeste k tomu si vcera poprve sama sedla...ma tezkou dupu, ale podarilo se to...muj nejhezci darek k vanocum 2007...

neni kam spechat! Sama si rekne kdy a jak...
24. pro 2007 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obnovuji tuto diskuzi...jsem tu nova a chtela bych se zeptat jak jste to meli s lezenim..mala se od 14.prosince stale jen plazi,semtam jde na kolinka (asi tak 5x za den),ale to tak ze je neda pod brisko ale do stran (jak zabka) a hned zase zpatky jde na bricho a porad se jen plazi.je ji 8 m a 3 tydny..mam jeste doufat,ze poleze?prijde mi,ze se ji ani nechce nebo nevi jak na to..zkousim ji davat na kolinka,pres nohu at me preleze atp... ale porad nic.
23. led ve 13:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkavac tohle má každé mimino úúúplně jinak... pokud jde o osobní zkušenost, dcera začala lézt myslím někdy v sedmi měsících. Víceméně rovnou, plazila se předtím jen několik dní. Jiné děti z okolí se zas skoro jen plazily a pak rovnou začaly chodit... a taky jsou v pořádku. A ani neplatí, že by dřívější lezení nějak souviselo s dřívějším chozením- to vůbec.... já bych tohle vůbec neřešila. Dítě nijak neomezovat (ohrádka, nedejbože lehátko a podobné kraviny), šoupnout na zem na deku, hračky lehce mimo dosah... a až začne, tak začne. Rozptyl je obrovský. Kamarádky klučík v šesti (!!) měsících obcházel okolo nábytku, lézt začal někdy potom, chodit až po roce.... scénáře jsou různé. Ale do školky už všichni dojdou po svých a ve dveřích pozdraví, takže žádné zbytečné starosti ;)
23. led ve 14:28  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (31. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@katkavac a co se týče ,,tréninku"- říká se, že se mají kolínka šoupnout pod tělo a ze stran lehounce mimčo opírat o své ruce.. ať se mu nožky nerozjedou hned do stran. Zapéruje si a třeba mu dojde, že nějak takhle by to mohlo fungovat. Něco takového už asi děláš (píšeš, že ji dáváš na kolínka), takže nezbývá než čekat.
23. led ve 14:31  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (31. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Diky..tak budu tedy cekat..ohradky a lehatka nevedem...nechavam ji plny rozlet...je skoro cely den na zemi a zkouma,co se da:slight_smile:
23. led v 18:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkavac mě se mála rozlezla v 8m do té doby jen válela sudy a pak najednou šup a bylo. Každé dítě je v tomhle jiné. Malá teď začala obcházet nábytek ale třeba sedět nebude ani náhodou. A k té ohrádce my ji pořizovat budeme už jen proto, že jak obchází je nebezpečná sama sobě a věř mi že ani na záchod si v klidu nedojdu vezmu si ji sebou a šup už je vedle v koupelně a visí na vaně a nebo šup a je někde pryč a ty si sedíš na míse :grinning:
24. led ve 02:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nám začala lézt v 7 a 1/2 měsíci. Nejdřív couvala, stavěla se na hlavu a za pár dní lezla. Teď leze pěkně po celém bytě. Když nemůže, tak si na chvíli sedne a pak zase pokračuje:grin:
26. led v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky mě se prcek (nar.23.5.2016) plazí jak o život, podsouvá kolínka a houpe se na čtyřech ale problém u nás spíš je, že je neustále opřený o předloktí a téměř vůbec se neopírá o natažené ruce. Měla jste to některá s prckem podobně a kdy se to spravilo popř. cvičily jste to nějak? Mám si dělat starosti?
Děkuji :slight_smile:
27. led v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše Evelínka se dlouho plazila (skoro 2 měsíce), měli jsme taky strach a snažili se pomáhat ale to nemělo vliv :grin: Sama se rozlezla v 10,5 měsících. A i podle lékařů je v pohodě. Každé miminko má své tempo.
