Zoubky později. V 9ti měsících nemá ani jeden

maminkapetula
4. bře 2012

Už mě rozčiluje otázka vám je 9 měsicu a nemate ani jeste jeden zoubek ? Kazde ráno sahám na dásničku jestli mrška vylezl a nic,kazde mimco je jine a proto to tak beru,bude mit treba první v roce a co jako ? Neresim tyhle otazky mate to nekdo podobne ?

evlyn
4. bře 2012

V jedenacti mesicich hned ctyri zaraz, od te doby vzdycky tak dva tri mesice nic a pak ctyri najednou 🙂 aby to mel symetricke...

bocinka
4. bře 2012

kamarádova dcera měla první zub v 16ti měsících, horní čtverku a nikdo to neřešil, dvo dvou a půl roku, měla všechny....

misa84
4. bře 2012

@maminkapetula kliid 🙂 kamaradcin chlapecek mel zoubky az nekdy tusim ve 14ti mesicich a svet se nezboril. hlavne to chce pevne nervy, protoze mam pocit, ze tohle soupereni ostatnich maminek neskonci nikdy - kdo driv zacne chodit, mluvit, kdo je driv bez plinek, kdo se umi driv sam obliknout atd..... 😠 😉

petra.a
4. bře 2012

nasmu malemu vyiezli prve zubky v 15. mesiaci a samozreje tiez kazdy otravoval, zda uz ma zubky. Dr. mi povedala, ze prvy zubok by mal vyliezt do roka a pol, tak bud v klidu 🙂 . MAlo to aj vyhodu, kedze som kojila, aspon ma nehryzol 😀

saminomimino
4. bře 2012

my 9 měs a nic se nechystá,syn měl první dva v 9 měs,já jako malá až ve 12 měs.toto je snad zcela jedno,až budou tak budou,ať si otravující strčí otázky někam,mám podobné zkušennosti a nereaguji na to 😀

mrsblack
4. bře 2012

Ještě nebylo dítě, kterému by zuby jednou nevyrostly 🙂 Takže neřešit 😉 My máme zubů 6 (v 10 měsících), náš kamarád, který v polovině února oslavil první narozeniny, nemá ještě ani jeden. A jídlo dokáže s kouskama sežvejkat líp než ten můj zubatec 😀 Taky už mě začínají otravovat otázky, jestli už chodí - copak na to ještě nemá čas či co?

editah222
4. bře 2012

Já jsem měla první zub ve 13 měsicich, moje segra ve 3m, moje dcera prní zub v 8 měsicich, syn v 10měsicich. Děti kamarádky v rozmezí 9-14 měsíců. Prostě každé dítko jinak a není třeba se nechat stresovat. Až vyrostou tak vyrostou 🙂

petrajurinova
4. bře 2012

Naše Isabelka si na první zoubek počkala do 13 měsíců a v 15 měsících už jich měla 10 - aspoň to rostlo zároveň a netrápilo ji to dlouho. Bastíkovi rostly zoubky od 6 měsíců po jednom a vytrpěl si až až. Mám pocit, že čím později začnou dětem zoubky růst, tím méně je to bolí. A taky se říká, že čím později začnou růst zuby, tím jsou zdravější a méně se kazí.

dlabinecka
4. bře 2012

Tak malá měla na roce chrup kompletní a já naopak poslouchala, to už má tolik zubů, jo? At nám vlezou na hrb všichni kecalové 😉

llluckaaa
4. bře 2012

Tak na zuby zrovna alergická nejsem, ale když se mě někdo ptá na nočník, na samastatné jezení a oblékání - tak to trochu jo. Já si pořád říkám, že času dost, nemusí být snad všechny děti stejné, ne?
To mrsblack: Nemůžu souhlasit, že by nebylo dítě, kterému by nevyrostly zuby. Mně druhé zuby nevyrostly a všichni mě měli za exota 😝 Ale dá se žít v pohodě i bez nich 😀

karmenta
4. bře 2012

u nás zoubky až po roce. Já jsem zas úplně alergická na otázku kdy si pořídíme druhý mimčo.

