Změna chování dítěte ve 3.-4. měsíci. Máte zkušenost?

kacka79
18. říj 2007

Prosím Vás o radu, Filípkovi budou příští týden 4 měs a od začátku týdne se úplně změnil, dost pláče i když doteď to bylo veseloučké miminko..zubama to myslím není, možná mu nestačí už mlíčko - no má 8 kg, takže velká spotřeba a zatím plně kojíme, slyšela jsem taky že děti prochází v tomto období bouřlivým vývojem... maminky starších dětiček, nemáte podobné zkušenosti?? Předem děkuji

ronie
18. říj 2007

Ahoj kacko-moc děkujeme za nutrilon-jsi zlatá. A jmenuješ se jako já za svobodna 😀

Jinak my akorát začli hůř spát k ránu-se furt budí. Holky co kojej na červnu psali tak před měsícem, že nastala lakt.krize-nedělali nic jinýho než kojili jinak mimča plakali tak to bude asi ono. Mimčo potřebuje víc pro růstovej spurt a taky se mění asi složení mlíka tak to všechno je taková zátěž a tak je možný, že kvůli tomu je Filípek teď bez nálady. Neboj to se spraví-vydrž 😉

tiki
18. říj 2007

Kacko, ja jsem teda v tomhle veku zadnou extra zmenu nezaznamenala. Ale tusim, ze Gedren psala, ze meli priblizne od tohohle veku az do 7. mesice problemy s prdikama.
Jinak moje gynekolozka tvrdi, ze po trech mesicich je prvni laktacni krize, ktera se behem tydne dvou preklene, kladla mi na srdce, ze mam vydrzet a kojit klidne po hodinach. Nas to teda v tomhle veku nepotkalo, ale mezi patym a sestym mesicem jsme k tomu kojeni po hodinach fakt nakonec dosly 😠 .

viona
18. říj 2007

Náš Vítek je taky poslední týden dost ubrečený,víc se v noci budí,pořád by se choval,tak koukám,že nejsem sama,čekám,až ho to přejde,snad se brzy dočkám 🙂

klarec
18. říj 2007

Ahoj, my tohle okolo toho 3-4měsíce měli taky. Adámek vůbec nechtěl spát pořád se budil a já přes den pořád běhala ven, protože to byla jediná šance kdy byl klidnější. Už je mu 5měsíců a týden - docela se to srovnalo jen to usínání nám zůstalo. Ten náš drobeček si rychle zvykl na uspávání u maminky. Tak jsem zoufalá z každého večera a čekám co bude a modlím se aby usnul v pohodě a hlavně brzo 😀 (7kg kroutící miminko které by nejraději vyskočilo z mé náruče dlouho neudržim 🙂 )

niega
18. říj 2007

Proboha, co mě ještě čeká 😕 😕 😕 😵 ! A to jsem si zrovna začala pochvalovat, že od pondělka vydrží spinkat celou noc bez probuzení a kojení (od osmi do pěti nebo i déle). Chjo...

klarec
18. říj 2007

Bože jenom o tom moc nemluv! 🤐 Já vzdy když jsem začala říkat jak krásně spinká že ho nakojím, položím do postýlky a je pohoda. Uklidím a na to že mám malé miminko se děsně nudím 🙂 Tak to začalo peklo 😀 ale co stejně si to užívám! Svého broučka miluju a užívám si chvilek kdy nás ještě chce u sebe. Až mu bude 15 asi nebude rád když ho matka 😀 bude chtít pusinkovat a hladit 😝

kacka79
autor
18. říj 2007

niega!! Tak to gratuluji!!!! užívej si to, to se mi stal oza celou dobu jen jednou - asi zaspal 😀

romana27
18. říj 2007

ahojky, tak u nás ( 4 měsíce nám budou v úterý ) je fakt poslední dobou docela posun, hlavně ty prdíky - nic nepomáhá, malej se budí v noci (předtím vydržel cca od sedmi do 3-4-5), brečí, nic nepomáhá a dlouho trvá, než znova usne.
Pořád tlačí, prdí, brečí, vlastně celej den nedělá nic jinýho 😀 , teda kecala bych, samozřejmě se i směje a hraje si, ale prdy nás silně ovládají 🙂))

