Začátky lezení miminka. Kdy vám začalo lozit?

kajdzas
2. pro 2007

Ahoj holky (maminy) ...Zajímalo by mě, kdy nejdřív Vám mimi začalo lézt? 😀

matysi
19. pro 2007

To je dobrý nápad!!! 🙂 Díky moc! Asi se hnedka vrhnu na výrobu 🙂 On je Matějíček z toho dost nešťastný, když mu to klouže ☹

helllena
19. pro 2007

Eli, nase mala (prs sedm mesicu) neleze, moc se ji nelibi na brisku..dr. rikala, ze je v poradku, ze u kazdeho mimina je to jine, ze se nemam plasit...pry mimina "opozdenejsi" ve fyzickem vyvoji zato rychleji mluvi 🙂))

cermonca
19. pro 2007

Tak my jsme se zacali po celem byte plazit v sedmi mesicich dodnes se stale plazime a perujeme ma kolenou.Sama si jeste nesedne a neumi se moc ani otocit z briska na zada 😕 Mudra mi to oduvodnila tim ze kdyz se ji libi na brisku tak nema potrebu se otacet na zada 😉 Proste na tom brise je skoro cely den 😅
Alcatko:Napsala jsi to dobre nema cenu nejak moc deti srovnavat,kazde je original a bude to delat jak mu to vyhovuje 😉
Malysi:Tak o takovych navlecich jsem jeste neslysela 😕

helllena
19. pro 2007

cermonca, u vas je to presne naopak..mala z briska na zada ano, ale naopak ani tuk...

cermonca
19. pro 2007

Hellena:To je zajimave jak kazde dite je jine.Oni se to nekdy nauci 😉

justinka
20. pro 2007

Ahoj. Nic si z toho nedělej. Náš Filipek se začal plazit v půl roce, ale takovým stylem, že za sebou tahal nohy, vůbec je nepoužíval. Když mu bylo 9 měsícu tak neuměl vůbec nic, ani sedět ani lézt. Doktorka nás už chtěla poslat k neurologovi, ale ja jsem tam nešla a udělala jsem dobře. Malý se pak během 10 dnů naučil sam sedět, lézt a dokonce se začal taky stavět na nohy a chodil kolem nábytku. Fakt se naučil všechno během 10 dnů. Na dítě se opravdu nemá spěchat, každé je individuální. 😎

eli88
21. pro 2007

ahoj holky 🙂 tak jsme včera byly u naší dět. Mudry na kontrole v 8. měsících a já jí říkala o tom,že barčí nechce lézt ,plazit,sedět takže prej za měsíc uvidíme,říkala přesně to co vy každě dítě je jiné a naše barčí je fakt dost dlouhá a prej to tělo chudinka ještě nemůže unýst.Nojo má být po kom. 🙂
Ale musím jí pochválit snaží se a moc. 😵

zuzka1000
21. pro 2007

Před nedávnem jsem tu psala, že našemu Ádovi bude 9 měsíců a neleze nic a během 3 dnů si sednul, začal lézt a teď se staví i na nožičky a to ve mě hlodalo, že není něco v pořádku. Vše je ok akorát je línější a opatrnej.

konoupek
21. pro 2007

Holky naše Denis se taky ještě nepalzí,nesedí,jen válí sudy,ale snaží se taky moc a když jí to nejde ,tak se chudika strašně rozčiluje,takže jsem taky zvědavá,kdy se bude aspoň plazit.je na ní vidět,že by chtěla,ale sakliš pořád to nejde 😀 😉

januskaababoo
24. pro 2007

Hlasim prvni lez!!! Konecne leze! A jeste k tomu si vcera poprve sama sedla...ma tezkou dupu, ale podarilo se to...muj nejhezci darek k vanocum 2007...

neni kam spechat! Sama si rekne kdy a jak...

