Zimní výbava pro roční holčičku

magdanaty
5. zář 2017

Ahoj maminky, obracím se s dotazem především na zkušenější maminky se staršími dětmi🙂 Právě přemýšlím, co všechno bude potřebovat dcera na zimu. Na konci října jí bude rok, v té době chodit ještě určitě nebude, je trošku pomalejší....takže čekám, že chodit začne až nějak během zimy. Fusak máme jen malý do 1 roku, takže určitě budu pořizovat ten do 3 let...a co dál? Kombinéza? Zimní bunda? Nějaké teplé kalhoty? Nějak si to zatím neumím představit...dokud nebude chodit a bude zima...předpokládám že v kočáru bude hlavně ve fusaku....má tedy smysl pořizovat nějakou kombinézu? Ani jako malé miminko loni ji moc neunosila, většinou měla několik tenčích vrstev+fusak+deku. Nebo spíš s kombinézou počkat, až bude chodit a pak ji dávat místo fusaku? A co botičky, dokud ještě nechodí? Jak jste to měly vy? Do čeho doporučujete investovat a do čeho ne? Předem děkuji za předání zkušeností🙂

babanci
5. zář 2017

Kombinéza je ideálně záležitost, tu určitě pořiď. Pokud začne chodit v průběhu zimy, tak užiješ rozhodně a my teda dávaly kombinézu i do kočáru, pod ní měla jen body s dlouhým rukávem a punčocháče. To bych se raději vzdala zimní bundy, pokud bych musela počítat kačky, ale ne kombinézy. Boty bych pořídila, až by na ně došlo, až by začala chodit. Máme 16 měsíční vnučku a letos už jí ušiju kabátek a kožíšek. Chodící dítě už užije. Zimní bunda a zateplené kalhoty taky nutnost, kombinéza třeba včas neuschne... my máme hadrů příšerně, kombinéz máme asi 5 kusů.

lutu11
5. zář 2017

Nase bude mit rok v prosinci. Fusak neporizuju, spis kombinezu a po brachovy ma zimni bundu a vyteplene kalhoty. Boty zatim jen nechodici s koziskem. Az zacne chodit budu pidit po vhodnych botech. Jinak klasika puncochy, teplaky, fleesova mikina.

katrenka222
5. zář 2017

Muj syn mel sice v zime rok a pul a uz chodil ale dcera bude taky mit za par dni rok a taky uz pomaly koukam co dokoupit a tak. Kombinezu budu porizovat urcite. Pro syna jsme meli pujcenou takze ted potrebuji mit svou. Sice jeste nechodi nebo mozna nebude ale fusak je super pro deti co lezi ale rocni dite ti uz v kocarku bude i sedet a koukat kolem a prehybat se z kocarku co ve fusaku moc nejde takze ta kombineza ideal. Boty jak psala lutu11 nahore ty nechodici s koziskem to ji bude stacit a pak az zacne tapat tak budes muset poridit nejaky zimni boty pro chodce 🙂 Samozrejme takove ty cepice, saly nebo nakrcnik a rukavice. Uz bude koukat na snih chtit si ho "osahat" 🙂

syrinxka
5. zář 2017

Já jsem kombinézu dost využila, přišla mi praktická třeba i do autosedačky, kde jsem nemusela řešit vyhrnování jako u bundy. My měli teda obojí, ale bundu jsem využívala méně. Jinak boty, dokud prcek nechodí stačí capáčky, my jsme pak pořizovali i takový ty capáčky s gumovou podrážkou (někde je už uvádějí jako první botičky), kde bylo fajn, že jsem mohla malou aspoň na chvilku postavit na zem (když bylo sucho nebo v obchodě) a pak až začala pořádně chodit tak kvalitní boty. Jinak co já jsem u dcerky kolem toho jejího 1roku v zimě nevychytala, bylo pořešení nožiček když jsem ji chtěla dát do sněhu, kombinéza byla bez návleků na nohy a nepromokavé boty neměla. Tak se moc ve sněhu vyřádit nemohla. To nás čeká až letos 🙂

pavlina212
5. zář 2017

Kombinéza je fajn, my jí teda využili hlavně pro už chodící dítě. Osobně budu čekat na akce v Lidlu, jen teda tyhle věci většinou mizí strašně rychle. U nás byl problém hlavně rukavice, podcenila jsem to a malý je pořád sundaval a mrzly mu ruce (dokonce měl i podrážděnou kůži). Letos pořídím asi ty dlouhý rukavice na celý předloktí, aby mu nepadaly, teda pokud nevymyslim něco lepšího. Ohledně těch bot.... jak píše @syrinxka na hraní se sněhem by to asi něco chtělo. Třeba na sáňky apod. Dělají se capáčky do sněhu, ale zkušenost nemám.

pincola
5. zář 2017

Mám taky roční mimi a ještě starší dceru. Kombinézu pořizuji, když se sejdou dvě, tak nevadí. Prasej s rohlíkem a piškotama. Bundu kupuju taky, když se jde do obchodďáku tak dávám bundu, že jí snadno sundám. Boty do mrazu ano, ale až podle aktuální velikosti, to teď neodhadneš. Zimní fusak ano. Dostatek punčochášů-tlusté a méně tlusté, od každého několikery. Já mám na zimu ráda fleecové mikči. Pak teplá čepise přes ouška, zase dva kusy-čepice spadne do bláta atd. nezapomeň na nákrčník, nebo šálku, já mám raději nákrčníky. Rukavičky, zas dvoje.

