Zoubky ve 3. měsíci. Je to možné?

apocalypsa
8. črc 2010

Je možné, aby synovi rostly zoubky ve 3. měsíci! V příštím týdnu mu budou 4 měsíce, ale už cca 14 dní více sliní, má kolem pusinky vyrážku, strká si do pusinky prsty a šmrdlá s nimi po spodní dásni. Navíc několik posledních dnů, nejvíce však včera a dnes, je plačtivý. Ale jen přes den, v nosi spí normálně. Jindy si taky občas pobrečí, ale nikdy neplakal, když jsem ho vzala do náruče. No a teď mi dokáže hlasytě vřískat i v náručí. Navíc začal tyhle poslední dny vyžadovat přes den častejší kojení, nebo se alespoň domnívám, že chce pít. U prsa se uklidní a silně saje. Snažím se nedávat mu pít dříve, než po dvou hodinách, aby stihl mléko vůbec strávit. Většinou se u prsa i udyndá a polospícího ho pak můžu dát spinkat do postýlky. Normálně mi při kojení neusíná, vyjma toho, když je občas večer hodně unavený a nebo v noci. Když začal před 14 dny více slinit, napadlo mne podívat se mu do pusinky. Pod dásní, v místě spodní jedničky je vidět náznak "něčeho´bílého", ale těžko říct, zda to bude zub nebo je to jen zbarvení dásně. Stejně tak má bílý flíček velikosti zrnka rýže na místě budoucí stoličky, ale ne z vrchu, ale z vnitřní strany dásně. Vypadá to, jako by se mu klubala stolička, ale do strany. Od té doby, co jsem si těch flíčků všimla, se nijak nemění, nerostou ... Dnes jsem šla do lékárny a požádala o něco na rostoucí zoubky, dali mi Calgel. Až doma jsem zjistila, že se smí používat od 5. měsíce. Tak teď nevím. Rostou mu zoubky nebo ne? A čím mu mám ulevit? Existuje něco kromě Calgelu? Co homeopatika,m áte zkušenosti? Prosím poraďte. Děkuji.

momin
8. črc 2010

@apocalypsa je to klidne mozne... malemu od zname vylezl prvni zub ve 4 mesicich.
Ale moc bych si nedelala nadeje.. 😀 My sme meli to same co vy a prvni zub nam vylezl v 9 mesicich.... 😎

martinaho1
8. črc 2010

Ahoj, tak mému chlapečkovi jsou 5,5 měsíce a má už čtyři zuby 🙂)). první mu vyrazily ve 4 měsících 🙂. Mému kamarádovi, teda jeho synečkovi, objevili 2 zuby 14 dní po porodu....

martinaho1
8. črc 2010

Jinak malý slintal hodně už ve 2 měsících, ale prý to nemusí znamenat, že když děti slintají, že do dvou měsíců bude zub.

jijitka
8. črc 2010

@apocalypsa - malý začal slintat a strkat si prsty do pusy asi ve 3 měsícících, první zub mu vylezl v necelých 5 měsících a druhý během dalších dvou dnů.
Těch gelů je více, já pro něho mám Citrovital. Homeopat mi doporučil Chamomilla vulgaris30.

strouzek
9. črc 2010

ahojky my to taky řešíme, od |2. měs. malá slintá ale tím jsem se nevzrušovala ale začla být protivná neklidná divně drhla zubama o láhev , myslela jsem si že jí trápí prdíky že špatně spí a je taková ale pak mě napadlo se mrknout do pusy a ony byli nateklé dásničky. teď už to budou skoro 2 měs. co s tím bojujeme, objevuje se to nárazově, chvíli je klid a chvíli zase nás dásně trápí. lékárnice na mě koukala jak na idiota že jdu koupit 2 měs. děcku gel na dásně ale namazali jsme a malá okamžitě klidnější. jsem i četla že jsou děcka co se rodí se zubama a nebo mají první zub v měsíci a že je zcela časté že dásně trápí už takhle brzo ale zub může vylézt klidně až za několik měsíců, měl to tak i manža dle tchýně takže asi genetika 🙄

martinaho1
9. črc 2010

@jijitka My davame na dasnicky Calgel, myslim, ze pomaha 🙂

apocalypsa
autor
16. črc 2010

Děkuji za všechny odezvy. Zuby zatím nerostou a syn si prsty víceméně přestal do pusinky strkat 🙂 . Zůstal mu jen jeho nepříjemný zlozvyk, a to usínásí s levým palečkem v puse 😒 ...ačkoli je dost dobře možné, že to přeci jen budou ty zloubky, protože už má týden průjem, výtěry u dr. jsou v pořádku, na váze přibírá a dr. nedokáže rozpoznat, čím ten průjem může být. Na nějaké diskuzi na internetu jsem našla, že to můžou způsobovat zoubky, ikdyž vyrostou až za delší dobu. Máte některá tuhle zkušenost?