katkavac
23. led 2017

Obnovuji tuto diskuzi...jsem tu nova a chtela bych se zeptat jak jste to meli s lezenim..mala se od 14.prosince stale jen plazi,semtam jde na kolinka (asi tak 5x za den),ale to tak ze je neda pod brisko ale do stran (jak zabka) a hned zase zpatky jde na bricho a porad se jen plazi.je ji 8 m a 3 tydny..mam jeste doufat,ze poleze?prijde mi,ze se ji ani nechce nebo nevi jak na to..zkousim ji davat na kolinka,pres nohu at me preleze atp... ale porad nic.

muhehehe
23. led 2017

@katkavac tohle má každé mimino úúúplně jinak... pokud jde o osobní zkušenost, dcera začala lézt myslím někdy v sedmi měsících. Víceméně rovnou, plazila se předtím jen několik dní. Jiné děti z okolí se zas skoro jen plazily a pak rovnou začaly chodit... a taky jsou v pořádku. A ani neplatí, že by dřívější lezení nějak souviselo s dřívějším chozením- to vůbec.... já bych tohle vůbec neřešila. Dítě nijak neomezovat (ohrádka, nedejbože lehátko a podobné kraviny), šoupnout na zem na deku, hračky lehce mimo dosah... a až začne, tak začne. Rozptyl je obrovský. Kamarádky klučík v šesti (!!) měsících obcházel okolo nábytku, lézt začal někdy potom, chodit až po roce.... scénáře jsou různé. Ale do školky už všichni dojdou po svých a ve dveřích pozdraví, takže žádné zbytečné starosti ;)

muhehehe
23. led 2017

@katkavac a co se týče ,,tréninku"- říká se, že se mají kolínka šoupnout pod tělo a ze stran lehounce mimčo opírat o své ruce.. ať se mu nožky nerozjedou hned do stran. Zapéruje si a třeba mu dojde, že nějak takhle by to mohlo fungovat. Něco takového už asi děláš (píšeš, že ji dáváš na kolínka), takže nezbývá než čekat.

katkavac
23. led 2017

Diky..tak budu tedy cekat..ohradky a lehatka nevedem...nechavam ji plny rozlet...je skoro cely den na zemi a zkouma,co se da🙂

monikagurthova
24. led 2017

@katkavac mě se mála rozlezla v 8m do té doby jen válela sudy a pak najednou šup a bylo. Každé dítě je v tomhle jiné. Malá teď začala obcházet nábytek ale třeba sedět nebude ani náhodou. A k té ohrádce my ji pořizovat budeme už jen proto, že jak obchází je nebezpečná sama sobě a věř mi že ani na záchod si v klidu nedojdu vezmu si ji sebou a šup už je vedle v koupelně a visí na vaně a nebo šup a je někde pryč a ty si sedíš na míse 😀

terezka08062016
26. led 2017

Nám začala lézt v 7 a 1/2 měsíci. Nejdřív couvala, stavěla se na hlavu a za pár dní lezla. Teď leze pěkně po celém bytě. Když nemůže, tak si na chvíli sedne a pak zase pokračuje😁

kristynapezrova
27. led 2017

Maminky mě se prcek (nar.23.5.2016) plazí jak o život, podsouvá kolínka a houpe se na čtyřech ale problém u nás spíš je, že je neustále opřený o předloktí a téměř vůbec se neopírá o natažené ruce. Měla jste to některá s prckem podobně a kdy se to spravilo popř. cvičily jste to nějak? Mám si dělat starosti?
Děkuji 🙂

evilin
27. led 2017

Naše Evelínka se dlouho plazila (skoro 2 měsíce), měli jsme taky strach a snažili se pomáhat ale to nemělo vliv 😁 Sama se rozlezla v 10,5 měsících. A i podle lékařů je v pohodě. Každé miminko má své tempo.