Na doma: overaly na spaní (do teplého vytu bavlněné, do studeného velurové-semišové, já mám doma i fleecový, který navlékám ještě přes bavlněný, když je velký mráz)
Tepláky, mikči, bodíčka s dlouhým rukávkem.
Pokud se dítě odkopává, lze koupoit pytel na spaní (mají v CA, ale i jinde).

radava12
5. zář 2017

Děkuji z tuto diskuzi, taky bude malé rok koncem října a nevím, nevím, tápu🤔,co na zimu pořídit. Znám se, někdy se utrhnu, nakoupím plno věcí, utratím majlant a holka to vůbec nenosí. Ráda si přečtu praktické rady zkušenějších mamin👍

tervi
6. zář 2017

Ahoj, doufám, že nevadí, když se přidám. Také pomalu pořizuji zimní výbavu pro dceru a nevím, zda pořídit chlupatou (takovou tu z Little Angelu) nebo nějakou fleesovku (Lodger). V lednu bude malé rok, všichni mě straší, že určitě už bude chodit, protože je to drak... Jinak mám fusak Esito, chtěla jsem Emitex, ale v obchodě mi to rozmluvili, protože už není tak kvalitní, jak býval. Jaké rukavice jsou pro tak malé dítě lepší, takové ty na celou ruku nebo už s palcem?

syrinxka
6. zář 2017

@tervi já měla fleesový overálek z Lidlu a moc jsem ho nevyužila, spíš jsem do zimní kombinézy dávala malou v kalhotech a svetříku či mikině. Co se týká rukaviček,měla jsem s palcem a moc mi tam ten paleček nešel dát, takže pokud je možnost mít na celou ručku, myslím že je to lepší.

tervi
6. zář 2017

@syrinxka Díky za radu. Poridim ty bez palce.😉

magdanaty
autor
7. zář 2017

Holky, děkuju za názory. Dneska jsem byla omrknout obchody, ale nějak nikde nic moc musím říct. Přinesla jsem alespon teplejší mikču a capáčky. Jak se ted ochladilo, tak mám trochu problém, jak oblíkat dceru do kočárku. Je jí teď 10 měsíců... na fusak to ještě není a zimní bundu taky ne..ale jne v mikče jí podle mě musí být zima. Zatím jsem jí přikryla dekou....ale to mi taky nepřijde jako ideální řešení. Tak nevím...koupit ještě nějakou podzimní tenčí bundu? Nebo vrstvit a přikrýt dekou? Fakt nevím🙂

pavlina212
7. zář 2017

@magdanaty Buď si kup jarní/podzimní fusak, na jaro se bude hodit taky, nebo fajn jsou taky takový ty zateplený mikiny nebo teplejší overálky.

eviicka
7. zář 2017

@magdanaty mám kluka na konci září a taky to řeším, na teď jsem sehnala tenčí bundy. V kočárku se už dost mele, tak deku nebo fusak si neumím představit.

soleilll
7. zář 2017

@magdanaty Ideálne kombinéza, nejlíp dvě různě teplé. Samozřejmě ji může nahradit kalhotami (nejlíp lacláče) a bundou, ale při sezení v kočáru to bude nepohodlné a bude se to shrnovat. Boty jsou zbytečmý, když nechodí. Buď budeš mít kombinézu s integrovanýma ťapkama nebo stačí teplé ponožky (i dvoje na sobě) - stejně bude ve fusaku anebo ještě pod dekou. A rukavičky - opět ideálně připnuté na kombinéze plus samozřejmě teplá čepice (pletená podšitá flísem nebo silnější bavlnou), nejlíp na zavazování pod krkem, ať drží na místě.

tervi
7. zář 2017

@magdanaty Já teď malé oblékám na punčocháče, ve kterých je doma, tepláky a na body zateplenou mikinu. Na sporťáku mám nánožník. Když mi usne, přidám deku, aby jí jo nebyla zima, a zatím dobrý. Dnes strašně foukalo a holka mi dvě hodiny chrápala na terase. V pohodě. Až bude větší zima, dám slabší fleecovou kombinézu. Nechala jsem ji na jaře šít a ještě je kupodivu dobrá. Bojím se, až budeme dávat rukavice. Myslím, že je nesnese a bude si je sundávat.

altice
7. zář 2017

radava12 malá ma taky koncem října rok a taky ještě nechodi pořizují fusak i kombinezu pro mě pohodlnější na oblikani a jak píšou holky nevyhrnuje se.