27. led v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj, všechno přijde...Naše dvojčátka jsou každý úplně jiný, holčička si přesně v 8 měsících sedla a začala lozit, vše v jeden den, zatímco chlapeček to měl na salámu, začal se plazit až někdy v 8,5 měsících, lozit asi v 9,5 měsících a sedl si až skoro v 11 měsících...Hold dřív bylo lepší se postavit...oba začali stát kolem 9 měsíce a teď obchází nábytek a lezou prostě všude...nikdy jsem jim nepomáhala, nechala, ať si na to přijdou sami...ještě budeš na období ,,klidu,, vzpomínat :slight_smile:
29. led v 10:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem s malou byla pro jistotu a pro muj klid u rhb tady u nas at mi ji zkoukne.(25.1)..a rekla mi jen ze nic patologickeho na ni nevidi,jen ze ji mam trosku zkouset popostrcit a pripominat ji i druhou nozicku(pri plazeni zabira za pravou ruku a levou nohu),ma pry trochu slabsi brisko a ruce(davat do vysky hracky at se za nimi zveda) ,nechat ji prelezat pres koleno a tak..ze chce proste cas..musi se pry zvladnout oprit o ty natazene ruce... no tak ji semtam takhle doma procvicuju a dneska se uz nekolikrat na ruckach sama od sebe zvedla,tak se doufejme nekdy dockame...i na kolinka se uz zkousi dostat
29. led v 19:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše malá ještě na začátku 9měsíce neseděla, nelezla, jen se plazila nebo zevlila na boku :smiley:Pořád mě to trápilo, že ještě nic a pak šup 1.1.2017 se postavila v postýlce a pak už to šlo naráz, leze po čtyřech, sedí a už tady pochoduje kolem nábytku. :blush:
29. led ve 20:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, nám je 10 msíců, od 6.měsíce Emča krásně sedí, ale to je všechno. Nejlepší je to vleže na zádech a má nožičky v rozštěpu. Nevím jestli si tak hoví nebo co, ale jakmile si lehne na záda, ,,rozcápne" nohy. Když sedí a chce nějakou hračku co má dál od sebe, sune se zadečkem po zemi tak, že za chvilku sedí v rozštěpu a takhle se natahuje . Nemáte s tím některá zkušenost. Řekla bych, že je to až abnormální
30. led v 16:38  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sestricka1984 a jak se do toho sedu dostala?
30. led v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
V 6ti měsících?
30. led v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynapezrova ja jsem takhle s dcerkou ty rucky posilovala na overballu.
30. led v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alcar dcera si taky prvně sedla až pak začala lézt. Pérovala na kolínkách až nožičky prostrčila pod sebou a sedla si. Začala lézt 3 týdny potom
30. led v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kituska20 ano, moje dcera to taky tak mela. V 8 mesicich se pres kolinka a sikmy sed posadila a par dni na to zacala lezt. Ale pani pise, ze si v 6 mesicich sedla, ale to je vsechno. Tak by me zajimalo, jakym zpusobem se do toho sedu dostala. To je totiz podstatna informace.
30. led v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alcar to je jasné jen že moje dcera si taky sedla v 6ti měsícíc tak bych se třeba i přiklonila k tomu že to jde:slight_smile: tady na fotce je první pokud za dva dny už seděla v tom širokém sedu :D ale jak neměla silná záda tak jsem ji musela obkládat polštářky aby si nenatloukla
30. led v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kituska20 tak jasne ze takovym zpusobem to jde. Ja taky nikde netvrdim, ze to nejde. Ale pokud chce poradit, nemuze napsat, ze dcera od 6mes. krasne sedi a to je vsechno. A i tech 6 mes. mi prijde docela abnormalnich, tohle dokaze maloktere dite, i kdyz vyjimky se samozrejme najdou. A jakou mela posloupnost tvoje dcerka jestli se muzu zeptat? Kdy se pretacela, kdy zacala na kolinkach atd.?
30. led v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alcar poprvé se přetočía ve 4 měsících, poprvé na kolínka právě v těch 6ti v jeden den začala trénovat a hned si sedla...po pár dnech začala lézt... pak byl dlouho klid a v 8m se postavila. Chodila až v 13ti měsících.
Na fotkách čerstvých 6m poprvé na kolínka
A o 3 týdny později už krásně seděla :slight_smile:
30. led v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek