Ako často a ako dlho polohovať na brušku?

petramalek
14. okt 2008

viete mi prosim niekto poradit ako casto a na ako dlho mam polohovat na brusku mojho maleho drobca, zajtra ma 3mesiace, od narodenia som sa snazila ho davat na brusko aby posilnil svalstvo, ale dlho nevydrzi a strasne krici, dakujem

coriven
14. okt 2008

ahojky, tak my taky nemáme břůškovca 🙂 už máme půl roku a polohu na bříšku nesnáší - bylo nám doporučeno, s ¨každým přebalováním točit na bříško (jenže my většinou přebalujeme po kojení), ale jak jí trošku posedne, tak Káju na břůško dávám, začne řvat většinou hned (jednou vydržela skoro minutu neřvat ☹ ) prostě to nesnáší...
ale myslím, že čím častěji tím líp, my dřív moc nepolohovali (měla široké balení) a myslím, že to bylo spíš na škodu... moc jí nešlo pást koníčky a poprvé se přegulila až teď a jak se převalí je hned řev, protože je na břůšku 😅
myslím, že není dobré mímo nechat na břůšku hystericky řvát...
každé mímo asi nemá rádo polohu na bříšku (já osobně taky ne 😅 ), tak jen doufám, že jednou zvládneme lezení 😅

haninka
14. okt 2008

Ahojky, taky nevim na jak dlouho dávat naši Terku na bříško. Přebalujeme před krmením a to je uřvaná hlady, takže se mi na nějakou polohu na bříšku může víteco 😅
Ale nerada bych to nějak zanedbala, takže občas ji dám na bříško když je dýl po baště a huláká stejně ☹

majaaita
14. okt 2008

Doporučuju co nejčastěji, pokud nemá dítě reflux.
Jeníka polohuju vždy hodinu po kojení, nechávám ho i spát na bříšku.

Pokud to dítěti vadí, dá se přečůrat polohou na tygříka - to taky posiluje ty správný svalíky.

haninka
14. okt 2008

majaaita, my říháme v poloze na srdíčku a taky zvedá hlavičku (a řve)..hodinu po kojení většinou spinkáme. Buď jsme hladoví před jídlem, nebo nabaštěný s plným pupíkem 😒

majaaita
14. okt 2008

Haninko, tak to máš super, že takhle šikovně spí 🙂
Každopádně je dobře s polohováním začít, jak to půjde. Je to fakt důležitá poloha pro pozdější pohybový vývoj.

Ono časem začne být víc vzhůru a taky udrží líp mlíčko, takže půjde polohovat i krátce po kojení.

3558
14. okt 2008

a moj tiez absolutne neznasa polohu na bruchu a do toho ma velmi silny reflux,tak co mam robit? a hlavicku ma uplne prelezanu.
kto mi poradi?

majaaita
14. okt 2008

Zuzano, určitě bych to řekla dr. - jestli už není čas začít s nějakým kompenzačním cvičením.
Jaká zkoušíš antirefluxní opatření?

saska.t
14. okt 2008

tak nasa mala mala okolo 2 mes. zachvat a chcela byt stale na brusku takze vzdy ked som ju nadranom nakrmila dospala to do rana na brusku. Momentalne sa situacia obratila a polohu na bruchu neznasa ... Ale asi to budeme musiet opät skusat ...

deina
14. okt 2008

Ked bol maly, davala som ho na brusko po kazdom prebalovani a ked sa naucil drzat si hlavicku, tak potom castejsie, teraz je furt na bruchu, nastastie sa mu paci. Ked bol maly, protestoval, bolo to namahave, ale ako zosilnel, zvykol si a zapacilo sa mu to. Aj nosit sa nosi najradsej dole bruskom.