pehaka
4. bře 2012

znám prcka, kterýmu chrup začal růst ve 2 letech a téměř všechny najednou! - mají to nějak daný geneticky - jeho táta to měl taky, z keců si nic nedělejte lidi jsou pitomý 😉

elvira
4. bře 2012

Podobné otázky nechápu... v 99% ty zuby jednou vylezou a nesejde na tom, jestli první zub bude ve 4 měsících nebo v roce...
Malý měl první zub v 11 měsících a nic nezmeškal. Kromě posledních stoliček, které lezou až po 2. roce má zuby všechny.
Mě už někteří lidi /hlavně ženský jsou na to expertky/ štvou, jak se pořád ptají, jestli už chodí, má pleny, jí, mluví... 😝
Pokud je děcko zdravé, tak nic nezmešká, pokud zdravé není, tak nejsou takové otázky na místě. 😎

ronyx
4. bře 2012

U nás je to naopak.Slíchávám,vám nejsou ještě ani 3 měsíce a už vám rostou 2 zuby? 😕

mamkamarketa
4. bře 2012

syn mel prvni zub ve 14 mesicich. ted jsou mu 3r a 3m a nema chrup kompetni 😀
aspon mu dyl vydrzi 😉

miarosa
4. bře 2012

říká se čím později zoubky vyrostou tím lépe. a mě vyrostly až kolem roku a mám krásné bílé zuby a že vyrostli později nikdo neví 😀 můj syn má skoro 2 roky a už bude mít chrup kompletní a každý se divý že už má skoro všechny zoubky. Upřímně mě to netrápí, tak to prostě je a já si nebudu dělat vrásky hloupíma otázkama, hlavně že zoubky máme a že můžeme jíst všecho 🙂 a to je důležitý 🙂 to by řekl náš ta´tka 😀

laska.nezna.hranic
4. bře 2012

Karískovi vyrostly najednou dva první zoubky v roce, těsně před návštěvou zubařky. u Sofulky to předpokládám bude taky tak. zprvu mě to taky trápilo, protože lidi pořád srovnávají a nikdo nechce mít dítě, které je "opožděné", ale teď už vím, že je to úplně nedůležité 🙂 beru to tak, že čím dýl na nás zoubek vykoukne, tím déle si můžu užívat pravé miminečko. nebo je něco kouzelnějšího než bezzubý úsměv? 😵 netrap se, zoubky budou 😉

hape
4. bře 2012

Malému vyrostl první zoubek v 11. měsíci a hned 2 najednou. Ty otravné otázky jsem si také zažila. Hlavně sousedka neustále prudila, jako by to byla snad nejdůležitější věc na světě 😝 Lidi prostě dokážou být někdy neuvěřitelně otravní. Naposledy už jsem se neudržela a řekla jsem jí, že zuby má, ať mám od ní už pokoj. A za 4 dny jsem objevila první zoubek 🙂

arianka
5. bře 2012

Obě sousedky mají miminka (jedno 10měsíců a druhé 9 a půl měsíce) a zoubky také nemají 🙂 Prostě je to individuální a neřeš to 😉 To jsou stejně tak další pitomé dotazy ve stylu "ještě nesedí ?, ještě nechodí ? , ještě nejí sám ? " a tak pořád dokola 😉 Na podobně nejapné dotazy jsem většinou pokládala podobně nejapnou odpověď, zabírá to, doporučuji 😀

andy80
5. bře 2012

Neteři vyrostl první zoubek týden po prvních narozeninách. Je fakt, že jí pak lezlo víc zoubků najednou a dalo jí to zabrat, měla teploty, byla protivná apod., ale určitě je možné mít první zub až po roce. Naproti tomu můj syn měl ve třech měsících dva zuby, čemuž se taky každý divil 😀 . Takže se připrav, že lidi se diví pořád a všemu. Začíná to už při těhu, ty si ještě celá, neměla si už rodit, jakto, že už nejsi v porodnici??? apod. Pokračuje to po narození: A kojíš? Ty už nekojíš? Vy ještě nemáte zoubek? Vy se ještě neplazíte? A už sedíte? A vy ještě nepapáte mrkvičku? A vy ještě nechodíte? A vy ještě nemluvíte? Jé vy máte ještě plíny.... atd., atd. atd. Takže z ničeho si nedělej hlavu, tvoje dítě, stejně tak jako děti ostatních maminek jsou normální i když jsou tak odlišné.

