Změna v chování u tříměsíčního miminka - nenechá se pochovat. Nesetkali jste se s tím?

mari.16
7. únor 2009

Máme doma tříměsíčního chlapečka a posledních 14dní se nenechá od nikoho (kromě rodičů) pochovat ... někdy brečí už když se k němu někdo přiblíží ... dřív se smál, na všechny, ... u doktorky, všude ... doma je to veselé miminko ... a na návštěvách už jsme spíš za trest ... :o)) ....
Nesetkali jste se s tím někdy?

zuza.m
29. dub 2009

jmalko no neni take porovnavanie len u vas.aj u nas.moja mamina.ja som robila jedla štavičky od6týž.spavala v postielke od malinkata prespala celu noc od troch a ja neviem čo ešte.moj maly spava snami a v noci pije mlieko.a čo ved sa z toho nezblaznim no nie??

miskastehlikova
29. dub 2009

Ahoj,
my měli taky takové období,teda trošku ho ještě máme...
Malá se po 3měsíci nenechala od nikoho chovat.Nesnesla víc jak dva lidi okolo sebe a do toho začala plakat vždycky když viděla pítele...nenechala se od něj pochovat,ani utišit prostě nic!
Do dneška se od něj nenechá uspat,musím jí uspávat jenom já,jinak je šíleně histerická!!!

Ale já si myslímže to k tomuhle období patří.Hlavně to že když je chová něko cizí,tak nejsou ve své kůži...Já bych asi taky nebyla🙂

jmalko
29. dub 2009

zuza.m: ba že, nezblázníme se a budeme revoltovat proti nim 😀 . Synka taky bereme k nám do postele, to víš, že se to určitým lidem nelíbí a co je to naše věc, to ho mám nechat 2 hodiny řvát v postýlce nebo ho vzít na chvíli do postele a je klid. Většinou tam usne, pak se přenese a je to.

miskastehlikova
29. dub 2009

jmalko a zuzo.m:mě taky Viv spinká v postely se mnou!Jak píšete je to naše věc🙂

prarax
19. bře 2012

Jsem ráda, že jsem tu našla téma se stejným problémem, který začal trápit i nás. Malá (11 týdnů) začala hystericky plakat na návštěvě u mých rodičů, i když jsme u nich už několikrát byli. Začalo to ze dne na den a nesnese teď vůbec nikoho jiného, přestože až do teď ji mohl chovat kdokoli a byla spokojená.
Ráda bych se zeptala, jestli tu je někdo se stejnou zkušeností, kdo musel cvičit Vojtovu metodu. Již na minulé kontrole měla malá hysterický záchvat a nebyla k utišení, takže jsme málem jeli domů bez cvičení. Podařilo se ji po několika minutách utišit, ale neumím si představit další rehabilitaci, protože se mi zdá, že se její strach horší a horší. Po pročtění diskuze mě moc neuklidnilo, že to trvá i několik měsíců.
Je tu někdo, kdo prožíval během cvičení vojtovky to samé? Jak jste to zvádaly?

meduza
23. kvě 2012

Mala reaguje placem na zvyseny hlas (deti i dospelych) - jakoby se lekne a zasne plakat. Je zvykla, ze je u nas doma klid. Pokud jsme v kolektivu deti, tak je vsechno relativne v poradku, dokud k ni neprijde jine dite, ktere ji vezme hracku nebo se proste jen hodne priblizi. Pak take zacne plakat. Kdyz ji necham samotnou v mistnosti (WC), take place, hned bezi ke dverim (slysim jak na ne boucha rukama). Ikdyz tohle uz neni aktualni - leze a stavi se, tak ji radeji nechavam v postylce. S dospelaky je to take vselijake, ale tem jsme vysvetlili, ze na ni nemaji spechat. CIzi dospelak ji nepochova v klidu. Ale zas na druhou stranu, kdyz ji tento cizi dospely zaujme, je na chvili klid (do te doby nez si me vsimne). Myslite, ze je to separacni uzkost a mam chovat, chovat a chovat? Ma ted mazlici obdobi a je pravda, ze kdyz se seznamuje s lidmi v moji naruci, je to pohodovejsi..... jen me trapi ten kontakt s detmi. Otrkava se hodne pomalu i u deti, ktere vida 1-2x tydne. Driv byla mnohem vic v pohode ☹