3558
14. okt 2008

majaaita ani sa nepytaj.ja zijem v UK a tu je cele zdravotnictvo na prd. tu kaslu na to. takze asi ked pojdem domov na dovolenku, budem musiet zajst k detskej lekarke. a na reflux mi pvedali ze to prejde ked zacnem prikrmovat. takze som uz bola doma pred mesiacom a bola som na gastre a tam mi povedali ze si mam kupit nutriton. vobec mu to nezabera, tak sa trapim dalej. ☹

dnada
14. okt 2008

já dávám malého na bříško od narození,od porodu dokázal nadzvednout a otočit hlavičku,nechávám ho tak ispát. Občas se taky pěkně vzteká,ale čím víc se vzteká tím víc se prohne a nadzvedne,tak ho minutku nechám se vztekat a pak ho otočím a cvičí stejně,uličník 😎 😀 a už je šikulka,sou mu 3měsíce a už se udrží krásně na natažených ručičkách rozhlížet 😉

3558
14. okt 2008

dnada aj moj sa kuka a hlavicku si drzi uplne sam, ale vydrzi 15sekund a zacne revat, lebo ma slabe rucicky a klzu sa mu po plachte. aj mu pomaham, ale zbytocne. zacne sa jedovat, a uz ked mu zacnu tiect slinky, tak ho pretocim, lebo ked sa moc rozplace, tak ho dlho utisujem.a maleho som nedavala na brusko do narodenia, lebo pisali v ,,mudrych knihach,, ze by sa mohlo zadusit. tak som to nechcela riskovat 😖

dnada
14. okt 2008

zuzi - ano,v chytrých knížkách se toho píše spoustu ☹ já ho nechávala takhle spát jen přes den a na polštáři na gauči abych na něj viděla a měla ho pod kontrolou, v noci se pořád bojím ho nechat spát na břiše i když se už sám z boku n to bříško dostane a i tak spinká sám. Chce to častěji a zkoušet,aby mu zesílili ručičky. A když mu ppomáháš,tlačíš mu zadeček k podložce? To mi poradila moje Dr.že jim to pak jde líp se zvednout 😉 A prosim Tě ,co je to reflux???

3558
14. okt 2008

bud rada ze nevies co je reflux 😀 😀 to je ked babatko to co spapka aj vygrcka. a az sa to z neho leje. ja som rada, ze aspon polovicu z toho v sebe udrzi, a to si pomahame takymi zahustovacimi kasickami. je ich vic foriem , existuje aj tichy reflux a ten sa mu dostane len do ust a babetko to mliecko znova prehltne. nic ho neboli, pekne sa usmieva, ale nesmiem s nim moc hybat, a prebalovat pred jedlom, atd, takze bud rada ze nevies co to je. a musim ho stale prezliekat.samozrejme opatrne a pomaly. 😅

najjanka
15. okt 2008

Ja davam na brusko od narodenia a stale zvysujem pocet minut.
Nie vzdy sa mu tam paci, ale mam vymyslenu polohu, ktoru zboznuje.
Ja si lahnem na gauc a jeho dam lezat na moje brusko. Vtedy ho to strasne bavi, lebo mi vidi do tvare a aj ked nie je na tvrdej podlozke, svaly si precvicuje.
Vyskusajte to, detickam sa to paci. Moj sa pri tom narehoce do popuku.

A este nejake cviky na posilnenie chrbta: lietadielko (nosenie dole bruskom, deti pri tom dvihaju hlavicku), alebo si lahnut na chrbat a dieta dvihat na pokrcenych nohach (tiez vam vidi do tvare a paci sa mu to).

