Sú kúpele vhodné pre 9-mesačné dieťa?

libka1
10. okt 2008

Ahojte, chceli by sme ísť niekedy vo februári na pár dní do kúpeľov. Radi by sme malinkú zobrali so sebou, ale mám z toho trochu strach, aby tam nedostala nejakú infekciu keď sa bude kúpať, predsa len .... Je to podľa Vás vhodné? Máte niekto s tým skúsenosť, poprípade boli ste takto niekde so svojím bábom? Ak áno tak kde? Nechceme ísť do špeciálnych detských kúpeľov, ale do takých kde si oddýchneme aj my s manželom, a aby mala samozrejme z toho zážitok aj ona 😉

sassi
10. okt 2008

ahoj, my s malým chodíme sa kúpať od 13 mesiacov.
Porad sa radšej s vašou doktorkou, naš je "vodny živel" voda mu absolutne neprekáža ani nevadí (my sme boli v hoteli AVENA v Lipt. Jáne - nie priamo kúpele ale taký welness hotel s bazenom a krásne prostredie 😉 ) No ale boli s nami ýznámi s rovnako starým synom a tomu bola ta voda aj dosť chladná...

Lekári neodprúčajú kúpať deti v bežných bazenoch až do 3 rokov, len v mori a v špeciálnych bazenoch s upravenou vodou (baby-plávanie). No neviem, či toto niekto vobec dodržiava, ale aspon do roka som ja maleho do verejného bazena nenamočila (ani detského).

verulka
10. okt 2008

libka, ja by som to neriskla 😉 predsa len je este mala v teplej vode sa skor siria kadejake pliagy..ja som davnejsie pisala, ze ajka ostala zapal moc.ciest...proste ist do bazena ku dalsim ludom, hygiena na beznej ( nie vysokej ako pri plavani s babatkami)urovni...to by som pockala po roku...my sme sa bazenom vyhybali az do 5tich, lebo pre opakovane zapaly nam ich zakazali 😉

libka1
autor
10. okt 2008

Ved mam z toho aj strach, len som sa tak tesila ze pojdeme, asi pojdeme aj tak, len ona bude chuda odstavena 😒 No nieco vymyslime, aby bolo aj pre nu dobre 😅

sassi
10. okt 2008

no my sme chodievali do Podhájskej, tam je ta voda takého zloženia, že tam tie mikroorganizmy vraj neprežijú, lenže vo februári nevhodné, ten bazen je len vonku ☹

Mne dostala dcera zapal močových ciest od kúpania sa vo vlastniom bazéniku v lete na dvorku, ono to je aj prechladnutím ☹

libka1
autor
10. okt 2008

No Podhájsku poznám, aj sa nám tam páči, ale cez zimu sa tam fakt nedá 😒 Možno je ešte aj niekde inde nejaká prešpekulovaná voda 😀 😀 😀

virginia
10. okt 2008

Celkom fajn je v Patinciach. Bezne tam vidat male babetka, takze ta voda je asi fajn. Ja som tam bola s malym, ked mal nieco vyse roka. Potom urcite v Baden Badene v AU, tam som bola aj s krpcom, ked mal len par mesiacov, dobre si oddychnete aj v Aquaparku v Poprade (tiez cistucka voda). Vyberte si radsej spa ako kupele. Do kupelov chodia chori ludia, do spa vacsinou zdravi, ktori si chcu oddychnut.

tweety22
12. okt 2008

ahojte, tak my s Miskom chodime asi od 4.mes. do detskych kupelov, boli sme v Poprade, Besenovej, Laa an der Thaya a uplne super kupele aj pre uplne malinke babatka su v Lutzmannsburgu - mozem len odporucit 🙂 malemu sa voda velmi paci takze mi to vyuzivame naplno a zatial klop klop, vsetko ok 🙂

aponchie
12. okt 2008

tweety prosim te kde jsou v Laa ty koupele?nemas nejakej odkaz?chceme tam jet na vylet a bylo by to fajn to s tim spojit.dik

anke
4. nov 2009

my jsme byli v Podhajske, kdyz bylo mrnousovi 16 mesicu, a vse ok, byl i v normalnim bazenu, protoze v cervenci v tom horku se do teple s mrnousem moc nedalo, aby se mu neco nestalo, chodili jsme i do bazenu normalne venkovniho a v zari jsme byli v aquaparku v Krkonosich, on byl ok, ja v tech Krkonosich chytla zanet prsu, ale to bylo asi proto,ze jsem kojila primo tam a az do vecera se nemela jak poradne osprchovat, protoze z bazenu malej becel a uz jsem se nestihla vysprchovat, takze moje blbost, jinak nikde nic ...