marfuska1987
29. led 2017

Neboj, všechno přijde...Naše dvojčátka jsou každý úplně jiný, holčička si přesně v 8 měsících sedla a začala lozit, vše v jeden den, zatímco chlapeček to měl na salámu, začal se plazit až někdy v 8,5 měsících, lozit asi v 9,5 měsících a sedl si až skoro v 11 měsících...Hold dřív bylo lepší se postavit...oba začali stát kolem 9 měsíce a teď obchází nábytek a lezou prostě všude...nikdy jsem jim nepomáhala, nechala, ať si na to přijdou sami...ještě budeš na období ,,klidu,, vzpomínat 🙂

katkavac
29. led 2017

Tak jsem s malou byla pro jistotu a pro muj klid u rhb tady u nas at mi ji zkoukne.(25.1)..a rekla mi jen ze nic patologickeho na ni nevidi,jen ze ji mam trosku zkouset popostrcit a pripominat ji i druhou nozicku(pri plazeni zabira za pravou ruku a levou nohu),ma pry trochu slabsi brisko a ruce(davat do vysky hracky at se za nimi zveda) ,nechat ji prelezat pres koleno a tak..ze chce proste cas..musi se pry zvladnout oprit o ty natazene ruce... no tak ji semtam takhle doma procvicuju a dneska se uz nekolikrat na ruckach sama od sebe zvedla,tak se doufejme nekdy dockame...i na kolinka se uz zkousi dostat

michelette
29. led 2017

Naše malá ještě na začátku 9měsíce neseděla, nelezla, jen se plazila nebo zevlila na boku 😃Pořád mě to trápilo, že ještě nic a pak šup 1.1.2017 se postavila v postýlce a pak už to šlo naráz, leze po čtyřech, sedí a už tady pochoduje kolem nábytku. 😊

sestricka1984
30. led 2017

Ahoj, nám je 10 msíců, od 6.měsíce Emča krásně sedí, ale to je všechno. Nejlepší je to vleže na zádech a má nožičky v rozštěpu. Nevím jestli si tak hoví nebo co, ale jakmile si lehne na záda, ,,rozcápne" nohy. Když sedí a chce nějakou hračku co má dál od sebe, sune se zadečkem po zemi tak, že za chvilku sedí v rozštěpu a takhle se natahuje . Nemáte s tím některá zkušenost. Řekla bych, že je to až abnormální

alcar
30. led 2017

@sestricka1984 a jak se do toho sedu dostala?

kituska20
30. led 2017

V 6ti měsících?

alcar
30. led 2017

@kristynapezrova ja jsem takhle s dcerkou ty rucky posilovala na overballu.

kituska20
30. led 2017

@alcar dcera si taky prvně sedla až pak začala lézt. Pérovala na kolínkách až nožičky prostrčila pod sebou a sedla si. Začala lézt 3 týdny potom

alcar
30. led 2017

@kituska20 ano, moje dcera to taky tak mela. V 8 mesicich se pres kolinka a sikmy sed posadila a par dni na to zacala lezt. Ale pani pise, ze si v 6 mesicich sedla, ale to je vsechno. Tak by me zajimalo, jakym zpusobem se do toho sedu dostala. To je totiz podstatna informace.

kituska20
30. led 2017

@alcar to je jasné jen že moje dcera si taky sedla v 6ti měsícíc tak bych se třeba i přiklonila k tomu že to jde🙂 tady na fotce je první pokud za dva dny už seděla v tom širokém sedu :D ale jak neměla silná záda tak jsem ji musela obkládat polštářky aby si nenatloukla

alcar
30. led 2017

@kituska20 tak jasne ze takovym zpusobem to jde. Ja taky nikde netvrdim, ze to nejde. Ale pokud chce poradit, nemuze napsat, ze dcera od 6mes. krasne sedi a to je vsechno. A i tech 6 mes. mi prijde docela abnormalnich, tohle dokaze maloktere dite, i kdyz vyjimky se samozrejme najdou. A jakou mela posloupnost tvoje dcerka jestli se muzu zeptat? Kdy se pretacela, kdy zacala na kolinkach atd.?

kituska20
30. led 2017

@alcar poprvé se přetočía ve 4 měsících, poprvé na kolínka právě v těch 6ti v jeden den začala trénovat a hned si sedla...po pár dnech začala lézt... pak byl dlouho klid a v 8m se postavila. Chodila až v 13ti měsících.
Na fotkách čerstvých 6m poprvé na kolínka
A o 3 týdny později už krásně seděla 🙂