Zub ve 3 měsících. Je to možné?

luckamb
14. lis 2010

Ahoj holky,
je možné, aby malé rostl zub už ve 3 měsících?? Z ničeho nic začla dost plakat, cpe si ručičku do pusinky, jakoby si spodním rtem žužlá spodní dáseň, začla i víc kakat a na spodní dásni jsou vidět dvě bílé tečky. A když po té dásni přejedu prstem jsou ty výčnělky i cítit. Ale přijde mi to strašně brzy. Setkala se s tím některá z vás??

dlabinecka
14. lis 2010

@luckamb No, úplně klidně!! jsou děti, které se se zoubkem už narodí!! je to opravdu individuální!!! Mé Elišce vylezl zoubek v pátek - 5,5měsíce. Každé mimi je jiné a zoubek může vykouknout kdykoliv!!!!

macicek29
14. lis 2010

@luckamb Ahoj, urcite je to mozne, nas maly mel taky prvni zoubek ve trech mesicich 🙂

luckamb
autor
14. lis 2010

Holky a to časté kakání a pláč a všechno to souvisí s tím?? A jak dlouho trvá než jí to přestane bolet. A nějakou radu, jak jí ulevit?? Zkoušela jsem kousátka, ale ještě to sama neumí moc držet v pusině.

marda
14. lis 2010

Tak mi děláme presne to same,co popisujes a tez se nam znaci spodni zuby a kdyz sahnu jdou citit.......nedavno jsem se ptala na to lekare,ani se nepodival,jen rekl,ze bychom byly extrem........ale urcite ji uz lezou,kdyz ji dam kousatko tak hryze a hryze......

luckamb
autor
14. lis 2010

@marda taky se chci jít zítra zeptat doktorky, aby alespoň poradila jak a čím malé ulevit

dlabinecka
14. lis 2010

@luckamb Rozhodně doporučuju Calgel!!! namazat a je po potížích!! (na chvilku teda). malá moc velké problémy neměla, ale to všechno, co popisuješ s tím určitě souvisí!!!

luckamb
autor
14. lis 2010

@dlabinecka díky za radu, jsem z toho holt vyplesklá...1. dítě, 1. zub 😀

marda
14. lis 2010

no a jak rikas,to caste kakani tez pozoruji,jen nevim zda to ma s tim neco spolecneho.spi ti v noci?me se celou noc krouti........

luckamb
autor
14. lis 2010

@marda jako spí, ale mrská sebou ze strany na stranu

marda
14. lis 2010

@luckamb no me prave taky a tim se budi a vyzaduje kozu po dvou hodinach 😝 a jen to tak zuzla

luckamb
autor
14. lis 2010

@marda tak to malá naštěstí ne, ale přes den vyžaduje tak každou hodinu a jen žužlá, přesně jak říkáš

marda
14. lis 2010

@luckamb v po jdeme taky na kontrolu tak se taky znova poptam,pak dam vedet...........i s jidlem je to ted na stiru taha 3 minuty a uz nechce a pak presne jak pises chce za hodinu

dlabinecka
14. lis 2010

@luckamb Chápu, prožila jsem to před pár dny 😉 Ale ten Calgel opravdu pomáhá, je bezproblémů k dostání v jakékoliv lékarně.

latunka
14. lis 2010

@luckamb my máme tohle taky,koukala nám na to doktorka a říkala,že to s největší pravděpodobností není zub,ale jsou to ucpané slinné žlázky,volala i své známé dětské zubařce a ta jí to potvrdila 😉 Calgel je až od 5.měsíce,tak mi doporučila Citrogrep - já to teda nakonec nekoupila,protože jsem si řekla,že to zkusíme zvládnout a zatím je to v pohodě,jen jak tam Dáda pořád šátrá,tak je celej oslintanej 😀 😀 😀

luckamb
autor
14. lis 2010

No tak zítra koupím gel, zeptám se doktorky jeslti mi poradí ještě něco a bude.
Jak dlouho to trvá než ten zoubek vyleze a přestane jí to bolet??
Jo a @dlabinecka kolik stojí ten gel?? Abych měla představu.