alena36
5. bře 2012

Daneček měl první zub ve 13 měsících, teď mu bude 15 měsíců a mál půlku toho prvního a druhý zatím ne

2hanah
5. bře 2012

Chápu Vás, sedět jsme začaly až v roce teprv, první zoubek nám vylezl až ve třinácti měsících a chodit sama začala až v roce a půl, protože je prostě hubená a neměla na nožkách stabilitu a taky mi vadily řeči hlavně od dětské doktorky. První doktorka to vůbec neřešila a když jsme přešly ke druhé, tak z toho málem měla infarkt, že v sedmnácti měsících ještě nechodí a nic s tím neděláme, ale už nebrala v potaz, že se sama už umí najíst, že mluví a rozumí, když jí něco říkám nebo se zeptám. Jak píšete, každé dítě je jiné, do tabulek je prostě nenacpete.

iva_kucerova
6. pro 2012

Ivanka má první zoubek v 10 měsících a to ještě neni ani vidět....nesedí,nechodí, jen se plazí. Jsem ráda za to a naštěstí už to neřeší ani moje okolí🙂

petrusew
6. pro 2012

Mala v 9ti mesicich nemela ani jeden a pak behem tadne hned dva.Tabulkovani nesnasim!Ja zase posloucham jak je VELKA v 10ti mesicich...no,Anetka nemuze za to,ze ostatni jsou tak mali..ze..😉

favofrenki
6. pro 2012

Malému bude za 2dny 9měsíců a zub nemáme, teda dneska se zase hlásí a bolí ho ale venku nic není. Taky si říkám že jednou vylézt musí 😀 Dr. říkala že je možný že jich najednou půjde víc tak se nechám překvapit. Ano prababička malého mi pořád dává otázky jestli už má zub a když vidí jak malej něco žužlá tak říká že už je honí 🙂 no to možná ale tohle říkala už v létě 😀 Jinak babičky zuby moc neřeší, ale moje mamka už řeší nočník, jídlo a jestli umí paci paci a tak. S tím mě rozčiluje. Ano já jsem vyrostla na krupicové kaši z mléka a s kakaem od 3měsíce a žiju. Ale o tom co náš syn bude jíst rozhodujeme my rodiče. A o tom co malej bude kdy dělat (sedět, lézt, chodit,mluvit, dělat pacipaci a pápá) a kdy bude mít zuby holt rozhoduje on a příroda 😉

maudn
6. pro 2012

ahoj, kamarádka měla u syna až kolem 10. měsíce, buď v klidu mám nedonošené dítě a všichni nám pořád vykládají,co má a nemá, jak pak bulím po cestě dom od doktora a on za dva dny dělá i to,co po něm ještě nechtěli.... takže tak... tabulky jsou ta nejhorsi věc, ber to jako s kilogramy, každý člověk má jinak a taky Ti BMI kalkulačka vyhodí kolik máš výžit

skorepka
6. pro 2012

male se prvni vyklubal po 10m, dalsi za mesic, treti po dalsich asi 4mesicich,. ted je male 16m a konecne se proriznul ctvrty (same jednicky) ja mi jedno jak se ozubuje, nez pujde do ZS tak je bude mit vsechny. Jen v cem je to lepsi - ze muze jist vic jidel.

blahova_andrea
6. pro 2012

my teda měli zoubky brzy, ale všichni okolo nás až kolem toho roku, myslím, že se ty tabulky všeobecně berou zbytečně moc vážně.

kikimaruska
6. pro 2012

První dva nám vyrostly až ve 14 měsících a pak vždy rostly po dvou... 😉

verushe20
11. črc 2015

My v 10 měsících mame 8 zubů.