niega
18. říj 2007

Klarec: Díky za varování, už mlčím 😨 😀 😀 😀 ! Ale nikdy jsem si neřekla, že se nudím - barák, zahrada, věčně nepřítomný manžel, zaměstnaná babička a druhá babka na baterky + obě daleko od nás, no a k tomu moje úchylka - práce, do který jsem po šestinedělí znova hupsla... Takže o nudě nemůže bejt ani řeč 😝 .

Kačka: Díky, díky - donedávna se budil 1x mezi 3. a 4. hodinou ranní, teď se to posunulo na později, nicméně nebudí se tak docela - začne si dumlat palec, prozradí ho mlaskání, tak zasáhnu, tj. vyrvu mu palec z pusy a narvu mu tam prso 😀 , jsem asi brutální matka 😀 😀 ...

kacka79
autor
18. říj 2007

Niega, tak to je super, já taky pracuju 🙂 a jsem ráda že nejsem nějakej exot

niega
18. říj 2007

Kačka: Uff, tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama 😉 . Málem se to bojim říct, páč jsou ženský, který mě nazývají krkavcem apod. No a to se pak bojím nechat dítě někomu 10 minut na starosti, protože mám dojem, že ho tím obtěžuju. Jsem fakt úchyl 😝 . Jak to zvládáš? Já jsem totálně kapúúúút 😝 - dělám, co můžu, ale furt nestíhám 😒 ...

kacka79
autor
18. říj 2007

No já taky funim...ale dá se to. dělám z domova a jezdím jen 1 x za týden na poradu a to si můžu vzít prcka s sebou..no já jsem ráda, že z toho nevypadnu,protože hledej pak práci s malým dítětem...

niega
18. říj 2007

Jojo, tak to jsme na tom podobně. Příští tejden mám 2 půldenní výlety, takže Edie bude s chůvákem (rozuměj s manželem). Jinak taky makám z domu - ale víme, jak to vypadá 😝 ...

kacka79
autor
19. říj 2007

Niega - no jasně, náš chůvák taky pomáhá..ale řídím se heslem "bordel v bytě = šťastné dítě" 😀 I když teď vážně uvažuju o tom, že si zjednám někoho napomoc v domácnosti, aspoň úklid a žehlení... o uvidim. KOukám že jsi z Nymburka, tam se jezdíme na Sadskou v létě koupat 😎

syrael
19. říj 2007

Tak to je parada, my mame zrejme spurt asi ted - za deset dvi nam bude 5 mesicu...Damy, budime se v noci po 2 hodinach!!! Ve dne to samy, ale to se da, jenze ty noci jsou fakt kruty! No a prdiky nam pred tydnem taky zacaly pekne masivne - krik, krouceni, krik...

niega
19. říj 2007

Kačko, tak to je dobrý heslo 😀 ! Když já mám pořád dojem, že bych to měla zvládat sama - jsem trapná 😖 . Jojo, jezero v Sadská je super - ale letos jsme tam nebyli. Nejdřív jsem byla těhule a chodila jsem jenom po bazénech (do 36. tejdne jsem si 2x týdně byla zaplavat nějaký ten kilometřík 😀 ), no a pak jsem si s novorozenětem netroufla... A v Poděbradech je taky super koupák!

kacka79
autor
19. říj 2007

Tak to se tam v létě třeba potkáme, jezdíme tam kousek k mamče...teda ted vlastně k babičce 😉

niega
19. říj 2007

Super, těším se!!!

ronie
19. říj 2007

jééé já sem se ze Sadský odstěhovala do Prahy. Mám tam rodiče. To v létě můžeme zajet na jezero 😵

kacka79
autor
19. říj 2007

ta to je supééér, ronie bereme tě do party 😀