luckamb
autor
14. lis 2010

@latunka no tak to jsem fakt zvědavá co mí zítra dr. řekne. No necháme se překvapit. 😉

eloana
14. lis 2010

@luckamb Ahoj luci klidne muze mit zoubek- tot uz mame taky od 3 mesce a zub stale nikde-posledne jsme prorvali celou noc a byl z toho zanet stredniho ucha:((((

luckamb
autor
14. lis 2010

HOlky, ale víte co, já když na tu dáseň sáhnu, tak tam prostě cejtím hrbolek.

luckamb
autor
14. lis 2010

a i tam jsou vidět dvě bílé tečky, resp. čtverečky

dlabinecka
14. lis 2010

@luckamb Já mám na krabičce 85Kč a má záruku přes dva roky, takže ho určitě využiješ - zoubků je přeci jen 22 🙂 Bylo mi v lékárně řečeno, že se může dát klidně i dříve pokud se děťátku nevymačká celá tuba do pusinky, tak se nemůže nic stát!! No, nám to trvalo asi dva dny, ale malá opravdu žádné velké problémy neměla, jen špatně spala, a hlavně usínala. Jinak zoubek se může klidně jenom hýbat a zase se zastaví, aniž by vylezl ven ☹

luckamb
autor
14. lis 2010

No tak já vám schválně zítra napíšu co mi dr. řekla

janicka38
14. lis 2010

Ahoj,

moje dcera mela prvni zoubek ve druhem mesici. Presne jak popisujes, zdurele dasnicky, porad si neco cpala do pusy. Poznala jsem to tak, ze jsem ji tam strcila kovovou lzicku a cinklo to. Calgel jsme pouzivali az od 6. mesice. Uz jsem slysela o hodne detech co mely zuby tak brzo a par se s nima uz narodilo. U kojeni je to dost neprijemne, ale co nadelame, ze? 😒 Kup ji ty kousatka co se daji chladit nebo takove kartacky, tema si to muze taky masirovat.

luckamb
autor
14. lis 2010

@janicka38 ty jo ve dvou měsících, jo?? Tak to je vůbec fofr.

janicka38
14. lis 2010

Fakt hruza,
byla jsem z toho nestastna, ale co uz. Ty dva tesacky jsou uplne malinke a takove pokrivene, jakoby mely malo vitaminu. 😝 Zkusila jsi to uz s tou lzickou? Podle toho co popisujes tak to budou na 99% zoubky. Ale mozna bude jeste nejaky cas trvat nez se prorezou.

luckamb
autor
14. lis 2010

@janicka38 lžičkou jsem to nezkoušela, malá teď spinká, tak j nebudu trápit 😀

janicka38
14. lis 2010

Jasan, ale zkus to a pak na 100% poznas zda uz se prorezal.

luckamb
autor
14. lis 2010

no jsem zvědavá jak dlouho se může prořezávat, doufám, že to bude rychle.

janicka38
14. lis 2010

U nas to trvalo vzdycky tak tyden. Ale par tydnu pred prurezem uz ji to bolelo a byla protivka. Calgel je fakt super vec, hodne nam pomahal. Nektere deti nemaji se zoubkama vubec problemy, zavidim.

marda
15. lis 2010

@luckamb ahoj tak jak jste dopadli?Nam rekla ze se ty zuby takhle znaci nekolik mesicu predem a slintat pry budeme do roka,to pry neni kvuli zubum.

luckamb
autor
17. lis 2010

@marda ahoj, nám řekla, že to zuby jsou, že je má hodně nahoře, ale proříznuté ještě nejsou. Můžou se prořezávat týden, ale taky dva měsíce. Takže v podstatě nevím nic 😀