Problémy s kožou u novorodenca. Poraďte čo na to

nimi22
23. júl 2008

Ahojte mamicky, som tu prvy krat a chcela by som sa opytat, moj malinky ma tri tyzdne a v zahyboch ako su nozicky a penis sa mu supe pokozka, koza je tam uplne tenka, mam pocit ze to este aj trochu mokva, olejovala som to aj kremy mi dala doktorka ale nejako to nezabera, moze mi nejaka skusena mamicka poradit, co by som mohla este vymysliet, ma to dost aj cervene, urcite ho to aj stipe.dakujem

danu
23. júl 2008

nimi ked mu kozicka mokva tak olecekom sa mu to nezasusi, skus detsky puder

nimi22
autor
23. júl 2008

dakujem danu, ja som to skusala aj s pudrom, potom maste Imazol, mozno ten trosku zabera al estale to nie ono. ☹ Uvidim za par dni, mozno sa to zlepsi, ale dakujem za radu.

danu
23. júl 2008

alebo skus holtov krem

marianeta
23. júl 2008

Nimi
Moj maly mal to iste zistila som to doma lebo v porodnici hovorili nic ine nenatierat len zadocek a ked som mu doma rozhrnula vajicka tak sa mu tam tiez supala koza a bolo dost cervene. Davala som na to Sudocrem a zabral za dva tyzdne ani stopa.

kacka.va
23. júl 2008

to je dobrý, co dokážou vynechané háčky a čárky. zrovna jsem si říkala, jestli tu bude i téma o problémech s krávou, když je tu koza a ono je to o kůži. 😀

nimi22
autor
23. júl 2008

marianeta dakujem vazne to zabralo, ja mu davam Sudocrem na ritku takze mozem aj tam, potom sa mu to uz neobjavilo?

coriven
23. júl 2008

já mažu Bepanthenolem, ale nevím jestli to máte i na Slovensku - je to mast na opruzeninky, bolavé bradavky a taky když měla malá potničky tak to pomohlo a i při červenání v záhybech - jinak taky co nejvíc větrat - raděj at má volné oblečení (u zadečku to holt nejde 😅 , ale často větrat) chvilku to trvá, ale zmizí to 😵

nimi22
autor
23. júl 2008

Dakujem coriven, to som este neskusala, ked nezaberie vyskusam aj toto.

coriven
23. júl 2008

já ten bepanthenol používám na kde co 😅 a zatím to zabírá 😉

nimi22
autor
23. júl 2008

😉 coriven, to je super, ze ti to vychadza, dufam ze aj mne bude, dakujem

coriven
23. júl 2008

tak ať se to rychle zlepší 😉 jinak pak asi na kožní, ale oni těm mimčům nic moc dávat nemůžou 😒
vychází - jen s rýmou nevíme co si počít ☹ , ale na tu je i bepanthenol krátký

frufrunka
23. júl 2008

Ahoj, tak my měli podobný problém a nakonec ho vyřešila kombinace - Bepanten + látkové plínky. Jakmile dám na dýl než jeden den papírovky (pokud cestujeme), tak je malej zase zarudnutej... A to ho přebaluju tak po hodině... ☹ Takže peru, peru peru, ale prdíznu máme zdravou! 🙂

marianeta
23. júl 2008

Nimi
teraz ma skoro 4 mesiace ani mu tieto partie nenatieram po kazdej vymene plienky iba obcas a nema to

liliandax
23. júl 2008

ak sa nam nahodou nejake zacervenanie objavi (ci zaparenie, potnicky alebo sa maly niekde suchne) natriem tiez bepanthenolom 🙂 Ten nam zabera najlepsie.

ja odporucam ten, presne ako coriven pisala.. 😉

blau
23. júl 2008

kacka.va 😅 😅 😅 😅 😅 😀
🙂 si ma pobavila s tou kravou, mna by to ani nenapadlo, lebo tiez pisem bez makcenov a dlznov 😕

micanek
23. júl 2008

Holky to je prdel ... taky mě to téma sem ntatáhlo ... kdo má doma problém s kozama?? 😀 😀 😀

kristina_tvb
23. júl 2008

😀 😀 😀 no tiez som si to skrz tej kozy precitala 😀 .
Ale obavam sa ze ten bepanthen u nas nezozenies. Ja zijem v CR, tu to kupujem, ale ked som to zhanala u nas na slovensku tak mi povedali, ze to maju iba v CR 😒

martina46
23. júl 2008

No, ja som si zas myslela, že je to trošku vulgárny názov témy.... a že by bolo vari vhodnejšie nazvať tému Problémy s prsníkom 😀
Pardon... 😀
Ale k veci, nám sa na takýto problém osvedčil detský púder.

micanek
23. júl 2008

Holky, tak jsme se aspoň pobavily 😀 ... já na bepanthen taky nedám dopustit.

liliandax
23. júl 2008

kristina_tvb - ja som ho v pohode kupila u nas v lekarni, na slovensku 😉

blau
23. júl 2008

Ano bepanthen dostat uz aj u nas, videla som aj reklamu v casopise mama a ja, aj som sa pytala.Ja zijem v rakusku a tam mi ho vrelo odporucali 😵

martina46
23. júl 2008

Bepanthen som nedávno tiež ešte u nás nedostala. Vtedy mi v lekárni povedali, že veľmi podobné je vlastne kalciová masť.

blau
23. júl 2008

Ano ale bepanthen je lepsi, tak mi bolo povedane v lekarni ale aj calciovka je dobra

ygreen
23. júl 2008

určitě bepanthen na opruzeniny. Malý má opruzený a zarudlý záhyby na krku jak se mu tam dostává mlíčko, který mu kape někdy po bradě. Täk mu to taky mažu bepanthenem.

kacka.va
24. júl 2008

já bepanten nemám, používáme tu kalciovou mast

nimi22
autor
24. júl 2008

Dakujem Vam vsetkym, skusam sudocrem a potom uvidim ak mi to nezaberie po case,skusim ten bep. ako mi tu rradite, som rada ze som vas pobavila s kozou, ale vzdy pisem bez diakritiky, dakujem Vam maminky a pekny den 🙂

petja
31. júl 2008

Zkus mast RYBILKA,je výborná...

marhulka88
31. júl 2008

ja jednoznacne odporucam....mastit len dupacik....pod vajami nad vajami pod pipikmi nad pipikmi v zahyboch noh absolutne nic nedavat...my sme s tym dosli z porodky a asi mesiac som mu to davala dokopy..tiez som riesila kremy a nakoniec som sa na to vykaslala pri kupani vat. tamponom vycistit detailne nasledne poriadne a jemne vysusit a nechat tak ;) ... mozes mimi nechat aj castejsie rozbalene ked je teplo ;)

mywiel
31. júl 2008

Nimi22 skus rybaciu mast z lekarne. 😉

mywiel
31. júl 2008

Ako pise Petja... 🙂