anetta2016
22. črc 2016

Ahojky moje dcerka na 2.5 měsíců a neustále slinta žádné horečky čo prujem a dnes když sem ji sáhla do pusiny normálně měla po boku malu tecku ostru je to možné ze začíná zoubek ?

terezapetrova
22. črc 2016

@anetta2016 ano je, někteří jsou rychlici 🙂 moji byli taky 🙂

neeva
22. črc 2016

Ahoj. Dcerka mela první zoubek na třech mesicich a synkovi budou pristi týden čtyři měsíce a slintáme, lovime v pusince a jsme deeeeesne protivný takže zoubek nejspíš taky na cestě. Někomu rostou opravdu brzy😁

anetta2016
23. črc 2016

@terezapetrova u ni k to zvláštní je to na boku taka tečka ale když sahnu je ostré

anetta2016
23. črc 2016

@neeva koukám známá ma roční dítě dítě nic a moje dva měsíce a uz k zubek maly

sasetkap
23. črc 2016

U syna začaly růst zoubky mezi 2 a 3 měsícem. Ve 4měsících měl venku 4 zoubky.

lamia
24. črc 2016

Všechny deti mi začaly před 4.m slintat a dávat ruce do pusy (což je normální vývoj, cucani rukou), první dcera mela první zub v 5.m, druha v 9.a třetí az v roce! Už jsem se bala,ze bude bezzuba, pritom slintala stejně jako ostatní.

astyna
24. črc 2016

Náš Honzík má slintací období a také období sucha - kolem 5.měsíce měl také vyrážku kolem pusinky, ale zub pořád žádný. Doktorka mě uklidňuje, že jsou pak zuby prý kvalitnější. No nevím, ségra měla první zub v roce a rostly jí "dvěma řadama" a vykažený až hamba. Já měla první zub ve 4.měsíci a do roka skoro komplet pusinku a zuby kvalitní 🙂

Takže jsem zvědavá, kdy našemu malému vyraší první zub - má už 8,5M. A tiše závidím Vám 😅

holubice.petra
24. črc 2016

@anetta2016 tohle na strane neni zoubek 😉

heduska82
24. črc 2016

U nas se ani neslintalo, akorat mladsi jeden vecer brecel...no a rano koukam, dva zuby venku. Byly mu 3 mesice. Na roce jich mel 16. 😀

anetta2016
5. srp 2016

@holubice.petra nevím ale roste to a známá také ze je to zub

martinka8338
25. říj 2016

@anetta2016 ahoj tak jak byl to zoubek? Náš to má teď přesně tak i na stejné straně 🙂

angelsb
25. říj 2016

Můj syn měl zub ve 3 měs úplně jsem hleděla tak ano je to možné

martinka8338
25. říj 2016

No já sem zkoumala jestli to není afta,ale vypadá to přesně jako na obrázku výš...

mamitom
25. říj 2016

Kamarádky syn měl ve 4 měs. už 2 zuby, jinak my měli klasicky v půl roce, ale 2 během 14 dní. Malý slintal skoro 4 měsíce, než vyrašili. Ale u nás hrůza - protivný a ubrečený nejen přes den, ale hlavně v noci, častější a řidší stolička, ublinkaný až hrůza, opruzený a navíc skoro nejedl a ani se nechtěl moc kojit. A za nás nepomáhá ani calgel a ani homeopatika ☹ prostě to jen vydržet a přežít 🙂

martinka8338
25. říj 2016

No uvidíme jak se poklube dál ;)

sasetkap
25. říj 2016

Druhorozený syn má první zoubek ve třetím měsíci a je to čtyřka vlevo nahoře. 😀

mamitom
26. říj 2016

Posílám obrázek, jak by se měly klubat zoubky, třeba se bude někomu líbit 🙂

anetta2016
13. lis 2016

Momentálně je to porad stejný a ani jeden zub venku ale slinta jak pejsek

astyna
13. lis 2016

Tak syn si dal na čas, první zub měl v 9.měsíci, nyní je mu rok a má už 5 zubů 🙂 A slintá odmalička, každý den peru úplně nacucané plenky, které mu dávám kolem krku, slintáčky jsou zbytečné.

anetta2016
13. lis 2016

Hahhahahshs ona kouká a slinta takže brindak trička celé mokreeee to znám

bednaluca
4. pro 2016

@anetta2016 přeji pěkný den-už máte nějaké novinky? dceři se objevilo totéž, co na fotce 🙂

andie90
4. pro 2016

@anetta2016 přesně takovou "tečku" má naše Ela od narození a zatím se z ní nic víc nevyklubalo... Za to dvě jedničky dole už má ukázkové 🙂