tomasek06
6. nov 2009

My chodíme do veřejných bazénu již od půl roku a vše v pohodě. Jak byl malému rok, tak jsme byli poprvé v termálech v popradu a taky vše OK.

kacka.va
6. nov 2009

spíš bych řešila teplotu vody v termálech, do těch teplejších bazénů děti nesmí a kor takhle malé.

tomasek06
6. nov 2009

Většinou mají termální koupele teplotu vany kolem 37 stupňů. Do těch jsme chodili.

kacka.va
6. nov 2009

tomasek: no tak my byli v termálech, kde od asi 34 stupňů byly zakázané pro děti. Je fakt, že jsem do toho měla problém vlézt i já, přitom když si dám doma tak teplou sprchu, tak je to bez problémů. Některé bazény byly zakázané i kvůli určitým zvýšeným látkám ve vodě.

tomasek06
7. nov 2009

Tak v tom Popradu to zakázané nebylo. Asi záleží co jsou za látky ve vodě.

amdeis
12. nov 2009

Ahojte, co som pocula lekarov tak dietatko ked sa vycika v bazene, ktore dieta to nerobi ze 🙂, tak nastane spatny tah a do mocovej trubice nasaje vodu z bazena. Ta moze sposobit infekty najma u dievcatiek. Tolko co som pocula od lekarov. A moja vlastna skusenost, este za sociku, moja sestra mala 4 roky a nasi ju vzali do kupelov do bazena. Dostala taku silnu infekciu, ze jej hrozila transplantacia oblicky. Nakoniec sa to podarilo bez operacie po dvoch rokoch intenzivnej liecby. Dodnes ma problemy s oblickami. Pokial to nie je vyslovene bazen pre deticky s vysoko sledovanou vodou neriskla by som to. Nejde len o chorych ludi - pacientov, ale v bazenoch je aj kopa zdravych spinavcov.

zlatouch
23. nov 2009

Ahoj, rekla bych, ze jak pise kacka.va, zalezi dost na teplote a vubec slozeni te vody. My byli v lete v Madarsku, bazeny maji od 30 do 40st, ty vnitrni teple jsou pro deti zakazany - nejsem si uplne jista, ale myslim, ze az do 10let. V lete to teda moc nekontrolovali, v zime ale pry jo. Jde o to, ze male dite neudrzis v klidu, coz je v teple vode dulezite...A navic se v tom teple samozrejme nejruznejsim bakteriim zije dobre a deti jsou na ne citlivejsi 😒
Pres leto byl otevreny venkovni areal, kde je plno brouzdalist a deti hafo, takze vyziti bylo 😉

lienka79
23. nov 2009

neviem,preco by malo dostat v kupeloch infekciu.
My sme boli v Bojniciach s 9 mes.synom, reval jak tur,ale preto,ze od malicka vsetko nove tazko znasal,ale po 20 min,ked sme sa uz chceli zbalit, sa mu zapacilo a clupkali sme sA.Samo,nezabudnut na vsetku kozmetikua ine veci,malo by to byt v pohode,sama si najlepsie poznas svoje babo.

sniezka
23. nov 2009

ahoj Libka,
my sme boli toho roku v máji v kupeloch Vysne Ružbachy, jakub mal síce už rok aj pol, ale je tam vnútorný bazén s ohrievanou vodou - 34 stupnov a v tom bazéne bezne plávajú aj malé deticky, pretože sa tam organizujú pobyty pre rodičov s detmi zamerané na baby plávanie - volajú sa tuším Atlantída. My sme neboli na takomto speciálnom pobyte, ale myslím, že oni tam tu vodu pocas toho nejako inak neriesia, lebo aj tak tam okrem tým malinkých deticiek chodia aj dospelí do vody. Teplota vody nám absolútne vyhovovala, teda jakubovi, bola ako pri kupani vo vani, on studensiu velmi neznesie na dlhe clapotanie.
Odporucam tam ist ale mimo sezony, vtedy je tam úplne malinko ludi, v tom maji to bola mimo sezona, hotel bol takmer prazdny, ale na druhej strane okrem toho uzasneho bazena tam nemajú vela vybavenia pre deticky. Vonku je ihrisko, ale to je len na leto, ze a vo vnútri mi velmi chýbal nejaký detský kútik, ale zase chodili sme na prechádky do toho kúpelneho arealu. Nie je velmi velky ale na par dni to vystaci.
Hlavne sme tam isli kvoli tomu bazenu, lebo ten bol super a boli sme v nom dva krat za den aj po hodinu a pol.
Okrem toho sme tam mali aj nejake dospelacke procedury, ale tie nestali za nic podla mna, ako na beziacom pase.