My postupnym treningom sme sa dopracovali az ku 20 minutam na jedno pasenie. Niekolko krat denne - minim. 3 krat.

dididi30
15. okt 2008

fiha to ma nenapaslo,ze ako casto a ako dlho
ja tiez do narodenia davam malickeho na brusko, ale nejako to neratam, necham ho tak kolko chce 😉
majjanka, co sa tika posilnenia, tak to robievame od narodenia, sak uz nam aj sedi a ked je v sede tak taha hlavicku s chrbatikom do predu a hlavicku mal hore od 3 tyzdnov, 🙂

kvietocek7
15. okt 2008

juuuj petka malek odporucam ti zo skusenosti co najviac sa len da.Totiz nas mala ma dnes uz 11me a skoro 1tyzden ale ona absolutne odmietala na polohu brusku tak som ju prestala polohovat a nebolo to dobre lebo oproti jej rovesnikom zacina stvornozkovat az teraz posledny tyzden. Ale za to kedze preskocila tuto fazu postavila sa na nozicky. Na odporucania mnohych som ju asi od 8mes davala na polohu brusko ci sa jej to pacilo ci nie a to iba na kratko a viem ze to pomohlo dobehnut zameskane. tak kedby ja si na to v buducnosti dohliadnem lebo je to dolezite pre zdravy vyvin dietatka -posilnovanie chrbtoveho svalstva,motorika a pod..

kvietocek7
15. okt 2008

tiez som este pozabudla ze tak ako pise dididi netreba to ratat nechat ho kolko ono samo chce ale ked odmieta tak ho treba motivovat hrackami a pod. Myslela som castejsie nie len nejak 1-2x denne..

cibulkas
15. okt 2008

Ahoje, ja davam na brusko stale ked je mala v dobrej nalade, To znamena asi hodinu po jedle (abty to hned nevygrcala) a tak dlho ako ona chce. Ked sa jej uz nepaci tak ju pretocim na chrbatik. A pekne od toho prdka 😀 Tak vela trpezlivosti vsetkym!!!

cibulkas
15. okt 2008

A teraz ma skoro 5 mesiacov (bez 1 tyzdna) a uz 2 tyzdne sa otaca qsama na brusko... a to je radostiiiiiiii 😀

3558
15. okt 2008

cibulkas tak to ti teda zavidime ze mas take sikovne dievcatko 😉 moj maly na brucho ani za svet. hlavicku uz ma vylezanu ako panvicu. dnes rano sme mu kupili aj hraci matrac a da sa pretocit a poskladat pre deti co su na brusku aby ich to bavilo ale na toho nasho to neplati tak budem skusat dalej.

dnada
15. okt 2008

děkuji zuzi za vysvětlení,tak podle toho co píšeš,tak malej má ten tichý reflux,skoro po každém kojení jakoby přehltne to ublinknutí

🙂

3558
15. okt 2008

dnada moj ma asi vsetky formy. ten tichy ten je najlepsi, ale moj grcka uplne fontany, a nonstop. iba ked spi, tak nie.doktorka nam povedala ze si mame kupit nutriton na zahustovanie a davam mu ten. nepomaha to, ale aspon uz su to neni ,,fontany,, ale ,,laava,, takze to obcas stihnem zachytit do plienky, ale aj tak je mokry nonstop, tak len opatrne prezliekam. a snazim sa len ked uz je moc mokry aby mu nebola zimka,lebo pri prezliekani je to to iste ako po krmeni. takze dokoliecka to iste. ale ved ono to raz prejde. 😅
inak by som sa asi nudila,keby som nemusela kazdyden prat 30 podbradnikov, a utierat ogrckanu podlahu, a prezliekat maleho 5krat denne a aj seba, 5krat denne, lebo jemu sa akoby zaaazrakom podari ogrckat komplet vsetko.od podbradnika,plienky, jeho oblecenia,mojho oblecenia,sedacky v obyvacke,manzelskej postele a podlahy v celom dome.takze obcas aj tepujem, ked ma prist navsteva.inak to uz ani neriesim.
hlavne aby horsie neolo 😀 😀 😀

zevina
15. okt 2008

na bříško by se mimi mělo dávat co nejčastěji, ve 3m už by mělo být pasení ukázkové, tzn opřené o celé předloktí, dlaň rozevřená, otáčí hlavičku na obě strany a pozoruje svět 😉
na rehabilitacích nám říkali, že by tak mělo trávit asi polovinu bdělého stavu! což je samozřejmě dost, když si člověk odečte dobu krmení a nějaký čas po, taky před jídlem, kdy je už nevrlé, procházky venku... ale pokud jste doma, tak co nejčastěji, na hrací dece, mít ho třeba i na stole, zaujmout hračkama, případně si sednout proti němu, ať jsou obličeje ve stejné úrovni, komunikovat spolu, docela se to prckům líbí i na gymnastickém balónu... prostě to mít s dobou kterou tráví na zádíčkách nějak vyvážené 🙂

jeden z důvodů proč tuhle polohu některé děti nesnášejí je, že se neumí sami správně napolohovat, ručičky mají hodně vzadu, tím hodně vytahují hlavičku z krku a pasení je pro ně namáhavé, proto je dobré zkontrolovat, jestli jsou loktíky přibližně v linii ramen, případně je tam můžete svýma rukama lehce zapřít a jak tu někdo už psal, přitlačit zadeček a tím se začnou zapojovat ty správné zádové a krční svaly a prcek brzy zjistí, že má takhle daleko větší přehled co se děje kolem, než z lehu a začne ho to bavit 🙂

dnada
16. okt 2008

zuzi,já dnes byla u kamarádky,byli sme spolu v porodnici a ta dává malému Nutrilon AR(malej má taky reflux,,byla s ním i v nemocnici ☹ ) a po tomhle jí nezvrací, ale nekojí,je jen na nutrilonu

dididi30
16. okt 2008

kvietocek,sak ja ho davam casto, lebo on nevydrzi v jednej polohe, vlastne menime vela poloh
zato segra neda ani len na bok, musim ju za to vyhresit, ak sa podari 😖

3558
16. okt 2008

dnada dik vyskusam, ja idem domov na dovolenku az o dva tyzdne, tak vyskusam kupit. dovtedy mi musi stacit aj nutriton. ☹
dididi ani moj nechce byt na boku. on aj ked zaspi mne na rukach,tak h supnem na bok, a on sa do piatich minut prevali sam na chrbat. a popri tom sa samozrejme preberie. tak ho zase jemne vratim na bok, a drzim a hladkam mu chratik dokedy znovu nezaspi. ale vtedy mi naozaj aj kratko spi. 15-30minut. nie viac. 😒

cerstvamama
17. okt 2008

zevina
Nam doktorka rekla, ze jsme trochu pozadu. Mrnous kdyz lezi na brisku tak si ty rucicky da hodne pred sebe (saha po hrackach?) nebo je da podel tela a pak samozrejme pada na bradu. Snazim se ji ty rucicky rovnat, ale je to furt dokola.

zevina
17. okt 2008

cersvamama, to ještě vypilujete, vývojové tabulky jsou opravdu jen orientační 😉 důležité je opravdu na pobyt na bříšku nezapomínat, pokládat co nečastěji, motivovat hračkama (neměly by být daleko mimo dosah, právě aby se za nimi malá nemusela moc natahovat a neztrácela stabilitu)) a pokud nemá ideální postavení ručiček, tak upravovat pozici (těžko se to popisuje, ale lokty v ramenní linii, ale ne moc do široka, kdyžtak zalačíš dlaněma z vnější starny, tím pádem se zvedne hrudníček a lokty tvoří s pánví poměrně stabilní trojúhelník 🙂 časem se mimčo už přestane opírat o celé předloktí, loktíky se budou zvedat, v 6m by pasení mělo být na natažených pažích, opřené jen o dlaně)

cerstvamama
18. okt 2008

Hračky má na dosah, ale stejně ty ručičky hodně natahuje a levou často dává podél těla. Dost to teď pozoruju a dělá to celkem často. Tím pádem se pak nepodepírá a tahá to všechno zádama, musí jí z toho bolet. No ale trénujeme a pilujeme 😉